Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

GOETHE-ÖSD-TELC A1-A2-B1 Sınav Deneyimleriniz

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
qkadir

GOETHE-ÖSD-TELC A1-A2-B1 Sınav Deneyimleriniz

Mesaj gönderen qkadir » Prş Eyl 24, 2020 11:40 am

Merhabalar, öncelikle bir açıklamada bulunmak istiyorum, sayın moderatöre. Aynı başlıktan devam etmek istemedim çünkü konu çok fazla kişisel bir hale bürünmüş ve kirletilmiş görünüyordu ayrıca yardımda bulunacaklar için yeterince ilgi çekici de değildi, mümkünse yeni konu üzerinden devam etmek istiyorum.

Biliyorum ki forum kuralları gereği burada okul ve öğrenci üçgeninde açılan başlıklar ile ilgili konu açılıyor ve devamında da o şekilde cevaplar yazılıyor.
sitenin gerçekten faydalı bilgiler içeriyor gerek yöneticiler tarafından gerek deneyimini paylaşan arkadaşlar tarafından onlara teşekkür ederim.

Bunu açıklama gereği duydum çünkü Almanya'ya sadece öğrenci vizesi dil kursu vizesi vb. durumlar ile gidilmiyor sizinde bildiğiniz gibi, benim gidiş
yöntemim çalışma vizesi, ancak burada bulduğum güzel ve faydalı ortam en azından henüz herhangi bir sitede oluşturulmadığından bunları yazma gereği
duydum.

Bilmenizi isterim ki sadece paylaştığınız döküman kaynak deneyim tavsiye vb. durumlar sadece öğrencileri değil benim gibi çalışma vizesi ile gidenleri de ilgilendiriyor.

Konumuza gelecek olursak yakın zamanda sınava girmeyi düşünüyorum ve bu konuda kararsızım başlıkta yazdığım gibi hangi kurumu tavsiye edersiniz, ve sınava giren arkadaşlar, bizlere tavsiyeniz yada varsa döküman, notlar gibi kaynak paylaşırsanız bizi çok mutlu edersiniz, şimdiden teşekkür ederim herkese hayatında başarılar dilerim.

Kod: Tümünü seç

Beni öldürmeyen şey, güçlü kılar.

Computer_Berkay

Re: GOETHE-ÖSD-TELC A1-A2-B1 Sınav Deneyimleriniz

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Eyl 25, 2020 9:48 pm

GOETHE TELC VEYA ÖSD farketmez demişti Gürkan bey bana . Onun dışında telc in diğerlerine göre daha kolay olduğu söyleniyor.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Ogrenci99

Mesaj gönderen Ogrenci99 » Cum Eyl 25, 2020 10:13 pm

B1 için Goethe ye girmiştim. B2 için telc e girdim. Bence B2 telc B1 Goethe den daha kolaydı :D

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Eyl 25, 2020 10:15 pm

Ogrenci99 yazdı: Cum Eyl 25, 2020 10:13 pm B1 için Goethe ye girmiştim. B2 için telc e girdim. Bence B2 telc B1 Goethe den daha kolaydı :D
telc b1 hakkında peki bilginiz var mı bende telc b1 e hazırlanıyorum da

qkadir

Mesaj gönderen qkadir » Pzr Eyl 27, 2020 3:54 pm

Vermiş olduğunuz cevaplar için teşekkür ederim, TELC sınavı için tavsiyeniz var mıdır?

Kod: Tümünü seç

Beni öldürmeyen şey, güçlü kılar.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Cmt Eki 10, 2020 11:34 pm

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Eki 12, 2020 1:35 pm

arkadaşlar merhaba telc ile ilgili sınav örneklerini nerede bulabilirim bilgisi olan var mı?