Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

NEREDEN BASLAMAMIZ GEREKIYOR!

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
husokoli

Mesaj gönderen husokoli » Cmt May 15, 2010 12:17 pm

Almanya\'da egitim icin 100 lerce sey okudum belki ama hepsinde siraya sokulmamis sekildeydi simdi benim biyerden baslamam gerekiyor. YGS yi hallettim LYS de tamam sayilir.Liseden yabanci dil mezunu olmam ve grantorumun almanyadan oldugunu varsayarsak.Ilk yapmam gerekenden sonuca kadar yapicaklarimi (bencil dusunmeyim :D sonuc olarak hepimiz bu sitede almanyada yuksek ogretimle ilgileniyoruz) genel olarak nereden baslamamiz gerekiyor?
BU COCUK KACAR:bye Bekle Beni Almanya

bmwozel

Mesaj gönderen bmwozel » Cmt May 15, 2010 12:35 pm

bence ilk baslangici yapmisssin bu mesajla :)
Devami gelir. :alkis

husokoli

Mesaj gönderen husokoli » Cmt May 15, 2010 12:48 pm

Insallah gidenlerin yardimlarini bekliyoruz...:blu

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal May 18, 2010 3:55 am

Siralamaya gerek yok ki,yuzlerce sey okuduysan aklinda hic yoktan bir taslak olusmasi lazim.
Biraz daha dikkat et,okuduklarini not al o zaman siralayabilirsin tahminimce..
Ve baska sorularin olursa bizler gene buradayiz.

eduist

Mesaj gönderen eduist » Sal May 18, 2010 10:16 am

Almanyada bazi unilere muracaat etmek.Danisman firmalar oldukca yuksek bedeller istiyor.Cogununda
konunun uzmani olmadigi izlenimi cikiyor.
Uni assist uzerinden yapilan muraacaati bilen varsa detaylariyla ve sirasiyla izah edebilirmi.
.
Birde bu sene mezun oluyorum.diploma haziran ortasi,osym sonuclari temmuz ortasi geliyor.Almancam a1
ile a2 arasi bir yerde oldugundan 6 ay kadar intensive kurslara devam etmem gerekiyor .
BU durumda;
-uni den kurstan once on kabul,acceptance alabilirmiyim ?
-Eylul ,ekim 2010 gibi baslanabilecek bir Almanca dil kursundan sonra uni ye baslama tarihim ne olabilir ?
cevap vereceklere simdiden tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal May 18, 2010 3:08 pm

[quote]eduist tarafindan yazilan metin:
Almanyada bazi unilere muracaat etmek.Danisman firmalar oldukca yuksek bedeller istiyor.Cogununda
konunun uzmani olmadigi izlenimi cikiyor.
Uni assist uzerinden yapilan muraacaati bilen varsa detaylariyla ve sirasiyla izah edebilirmi.
.
Birde bu sene mezun oluyorum.diploma haziran ortasi,osym sonuclari temmuz ortasi geliyor.Almancam a1
ile a2 arasi bir yerde oldugundan 6 ay kadar intensive kurslara devam etmem gerekiyor .
BU durumda;
-uni den kurstan once on kabul,acceptance alabilirmiyim ?
-Eylul ,ekim 2010 gibi baslanabilecek bir Almanca dil kursundan sonra uni ye baslama tarihim ne olabilir ?
cevap vereceklere simdiden tesekkur ederim.[/quote]

OSYM sonucun gec geldiginden bir cok universitenin basvuru tarihlerini kaciriyorsun.Ki buna OSYM yerlesti belgesini eklemek lazim tarih iyice uzuyor.
Yapman gereken ; suresi 15 Ocak\'ta biten Yaz Somestiri \'na basvuru yapman.
Eger dil kursu universite ile anlasmali ise o zaman once universiteye basvuru yapip alacagin kabulle dil kursuna gitmen lazim.Aksi halde dil kursu okuldan kabulun yok diye basvurunu reddeder.
Tum bu unsurlar goz onune alindiginda Almanya\'ya gelme tarihin Subat sonu veya Mart olur.Ve madem A1\'sin o zaman onunde calisma tempona bagli olarak yaklasik 10 ay var.Bu 10 ay icinde sIkI calisirsan DSH yi verebilirsin.
Universiteye baslaman ise DSH yi vermene ve o donem ki tarihe bagli..Cunku somestir baslangiclarini beklemek zorundasin.

husokoli

Mesaj gönderen husokoli » Pzt May 24, 2010 1:03 pm

Peki onumuzde 10 ay var ve ben bu 10 ayi almanyada dil kursu gorerek gecirmek istiyorum olamaz mi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal May 25, 2010 2:02 am

[quote]husokoli tarafindan yazilan metin:
Peki onumuzde 10 ay var ve ben bu 10 ayi almanyada dil kursu gorerek gecirmek istiyorum olamaz mi?[/quote]

Ya simdi Allah askina boyle bir soru olur mu ?

husokoli

Mesaj gönderen husokoli » Sal May 25, 2010 12:02 pm

:blu Ozur dilerim!

selcukzehra

Mesaj gönderen selcukzehra » Çrş May 26, 2010 9:38 am

mrb. ktu 2009 mezunuyum teknikerim ve almanyada makina muh. okumak istiyorum..hangi okula basvurmami tavsiye edersiniz bir cok okul var .. ve basvurma sirasinda izlenicek yol nedir basvurmanin tarih araligi varmidir. ing. orta seviye ama almancam hic yok.. almaca ozel dil kurslari yada universitenin kendi verdigi dil kurslari kalicak yer yurt gibi seyleri ben burdan nasil halledebilirim yapmam gereken ilk sey nedir?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş May 26, 2010 10:35 pm

lutfen sitedeki universite tanitimlarini inceleyin.