Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Cocuk gelisimi mezunuyum Almanya'da hangi üni. bölümlerinden egitime devam edebilirim

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Serapserap

Cocuk gelisimi mezunuyum Almanya'da hangi üni. bölümlerinden egitime devam edebilirim

Mesaj gönderen Serapserap » Prş Eyl 10, 2020 3:18 pm

Türkiyede 2 yillik cocuk gelisimi bitirdim alle birlesimi ile Almanya'ya geldim. Burada diplomam hangi egitime denk gelir ve hangi bölümlerde egitim alma hakkim olur. Benim aklimda beliren psikoloji bölümü.

onerkvs

Re: Cocuk gelisimi mezunuyum Almanya'da hangi üni. bölümlerinden egitime devam edebilirim

Mesaj gönderen onerkvs » Prş Eyl 10, 2020 5:02 pm

Serapserap yazdı: Prş Eyl 10, 2020 3:18 pm Türkiyede 2 yillik cocuk gelisimi bitirdim alle birlesimi ile Almanya'ya geldim. Burada diplomam hangi egitime denk gelir ve hangi bölümlerde egitim alma hakkim olur. Benim aklimda beliren psikoloji bölümü.
Diploma denkliğiniz için bulunduğunuz eyaletteki anerkennungstelle ile iletişime geçmenizi öneririm. Aldığınız eğitimin denkliğini,(örn Erzieherin ya da Kinderpflegerin) kısmi tanınırlığın nasıl ve ne kadar sürede tamamlanacağını onlar belirler ve bu eyalete göre değişkenlik gösterir. Yine size en yakın IQ Netzwerk danışmanlık birimleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Serapserap

Re: Cocuk gelisimi mezunuyum Almanya'da hangi üni. bölümlerinden egitime devam edebilirim

Mesaj gönderen Serapserap » Cum Eyl 11, 2020 11:34 am

Tesekkürler