Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
noble

Re: Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Mesaj gönderen noble » Pzt Ağu 24, 2020 12:43 am

mfurkan66 yazdı: Pzt Ağu 24, 2020 12:33 am Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum.
Her ne kadar garantörün brüt maaşı eğer evli degilse en az bu kadar olmalı, evli ve 1 çocukluysa en az şu kadar olmalı şeklinde yer alan çeşitli maddeler varsa da (biraz arastirirsaniz forumda Pysiker'in paylasımları var) gidip randevu alarak ve bizzat başvuru yaparak bunu öğrenmesi ve alabiliyorsa garantör kağıdını alması daha uygun olur.

Eğer garantör kağıdı sunmazsanız size bir süre tanınır ve evraklarınız tamamlanana kadar herhangi bir işlem yapılmaz askıda kalır.

mfurkan66

Mesaj gönderen mfurkan66 » Pzt Ağu 24, 2020 12:50 am

noble yazdı: Pzt Ağu 24, 2020 12:43 am Her ne kadar garantörün brüt maaşı eğer evli degilse en az bu kadar olmalı, evli ve 1 çocukluysa en az şu kadar olmalı şeklinde yer alan çeşitli maddeler varsa da (biraz arastirirsaniz forumda Pysiker'in paylasımları var) gidip randevu alarak ve bizzat başvuru yaparak bunu öğrenmesi ve alabiliyorsa garantör kağıdını alması daha uygun olur.

Eğer garantör kağıdı sunmazsanız size bir süre tanınır ve evraklarınız tamamlanana kadar herhangi bir işlem yapılmaz askıda kalır.
Teşekkür ederim 5 dk da 2 soruma da cevap yazdın.

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Pzt Ağu 24, 2020 12:58 am

noble yazdı: Pzt Ağu 24, 2020 12:43 am Her ne kadar garantörün brüt maaşı eğer evli degilse en az bu kadar olmalı, evli ve 1 çocukluysa en az şu kadar olmalı şeklinde yer alan çeşitli maddeler varsa da (biraz arastirirsaniz forumda Pysiker'in paylasımları var) gidip randevu alarak ve bizzat başvuru yaparak bunu öğrenmesi ve alabiliyorsa garantör kağıdını alması daha uygun olur.

Teşekkür ederim bilgiler için. Aslında baya bir okudum ama görmemişim işte. Eksik belgeyle gidilebileceğini biliyordum ama önemli bir belge olduğu için emin olamadım.

noble

Mesaj gönderen noble » Pzt Ağu 24, 2020 12:58 am

mfurkan66 yazdı: Pzt Ağu 24, 2020 12:50 am Teşekkür ederim 5 dk da 2 soruma da cevap yazdın.
Ben tesekkur ederim, elimden geldigi müddetçe yardımcı olurum.

noble

Mesaj gönderen noble » Pzt Ağu 24, 2020 12:59 am

hanzas yazdı: Pzt Ağu 24, 2020 12:58 am Teşekkür ederim bilgiler için. Aslında baya bir okudum ama görmemişim işte. Eksik belgeyle gidilebileceğini biliyordum ama önemli bir belge olduğu için emin olamadım.
Evet eksik belgeyle gidilebilir ama önermem. Bazılarınınkini kabul etmiyorlar veya hatalı çıkabiliyor. O gibi durumlarda da az önce belirttiğim prosedür uygulanıyor. Gerçekten çok önemli bir belge

mfurkan66

Mesaj gönderen mfurkan66 » Pzt Ağu 24, 2020 1:11 am

noble yazdı: Pzt Ağu 24, 2020 12:59 am Evet eksik belgeyle gidilebilir ama önermem. Bazılarınınkini kabul etmiyorlar veya hatalı çıkabiliyor. O gibi durumlarda da az önce belirttiğim prosedür uygulanıyor. Gerçekten çok önemli bir belge
Ben birşey daha sormak istiyorum. Gerek vize görüşmesinde gerekse motivasyon yazısında geçimimi nasıl sağlayacağımla ilgili olarak sadece garantörüm tarafından sağlanacak mı demeliyiz bu yeterli oluyor mu, yoksa banka hesabımda da ayrıca 5-6 ay geçimimi sağlayacak miktarda param da olduğunu felan söylesem nasıl olur? Görüşmeye de dekont ile gitsem kanıt için. Sayısal anlamda daha iyi bir durum gibi gözükse de belirsizlik havası da veriyor.

noble

Mesaj gönderen noble » Pzt Ağu 24, 2020 1:20 am

mfurkan66 yazdı: Pzt Ağu 24, 2020 1:11 am Ben birşey daha sormak istiyorum. Gerek vize görüşmesinde gerekse motivasyon yazısında geçimimi nasıl sağlayacağımla ilgili olarak sadece garantörüm tarafından sağlanacak mı demeliyiz bu yeterli oluyor mu, yoksa banka hesabımda da ayrıca 5-6 ay geçimimi sağlayacak miktarda param da olduğunu felan söylesem nasıl olur? Görüşmeye de dekont ile gitsem kanıt için. Sayısal anlamda daha iyi bir durum gibi gözükse de belirsizlik havası da veriyor.
Evet mektubunuzda bunu uygun bir dille belirtin. Sponsorun sizi maddi anlamda her zaman destekleyecegini ve yardimci olacagini, muhtemel ek masraflar icin kendi paranizin da her zaman hazir oldugunu göze batmadan yazın

west

Mesaj gönderen west » Prş Ağu 27, 2020 10:28 am

İzmir veya İstanbuldan başuracaklar için aileler notere gidip garantör olabiliyor mu ?
Benim danışmanım bloke hesap açtırman gerekiyor sonra aileni de sponsor olarak göstermelisin dedi garantörlük olmuyor falan gibi konuştu. Beni büyük ihtimalle yanlış yönlendiriyor değil mi ? Sizin garantörlük evraklarınız kaç günde çıktı?

elify

Mesaj gönderen elify » Cmt Eyl 12, 2020 12:17 pm

Garantör belgemde kalış süresi belirtilmemiş bu sorun olur mu? Onun yerine ön sayfadaki boşluklar *) işareti ile doldurulmuş ve arka sayfada da (purpose of stay kısmında) aynı işaret kullanılmış.

elify

Mesaj gönderen elify » Cmt Eyl 12, 2020 3:33 pm

elify yazdı: Cmt Eyl 12, 2020 12:17 pm Garantör belgemde kalış süresi belirtilmemiş bu sorun olur mu? Onun yerine ön sayfadaki boşluklar *) işareti ile doldurulmuş ve arka sayfada da (purpose of stay kısmında) aynı işaret kullanılmış.
Pardon yanlış yazmışım planned length of stay *) şeklinde doldurulmuş. Eğitim için olduğu belirtilmiş. Yardımcı olursanız sevinirim.

sylvia21

Mesaj gönderen sylvia21 » Pzr Eki 04, 2020 1:35 am

Merhaba arkadaşlar.

Yaklaşık 3 hafta önce garantör belgesi için başvurduk. Henüz yanıt gelmedi. Münich'teki yabancılar polisine başvurmuştuk. Belge ne kadar bir sürede çıkıyor ortalama?

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Pzt Eki 05, 2020 1:37 am

sylvia21 yazdı: Pzr Eki 04, 2020 1:35 am Merhaba arkadaşlar.

Yaklaşık 3 hafta önce garantör belgesi için başvurduk. Henüz yanıt gelmedi. Münich'teki yabancılar polisine başvurmuştuk. Belge ne kadar bir sürede çıkıyor ortalama?

Merhaba,

Şehirden şehre değişen bir sistem var anladığım kadarıyla. Randevu alındıktan sonra, randevuya gidildiğinde belgeyi anında alabilmişti garantörüm. Fakat şu an randevu tarihi geç veriliyor diye duydum.

sylvia21

Mesaj gönderen sylvia21 » Pzt Eki 05, 2020 2:01 am

Kuss yazdı: Pzt Eki 05, 2020 1:37 am Merhaba,

Şehirden şehre değişen bir sistem var anladığım kadarıyla. Randevu alındıktan sonra, randevuya gidildiğinde belgeyi anında alabilmişti garantörüm. Fakat şu an randevu tarihi geç veriliyor diye duydum.
Çok teşekkür ederim.

iyanas

Mesaj gönderen iyanas » Çrş Eki 14, 2020 5:02 pm

Arkadaşlar merhaba benim akrabam dortmun dan garantör belgesi için başvurdu fakat arayıp TR den vize veya bir başvuru yapılması gerekiyor demişler. Konsolosluğa mail attığımda kendilerinin herhangi bir belge veya başvuru olmadığını belirttiler garantör için. Sizin bir fikriniz var mı bu konuda.

Teşekkürler

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Çrş Eki 14, 2020 7:42 pm

iyanas yazdı: Çrş Eki 14, 2020 5:02 pm Arkadaşlar merhaba benim akrabam dortmun dan garantör belgesi için başvurdu fakat arayıp TR den vize veya bir başvuru yapılması gerekiyor demişler. Konsolosluğa mail attığımda kendilerinin herhangi bir belge veya başvuru olmadığını belirttiler garantör için. Sizin bir fikriniz var mı bu konuda.

Teşekkürler
Senden yana gerekli olanlar;

1- Pasaport numaran, belgenin işlenebilmesi için.
2- Kabul aldığın okuldan gelen kabul belgen, belgenin verilme sebebi için.

Akrabandan yana gerekli olan;
1- Maaş bordrosu (benim garantörüm sadece bunu götürdüğünü söylemişti).

iyanas

Mesaj gönderen iyanas » Çrş Eki 14, 2020 8:13 pm

Rigwald yazdı: Çrş Eki 14, 2020 7:42 pm Senden yana gerekli olanlar;

Teşekkür ederim ben de böyle olduğunu düşündüm. Hala ordan neden böyle bişey dediklerini anlamadım.

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Pzr Eki 18, 2020 5:14 pm

Herkese merhaba, Garantör belgeme Sprachkurs und Studium yerine sadece Studium yazılmış. Şartlı kabulüm var. Sizce bu sorun yaratır mı? Şartlı kabul için vize verilmediğini biliyorum ama sorum bu değil.

mericgur

Mesaj gönderen mericgur » Sal Ara 08, 2020 5:19 pm

Herkese selamlar. Master için münihe gideceğim. Belgede Studium yazılmış ama length of stay kısmı boş. Bir problem olur mu yoksa olması gereken format bu mudur? Teşekkürler.

ege123

Mesaj gönderen ege123 » Çrş Ara 16, 2020 3:41 pm

Rigwald yazdı: Çrş Eki 14, 2020 7:42 pm Senden yana gerekli olanlar;

Kabul belgem pdf olarak bana maille gönderilen belge değil mi ?

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Çrş Ara 16, 2020 7:05 pm

ege123 yazdı: Çrş Ara 16, 2020 3:41 pm Kabul belgem pdf olarak bana maille gönderilen belge değil mi ?
Evet o belge

Kilitli