Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yeni OSYS sistemi ve Almanya

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Pzt May 03, 2010 11:48 pm

Arkadaslar Malumunuz Sistem Degisti. YGs den ciktik.. Onumuzde LYs var...
Bu sene oss ye giripte ALmanyada Egitim almak isteyn arkadaslar yeni sisteme gore durumunuzu degerlendirmek ve bolumlerle,yeni puan turleri ve yen ipuan sistemiyle ilgili sorularinizi bu konudan sorabilirsiniz...

husokoli

Mesaj gönderen husokoli » Cmt May 08, 2010 12:41 pm

Merhabalar arkadaslar Almanyayi yaklasik 1 aydir hergun arastiriyorum ve bulabildigim en iyi site suanda sizsiniz oncelikle bu sekilde yaptiginiz yardimlardan dolayi herkeze tek tek tesekkur ediyorum! Ben duz Lise Yabanci Dil mezunuyum dolayisiyla 2 sene boyunca haftada 12 saat ingilizce 4 saat almanca egitimi gordum. Tabikide bu Turkiyede gordugum egitim super Ingilizce veya super Almancam oldugu anlamina gelmiyor ama hicte yok degil.Sormak istedigim bazi sorular var yardimlariniz icin pesinen tesekkur ediyorum.
1.Almanyada Teyzemin oglu var Isletme sahibi dolayisiyla Kalicak yer ve Calisicak isim hazir!
Fakat ogrencilere Alman hukumeti calisma izni veriyor mu?Akrabamin olmasi gitmeme + saglar mi?
2.Almanyada ders gorucek derecede yabanci dilim yok gittigim ilk sene hazirlik sinifi olucak mi? Ders gorecek sekilde ne kadar dil egitimine ihtiyacim var(ingilizce ve almanca temeli var)gittikten sonra dil egitimine ne kadar zaman ayirabilirim.
3.Almanyada tercihen Dusseldorf ve cevresinde Medya veya Halkla iliskiler ve Reklamcilik okumak istiyorum YGS puanim 300e yakin bu puana gore mi beni kabul edicekler?
4.Kis semester i icin Temmuz 15 son kayit tarihi yanlis bilmiyorsam Almanyada fakat Temmuz da LYS sonuclari aciklandiklanicagi icin OSYM sonuc belgesi ve diger evraklari 15 Temmuza kadar yetistirebilirmiyim? Ocak ayinda mi kayit yaptiricam yoksa?
5.Suanda 2 seneye yakindir Izmir SCHLOTZSKY\'S de yonetici olarak calisiyorum vize icin ve okul kayit icin referans yazisi herhangi bir katki saglar mi?

Suanlik sorucaklarim bunlar. Bilenler icin cok sacma sapan gelebilir ama mazur gorun yardima ihtiyacim var bu konuda!:help
BU COCUK KACAR:bye Bekle Beni Almanya

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Cmt May 08, 2010 12:49 pm

Alanin dil dolumu oldugu icin
reklamcilik istedigine gore sozel yani lys3ve4 sinavlarindan ts-1 puan turunden alandisi tercih etmen gerekicek. buda 0,12 katsayisiyla karsilasacagn anlamina geliyor. istedign bolumler ygs den degil lys den ogrenci aldigi icin lys3ve 4 e girmek zorundasin. aldigin puan onemli degil Onemli olan bi bolume yerlesmen.
ygs puaninin %40 i alinip lys de ciaracagin puanin % 60 i na eklenecek.

husokoli

Mesaj gönderen husokoli » Cmt May 08, 2010 12:52 pm

Tesekkur ederim YGS 3 puanim 3oo e yakin zaten katsayi problemine ragmen ben sozelden sansimi deniyorum bu sene diger sorularimla ilgili bi bilginiz var mi acaba? Herhangi bir 4 yillik universite sart anladigim kadariyla!
BU COCUK KACAR:bye Bekle Beni Almanya

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt May 08, 2010 7:19 pm

husokoli oncelikle siteye hosgeldin.Sorularini ayri ayri uygun basliklar altinda sorarsan yardimci olabiliriz.

shadow

Mesaj gönderen shadow » Pzt May 10, 2010 12:48 am

mrb arkadaslar bu yil ki sistemde elektrik elektronik muhendisligi icin hangi bolumden girmem lazim lys ben lys 2,3 e girmek istiyorum bu yeterli olur mu birde Almanya\'da aile yaninda konaklamak istiyorum bunun icin neredeyse hic bir danismanlik hizmet vermiyor ilk yil kalsam yeterli acaba bu danismanligin oradaki cikari icin mi ?

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Pzt May 10, 2010 1:41 am

lys 2 ve 3 e gireemzsin cunku 2 ve 3 her hangi bir alani ifade etmiyor .
ya 1-2 ya 1-3 yada 3-4 e girmek zorundasin.
elektronik muh. sayisal-2 oldgu icin lys 1 ve 2 ye girmek zorundasin. lys 1-3 esit agirlik 2 lys 3-4 sozel-2 puan turlerini ifade etmektedir...

shadow

Mesaj gönderen shadow » Pzt May 10, 2010 5:22 pm

tamam cok sagolun iyiki soylediniz :) birde neden universite egitim surecinde ilk yil aile yaninda kalamiyorum ?