Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

2020 Eylül - Almanya'ya giriş (?)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
berkai

2020 Eylül - Almanya'ya giriş (?)

Mesaj gönderen berkai » Prş Eyl 10, 2020 11:21 pm

Esenlikler herkese,
Vize ile Almanya'ya girişle alakalı bilgi paylaşımı yapabiliriz diye düşündüm ve sorumu sormak istedim bu başlıkta.

Ben direkt kabul sahibi ve şu anda ilk dönemi sanal tamamlamış, Almanya'ya giriş yapmamış bir master öğrencisi olarak, ikinci dönemde; bu veya önümüzdeki ay(lar)da Almanya'ya ilk girişi yapmayı istiyorum.

Almanya İçişleri Bakanlığı'nın sitesinde yazana göre eğitim için katılımın zorunlu olduğunu belirten yazı sınırda belirtildiği taktirde giriş yapılabileceği yazıyor ancak bu karar sınırdaki memura, polise ait deniliyor. Yani risk bölgesi dışındakiler gibi elinizi kolunuzu sallayıp giremezsiniz; duruma göre yorum yapılıp karar verilecek anlamına geliyor sanırım. Kesin bir şey belirtilmediği için oraya elde evraklarla gidip geri döndürülmeyi istemem açıkçası.

Ülkeye giriş yapabilmiş, yapmış olan veya konuda bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok iyi olur arkadaşlar.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: 2020 Eylül - Almanya'ya giriş (?)

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 11, 2020 10:32 am

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Fat123

Mesaj gönderen Fat123 » Cum Eyl 11, 2020 11:06 am

Merhablar

Yeşil pasaport ile çğrenci olduğuma dair belge yanımda olduğu koşullarda giriş yapablir miyim. TUM bazı bölümlerde ( mesela lisans fizik) lisans başvuru süresini 15 Eylül' kadar uzatmış. Sanırım bu yüzden hala başvurulara bakmadılar. Ama vorkurs 12 Ekim'de başlıyor. Bu konuda fikriniz var mı. İkinci bir yeşil pasaport alma hakkımız varmış. Birini konsolosluğa versem öbürü ile de Yılbaşına kadar giriş yapsam mantıklı olur mu sizce ?

berkai

Mesaj gönderen berkai » Cum Eyl 11, 2020 12:33 pm

Fat123 yazdı: Cum Eyl 11, 2020 11:06 am Merhablar

Yeşil pasaport ile çğrenci olduğuma dair belge yanımda olduğu koşullarda giriş yapablir miyim. TUM bazı bölümlerde ( mesela lisans fizik) lisans başvuru süresini 15 Eylül' kadar uzatmış. Sanırım bu yüzden hala başvurulara bakmadılar. Ama vorkurs 12 Ekim'de başlıyor. Bu konuda fikriniz var mı. İkinci bir yeşil pasaport alma hakkımız varmış. Birini konsolosluğa versem öbürü ile de Yılbaşına kadar giriş yapsam mantıklı olur mu sizce ?
Hayır yapamazsınız, sanmıyorum. Yeşil pasaport ile girmeye çalıştığınızda kısa süreli C tipi Schengen vizeniz var gibi giriş yapmaya çalışmış oluyorsunuz. Benim yazdığım gibi eğer elinizde öğrenci vizesi varsa, ve zorunlu katılım belgeniz varsa sınırdaki memurun yorumuna göre girebilirsiniz denmiş. Kesin bir şey denmemiş ondan dolayı ben de öğrenci vizesiyle giren oldu mu veya bilgisi olan var mı diye sordum.
https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/faqs ... #f13919566
"Are trainees and students allowed to enter Germany from other countries outside of the EU?" başlığını okuyun.
"Regardless of the criteria stated above, the decision on whether to permit entry is at the discretion of the officers conducting border checks."

berkai

Mesaj gönderen berkai » Pzt Eyl 14, 2020 10:10 pm

Konu güncel. Benim gibi vizesi olup Almanya'ya giremeyen veya henüz girmemiş arkadaşlar vardır sanıyorum. Girebilen olduysa da bilgiye ihtiyaç var.

Mollaibrahim

Mesaj gönderen Mollaibrahim » Sal Eyl 15, 2020 2:56 pm

Arkadaşlar selamlar, genel bir bilgi olması için yazıyorum. 07.09.2020 tarihinde dil kursu vizemle Almanya'ya giriş yaptım. Yukarıda belirtildiği gibi sınır polislerine ekstra herhangi bir belge göstermedim. Sadece sordukları soru geliş amacının ne olduğuydu.

bet610

Mesaj gönderen bet610 » Sal Eyl 15, 2020 4:10 pm

Arkadaslar merhaba. Oturumu olan ogrencilerde mi giris yapamiyor? Onla ilgili bi sey goremedim ben ailemi ziyarete gitmek istiyorum oturumum var ama cikis yapsam geri donemiyor muyum teknik olarak? Derslerin online olup olmayacagi daha belli olmadi.

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Sal Eyl 15, 2020 7:06 pm

Negatif sonuçlu testinle giriş çıkış yapabilirsin onda bir sorun yok.

Muffin

Mesaj gönderen Muffin » Prş Eyl 17, 2020 4:36 pm

Ben de girdim. Belgelerime baktı. Kabul mektubumu, fiziken orada olmam gerektiğini bildiren yazıyı verdim. En son da kalacak yerin var mı diye sorunca kira kontratımı gösterdim. Şimdi türkiye'de yaptırdığım negatif test sonucumu bir yere bildirmeli miyim bilmiyorum ama kimse de ilgilenmedi anlamadım şimdi yanlış bir şeyler de yapmak istemem. Uçağa binene kadar 3 kere kontrol etti thy, almanya ise ne bilgi verdi ne bir şey söyledi. Hatta yan veznedeki kişi negatif sonucunu göstermek istedi pasaportunu kontrol ettirirken ama onunla ilgilenen pasaport polisi "buna bakmama gerek yok" gibi bir şey söyledi. Tabii eyaletlere ve havalimanlarına göre değişiyordur belki görmek istedikleri belgeler. Gesundheitsdienst'e mail atayım diyorum bakalım ne diyecekler.

ozndmr

Mesaj gönderen ozndmr » Prş Eyl 17, 2020 9:11 pm

Arkadaşlar 2 gün önce girdim
Kimse herhangi bir yazıya bakmadı,sadece oturumun var mı dedi,2 hafta içinde başvuracağımı belirttim.
Negatif test sonucunuzu alın yeterli

berkai

Mesaj gönderen berkai » Cum Eyl 18, 2020 11:25 pm

ozndmr yazdı: Prş Eyl 17, 2020 9:11 pm Arkadaşlar 2 gün önce girdim
Kimse herhangi bir yazıya bakmadı,sadece oturumun var mı dedi,2 hafta içinde başvuracağımı belirttim.
Negatif test sonucunuzu alın yeterli
Güzel haberler teşekkür ederim arkadaşlar hepinize. Anladığım kadarıyla vize ile oturum olmadan ilk girişi yapabiliyoruz doğru mudur?

Testlerinizi nereden aldınız herhangi bir test olmuyordur sanıyorum, pcr olmalı ama başka bir özelliği olmalı mı nereden olmalı ve tercüme ettirdiniz mi?

Muffin

Mesaj gönderen Muffin » Cmt Eyl 19, 2020 2:44 pm

berkai yazdı: Cum Eyl 18, 2020 11:25 pm Güzel haberler teşekkür ederim arkadaşlar hepinize. Anladığım kadarıyla vize ile oturum olmadan ilk girişi yapabiliyoruz doğru mudur?

Testlerinizi nereden aldınız herhangi bir test olmuyordur sanıyorum, pcr olmalı ama başka bir özelliği olmalı mı nereden olmalı ve tercüme ettirdiniz mi?
Saglik bakanliginin belirledigi yerler var iste yurtdisi cikis pcr yazinca cikiyor google’da. Almanya’ya giristen 48 saat once yaptirmak gerekiyor sonuclari da hastaneye gore 12 saat kadar sonra cikiyor. E-nabiz’a koyuyorlar ingilizce pdf olarak indirip bastirabiliyorsunuz. Yine de once hastaneyi aramakta fayda var sonuclarin ne zaman cikacagini ogrenmek icin. Ayrica gidisinizi kanitladiginizda her yerde 250 liraya yapiliyor. Ucak biletime bakip vizemin fotokopisini cekmislerdi benim.

gltnhzr

Mesaj gönderen gltnhzr » Cmt Eyl 19, 2020 3:24 pm

Mollaibrahim yazdı: Sal Eyl 15, 2020 2:56 pm Arkadaşlar selamlar, genel bir bilgi olması için yazıyorum. 07.09.2020 tarihinde dil kursu vizemle Almanya'ya giriş yaptım. Yukarıda belirtildiği gibi sınır polislerine ekstra herhangi bir belge göstermedim. Sadece sordukları soru geliş amacının ne olduğuydu.

Sadece dil kursu için mi D ti vizeye başvuru yapmıştınız?

berkai

Mesaj gönderen berkai » Pzr Eyl 20, 2020 3:15 pm

Muffin yazdı: Cmt Eyl 19, 2020 2:44 pm Saglik bakanliginin belirledigi yerler var iste yurtdisi cikis pcr yazinca cikiyor google’da. Almanya’ya giristen 48 saat once yaptirmak gerekiyor sonuclari da hastaneye gore 12 saat kadar sonra cikiyor. E-nabiz’a koyuyorlar ingilizce pdf olarak indirip bastirabiliyorsunuz. Yine de once hastaneyi aramakta fayda var sonuclarin ne zaman cikacagini ogrenmek icin. Ayrica gidisinizi kanitladiginizda her yerde 250 liraya yapiliyor. Ucak biletime bakip vizemin fotokopisini cekmislerdi benim.
Teşekkürler Muffin, Bu test sonucu PDF'i imzasız ve mühürsüz olduğu için sorun çıkmaz mı? Yani orijinalliğini kontrol edebilecekleri bir mekanizma yok sanıyorum.

Back2revenge

Mesaj gönderen Back2revenge » Pzr Eyl 20, 2020 5:24 pm

Mollaibrahim yazdı: Sal Eyl 15, 2020 2:56 pm Arkadaşlar selamlar, genel bir bilgi olması için yazıyorum. 07.09.2020 tarihinde dil kursu vizemle Almanya'ya giriş yaptım. Yukarıda belirtildiği gibi sınır polislerine ekstra herhangi bir belge göstermedim. Sadece sordukları soru geliş amacının ne olduğuydu.
Hocam sadece sprachvisuma mi basvurmustunuz, bir de ne zaman başvuru yaptınız acaba?

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Pzr Eyl 20, 2020 10:11 pm

Dil kursu için vize başvuru kabul etmiyorlardı diye biliyorum ?

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Pzr Eyl 20, 2020 11:26 pm

umudxx yazdı: Pzr Eyl 20, 2020 10:11 pm Dil kursu için vize başvuru kabul etmiyorlardı diye biliyorum ?
pandemiden önce aldıysanız ya da başvurduysanız alabiliyorsunuz sanırsam

Muffin

Mesaj gönderen Muffin » Pzt Eyl 21, 2020 6:13 am

berkai yazdı: Pzr Eyl 20, 2020 3:15 pm Teşekkürler Muffin, Bu test sonucu PDF'i imzasız ve mühürsüz olduğu için sorun çıkmaz mı? Yani orijinalliğini kontrol edebilecekleri bir mekanizma yok sanıyorum.
Rica ederim. qr kod var uzerinde.

mia15

Mesaj gönderen mia15 » Çrş Eyl 23, 2020 9:32 pm

Merhabalar,
Bu soruyu kuzenim adına soruyorum. Kendisi 2017'den beri Almanyada master öğrencisi ve oturum kartını uzatmak için başvurdu, fakat 1 aydır gelmedi. Bu haftasonu Türkiye'ye gelmeyi planlıyordu. Elinde"Bescheinigung für Verlängerung des Aufenthalts" adında bir belge var ve eski oturum kartları da mevcut. Acaba oturum kartı çıkmadan Türkiye'ye gelmesi riskli midir? Bir de fiktionsbescheinigung adında bir belge varmış. Bunu daha önce alan var mı?

kristalize

Mesaj gönderen kristalize » Prş Eyl 24, 2020 12:59 am

mia15 yazdı: Çrş Eyl 23, 2020 9:32 pm Merhabalar,
Bu soruyu kuzenim adına soruyorum. Kendisi 2017'den beri Almanyada master öğrencisi ve oturum kartını uzatmak için başvurdu, fakat 1 aydır gelmedi. Bu haftasonu Türkiye'ye gelmeyi planlıyordu. Elinde"Bescheinigung für Verlängerung des Aufenthalts" adında bir belge var ve eski oturum kartları da mevcut. Acaba oturum kartı çıkmadan Türkiye'ye gelmesi riskli midir? Bir de fiktionsbescheinigung adında bir belge varmış. Bunu daha önce alan var mı?

Merhaba, yanlış yönlendirmek istemem ama fiktionsbescheinigung ile 5 gün önce Almanyaya giriş yaptım ve hiçbir sorun yaşamadım.