Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Fat123

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen Fat123 » Çrş Eyl 16, 2020 9:58 pm

Merhablar

Lisans için vize başvurusu hazırlıyorum Şu anda Türkiye'de ister istemez üniversite kaydımız bulunuyor,ancak okula başlamadığım içi bir transkrptim yok ,geçen sene hazırlıkta idi. Vize başvurus sırasında bunu nasıl çözmek gerekiyor. Öğrenci belgem de Hazırlık sınıfnda olduğum yazıyor.

Teşekkürler

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Çrş Eyl 16, 2020 10:11 pm

Fat123 yazdı: Çrş Eyl 16, 2020 9:58 pm Merhablar

Lisans için vize başvurusu hazırlıyorum Şu anda Türkiye'de ister istemez üniversite kaydımız bulunuyor,ancak okula başlamadığım içi bir transkrptim yok ,geçen sene hazırlıkta idi. Vize başvurus sırasında bunu nasıl çözmek gerekiyor. Öğrenci belgem de Hazırlık sınıfnda olduğum yazıyor.

Teşekkürler
Ben de sadece hazırlık okumuştum sadece. transkript alabiliyorsun

Fat123

Mesaj gönderen Fat123 » Çrş Eyl 16, 2020 10:29 pm

Ben gittiğimde İTÜ öğrenci işlerine transkript olmadığını söylediler. Bu belge imzalı mı gerekiyor

runesia

Mesaj gönderen runesia » Çrş Eyl 16, 2020 10:51 pm

hkm01 yazdı: Çrş Eyl 16, 2020 1:18 pm 29temmuz vize basvurum hala sonuclanmadi dun mail atmistim konsolosluga gelen cevap

Sayın XXX,
Gönderiniz için teşekkür ederiz.

Başvuru işlemlerinizin devam etmekte olduğunu ve Almanya yabancılar dairesi tarafından cevap beklenildiğini belirtmek isteriz.

Sonuç aldığımız taktirde sizin ile irtibata geçeceğiz. Basvurunuzun süresi hakkinda bilgi veremeyiz.

Anlayışınız için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

Saygılarımızla,
Merhaba,ben sizden 1 hafta once basvurmustum. Benim de hala sonuclanmadi , bekliyorum. Almanca yeterliligiyle ilgili ek bwlge istediler. Okulun bunu gerekli gormedigine dair cevabini ilettim. Donus bekliyorum hala.

//Yuksek lisans, direkt kabul, i-data istanbul//
Randevu tarihi 22 temmuz

exectus

Mesaj gönderen exectus » Çrş Eyl 16, 2020 11:49 pm

Merhaba. 28 Ağustos iDATA Ankara'dan Yüksek Lisans Direkt Kabul başvurumu yapmıştım. Okul kaydımı gerçekleştirdim kayıt belgemi aldım. Yurt kontratımı da aldım. Bu 2 belgeyi iletmemin sürece bir katkısı olur mu acaba?

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Prş Eyl 17, 2020 1:43 am

Arkadaşlar bu erasmus için gideceklere ne zaman vize randevusu verirler sizce ? 1 Ekimden itibaren zorunlu karantina duydum fakat 1 Ekimden itibaren sizce Erasmus için vize başvurlarını açarlar mı

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Prş Eyl 17, 2020 2:09 am

umudxx yazdı: Prş Eyl 17, 2020 1:43 am Arkadaşlar bu erasmus için gideceklere ne zaman vize randevusu verirler sizce ? 1 Ekimden itibaren zorunlu karantina duydum fakat 1 Ekimden itibaren sizce Erasmus için vize başvurlarını açarlar mı
Yanlış hatırlamıyorsam sitede birçok yerde "sadece master ve erasmus başvuruları alınıyor" yazısı okudum lisansa açılmadan öncesinde, hatta birisi "erasmuslulara bile randevular açık bize kapalı" şeklinde dert yanıyordu sanki. Ben o sebepten açık olduğunu sanıyordum

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Prş Eyl 17, 2020 2:24 am

cnsn159 yazdı: Prş Eyl 17, 2020 2:09 am Yanlış hatırlamıyorsam sitede birçok yerde "sadece master ve erasmus başvuruları alınıyor" yazısı okudum lisansa açılmadan öncesinde, hatta birisi "erasmuslulara bile randevular açık bize kapalı" şeklinde dert yanıyordu sanki. Ben o sebepten açık olduğunu sanıyordum
Malesef Almanya konsolosluğu sayfası @almanyabe "Erasmus başvuruları kabul edilmemektedir, tekrar kabul edildiğinde duyuracağız" yazısını gördüm. Bende açık değil diye biliyorum :(

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Prş Eyl 17, 2020 9:31 am

umudxx yazdı: Prş Eyl 17, 2020 2:24 am Malesef Almanya konsolosluğu sayfası @almanyabe "Erasmus başvuruları kabul edilmemektedir, tekrar kabul edildiğinde duyuracağız" yazısını gördüm. Bende açık değil diye biliyorum :(
Orada erasmus- gönüllü hizmet şeklinde belirtmiş belki farklı bir kategoridir çünkü normalde erasmusun hiç gönüllü hizmet şeklinde adlandırıldığını duymadım ama bilemiyorum

Acima97

Mesaj gönderen Acima97 » Prş Eyl 17, 2020 12:01 pm

umudxx yazdı: Prş Eyl 17, 2020 2:24 am Malesef Almanya konsolosluğu sayfası @almanyabe "Erasmus başvuruları kabul edilmemektedir, tekrar kabul edildiğinde duyuracağız" yazısını gördüm. Bende açık değil diye biliyorum :(
O bence gönüllü hizmet için yazılmıştı ben de gördüm o yazıyı. Çünkü gönüllü hizmet projeleri de erasmusplus büntesinde diye geçiyor. Erasmus için bi araştırın derim bence açık olabilir

Kuzey

Mesaj gönderen Kuzey » Prş Eyl 17, 2020 2:12 pm

exectus yazdı: Çrş Eyl 16, 2020 11:49 pm Merhaba. 28 Ağustos iDATA Ankara'dan Yüksek Lisans Direkt Kabul başvurumu yapmıştım. Okul kaydımı gerçekleştirdim kayıt belgemi aldım. Yurt kontratımı da aldım. Bu 2 belgeyi iletmemin sürece bir katkısı olur mu acaba?
Bence İData’yı arayıp yada mail atarak bu durumu sor. Bence sürece katkısı kesinlikle olur. Çünkü kayıt belgen varsa soruyorlar, yani isterler.

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Prş Eyl 17, 2020 2:34 pm

exectus yazdı: Çrş Eyl 16, 2020 11:49 pm Merhaba. 28 Ağustos iDATA Ankara'dan Yüksek Lisans Direkt Kabul başvurumu yapmıştım. Okul kaydımı gerçekleştirdim kayıt belgemi aldım. Yurt kontratımı da aldım. Bu 2 belgeyi iletmemin sürece bir katkısı olur mu acaba?
Merhaba, bu konuda bir bilgi alırsanız buraya da yazabilir misiniz? Idata değil ama konsolosluk ilgileniyor sanırım artık belgeleriniz gitmiştir çoktan. Ancak bir katkısı olacaksa ben de yollamak isterim

Kuzey

Mesaj gönderen Kuzey » Prş Eyl 17, 2020 2:35 pm

Herkese merhaba arkadaşlar,

LİSANS eğitimi ŞARTLI KABUL ile dün sabah 7:15’te İstanbul Konsolosluğunda randevum vardı. Özetle tüm işlemlerimi gerçekleştirip saat 8:30’da konsolosluktan ayrıldım. Aşağıda biraz detay vericem.

Öncelikle klasik istenilen belgelerin dışında ben aşağıdaki belgeleri teslim ettim;

-Lise diploması İngilizce yeminli çeviri ve noter tastikli
-ÖSYM sonuç belgesi yine çevirili ve tastikli
-A/T 11 Belgesi
-Garantör Belgesi
-Nüfus Müdürlüğünden ıslak imzalı ve apostil yapılmış tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
-Şartlı Kabul belgesi
-Prasenzpflichtigen (Presence Letter)
-Bescheinigung (Çok önemli.! Haftada kaç saat ders alacağınızın okul tarafından belgelenmiş olması gerek, bana özellikle görüşme esnasında soruldu. Min 18 ders saati olmalı.)
-A1 Goethe Sertifikası
-A1/A2 Goethe-Institut Katılım Belgeleri
-Lise Transkripti
-Motivasyon/Niyet Mektubu
-Uni-Assist Prüfbericht ve yine Uni-Assist’in bana yolladığı okula başvuru belgem

Öncelikle Wuppertal Üniversitesi Maschinenbau bölümü için şartlı kabul aldım. 28 Mayısta Uni-Assist üzerinden başvurumu yapmıştım ve 29 Temmuz’da şartlı kabul aldığımı okul bana mail yolu ile bildirmişti. Dersler Online olarak 1 Ekim’de başlıyor. Şubat/Mart ayında üniversite hazırlık sınavları var ve bunlar yüz yüze/sınıf ortamında olacakmış. 16 Eylül için İData’dan randevumu almıştım.

Görüşme sırasında vize formunda boş bıraktığım iki kısmı konsolosluk memur ile birlikte doldurdum ve bunlar “Kalmayı planladığım yer ve Almanya’da kalmak istediğiniz süre” idi. Yurtta yada paylaşımlı evde kalmak istediğim için Wuppertal şehrinin yurt işlerine bakan sitesine başvurumu yapmıştım ama vize fotokopisi olduktan sonra işlemlerin biteceğini bana söylemişlerdi 3 hafta önce. Bunu memura söylediğimde kalacak yere okulun adresini yazmamı söyledi. Ayrıca kalmak istediğim süreye de okulun açılış tarihi olan “tarihinden 01.10.2020, tarihine kadar 2021” yazdım. Daha sonra bana “Almanya’da akraban var mı?” diye sordu ve var cevabını alınca hangi şehirde olduğunu sordu. Ayrıca bana “İlk sene hangi dersleri işleyeceğimi, bunlardan bana 4 tanesini Almanca söyler misin?” ve “Neden Maschinenbau bölümünü istediğini bana Almanca açıklar mısın?” sorularını sordu.

Ayrıca görüşmede belgelerin 2 adet fotokopilerini aldılar ve bana tüm belgelerimin orijinallerini geri verdiler (Garantör Belgesi hariç. Pasaportum ile beraber kargoyla gelecekmiş).

Son olarakta şartlı kabul ile ilgili hiç bir sıkıntı, olumsuz bir tepki vermedi. O yüzden şartlı kabul alan arkadaşlar işlemlerinize en kısa sürede başlamanızı öneriyorum.

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Prş Eyl 17, 2020 3:27 pm

Kuzey yazdı: Prş Eyl 17, 2020 2:35 pm Herkese merhaba arkadaşlar,

LİSANS eğitimi ŞARTLI KABUL ile dün sabah 7:15’te İstanbul Konsolosluğunda randevum vardı. Özetle tüm işlemlerimi gerçekleştirip saat 8:30’da konsolosluktan ayrıldım. Aşağıda biraz detay vericem.

Öncelikle klasik istenilen belgelerin dışında ben aşağıdaki belgeleri teslim ettim;

-A/T 11 Belgesi
-Garantör Belgesi
-Nüfus Müdürlüğünden ıslak imzalı ve apostil yapılmış tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
-Şartlı Kabul belgesi
-Bescheinigung (Çok önemli.! Haftada kaç saat ders alacağınızın okul tarafından belgelenmiş olması gerek, bana özellikle görüşme esnasında soruldu. Min 18 ders saati olmalı.)
-A1 Goethe Sertifikası
-Lise Transkripti
-Uni-Assist Prüfbericht ve yine Uni-Assist’in bana yolladığı okula başvuru belgem

Öncelikle Wuppertal Üniversitesi Maschinenbau bölümü için şartlı kabul aldım. 28 Mayısta Uni-Assist üzerinden başvurumu yapmıştım ve 29 Temmuz’da şartlı kabul aldığımı okul bana mail yolu ile bildirmişti. Dersler Online olarak 1 Ekim’de başlıyor. Şubat/Mart ayında üniversite hazırlık sınavları var ve bunlar yüz yüze/sınıf ortamında olacakmış. 16 Eylül için İData’dan randevumu almıştım.

Görüşme sırasında vize formunda boş bıraktığım iki kısmı konsolosluk memur ile birlikte doldurdum ve bunlar “Kalmayı planladığım yer ve Almanya’da kalmak istediğiniz süre” idi. Yurtta yada paylaşımlı evde kalmak istediğim için Wuppertal şehrinin yurt işlerine bakan sitesine başvurumu yapmıştım ama vize fotokopisi olduktan sonra işlemlerin biteceğini bana söylemişlerdi 3 hafta önce. Bunu memura söylediğimde kalacak yere okulun adresini yazmamı söyledi. Ayrıca kalmak istediğim süreye de okulun açılış tarihi olan “tarihinden 01.10.2020, tarihine kadar 2021” yazdım. Daha sonra bana “Almanya’da akraban var mı?” diye sordu ve var cevabını alınca hangi şehirde olduğunu sordu. Ayrıca bana “İlk sene hangi dersleri işleyeceğimi, bunlardan bana 4 tanesini Almanca söyler misin?” ve “Neden Maschinenbau bölümünü istediğini bana Almanca açıklar mısın?” sorularını sordu.

Ayrıca görüşmede belgelerin 2 adet fotokopilerini aldılar ve bana tüm belgelerimin orijinallerini geri verdiler (Garantör Belgesi hariç. Pasaportum ile beraber kargoyla gelecekmiş).

Son olarakta şartlı kabul ile ilgili hiç bir sıkıntı, olumsuz bir tepki vermedi. O yüzden şartlı kabul alan arkadaşlar işlemlerinize en kısa sürede başlamanızı öneriyorum.
hocam sonradan bildiriyolar olmayacağını. Çok umutlanmayın bence üzüyor çünkü

hkm01

Mesaj gönderen hkm01 » Prş Eyl 17, 2020 3:39 pm

runesia yazdı: Çrş Eyl 16, 2020 10:51 pm Merhaba,ben sizden 1 hafta once basvurmustum. Benim de hala sonuclanmadi , bekliyorum. Almanca yeterliligiyle ilgili ek bwlge istediler. Okulun bunu gerekli gormedigine dair cevabini ilettim. Donus bekliyorum hala.

//Yuksek lisans, direkt kabul, i-data istanbul//
Randevu tarihi 22 temmuz
Tesekkur ederim bilgi icin bol sans ve guzel haberler dilegiyle.

AliEren

Mesaj gönderen AliEren » Prş Eyl 17, 2020 3:48 pm

Kuzey yazdı: Prş Eyl 17, 2020 2:35 pm Herkese merhaba arkadaşlar,

-A/T 11 Belgesi
-Garantör Belgesi
-Şartlı Kabul belgesi
-A1 Goethe Sertifikası
-Lise Transkripti

Hocam, hevesiniz kırmak istemem ama şartlı kabul başvuruları alınsa bile A1 ile gitmeniz mümkün değil, En kötü B1 sertifikanız gerekiyor konsolosluğun kabulü için, geçen sene ben başvurmuştum B1 istediler aynı bölüme konsolosluk tarafından.

Back2revenge

Mesaj gönderen Back2revenge » Prş Eyl 17, 2020 3:52 pm

2eqendy yazdı: Çrş Eyl 16, 2020 8:48 pm https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html

Bu hafta da risk bölgesi olarak devam ediyoruz. Riskli bölgelerin sayısı artmaya devam ediyor
Hocam bu adamlar Haziran 15 ten beri Avrupa ve schengen dışındaki 160 ülkeye direk Risikogebiet diyorlar, yani ülke bazında değil pauschale Reisewarnung var. 1 Ekimde işte bu kalkacak, ülke bazında karar verilecek. Umarım bizi liste dışına alırlar. Yani bu listeye bakıp Risikogebiet temyiz demeyin çünkü zaten tüm ülkelere öyle diyorlar direm

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Prş Eyl 17, 2020 3:55 pm

Back2revenge yazdı: Prş Eyl 17, 2020 3:52 pm Hocam bu adamlar Haziran 15 ten beri Avrupa ve schengen dışındaki 160 ülkeye direk Risikogebiet diyorlar, yani ülke bazında değil pauschale Reisewarnung var. 1 Ekimde işte bu kalkacak, ülke bazında karar verilecek. Umarım bizi liste dışına alırlar. Yani bu listeye bakıp Risikogebiet temyiz demeyin çünkü zaten tüm ülkelere öyle diyorlar direm
Valla bizim kalkarsa yasak, kime uygularlar bi fikrim yok. Galiba en en olumlu ihtimal izmir için falan kalkması. Öyle olursa da 14 gün izmirde bi otelde kalıp gidebiliriz umarım :D

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Prş Eyl 17, 2020 5:04 pm

2eqendy yazdı: Prş Eyl 17, 2020 3:55 pm Valla bizim kalkarsa yasak, kime uygularlar bi fikrim yok. Galiba en en olumlu ihtimal izmir için falan kalkması. Öyle olursa da 14 gün izmirde bi otelde kalıp gidebiliriz umarım :D
Ankaradan biri İzmir de konsolosluğa vize için başvurabilir mi ? yoksa ikamet Ankara da olduğundan dolayı kabul etmezler mi

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Prş Eyl 17, 2020 5:16 pm

umudxx yazdı: Prş Eyl 17, 2020 5:04 pm Ankaradan biri İzmir de konsolosluğa vize için başvurabilir mi ? yoksa ikamet Ankara da olduğundan dolayı kabul etmezler mi
İzmir'de okuyorsanız sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. İkametgahı Ankara'ya bağlı olup İstanbul'da okuduğu için birçok arkadaşım vize randevusuna İstanbul Konsolosluğunda girebildi.

Kilitli