Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU DARMSTADT...:)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
deryaa

Mesaj gönderen deryaa » Prş Mar 04, 2010 1:04 am

Selam Arkadaslar,

TU Darmstadt\'da cok onemli bir profesore orada doktora yapmak istedigimi belirten CV, transkriptlerimi ve diplomami ekledigim bir mail attim.. Ertesi gun cevap verdi.. Basvurumla ilgilendigini, eger benim icinde uygunsa Darmstadta gidip o ve calisma grubuyla tanismam ve 30 dakikalik ingilizce bir konusma yapmam icin beni davet etti..Ucak ve hotel masraflarimi da karsilayacaklarini soyledi..Cok mutlu ve cok heyecanliyim.. Tavsiyelerinizi sabirsizlikla bekliyorum..:)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Mar 04, 2010 1:13 am

Tebrikler oncelikle cok cok guzel bir haber ve kariyerin icinde umarim iyisi olur..
Ingilizce\'ni olcmek istedikleri icin boyle dedikleri gayet asikar..
Tavsiyem heyecanini kontrol altina almaya calis ve fazla kasmadan konusmaya basla.

En onemli olay ise ortama birazda olsa isinman ve taniman..Bu yuzden konusma yapacagin gunden bir kac gun evvel git ve okulu,fakulteyi tani.

Hic Almanca bilmiyorsan bir kac parca ilk tanimsa asamasinda kullanilan Almanca kelimeleri ezberle ve onlari kullan,guzel bir izlenim yaratabilir..

Bunun disinda baska onerebilecegim bir sey yok. _))

deryaa

Mesaj gönderen deryaa » Prş Mar 04, 2010 1:18 am

cok tesekkur ederim:)) benim icinde cok guzel bir haber..benim icin akademik anlamda ilk yurtdisi deneyimi olacagi icin heyecanlanmamak elde degil:) iyi bir sekilde hazirlanicagim.. vizede sorun cikar mi peki?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Mar 04, 2010 1:31 am

Vize\'de sorun olacagini zannetmiyorum,Almanya\'nin nitelikli kisilere red verdigi pek gorulmemistir.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 04, 2010 1:02 pm

Oncelikle tebrik ederim guzel bir haber. :)

Sana yapacagim tavsiye, ingilizcenden cok bolumunle ilgili nasil bir ufkun var ona bakarlar. Ingilizceyi olcmek isteseler, telefonda konusurlar veya teofl falan isterler. Tavsiyem gidecegin tarihe kadar , ozellikle wikipedia dan bolumunle ilgili ingilizce makaleler oku. Ayrica o gorusmede kendini tanittiktan sonra, bolumune olan ilgini ve basarini gosterecek ilginc cumleler sec. Master ini ne uzerine yaptin onu iyice guzel anlatmak icin hazirlik yap.

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Prş Mar 04, 2010 2:30 pm

tebrikler derya!cok guzel bir firsat!
senin bolumun neydi?doktora yapan arkadaslarimdan gordugum kadariyla almanca sorun olmuyor.ingilizceye bakiyorlar.ama merak etme benim tanidiklarimin da oyle cok cok mukemmel bir ingilizcesi yok.stress yapma,amacini,calismalarini duzgun bir sekilde ifade ettigin takdirde umarim sorun cikmaz.

deryaa

Mesaj gönderen deryaa » Prş Mar 04, 2010 10:06 pm

Cok cok tesekkur ederim arkadaslar.. Tavsiyeleriniz ve cesaret verici sozleriniz icinde ayrica tesekkurler.. Bu siteyi cok seviyorum ben :) Mail attigim hocanin calisma alaniyla benim master calismalarim birebir ortustugu icin akademik anlamda donanimli olarak gidecegime inaniyorum. Zaten yaptigim calismalar ile ilgili bir presentation hazirlayip orada sunmak istiyorum. Tek korkum ilk yurtdisi deneyimim olacagi icin heyecanlanip sorulari cevaplayamamak ama bunun icinde siki bir hazirlik yapicam..:) Insallah hersey istedigim gibi yolunda gider.

deryaa

Mesaj gönderen deryaa » Pzt Mar 08, 2010 8:38 pm

Selam Arkadaslar,

Darmstadt\'a gidebilmek icin vize islemlerimi baslatmam lazim.. Simdi sanirim benim ogrenci vizesi almam gerekiyor. Darmstadt\'taki hocadan davet mektubu istemeli miyim? Bunun icin nasil bir prosedur izlemem lazim? Konuyla ilgili acilmis bir post varsa yonlendirirseniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 09, 2010 12:44 am

Turistik vize alirsin.. Konsolosluga bi gorusmeye davet edildigini tabiki belgelerle kanitlaman gerekiyor. Prof a mail atarsan, o sana yollayacagi belgeyi o bilir.:)

nuray

Mesaj gönderen nuray » Sal Mar 09, 2010 11:13 pm

merhaba,
ben almanyadaki universitelere doktora icin basvurudaki sureci merak ediyorum.
istanbulda iki yuksek lisans bitirdim, biyoloji ve isletme..
doktorayi baska bir vizyonla yurtdisinda tercihen almanyada yapmak istiyorum.
20 yillik da is tecrubem var..calisirken okudum, okurken calistim ..

oncelikle uygun danisman bulmam esas sanirim, bunun icin universitelerin ilgili bolumlerinden hocalara ulasip oncelikli hangi bilgi gonderiliyor bunu merak ediyorum.

bir de hic Almancam yok.. bu konuda kafam karisik..bazi yerlerden mutlaka almanca bilgimin olmasi gerektigi yonunde duyumlar aldim..
ama deryaa icin anladigim kadariyla Ingilizceyi yeterli bulmuslar..

bu site benim icin aydinlatici olacak, buna inaniyorum.:)
cevaplar icin simdiden cok ama cok tesekkur ederim.

deryaa

Mesaj gönderen deryaa » Sal Mar 09, 2010 11:16 pm

Anladim, hoca beni oraya davet ettigini ingilizce aciklayan imzasinin oldugu bir pdfi e-mail ile gonderdi. Bu yeterli midir? Yoksa mektubu posta yoluyla mi istemeliyim? Tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 10, 2010 12:43 am

[quote]deryaa tarafindan yazilan metin:
Anladim, hoca beni oraya davet ettigini ingilizce aciklayan imzasinin oldugu bir pdfi e-mail ile gonderdi. Bu yeterli midir? Yoksa mektubu posta yoluyla mi istemeliyim? Tesekkurler.[/quote]

PDF ciktisi yeterli.. Bu arada diger arkadasa da yardimci olursan sevinirim ( Ozel mesajdan ziyade formda yazarsaniz sizden sonrakilerde faydalanabilir ) :)

deryaa

Mesaj gönderen deryaa » Çrş Mar 10, 2010 9:47 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
[quote]deryaa tarafindan yazilan metin:
Anladim, hoca beni oraya davet ettigini ingilizce aciklayan imzasinin oldugu bir pdfi e-mail ile gonderdi. Bu yeterli midir? Yoksa mektubu posta yoluyla mi istemeliyim? Tesekkurler.[/quote]

PDF ciktisi yeterli.. Bu arada diger arkadasa da yardimci olursan sevinirim ( Ozel mesajdan ziyade formda yazarsaniz sizden sonrakilerde faydalanabilir ) :)[/quote]

Tesekkurler...Yardimci olmaya calistim,umarim yararli olmustur :)

deryaa

Mesaj gönderen deryaa » Sal May 11, 2010 9:35 am

Selam arkadaslar,

Size gelismelerden bahsetmek istiyorum.:) Kul bulutlari nedeniyle ertelenen TU Darmstadt seyahatimi gecen hafta gerceklestirdim, cok sukur..:) Profesor ve grubu beni cok ama cok iyi sekilde agirladilar..Gruptaki herkesle tanisip, laboratuarlari gezdim..Imkanlar cok iyi, ozellikle benim calismak istedigim alandaki teknolojileri cok saglam..Master calismalarimla ilgili sunumumu yaptim, sorular soruldu cevaplarimi verdim..Profesor sunumumu ve calismalarimi cok begendi..Cook sicakkanli, cok seker insanlar ve cok planli disiplinli insanlar...Cok memnum kaldim herseyden..Veee PhD\'ye kabul mektubumu da aldim, ulkeme dondum..:) Kismetse insallah eylul 1\'de doktorama TU Darmstadt\'da baslicagim..:)

Sevgiler..

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Çrş May 12, 2010 12:04 pm

tebrik ederim deryacim,hayirli olsun.umarim her sey istedigin gibi olur.

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Çrş May 12, 2010 3:27 pm

Yurekten tebrik ediyorum.

Hangi bolumde egitim gormustun simdiye kadar ve ne alaninda doktora yapacagini da yazarmisin? Teknik ve Fen Bilimleri alanlarinda doktora yapma sansi yuksek oluyor Almanya\'da.

Bu arada asistanlik ve burs veriyorlar mi?

deryaa

Mesaj gönderen deryaa » Çrş May 12, 2010 8:52 pm

Cok tesekkurler herkese..:) Ben Malzeme Bilimi ve Muhendisligi\'ni bitirdim, lisans ve yuksek lisans olarak..arastirma gorevlisiyim..ve MEB bursiyeriyim..:) evet imkanlar gercekten cok iyi benim calisacagim konu icin ozellikle..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal May 18, 2010 10:31 pm

Tebrikler derya senin adina cok sevindim.. Simdiden basarilar.

deryaa

Mesaj gönderen deryaa » Cum May 21, 2010 4:28 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Tebrikler derya senin adina cok sevindim.. Simdiden basarilar.[/quote]

Cok tesekkur ederim..Sizin ve sitenin yardimlarini da goz ardi edemem.. Herkese cok tesekkurler..:)