Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Wuppertal Üniversitesi Kabul, fakat "CORONA"

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
herrkilicaslan

Wuppertal Üniversitesi Kabul, fakat "CORONA"

Mesaj gönderen herrkilicaslan » Cum Eyl 11, 2020 7:58 am

Arkadaşlar herkese merhabalar,

Ben 9 Haziran'da başvuru yapmıştım üniversitelere, belgelerim eksiksiz onaylandı ve sonunda şartlı kabulümü aldım. Wuppertal Üniversitesi dil kursuna davet edildim.

Biliyorsunuzki corona belası yüzünden bir şey yapamamaktayım.
Benim aklıma takılan bu kabulümü bir sonraki döneme erteleme hakkım var mı?
Yok ise, şartlı kabul vize durumu son olarak ne durumdadır? Çalıştığım için ona göre hareket edeceğim. Şimdiden teşekkürler.

Montesqui

Re: Wuppertal Üniversitesi Kabul, fakat "CORONA"

Mesaj gönderen Montesqui » Cum Eyl 11, 2020 1:08 pm

herrkilicaslan yazdı: Cum Eyl 11, 2020 7:58 am Arkadaşlar herkese merhabalar,

Ben 9 Haziran'da başvuru yapmıştım üniversitelere, belgelerim eksiksiz onaylandı ve sonunda şartlı kabulümü aldım. Wuppertal Üniversitesi dil kursuna davet edildim.

Yok ise, şartlı kabul vize durumu son olarak ne durumdadır? Çalıştığım için ona göre hareket edeceğim. Şimdiden teşekkürler.

Hocam bir şey sormak istiyorum. Uni assist üzerinden mi yaptınız basvuruyu? Dil seviyeniz nedir? Şartlı kabul aldığınız belge üniversite tarafından mı gönderiliyor size? Bir de bölümünüz nedir acaba?

herrkilicaslan

Mesaj gönderen herrkilicaslan » Cum Eyl 11, 2020 7:45 pm

Montesqui yazdı: Cum Eyl 11, 2020 1:08 pm Hocam bir şey sormak istiyorum. Uni assist üzerinden mi yaptınız basvuruyu? Dil seviyeniz nedir? Şartlı kabul aldığınız belge üniversite tarafından mı gönderiliyor size? Bir de bölümünüz nedir acaba?
Uniassist üzerimden yaptım . Dil seviyem dün A1 goethe sertifikamı aldım ama başvururken seviyem falan yoktu. Evet üniversiteden bir ablamız mail olarak belgeleri atıyor kayıt olmam için. Makine mühendisliği 3.11 puan.

Montesqui

Mesaj gönderen Montesqui » Cum Eyl 11, 2020 10:04 pm

herrkilicaslan yazdı: Cum Eyl 11, 2020 7:45 pm Uniassist üzerimden yaptım . Dil seviyem dün A1 goethe sertifikamı aldım ama başvururken seviyem falan yoktu. Evet üniversiteden bir ablamız mail olarak belgeleri atıyor kayıt olmam için. Makine mühendisliği 3.11 puan.
2. Üniversiteyi mi okuyacaksınız?

herrkilicaslan

Mesaj gönderen herrkilicaslan » Çrş Eyl 16, 2020 7:49 am

Montesqui yazdı: Cum Eyl 11, 2020 10:04 pm 2. Üniversiteyi mi okuyacaksınız?
Master Makine Mühendisliği olduğu söylememişim. Master yapacağım

ahmet12

Mesaj gönderen ahmet12 » Çrş Eyl 16, 2020 12:22 pm

Kardeş ben de wuppertalden dil kursu kabulü aldım,bende makine mühendisliği master için başvuru yapmıştım.öncelikle üniversiteye mail atıp kabulünü diğer döneme transfer edebilirsin, bende geçen dönemden bu döneme transfer etmiştim ve vizeye başvururken sadece dil kursu vizesine başvurman gerekiyor bilgin olsun.

ahmet12

Mesaj gönderen ahmet12 » Çrş Eyl 16, 2020 12:24 pm

Birde aldığın şartlı kabul değil bilgin olsun,Aldığın büyük ihtimalle dil kursu kabulu.Dil kursu vizesi de şuan verilmiyor.

hbs96

Mesaj gönderen hbs96 » Çrş Eyl 16, 2020 4:31 pm

Ben şu an Wuppertal'de dil kursu öğrencisiyim.Bize söylenen önümüzdeki dönemin tamamen online olacağı.Şu an konsolosluk dil kursu için vize vermiyor diye biliyorum ancak kursa Türkiye'de kalarak katılabilirsiniz.Bu konuda üniversiteye mail atarsanız problem olacağını zannetmiyorum.Ancak 3 ayda bir sınav olmakta ve diğer sınav Aralık ayında olacak.O zamana kadar vize olayı çözülmezse sınava katılamayabilirsiniz. Üniversiteye mail atıp bilgi almanız en doğrusu.

ahmet12

Mesaj gönderen ahmet12 » Prş Eyl 17, 2020 7:04 pm

hbs96 yazdı: Çrş Eyl 16, 2020 4:31 pm Ben şu an Wuppertal'de dil kursu öğrencisiyim.Bize söylenen önümüzdeki dönemin tamamen online olacağı.Şu an konsolosluk dil kursu için vize vermiyor diye biliyorum ancak kursa Türkiye'de kalarak katılabilirsiniz.Bu konuda üniversiteye mail atarsanız problem olacağını zannetmiyorum.Ancak 3 ayda bir sınav olmakta ve diğer sınav Aralık ayında olacak.O zamana kadar vize olayı çözülmezse sınava katılamayabilirsiniz. Üniversiteye mail atıp bilgi almanız en doğrusu.
Kardeş üniversiteye 2 aydır mail atıyorum cevap yok.Dersler online olursa kaydımızı nasıl yapmamız gerekiyor.Derslere katılmak için ne yapmamız lazım bir bilgin var mı? Çünkü okuldan bir haber alamıyoruz.

herrkilicaslan

Mesaj gönderen herrkilicaslan » Prş Eyl 17, 2020 9:47 pm

ahmet12 yazdı: Çrş Eyl 16, 2020 12:24 pm Birde aldığın şartlı kabul değil bilgin olsun,Aldığın büyük ihtimalle dil kursu kabulu.Dil kursu vizesi de şuan verilmiyor.
Şartlı kabul ile dil kursu kabulü farkı ne peki hocam? Aynı şey değil mi

herrkilicaslan

Mesaj gönderen herrkilicaslan » Prş Eyl 17, 2020 9:48 pm

hbs96 yazdı: Çrş Eyl 16, 2020 4:31 pm Ben şu an Wuppertal'de dil kursu öğrencisiyim.Bize söylenen önümüzdeki dönemin tamamen online olacağı.Şu an konsolosluk dil kursu için vize vermiyor diye biliyorum ancak kursa Türkiye'de kalarak katılabilirsiniz.Bu konuda üniversiteye mail atarsanız problem olacağını zannetmiyorum.Ancak 3 ayda bir sınav olmakta ve diğer sınav Aralık ayında olacak.O zamana kadar vize olayı çözülmezse sınava katılamayabilirsiniz. Üniversiteye mail atıp bilgi almanız en doğrusu.
Ben bir sonraki dönem gelmek istiyorum. Siz şu an wuppertalde misiniz?

ahmet12

Mesaj gönderen ahmet12 » Cmt Eyl 19, 2020 1:44 pm

herrkilicaslan yazdı: Prş Eyl 17, 2020 9:47 pm Şartlı kabul ile dil kursu kabulü farkı ne peki hocam? Aynı şey değil mi
Usta şartlı kabul de okul seni sadece dil kursuna değil aynı zamanda master için de kabul etmiş oluyor.Sana gelen kabul belgesinde BedingteZulassung yazısı olması gerekiyor ki şartlı kabul olsun,ama sadece sprachkurseszulassung yazıyorsa bu sadece dil kursuna kabul olduğun anlamına geliyor.Şartli kabul de başvuracağın vize türü ile dil kursu vizesi farklı,mesela garantör belgesinde yazılanlar farklı oluyir,vize de istenen belgelerde değişimler oluyor.Farki bu

ahmet12

Mesaj gönderen ahmet12 » Cmt Eyl 19, 2020 1:47 pm

ahmet12 yazdı: Çrş Eyl 16, 2020 12:22 pm Kardeş ben de wuppertalden dil kursu kabulü aldım,bende makine mühendisliği master için başvuru yapmıştım.öncelikle üniversiteye mail atıp kabulünü diğer döneme transfer edebilirsin, bende geçen dönemden bu döneme transfer etmiştim ve vizeye başvururken sadece dil kursu vizesine başvurman gerekiyor bilgin olsun.
Usta sence türkiyeden bergischenin online dil kursuna katılalım mi? Etkisi olur mu?Çok kararsız kaldım yardımcı olur musun

time

Mesaj gönderen time » Cmt Eyl 19, 2020 1:55 pm

Şuan ne dil kursu için ne de şartlı kabul için vize verilmiyor korona bürokratik gelişmelerden okuduğuma göre. Türkiye riskli ülkeler arasından çıkmadan da bu değişmeyecekmiş. Yani Türkiyede C1 almanız şart

herrkilicaslan

Mesaj gönderen herrkilicaslan » Prş Eki 08, 2020 8:21 am

Arkadaşlar Wuppertal'den dil kursu kabulüymüş benimki. Ben okulla iletişime geçtim ve bir sonraki dönem için bana başvurmamın gerekmediğini söylediler. Kendileri kabul belgesini tekrardan gönderecekler bir sonraki semester için. Ben şimdi bir sonraki dönemde vize başvurusunda bulunurken hangi vize türüne başvuracağım? Dil kursu vizesi mi, öğrenci adayı vizesi mi hangisine

pskmuratguvener

Mesaj gönderen pskmuratguvener » Prş Eki 08, 2020 1:20 pm

herrkilicaslan yazdı: Prş Eki 08, 2020 8:21 am Arkadaşlar Wuppertal'den dil kursu kabulüymüş benimki. Ben okulla iletişime geçtim ve bir sonraki dönem için bana başvurmamın gerekmediğini söylediler. Kendileri kabul belgesini tekrardan gönderecekler bir sonraki semester için. Ben şimdi bir sonraki dönemde vize başvurusunda bulunurken hangi vize türüne başvuracağım? Dil kursu vizesi mi, öğrenci adayı vizesi mi hangisine
Hocam konudan bağımsız 1 sorum var , başvuru tarihi başlangıcı ne zamandı ve siz hangi tarihte başvurdunuz ?
Ekstra bilgi: konsolosluktan vize alabilmeniz için en garanti yol b1 goethe ya da telc sertifikanız ile gitmeniz sizin için iyi olur. a2 sizin için sıkıntı olur. bilgilendirmek istedim.

ekstra bilgi 2: Benim bildiğim çok kişi bu konuda sıkıntı yaşadı. konsolosluk açıldı sonra okuldan 'almanya'da olma zorunluluğu'na dair belge getireceksiniz denildi , ama sanırım şimdi o kalktı. yani şartlı kabul, erasmus ve ya dil okulu. konsolosluk her türlü vize veriyor. (tabi istenilen şartlar yerine getirilirse). 2 şey çok önemli. biri garantör varsa ondan derhal belge isteyin, yoksa bloke hesap açın , 10 bin euroya yakın para yatırın. ikincisi %99 ihtimal ile b1 sertifikası isteyeceklerdir , eğer a2 var ise zamanınız yoksa şansınızı onunla deneyin.

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Cum May 21, 2021 3:45 pm

Arkadaşlar ben de makine mühendisliği okuyorum bu sene wuppertal a başvuracağım. Wuppertala mail attım belgeleri bulamıyorum diye. Attılar. TestAS sonucu ekleyin diyor. Master için başvururken siz testAS sınav sonucu gönderdiniz mi?

ismettirpan

Mesaj gönderen ismettirpan » Cum May 21, 2021 5:34 pm

Peki wuppertal Üni üni assist ile basvurdugumuzda belgelerı sadece tarayım mı başvuru yapmıs olucam yoksa belgeleri somut olarak gonderım mı yapıcagım ?