Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

istanbulda almanca dil kursu önerileriniz

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
altunyurt

istanbulda almanca dil kursu önerileriniz

Mesaj gönderen altunyurt » Sal Eyl 15, 2020 3:29 pm

Selamlar Goethe dışında İstanbul'da hangi kursları önerirsiniz? Başlangıç seviyesindeyim hedefim B1 almak.

catay1

Re: istanbulda almanca dil kursu önerileriniz

Mesaj gönderen catay1 » Sal Eyl 15, 2020 5:14 pm

altunyurt yazdı: Sal Eyl 15, 2020 3:29 pm Selamlar Goethe dışında İstanbul'da hangi kursları önerirsiniz? Başlangıç seviyesindeyim hedefim B1 almak.
goethe istememe sebebiniz ne acaba bende sizinle aynı durumdayım da özel bir sebebi mi var ben goethe düşünüyordum

altunyurt

Mesaj gönderen altunyurt » Sal Eyl 15, 2020 6:28 pm

bana gereksiz pahalı geliyor ve derslerin online olması nedeniyle tercih etmeyi düşünmüyorum ama bu gidişle mecbur kalacağım gibi Goethe dışında düzgün kurs bulamadım 2haftadır falan arıyorum.

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Sal Eyl 15, 2020 8:02 pm

altunyurt yazdı: Sal Eyl 15, 2020 6:28 pm bana gereksiz pahalı geliyor ve derslerin online olması nedeniyle tercih etmeyi düşünmüyorum ama bu gidişle mecbur kalacağım gibi Goethe dışında düzgün kurs bulamadım 2haftadır falan arıyorum.
teşekkürler cevabınız için eğer alternatif bulursanız haberdar ederseniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Sal Eyl 15, 2020 8:13 pm

Kurstan çok hoca önemli. Mesela ben Almanyada gittiğim kursa 700€ veriyorum kur başı ama hoca iyi olmasa? Yada 200€ lik kursta aynı kalitede hoca olsa? Olabilir. Sana tavsiyem deneme dersi iste. Almanyadaki kurslar biz istemeden kendileri teklif ediyor deneme dersleri türkiyedeki kurslarmı vermeyecek? Kurs farketmez deneme dersi iste hoca kaliteliyse eğer kaydol o kursa.

altunyurt

Mesaj gönderen altunyurt » Sal Eyl 15, 2020 10:03 pm

deneme dersi yapacaklarını sanmıyorum profesyonel olmayan çok fazla işletme var.

bir işletmeyle konuştum telefonda adamlar tam 2hafta her gün aradılar kayıt için şimdi bu kursa kim neden güvenip inanıp kayıt yaptırsın.

Türkiyede çok ciddi kurs sorunu var kaliteli bir işletme kurulsa cidden pazarı ele geçirir.

Goethe iyi de haftada 3 saat ile almanca öğrenmek şuan bana komedi geliyor ve istedikleri para çok orantısız para verilir o sorun değil de arıyorsun açmıyorlar mail atıyorsun bakmıyorlar sanki parayı ben alıyorum onlardan.

altunyurt

Mesaj gönderen altunyurt » Sal Eyl 15, 2020 10:05 pm

catay1 yazdı: Sal Eyl 15, 2020 8:02 pm teşekkürler cevabınız için eğer alternatif bulursanız haberdar ederseniz sevinirim.
özel ders düşünür müsünüz? kaliteli bir hoca bulabilirsek yakınsanız grup dersi yapabiliriz fiyat iner ve kurslardan daha mantıklı gibi.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Sal Eyl 15, 2020 11:01 pm

altunyurt yazdı: Sal Eyl 15, 2020 10:03 pm deneme dersi yapacaklarını sanmıyorum profesyonel olmayan çok fazla işletme var.

bir işletmeyle konuştum telefonda adamlar tam 2hafta her gün aradılar kayıt için şimdi bu kursa kim neden güvenip inanıp kayıt yaptırsın.

Türkiyede çok ciddi kurs sorunu var kaliteli bir işletme kurulsa cidden pazarı ele geçirir.

Goethe iyi de haftada 3 saat ile almanca öğrenmek şuan bana komedi geliyor ve istedikleri para çok orantısız para verilir o sorun değil de arıyorsun açmıyorlar mail atıyorsun bakmıyorlar sanki parayı ben alıyorum onlardan.
Sirf almanyada haftada 5 gün günde 3 saat kurs ile 1 kur 2 ayda bitiyor. Yani artik 1-2 yilda 1 kur bitirirsin. Eger durumlar böyle kötüyse goethe yüz yüze acilana kadar kaliteli bir hocadan özel ders almani tavsiye ederim. Full özel ders alsanda olur zaten Türkiyede almanydaki gibi full almanca bir kurs ortami olacagini sanmiyorum. Tabi belki öyledir bilmiyorum.

gltnhzr

Mesaj gönderen gltnhzr » Sal Eyl 15, 2020 11:31 pm

Kadıköyde TELC Kurs merkezi var ben ordan eğitim aldım ve telc sınav sertifikam var. Çok başarılı ve ilgili bir kurs tavsiye ederim. Özellikle Şenay hocanın sınıfını tercih edin.
Avrupa Dil Kultur merkezi olarak geçiyor bilginiz olsun

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Çrş Eyl 16, 2020 12:36 pm

altunyurt yazdı: Sal Eyl 15, 2020 10:05 pm özel ders düşünür müsünüz? kaliteli bir hoca bulabilirsek yakınsanız grup dersi yapabiliriz fiyat iner ve kurslardan daha mantıklı gibi.
iyiyse tabi ki düşünürüm fakat ben sıfırım şuan sizin seviyeniz nedir birde goethe tarihini kaçırırsak sonra daha da kötü olur gibi önce a1 temel olarak goetheden almayı düşünüyorum zaten beğenmez isem özel veya başka bir kurumdan a2 almayı düşünüyorum hoca tutarız olur ya şansımıza hocamızın bir sorunu olur 2 ay veremicem der olur olur yani sonra goethe tarihide kaçar 2 ay boşa gider umarım goethe den memnun kalırız da bir sorun olmadan tamamlarız istediğimiz kura kadar sizede başarılar

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Çrş Eyl 16, 2020 1:59 pm

Anadolu yakasında , Pendik Time Dil Akademisi , Aynur öğretmen kesinlikle favori. Aile birleşimi için gelmediğinizi belirtin böylece detaylı öğrenim alırsınız. Çünkü aile birleşimi olan kurları sadece A1 sınavına yönelik hazırlıyor.
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.

Muffin

Mesaj gönderen Muffin » Çrş Eyl 16, 2020 4:08 pm

Avrupa Dil Kultur +1. Haftasonu 8 saat yogun program ile 1 ayda 1 kur bitiyor. Uzun gibi gozukse de keyifli geciyor dersler. Cok guler yuzlu ve kibar insanlar var. Ben bitirdigimde Almanya’dan gelen bir hoca ile konusma saatleri de ayarliyorlardi bize 1-2 saat girmisti ama tabii simdi durumu bilmiyorum hala var mi yoksa gitti mi

altunyurt

Mesaj gönderen altunyurt » Çrş Eyl 16, 2020 6:49 pm

catay1 yazdı: Çrş Eyl 16, 2020 12:36 pm iyiyse tabi ki düşünürüm fakat ben sıfırım şuan sizin seviyeniz nedir birde goethe tarihini kaçırırsak sonra daha da kötü olur gibi önce a1 temel olarak goetheden almayı düşünüyorum zaten beğenmez isem özel veya başka bir kurumdan a2 almayı düşünüyorum hoca tutarız olur ya şansımıza hocamızın bir sorunu olur 2 ay veremicem der olur olur yani sonra goethe tarihide kaçar 2 ay boşa gider umarım goethe den memnun kalırız da bir sorun olmadan tamamlarız istediğimiz kura kadar sizede başarılar
bende sıfırım bir iki hocayla özel ders için konuşuyorum.

Goethe haftada 3 saat şevkinizi kırmak istemem ama A1.1 haftada 3 saat ile ne öğrenilir bilmiyorum.

https://www.goethe.de/ins/tr/tr/sta/ist/kur/tup.cfm

buradan bakabilirsiniz saatlere.

Diğer arkadaşların önerdiği Avrupa Dil Kültürle konuşacağım duruma göre buraya yazarım.

altunyurt

Mesaj gönderen altunyurt » Çrş Eyl 16, 2020 7:02 pm

Muffin yazdı: Çrş Eyl 16, 2020 4:08 pm Avrupa Dil Kultur +1. Haftasonu 8 saat yogun program ile 1 ayda 1 kur bitiyor. Uzun gibi gozukse de keyifli geciyor dersler. Cok guler yuzlu ve kibar insanlar var. Ben bitirdigimde Almanya’dan gelen bir hoca ile konusma saatleri de ayarliyorlardi bize 1-2 saat girmisti ama tabii simdi durumu bilmiyorum hala var mi yoksa gitti mi
fiyatları hakkında bilginiz var mı acaba?

gltnhzr

Mesaj gönderen gltnhzr » Pzr Eyl 20, 2020 3:09 pm

altunyurt yazdı: Çrş Eyl 16, 2020 7:02 pm fiyatları hakkında bilginiz var mı acaba?
https://www.avrupadilkulturmerkezi.com.tr/

Burdan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz

zelal direk

Mesaj gönderen zelal direk » Pzt Eyl 21, 2020 2:54 pm

Merhaba ben de Avrupa dil kültür merkezini başlangıç seviyesindeki almancam için düşünmekteyim. Online eğitimde faydalı oluyor mu acaba bilgisi olan var mı ? Skype üzerinden yapılıyormuş dersler ancak kaynak vs. derse yardımcı herhangi bir materyal kullanılıyor mu derslerde ?

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzt Eyl 21, 2020 3:08 pm

zelal direk yazdı: Pzt Eyl 21, 2020 2:54 pm Merhaba ben de Avrupa dil kültür merkezini başlangıç seviyesindeki almancam için düşünmekteyim. Online eğitimde faydalı oluyor mu acaba bilgisi olan var mı ? Skype üzerinden yapılıyormuş dersler ancak kaynak vs. derse yardımcı herhangi bir materyal kullanılıyor mu derslerde ?
Online ders tavsiye etmem. Yok ille alacaksan almanyadan, ana dili almanca olan bir almanca öğretmeninden almanı tavsiye ederim.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Pzt Eyl 21, 2020 3:47 pm

zelal direk yazdı: Pzt Eyl 21, 2020 2:54 pm Merhaba ben de Avrupa dil kültür merkezini başlangıç seviyesindeki almancam için düşünmekteyim. Online eğitimde faydalı oluyor mu acaba bilgisi olan var mı ? Skype üzerinden yapılıyormuş dersler ancak kaynak vs. derse yardımcı herhangi bir materyal kullanılıyor mu derslerde ?
Online ben de tavsiye etmem. Ankara Goethe A2 kuru için kayıt olmuştum coronadan dolayı Mart da online sisteme geçtik. Ama bide bana sor 1 saat online ders yapıyorduk. Haftanın 4 günü yetmiyordu açıkcası kendi çabalarımla A2 kurunu bitirdim ve kurstan hariç kendin de çaba gösterip ilerlemen gerekiyor. Yoksa sırf kurs çalışmasıyla ilerlemen çok zor.. Sonra bana B1 de online yapacaklarını söylediler :D B1 Online katılmadım iyiki de katılmamışım ama şu an b1 seviyesindeyim

zelal direk

Mesaj gönderen zelal direk » Pzt Eyl 21, 2020 6:39 pm

dabadee yazdı: Pzt Eyl 21, 2020 3:08 pm Online ders tavsiye etmem. Yok ille alacaksan almanyadan, ana dili almanca olan bir almanca öğretmeninden almanı tavsiye ederim.
önerebileceğiniz bir platform var mı ya da bu şekilde ana dili almanca olan hocaların verdiği bir kurs ? pandemi dolayısıyla birçok kurs online devam ediyor. açıkçası ben de istanbulda toplu taşıma vs kullanarak dışarı çıkmayı çok sağlıklı bulmuyorum bu dönemde. bu yüzden online zorunlu seçenek gibi.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzt Eyl 21, 2020 9:36 pm

zelal direk yazdı: Pzt Eyl 21, 2020 6:39 pm önerebileceğiniz bir platform var mı ya da bu şekilde ana dili almanca olan hocaların verdiği bir kurs ? pandemi dolayısıyla birçok kurs online devam ediyor. açıkçası ben de istanbulda toplu taşıma vs kullanarak dışarı çıkmayı çok sağlıklı bulmuyorum bu dönemde. bu yüzden online zorunlu seçenek gibi.
Uygun fiyatlı arıyorsan almanyada olan yabancılar olduğu ingilizce facebook gruplarında çok fazla var. Dışarı çıkmama, evde kalma konusunda sana hak veriyorum. En iyisini yapıyorsun. Dediğin gibi şu günlerde sokakta riskli Yürürken araba çarpar, bir adanalıya rast gelirsin güneşe sıkarken eli kayar? ayağın muza takılır ölürsün. Hiç belli olmaz derler allahın işi :lol: