Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör belgesi ile ilgili 2 tane yol var ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
sametbasli

Garantör belgesi ile ilgili 2 tane yol var ?

Mesaj gönderen sametbasli » Sal Eyl 15, 2020 5:19 pm

Arkadaşlar merhaba garantör belgeis ile ilgili 2 tane sorum var yardımcı olursanız sevinirim.

1) Almanyadaki akrabamın gelirinden 750 euro değilde 350 euro kalıyor diyelim. kalan 400 euro yu,auslandbehörde den alındığı 400 euro eksik olduğuna dair belge ile buradan kendi hesabımdan tamamlayıp vizede başvuru kullanabilir miyim ?
2) 1 kişinin maaşı yetmiyorsa 2 kişi birden bana garantör olabiliyormu ? bunun prosedürleri nasıldır , aynı andamı randevu alıp auslanderbehördeye gitmeliler ?

enginteymur

Re: Garantör belgesi ile ilgili 2 tane yol var ?

Mesaj gönderen enginteymur » Sal Eyl 15, 2020 6:01 pm

Siz sanırım Garantör mevzusunu çok yanlış anlamışsınız. Garantör belgesi, tek bir garantörün söz konusu kişiye bir nevi kefil olması, garantör olarak Almanya’ya gelecek kişinin masraflarını “tek başına” karşılayabileceğini belirten resmi bir belgedir. Garantör olmak demek “ben kendi masraflarımı karşılayabildiğim gibi, başkasının da masrafını karşılayıp ona garantör olabiliyorum” demektir.

Orta yolu bulmak gibi bir şey bu durumda söz konusu değildir. Vize ofisi iki seçeneğe bakar, ya vardır, ya yoktur.

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Sal Eyl 15, 2020 6:50 pm

enginteymur yazdı: Sal Eyl 15, 2020 6:01 pm Siz sanırım Garantör mevzusunu çok yanlış anlamışsınız. Garantör belgesi, tek bir garantörün söz konusu kişiye bir nevi kefil olması, garantör olarak Almanya’ya gelecek kişinin masraflarını “tek başına” karşılayabileceğini belirten resmi bir belgedir. Garantör olmak demek “ben kendi masraflarımı karşılayabildiğim gibi, başkasının da masrafını karşılayıp ona garantör olabiliyorum” demektir.

Orta yolu bulmak gibi bir şey bu durumda söz konusu değildir. Vize ofisi iki seçeneğe bakar, ya vardır, ya yoktur.
Anladım. Fakat bir yorumda gordun. Auslandbehörde gidildiginde atiyorum sadece 300 euro kalıyorsa garantorun gerisini banka hesabında gösterilebiliyormuş diye. Netliği saglamak icin de bu başlığı açtım

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Prş Eyl 17, 2020 5:20 pm

sametbasli yazdı: Sal Eyl 15, 2020 5:19 pm Arkadaşlar merhaba garantör belgeis ile ilgili 2 tane sorum var yardımcı olursanız sevinirim.

1) Almanyadaki akrabamın gelirinden 750 euro değilde 350 euro kalıyor diyelim. kalan 400 euro yu,auslandbehörde den alındığı 400 euro eksik olduğuna dair belge ile buradan kendi hesabımdan tamamlayıp vizede başvuru kullanabilir miyim ?
2) 1 kişinin maaşı yetmiyorsa 2 kişi birden bana garantör olabiliyormu ? bunun prosedürleri nasıldır , aynı andamı randevu alıp auslanderbehördeye gitmeliler ?
Merhaba, eğer evlilerse ortak gelirlerine bakılarak da işlem yapılabiliyor diye okumuştum. Ama tabi yüzde yüz doğru bir bilgi değil hatırladığım kadarıyla böyle :( sadece bilgimi paylaşmak istedim.

Kolay gelsin