Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke hesap yerine Hesapta para durması?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
sametbasli

Bloke hesap yerine Hesapta para durması?

Mesaj gönderen sametbasli » Pzt Eyl 14, 2020 11:18 pm

Merhaba bloke hesap yerine normal almanyada aktif ettigim bir banka hesabımda 10 bin euro bulundursam bunun dekontunu vizede sunsam sorun olabilir mi? Böyle birşey mümkün mü?

cnsn159

Re: Bloke hesap yerine Hesapta para durması?

Mesaj gönderen cnsn159 » Pzt Eyl 14, 2020 11:20 pm

sametbasli yazdı: Pzt Eyl 14, 2020 11:18 pm Merhaba bloke hesap yerine normal almanyada aktif ettigim bir banka hesabımda 10 bin euro bulundursam bunun dekontunu vizede sunsam sorun olabilir mi? Böyle birşey mümkün mü?
Kabul edilmiyor diye biliyorum

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Pzt Eyl 14, 2020 11:21 pm

cnsn159 yazdı: Pzt Eyl 14, 2020 11:20 pm Kabul edilmiyor diye biliyorum
Acıkcası güvenemiyor ve çekiniyorum o kadar parayı internet üzerinden bir bankada bloke hesap yapmayı.

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Pzt Eyl 14, 2020 11:25 pm

sametbasli yazdı: Pzt Eyl 14, 2020 11:21 pm Acıkcası güvenemiyor ve çekiniyorum o kadar parayı internet üzerinden bir bankada bloke hesap yapmayı.
Sanırım almanya da normal hesaptan gitmeden parayı geri çekme ihtimalimizden çekiniyor :D güvenilmeyecek bir tarafı yok aslında vize başka türlü verilmiyor zaten (garantör hariç)

enginteymur

Mesaj gönderen enginteymur » Sal Eyl 15, 2020 5:53 am

sametbasli yazdı: Pzt Eyl 14, 2020 11:21 pm Acıkcası güvenemiyor ve çekiniyorum o kadar parayı internet üzerinden bir bankada bloke hesap yapmayı.
Açıkçası güvenemeyen ve çekinmesi gereken taraf konsolosluk oluyor böyle bir durumda yani :) boşuna bloke hesap mevzusunu ortaya koymamışlar galiba.

yuzigu

Mesaj gönderen yuzigu » Sal Eyl 15, 2020 3:40 pm

Vize için gerekli belgeler
İlk Eğitim yılı için maddi imkâna sahip olduğunuza dair beyan belgelerinden 3. olan :
"İstanbul/İzmir için: Ebeveyn veya üçüncü bir şahıs (sadece kesin güvenilir ve finansal
güce sahip şahıslar veya kurumlar) tarafından verilen noter tasdikli taahhütname ve
Almanca tercümesi. Ayrıca sponsorun geliri ve mal varlığına ilişkin belgeler ibraz
edilmelidir. "

Fakat bu genellikle tercih edilmiyor ve konsolosluk sıkıntı çıkarabiliyor. O yüzden ben bloke hesap açmanızı tavsiye ederim. Şuana kadar fintiba'dan bloke hesap açıp sıkıntı yaşayan görmedim. (Transferwise detaylı değerlendirmesi)

Fintibaya kayıt olurken 15 €'luk indirim alabileceğiniz referans linki