Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AOK Komediekasse

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

AOK Komediekasse

Mesaj gönderen Physiker » Sal Nis 27, 2010 8:12 pm

Almanya gibi bir burokrasi ulkesinde AOK gibi nerdeyse butun ogrencilerin saglik sigortasi yaptirdigi cok ciddi !! bir kurumun bizzat bana yaptigi skandal niteligindeki olayi anlatip sizleri bu firmaya karsi uyarmak istiyorum :)

Almanya da universiteye basladiktan sonra hem vize uzatmak hem de universiteye kayit icin bir saglik sigortasi yaptirmak zorundadir. En yaygin olarak da AOK kullanildigi icin ben de onlari tercih ettim zamaninda. Aylik 64 euro yu seve seve oduyorsunuz. Kendim 2008 yilinda universiteyi degistirdim, 2009 yilinda da tasindim:) ve her ikisini de AOK ya bildirdim ki bi yanlislik olmasin diye ama yine basarmislar ( bi kere daha buna benzer bi olay olmustu :D ) . Aylik banka hesabimdan parayi cekmisler, fakat kendi sistemlerindeki hatadan dolayi 3 aydir odenmedi gozukuyormus =)bunun uzerine bi de zam bindirmisler her ay, o da yetmemis gerizekalilar eski universiteme bildirge vermisler ( sayet 3 ay odemezseniz okul kaydiniz silinir ). fakat eski universitemden burdan kaydini 2008 yilinda sildirdi diye bi kagit almislar ( oysa yeni universiteye gectigimi belirttim ve adresimle beraber ogrenci belgemi de verdim ) . Okul kaydini sildiremeyip canlari yaninca benim banka hesabimi dondurtmuslar :) bugun para cekmeye gittigimde boyle bir surprizle karsilastim. Bankadan ogrendim bu olayi. Fakat 2 ye kadar acik oldugu icin AOK para da cekemedim kendi hesabimdan :) hem parayi cekiyorlar, odedigimi sistemlerine girmiyorlar, eski adresime zam bildirgesi yolluyorlar o da yetmiyor, okul kaydimi sildirmeye calisiyorlar ve eski universiteme basvuruyorlar, bunla da yetinmeyip banka hesabimi dondurtuyorlar. :) bu olay 2008 de yine basima gelmisti fakat adresimi dogru sisteme girdikleri icin aninda mudahele etmistim . Fakat bu sefer gerekli birimlere sikayet edecegim ve AOK dan uyeligimi sildirecegim.

Sizlere tavsiyem AOK dan uzak durun, benim basima gelen olaylara yakin seyler bir kac arkadasin daha basina gelmisti, nerdeyse oturum uzatamiyordu cocuk :D

residentevil

AOK Komediekasse

Mesaj gönderen residentevil » Çrş Nis 28, 2010 12:20 am

Valla senin oldugun yerde skandallar eksik olmuyor niyeyse :D

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

AOK Komediekasse

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Nis 28, 2010 3:48 am

Yuh.!!

maniaturk

AOK Komediekasse

Mesaj gönderen maniaturk » Pzr May 09, 2010 1:31 am

TK kullaniyorum gayet memnunum, zaten en iyisi secildi arastirmalarda... :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

AOK Komediekasse

Mesaj gönderen Physiker » Pzr May 09, 2010 8:55 pm

en iyisimi bilmem ama ben de gececem TK ya. Aok dan uzak durun diyorum baska da bisey demiyorum:)

reportr05

AOK Komediekasse

Mesaj gönderen reportr05 » Cum May 21, 2010 6:30 pm

ya bana da bugun AOKdan kagit geldi ben burda dil kursu ogrencisiyim ama abim beni normal ogrenci statusunde kayit yapmis sanirim 67,56 Euro odemek zorundayim. bana da ayni sey olmus hesabinizdan parayi cekemedik diye bi yazi yollamislar anlamadigim bi sey de Krankenversicherung adinda 320 Euro almak istiyorlar. Ilk defa sigorta yaptirdigim icin mi bu para nedir anlamadim bilen varsa bi yardim. benimle ilgilenen kisiden de randevu istedim bakalim adam pazartesi yada sali gel dedi iki gun de gittim yerinde yoktu o zaman niye bugun gel diyo anlamadim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

AOK Komediekasse

Mesaj gönderen Physiker » Cmt May 22, 2010 1:21 pm

komediden baska bisey degil iste.. yanlis kayit yapmislar, bi kere o statuye gore odemen gerekiyorsa senin universite kagidini vermen gerekiyor, onu bile anlamayan okuzler calisiyor orda. ayrica 320 euro olayi da ayri bi sorun, sanirim sigortani 4 ay onceden baslatmislar ve ustune bi de mahnung koymuslar.. cok ugrasman gerecek.

technonur

AOK Komediekasse

Mesaj gönderen technonur » Cmt May 22, 2010 8:40 pm

tknin ucretleri ne kadar bi bilginiz varmi ?

crazyfb

AOK Komediekasse

Mesaj gönderen crazyfb » Pzr May 23, 2010 12:31 am

65 euro tk.

reportr05

AOK Komediekasse

Mesaj gönderen reportr05 » Pzt May 31, 2010 2:20 am

olayi cozduk sonunda gittim AOK ya. durumu soyledim. benim bloke hesap hamburgta bunlarda jenadaki Deutsche Bank in banka numarasini yazmislar ondan parayi cekememisler ve tum somester parasini yatirmami istemisler. ben de gidip durumu duzelttim sonra TK ya gidip oraya gecmek istedigimi soyledigimde 18 ay AOK da kalmak zorunda oldugumu soylediler ustune ben de bi soguk su ictim :D

Mechanical

AOK Komediekasse

Mesaj gönderen Mechanical » Cum Tem 16, 2010 11:05 am

sigortayla ilgili yazilanlari okudum ama tam da emin olamadim.almanyada anladigim kadariyla en cok musterisi olan firma AOK ogrenciler tarafindan.dun hem AOKya hem Techniker Krankenkasseye gittim.ikisi arasinda bi secim yapmam gerekiyor.fiyatlari zaten ayni.ama yukaridaki yazilanlara sasirdim demek AOK boyle hatalar yapabiliyormus.TKya uye olan arkadaslar varmi nasil memnunmular ogrenebilir miyim?
ben suan care concepteyim ama wintersemestera baslayacagim icin aok yada tk sahibi olmaliyim.dun firmada dedilerki semester ne zaman baslarsa o zamandan itibaren baslar sigorta.sizce bu dogru mu arkadaslar

zagreus81

AOK Komediekasse

Mesaj gönderen zagreus81 » Cum Tem 16, 2010 8:54 pm

[quote]Mechanical tarafindan yazilan metin:
sigortayla ilgili yazilanlari okudum ama tam da emin olamadim.almanyada anladigim kadariyla en cok musterisi olan firma AOK ogrenciler tarafindan.dun hem AOKya hem Techniker Krankenkasseye gittim.ikisi arasinda bi secim yapmam gerekiyor.fiyatlari zaten ayni.ama yukaridaki yazilanlara sasirdim demek AOK boyle hatalar yapabiliyormus.TKya uye olan arkadaslar varmi nasil memnunmular ogrenebilir miyim?
ben suan care concepteyim ama wintersemestera baslayacagim icin aok yada tk sahibi olmaliyim.dun firmada dedilerki semester ne zaman baslarsa o zamandan itibaren baslar sigorta.sizce bu dogru mu arkadaslar[/quote]

Bende fikirleri ve tavsiyeleri olan varsa cevaplari bekliyorum.

Mechanical

AOK Komediekasse

Mesaj gönderen Mechanical » Cum Tem 16, 2010 10:55 pm

bugun auslaenderbehaerdeye gittim ve sordum sigorta isini.dedim semester ekimde basliyor dedim.elimdeki uyelik onay kagidini getirsem vize uzatir miyim dedim evet dedi memur.
dun TKdaydim sanirim pazartesi gidip tkya uye olacagim aokdan korktum acikcasi sitede bikac kisinin basina gelen olaylardan dolayi.

Mechanical

AOK Komediekasse

Mesaj gönderen Mechanical » Pzr Tem 18, 2010 11:27 am

sigortalar gozlukte ne gibi kolaylik sagliyorlar bileniniz var mi?yeni bir gozluk almak istedigimizde neler oluyor?
bir de calisma saatiyle kazancin sigortaya etkisi nedir?

ylmzemrek

AOK Komediekasse

Mesaj gönderen ylmzemrek » Sal Ara 07, 2010 5:06 pm

[quote]venceremos tarafindan yazilan metin:
OHA AOK [/quote]

hahahahah

aida

AOK Komediekasse

Mesaj gönderen aida » Pzr Oca 30, 2011 8:37 pm

Arkadaslar benim sigorta konsunda bir sorum var. Sgk dan aldigimiz sigortayla almanya da vizemi uzatiyorum hic bir sorun olmadan fakat univerite Sgk nin sigortasini kabul ediyor mu yoksa illa AOK veya TK den mi sigorta yapmak zorundayim??

GK

AOK Komediekasse

Mesaj gönderen GK » Pzr Oca 30, 2011 8:44 pm

universiteye sgk dan aldigin kagidi goturuyorsun kabul ediyorlar diye biliyorum ama sole bisey var doktora gitmeden once okuldan bi kagit almak zorundasin.

aida

AOK Komediekasse

Mesaj gönderen aida » Pzr Oca 30, 2011 9:16 pm

Sigortam 31 martta bitiyor. Okul kaydi 29-31 mart arasi . Acaba sigortan 2 gun sonra bitiyor vs diye sorun cikarirlar mi ? Cunku ogrenci vizesi olmadan yeni At11 belgesi alamiyorum.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

AOK Komediekasse

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Oca 30, 2011 11:22 pm

Sorun olmaz kanimca..Belgeyi yenilemek icin guncel ogrenci belgesi lazim dersin.

Bu arada AT 11 belgesini daha once nasil aldin ?
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

aida

AOK Komediekasse

Mesaj gönderen aida » Cmt Tem 27, 2013 2:22 pm

Bir universiteye bagli dil kursundaydim. immatrikulation um vardi o sekilde aldim