Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Zullasungsbescheid-AT11-Vize Başvurusu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
fatihsayin02

Zullasungsbescheid-AT11-Vize Başvurusu

Mesaj gönderen fatihsayin02 » Cum Eyl 11, 2020 4:40 pm

Merhabalar,

Göttingen Üniversitesi Fizik BSc bölümünden Zulassungsbescheid aldım. TDN4'üm var fakat direk kabul almam için Krankenversicherung gerekiyor bende onu AT11 ile halletmeyi düşünüyordum. Fakat belge direk kabul belgesi olmadığından dolayı alabilir miyim emin olamadım. Aldıktan sonra da sanırım AOK veya TK dan ... ist nicht versicherungpflichtig. diye bir belge almam gerekiyormuş. Direk kabulüm olmadığından Vizeye ne zaman başvurmalıyım ondan da emin olamıyorum. Dönem 1 ekimde başlıyor, dersler de 2 Kasım'da başladığından dolayı başvurumun geç kalabileceğini düşünüyorum. Tekirdağ SGK Uluslararası Ofisle de AT11 için konuştum Ingilizce- Almanca olan belgeyi Türkçeye yeminli tercümana çevirtip getirmemi istedi. Ben de bu işlemleri uzatır vs diye Expatriodan bloke Hesap açarken TK dan sağlık sigortasıda yaptırıp. Ondan sonra mı AT11'e geçsem diye düşünüyorum fakat kararsızım.
Sizin bu duruma verebileceğiniz önerileriniz neler ?
Teşekkür ederim

2eqendy

Re: Zullasungsbescheid-AT11-Vize Başvurusu

Mesaj gönderen 2eqendy » Cum Eyl 11, 2020 4:44 pm

fatihsayin02 yazdı: Cum Eyl 11, 2020 4:40 pm Merhabalar,

Göttingen Üniversitesi Fizik BSc bölümünden Zulassungsbescheid aldım. TDN4'üm var fakat direk kabul almam için Krankenversicherung gerekiyor bende onu AT11 ile halletmeyi düşünüyordum. Fakat belge direk kabul belgesi olmadığından dolayı alabilir miyim emin olamadım. Aldıktan sonra da sanırım AOK veya TK dan ... ist nicht versicherungpflichtig. diye bir belge almam gerekiyormuş. Direk kabulüm olmadığından Vizeye ne zaman başvurmalıyım ondan da emin olamıyorum. Dönem 1 ekimde başlıyor, dersler de 2 Kasım'da başladığından dolayı başvurumun geç kalabileceğini düşünüyorum. Tekirdağ SGK Uluslararası Ofisle de AT11 için konuştum Ingilizce- Almanca olan belgeyi Türkçeye yeminli tercümana çevirtip getirmemi istedi. Ben de bu işlemleri uzatır vs diye Expatriodan bloke Hesap açarken TK dan sağlık sigortasıda yaptırıp. Ondan sonra mı AT11'e geçsem diye düşünüyorum fakat kararsızım.
Teşekkür ederim
Hocam aldığın belge direkt kabul

kleinebereich

Mesaj gönderen kleinebereich » Cum Eyl 11, 2020 4:48 pm

fatihsayin02 yazdı: Cum Eyl 11, 2020 4:40 pm Merhabalar,

Teşekkür ederim
Direkt kabul için krankenversicherung istemezler ,siz sanırım einschreibung yani kayıttan bahsediyorsunuz şuan

fatihsayin02

Mesaj gönderen fatihsayin02 » Cum Eyl 11, 2020 4:50 pm

Aldığım belgeyi eke koydum. Bu siteden başka biri şartlı kabul için başvurduğunda da aynı belgeyi almış. Yani Immatrikulationsbescheinigung belgesi gerekiyor mu AT11 için.
Dosya ekleri
Zulassungsbescheid
Zulassungsbescheid

fatihsayin02

Mesaj gönderen fatihsayin02 » Cum Eyl 11, 2020 4:50 pm

kleinebereich yazdı: Cum Eyl 11, 2020 4:48 pm Direkt kabul için krankenversicherung istemezler ,siz sanırım einschreibung yani kayıttan bahsediyorsunuz şuan
Evet.

Attila

Mesaj gönderen Attila » Cum Eyl 11, 2020 4:57 pm

Kardeşim ben de Köln'den Master kabulu aldım, o dediğin belgeleri şöyle hallettim: Şimdi, Zulassungsbescheid zaten kabul belgen, onunla alakalı yapman gerek tek şey Vize için kullanmak, yalnız A/T 11 belgesi alman için o kabul belgesinin Türkçe tercümesini hallet ve her ikisini de (Almanca ve Türkçe) SGK'ya teslim et zaten belgeyi çıkarmaları 10 dakika falan sürüyor. Onun dışında SGK'da halledersin zaten önceden getirmene gerek yok bişey.
Daha sonra, okula kayıt olman için bu belgeyi, yani A/T 11'i, kullanman için AOK ve TK'dan 'Befreiung von der krankenversicherungspflicht' isimli 'Exemption Certificate' yani Muafiyet Belgesini isteyeceklerdir büyük ihtimal, onu da o şekilde okulun sistemine yüklersin zaten.
Ben kayıt işlemini dün hallettim, 2 tane okulun otomatik hazırladığı belgeye tarih ve imza attım, bu AOK'dan aldığım belgeyi ekledim ve pasaportu ekledim; ve bunları tek bir PDF halinde yükleyip gönderdim. Hemen 3-4 saat içinde mail geldi kayıt oldunuz diye, sende de benzeri olur sanırsam.

Sen erkenden kurtarmışsın kendini, Göttingen iyi üniversitedir, ben hatta orada Molecular Medicine veya Cardiovascular Science isimli Master'a gitmek istiyordum da işte bir şeyler oldu gidemedim falan. Neyse, başarılar diliyorum, benim bildiklerim bu kadar.

Not: A/T 11 belgesi için bekleme, direk hallet onu sen de dursun zaten AOK veya TK'ya gönderirken onu göndermek zorundasın ki adamlar muafiyet belgesi göndersin sana.

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Cum Eyl 11, 2020 4:58 pm

fatihsayin02 yazdı: Cum Eyl 11, 2020 4:50 pm Aldığım belgeyi eke koydum. Bu siteden başka biri şartlı kabul için başvurduğunda da aynı belgeyi almış. Yani Immatrikulationsbescheinigung belgesi gerekiyor mu AT11 için.
hocam bu direkt kabul oluyo. Bununla hem at11 alabilirsin hem de vizeye başvurabilirsin

kleinebereich

Mesaj gönderen kleinebereich » Cum Eyl 11, 2020 5:04 pm

fatihsayin02 yazdı: Cum Eyl 11, 2020 4:50 pm Aldığım belgeyi eke koydum. Bu siteden başka biri şartlı kabul için başvurduğunda da aynı belgeyi almış. Yani Immatrikulationsbescheinigung belgesi gerekiyor mu AT11 için.
okul sizden anerkannte hochschulzugangberechtigung ve sprachnachweis bekliyor einschrebung için.sanırım kabul alırken tdn 4 ü vermediniz yoksa garip olmuş yazmaları bunu

fatihsayin02

Mesaj gönderen fatihsayin02 » Cum Eyl 11, 2020 5:40 pm

Attila yazdı: Cum Eyl 11, 2020 4:57 pm Kardeşim ben de Köln'den Master kabulu aldım, o dediğin belgeleri şöyle hallettim: Şimdi, Zulassungsbescheid zaten kabul belgen, onunla alakalı yapman gerek tek şey Vize için kullanmak, yalnız A/T 11 belgesi alman için o kabul belgesinin Türkçe tercümesini hallet ve her ikisini de (Almanca ve Türkçe) SGK'ya teslim et zaten belgeyi çıkarmaları 10 dakika falan sürüyor. Onun dışında SGK'da halledersin zaten önceden getirmene gerek yok bişey.
Daha sonra, okula kayıt olman için bu belgeyi, yani A/T 11'i, kullanman için AOK ve TK'dan 'Befreiung von der krankenversicherungspflicht' isimli 'Exemption Certificate' yani Muafiyet Belgesini isteyeceklerdir büyük ihtimal, onu da o şekilde okulun sistemine yüklersin zaten.
Ben kayıt işlemini dün hallettim, 2 tane okulun otomatik hazırladığı belgeye tarih ve imza attım, bu AOK'dan aldığım belgeyi ekledim ve pasaportu ekledim; ve bunları tek bir PDF halinde yükleyip gönderdim. Hemen 3-4 saat içinde mail geldi kayıt oldunuz diye, sende de benzeri olur sanırsam.

Sen erkenden kurtarmışsın kendini, Göttingen iyi üniversitedir, ben hatta orada Molecular Medicine veya Cardiovascular Science isimli Master'a gitmek istiyordum da işte bir şeyler oldu gidemedim falan. Neyse, başarılar diliyorum, benim bildiklerim bu kadar.

Not: A/T 11 belgesi için bekleme, direk hallet onu sen de dursun zaten AOK veya TK'ya gönderirken onu göndermek zorundasın ki adamlar muafiyet belgesi göndersin sana.
Öncelikle tecrübelerinizi paylastiginiz icin tesekkür ederim.
AT11 belgesini aldiktan sonra AOK veya TK‘ya mail ile AT11 i gönderip Befreiung von der krankenversicherungspflicht belgesini alacagim degil mi?

fatihsayin02

Mesaj gönderen fatihsayin02 » Cum Eyl 11, 2020 5:41 pm

kleinebereich yazdı: Cum Eyl 11, 2020 5:04 pm okul sizden anerkannte hochschulzugangberechtigung ve sprachnachweis bekliyor einschrebung için.sanırım kabul alırken tdn 4 ü vermediniz yoksa garip olmuş yazmaları bunu
Yok gönderdim TDN4 belgesini, o yüzden alttaki ifade kafamda soru isaretleri olusturdu bu sekilde.

suatdavutoglu

Mesaj gönderen suatdavutoglu » Pzr Eyl 13, 2020 10:00 pm

Dostum ben de gottingende fizik okumak istiyorum.Sana bazi sorularim var.
Uni sinavinda kac k yaptin ve 1 yil almanca ogrenip mi basvurdun yoksa sartli kabul mu aldin?
cevaplarsan sevinirim...saygilar

Sabiha

Mesaj gönderen Sabiha » Pzt Eyl 14, 2020 10:48 am

Merhabalar bende zullassungsbescheid aldım , fakat kafamı karıştıran şey dsh sınavına girip başlayabilirsiniz diyor. Bu durum da bu direk kabul mü yoksa şartlı kabul mü oluyor . Üniversitesinin sınavını geçdiğim takdirde eğitime başlayabiliyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Teşekkürler

Attila

Mesaj gönderen Attila » Pzt Eyl 14, 2020 7:25 pm

fatihsayin02 yazdı: Cum Eyl 11, 2020 5:40 pm Öncelikle tecrübelerinizi paylastiginiz icin tesekkür ederim.
AT11 belgesini aldiktan sonra AOK veya TK‘ya mail ile AT11 i gönderip Befreiung von der krankenversicherungspflicht belgesini alacagim degil mi?
Evet aynen öyle. AOK için direk ulaş onlara sor, TK için sitelerinde kalıp belge var onu kullan direk onu gönder kimseyle görüşmeden.