Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada İşletme (BWL) Okumak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
lastaccount

Almanyada İşletme (BWL) Okumak

Mesaj gönderen lastaccount » Sal Eyl 01, 2020 2:00 pm

Merhabalar İşletme (BWL) hakkında aklıma takılan sorular var. Müsait olan ve bilgisi olan cevaplayabilir mi ?

1-) Almanyada İşletme okumak mantıklı mı ? Yani değer mi ?

2-) Mantıklıysa hangi üniversitelerde okunur ?

3-) Almanyadaki okulların işletme eğitimi nasıl ? Trdeki eğitimle kıyaslarsak aradaki fark nasıl ?

4-) Almanyadaki ünilerden İşletme mezunları Almanyada iş bulma sıkıntısı çekiyor mu ?

5-) Trden işletme mezunları orada iş bulabiliyor mu ?

6-) Trde işletme okumak kolay diyorlar. Almanya da genel olarak üniversite okumak zor deniyor aynı şey İşletme için de geçerli mi ?

lastaccount

Re: Almanyada İşletme (BWL) Okumak

Mesaj gönderen lastaccount » Çrş Eyl 02, 2020 3:21 pm

Yok mu yardımcı olabilecek ?

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Cmt Eyl 12, 2020 10:42 pm

1- Değer
2- En iyilerini soruyosan Frankurt işletme için baya iyi diye biliyorum ama kısa bir araştırmayla bulabilirsin işletme için en iyi ünileri. Bu arada nerede okusan oku, üniler arasında türkiyedeki kadar kalite farkı olmadığı için yine iyi bir eğitim alırsın
3- Türkiyedeki gibi kıytırık değil kendini iyi yetiştirirsen mezun olduğunda aranan elemanlardan olabilirsin
4- Çekenler de çok tanıdıklarım var. Her şeyden önce almanlarla yarışıyorsun sen ve alman aynı kalitede olduğunuzda istisnalar hariç alman işi alır. Fark yaratman lazım biraz
5- Bulurlar niye bulamasınlar tabi yeterince iyisen
6- İşletmeyi kolay diye seçiyorsan almanya için yanlış. Okumak kolay değil ki sadece bitirmek yetmez başka yetenekler de kazanman lazım iş için. Kolay yoldan nasıl yaparım kafasından kurtul dostum başarı istiyorsan. Zor olan yolu nasıl yaparım diye düşün ki zor bir hayat yaşama. Ben de okumayı düşünüyorum başka bir bölümle aradayım. Matematiğim kötüydü mesela özel ders alıyorum birkaç aydır bu sorunu ortadan kaldırdım gayet iyiyim şu an. Yine de sorun yaşarsam yine yardım alırım daha fazla çalışırım vs. Sorundan kaçmak yerine sorunu çözmeye çalış
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"

lastaccount

Mesaj gönderen lastaccount » Çrş Eki 07, 2020 8:22 pm

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla sende benim gibi üniversite sınavına hazırlanıyorsun. Yani daha TR desin ben Almanyada bölümü okuyana yada okuyan tanıdığı olanlara sormak istemiştim. Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Prş Eki 08, 2020 12:45 pm

Bir çok almanın internetteki tartışmalarda bu bölüm için "übersättig" dediğini gördüm ayrıca "du hast keine Chance mit nur Bachelorabschluss aufm Arbeitsmarkt, Master ist ein muss" gibi ifadeler yazanlar da çok. Almanya'da endüstri mühendisliği bitiren kuzenim BWL için en çok okunan bölümlerden biri demişti.

Daha iyi olan birkaç bölüm: Medizin, Naturwissenschaften, Wirtschaftsingenieurwesen, Wirtschaftsinformatik, Informatik, Maschinenbau, Rechtswissenschaften.

Bu bölümlerden birini seçmen genel olarak daha iyi diyebilirim iş imkanı ve maaş açısından. Ben de bwl okuyacağım bu arada, gitmek üzereyken koronaya takıldım bekliyoruz. Sınavda başarılar, almanya sürecinde bol şans
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"

spookykiwi74

Mesaj gönderen spookykiwi74 » Prş Kas 12, 2020 2:31 pm

KEINEBEGRENZUNG yazdı: Cmt Eyl 12, 2020 10:42 pm 1- Değer
2- En iyilerini soruyosan Frankurt işletme için baya iyi diye biliyorum ama kısa bir araştırmayla bulabilirsin işletme için en iyi ünileri. Bu arada nerede okusan oku, üniler arasında türkiyedeki kadar kalite farkı olmadığı için yine iyi bir eğitim alırsın
3- Türkiyedeki gibi kıytırık değil kendini iyi yetiştirirsen mezun olduğunda aranan elemanlardan olabilirsin
4- Çekenler de çok tanıdıklarım var. Her şeyden önce almanlarla yarışıyorsun sen ve alman aynı kalitede olduğunuzda istisnalar hariç alman işi alır. Fark yaratman lazım biraz
5- Bulurlar niye bulamasınlar tabi yeterince iyisen
6- İşletmeyi kolay diye seçiyorsan almanya için yanlış. Okumak kolay değil ki sadece bitirmek yetmez başka yetenekler de kazanman lazım iş için. Kolay yoldan nasıl yaparım kafasından kurtul dostum başarı istiyorsan. Zor olan yolu nasıl yaparım diye düşün ki zor bir hayat yaşama. Ben de okumayı düşünüyorum başka bir bölümle aradayım. Matematiğim kötüydü mesela özel ders alıyorum birkaç aydır bu sorunu ortadan kaldırdım gayet iyiyim şu an. Yine de sorun yaşarsam yine yardım alırım daha fazla çalışırım vs. Sorundan kaçmak yerine sorunu çözmeye çalış
acaba orada işletme matematiği çok zor mudur