Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
2eqendy

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen 2eqendy » Pzt Eyl 21, 2020 9:48 pm

hazals yazdı: Pzt Eyl 21, 2020 7:39 pm Ben de İstanbul konsoloslukta şartlı kabul başvurusu için gittim. 31 Ağustos tarihinde ilk kez gittiğimde evrakları şartlı kabul için vize vermedikleri nedeniyle kabul etmemişlerdi.

18 Eylül de tekrar randevu alıp gittim. Daha öncesinden geldiğimi ancak evrakların alınmadığı nedeniyle başvurumu çektiğimi söylediğimde benimle ilgilenen hanımefendi çok şaşırdı. Hatta korona nedeniyle vize verilmediğine veya bekletileceğime dair hiç bir olumsuzluk belirtmedi.

Tüm evraklarımı teslim ettim. Ben de DSD 1 Sprachdiplom var. Liseniz Alman lisesi süper diyip, tek bir soru dahi sormadı. Nerde kalacağımı, neden bu bölümü seçtiğimi vs. hiçbir şey sormadı. En sonunda belgelerinizi işleme koyduğunu, 4 hafta içinde vize gelmezse mail iletmemi söyledi.

Şu an ciddi anlamda bir kafa karışıklığı var. Sanki her görevli farklı bir şey söylüyor gibi. Umarım karantina şartıyla vizelerimiz gelir. Bekleyip göreceğiz.
Benimle de aynı şekilde sanki yarın vize alabilecekmişim gibi konuşmuştu memur ama sonra arayıp şu an için almanyaya giremezsiniz o yüzden dosyanız bekleyecek dediler :lol: Ya bu arayanlar ya da vize memurları yanlış biliyor. Umarım arayanlar yanlış biliyodur da bi şaşırtırlar bizi

entropii

Mesaj gönderen entropii » Pzt Eyl 21, 2020 10:53 pm

Bugün İstanbul konsolosluğunda bende vize başvurusu yaptım. Okuldan dil kursuna kayıt yaptırdığıma ve derslerin sınıfta yapılacağına dair belgelerim vardı. Gorevli, vize işleminin 3-4 hafta kadar süreceğini söyledi, herhangi bir vize vermeme gibi bir şey söylenmedi. Hatta ben başvuru formunda giriş tarihi icin 15 Ekim yazdım fakat sağlık sigortam Kasım ayında başlıyor. Bu yüzden 15 günlük sağlık sigortası yaptırıp email ile kendilerine ulaştırmam istendi.

harunklnc

Mesaj gönderen harunklnc » Pzt Eyl 21, 2020 10:57 pm

Sizin yüksek lisans mı ? Bir de kaç numaralı bankoda görüştünüz?

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Pzt Eyl 21, 2020 10:58 pm

entropii yazdı: Pzt Eyl 21, 2020 10:53 pm Bugün İstanbul konsolosluğunda bende vize başvurusu yaptım. Okuldan dil kursuna kayıt yaptırdığıma ve derslerin sınıfta yapılacağına dair belgelerim vardı. Gorevli, vize işleminin 3-4 hafta kadar süreceğini söyledi, herhangi bir vize vermeme gibi bir şey söylenmedi. Hatta ben başvuru formunda giriş tarihi icin 15 Ekim yazdım fakat sağlık sigortam Kasım ayında başlıyor. Bu yüzden 15 günlük sağlık sigortası yaptırıp email ile kendilerine ulaştırmam istendi.
Olmayacağına dair bi geri dönüş falan yaparlarsa haber verin hocam

entropii

Mesaj gönderen entropii » Pzt Eyl 21, 2020 11:00 pm

Evet yüksek lisans. 3 numaralı bankoydu yanlış hatırlamıyorsam. Eger bir bilgilendirme gelirse buraya yazarım.

harunklnc

Mesaj gönderen harunklnc » Pzt Eyl 21, 2020 11:09 pm

entropii yazdı: Pzt Eyl 21, 2020 11:00 pm Evet yüksek lisans. 3 numaralı bankoydu yanlış hatırlamıyorsam. Eger bir bilgilendirme gelirse buraya yazarım.
Kıvırcık saçlı bir hanımefendi vardı doğru mu? Çünkü orasıysa sizden önce bir lisans şartlı kabule işleme alınmayacağına dair uzun uzun anlatıyordu çok ilginç şeyler oluyor 🤷‍♂️

entropii

Mesaj gönderen entropii » Pzt Eyl 21, 2020 11:17 pm

Sarışın bir bayan vardı. Dil bilgimi sordu, B1 sertifikam vardı. Üniversitenin dil kursuna kayıt olduğumu, Mart ayında da testdaf sınavı olduğunu söyledim. Okuldan gelen derslerin sınıfta olacağına dair kağıdı baya detaylı okudu, belki o yüzden herhangi bir şey dememiştir, bilemiyorum.

runesia

Mesaj gönderen runesia » Çrş Eyl 23, 2020 9:57 am

hkm01 yazdı: Prş Eyl 17, 2020 3:39 pm Tesekkur ederim bilgi icin bol sans ve guzel haberler dilegiyle.
Selam, basvurunuz geldi mi ? Ben hala bekliyorum.

swissake

Mesaj gönderen swissake » Çrş Eyl 23, 2020 4:06 pm

Merhaba arkadaşlar,

Son zamanlarda dil kursu + yüksek lisans için başvuran arkadaşlar oldu mu? 05ST kodu ile vize randevusu almış ya da başvurusunu tamamlamış birimiz var mı aramızda? Dil kursu ile başlayan programlar şu an için durdurulmuş vaziyette midir bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Teşekkür ederim.

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Çrş Eyl 23, 2020 5:22 pm

swissake yazdı: Çrş Eyl 23, 2020 4:06 pm Merhaba arkadaşlar,

Son zamanlarda dil kursu + yüksek lisans için başvuran arkadaşlar oldu mu? 05ST kodu ile vize randevusu almış ya da başvurusunu tamamlamış birimiz var mı aramızda? Dil kursu ile başlayan programlar şu an için durdurulmuş vaziyette midir bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Teşekkür ederim.
Yasak kalkana kadar bekletirler dosyanızı

hkm01

Mesaj gönderen hkm01 » Çrş Eyl 23, 2020 7:13 pm

runesia yazdı: Çrş Eyl 23, 2020 9:57 am Selam, basvurunuz geldi mi ? Ben hala bekliyorum.
Merhaba malesef bende beklemekteyim bizden daha sonra basvuru yapip vizesi gelen arkadaslar var forumda takip ediyorum , sanirim eyaletten eyalete fark ediyor benim okulum university of stuttgart . Gelisme olmasi halinde bilgi paylasacagim .

pargali92

Mesaj gönderen pargali92 » Prş Eyl 24, 2020 10:39 am

Arkadaşlar herkese günaydın ,

Bu sabah pasaportunun teslim aldım. Ancak çok şaşırdım çünkü konsolosluk temmuzda presence letter veremediğim için pasaportumu göndermiyordu. 9 eylülde yapılan son duyuruyla “artık presence letter gerekli değil” mail yazmıştım konsolosluğa ve vizemi gönderdiler. 27 Eylül başlangıç. Süreci daha detaylı anlatacağım ancak sormam gereken acil bir soru var. Bende presence letter yok , sadece pasaportla girebilir miyim Almanya’ya ? Son zamanlarda giren arkadaşlar sizden presence letter göstermenizi istediler mi?
Çok teşekkürler

runesia

Mesaj gönderen runesia » Prş Eyl 24, 2020 1:21 pm

hkm01 yazdı: Çrş Eyl 23, 2020 7:13 pm Merhaba malesef bende beklemekteyim bizden daha sonra basvuru yapip vizesi gelen arkadaslar var forumda takip ediyorum , sanirim eyaletten eyalete fark ediyor benim okulum university of stuttgart . Gelisme olmasi halinde bilgi paylasacagim .
Oyle galiba, benim okul da Berlin'de.

dragon76

Mesaj gönderen dragon76 » Prş Eyl 24, 2020 2:28 pm

pargali92 yazdı: Prş Eyl 24, 2020 10:39 am Arkadaşlar herkese günaydın ,

Bu sabah pasaportunun teslim aldım. Ancak çok şaşırdım çünkü konsolosluk temmuzda presence letter veremediğim için pasaportumu göndermiyordu. 9 eylülde yapılan son duyuruyla “artık presence letter gerekli değil” mail yazmıştım konsolosluğa ve vizemi gönderdiler. 27 Eylül başlangıç. Süreci daha detaylı anlatacağım ancak sormam gereken acil bir soru var. Bende presence letter yok , sadece pasaportla girebilir miyim Almanya’ya ? Son zamanlarda giren arkadaşlar sizden presence letter göstermenizi istediler mi?
Çok teşekkürler
Şartlı kabul muydu?

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Prş Eyl 24, 2020 2:34 pm

hkm01 yazdı: Çrş Eyl 23, 2020 7:13 pm Merhaba malesef bende beklemekteyim bizden daha sonra basvuru yapip vizesi gelen arkadaslar var forumda takip ediyorum , sanirim eyaletten eyalete fark ediyor benim okulum university of stuttgart . Gelisme olmasi halinde bilgi paylasacagim .
Merhaba biraz forumda dönüp baktım fakat göremedim ne zaman nerden başvurduğunuzu, tekrar belirtebilir misiniz?

Ben garantör belgesiyle başvurdum (31 Ağustos İstanbul konsolosluk, direkt lisans kabul, vize geliş tarihi 17 Eylül), arkadaşım iki gün sonra bloke hesap ile başvurdu. Maalesef gelmedi hala. Bizden bir hafta sonra garantör belgesiyle başvuran arkadaşların vizeleri geldi. Aradaki fark bu diye düşünüyoruz.

Bloke hesapla daha uzun sürmesinin sebebi nedir? Ne kadar daha beklemek gerek? mail atıp sormakta da tereddütteyiz.

boredmercury

Mesaj gönderen boredmercury » Prş Eyl 24, 2020 4:04 pm

Kuss yazdı: Prş Eyl 24, 2020 2:34 pm Merhaba biraz forumda dönüp baktım fakat göremedim ne zaman nerden başvurduğunuzu, tekrar belirtebilir misiniz?

Ben garantör belgesiyle başvurdum (31 Ağustos İstanbul konsolosluk, direkt lisans kabul, vize geliş tarihi 17 Eylül), arkadaşım iki gün sonra bloke hesap ile başvurdu. Maalesef gelmedi hala. Bizden bir hafta sonra garantör belgesiyle başvuran arkadaşların vizeleri geldi. Aradaki fark bu diye düşünüyoruz.

Bloke hesapla daha uzun sürmesinin sebebi nedir? Ne kadar daha beklemek gerek? mail atıp sormakta da tereddütteyiz.
Hocam ben de 1 Eylül'de İzmir iData ofisinden Almanca yüksek lisans direkt kabul ve garantör belgesi ile başvurdum.
Bugün 24 Eylül hala haber yok. Size vize geldiğini okuduğumda baya heyecanlanmıştım bana da 3 haftada gelir belki diye. Ama belli ki 1 ay dolacak sanırım...

emrefici

Mesaj gönderen emrefici » Prş Eyl 24, 2020 6:45 pm

Arkadaşlar ben 27 Ağustos'ta yüksek lisans için IDATA Ankara'dan başvurmuştum. Pasaport bugün elime geldi. Hem garantör belgesi hem de bloke hesap ile başvurmuştum. Ayrıca benim korona yüzünden kullanamadığım ve süresinin bittiği bir ulusal vizem daha vardı. Bunun da bir yardımı olmuştur.

noble

Mesaj gönderen noble » Prş Eyl 24, 2020 7:48 pm

emrefici yazdı: Prş Eyl 24, 2020 6:45 pm Arkadaşlar ben 27 Ağustos'ta yüksek lisans için IDATA Ankara'dan başvurmuştum. Pasaport bugün elime geldi. Hem garantör belgesi hem de bloke hesap ile başvurmuştum. Ayrıca benim korona yüzünden kullanamadığım ve süresinin bittiği bir ulusal vizem daha vardı. Bunun da bir yardımı olmuştur.
Sizin adınıza sevindim hocam, dil kursu var mıydı yoksa direkt kabul mü?

emrefici

Mesaj gönderen emrefici » Prş Eyl 24, 2020 7:55 pm

noble yazdı: Prş Eyl 24, 2020 7:48 pm Sizin adınıza sevindim hocam, dil kursu var mıydı yoksa direkt kabul mü?
Teşekkür ederim. Direk kabulüm var benim. Şu an D Tipi Ulusal vizeyle ve negatif test sonucuyla gidebiliyoruz doğru mudur ?

noble

Mesaj gönderen noble » Prş Eyl 24, 2020 8:13 pm

emrefici yazdı: Prş Eyl 24, 2020 7:55 pm Teşekkür ederim. Direk kabulüm var benim. Şu an D Tipi Ulusal vizeyle ve negatif test sonucuyla gidebiliyoruz doğru mudur ?
Dogrudur, son 48 saat içerisinde test yaptırmış olmalısınız

Kilitli