Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şartlı kabul ile dil kursu yapmak

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Montesqui

Şartlı kabul ile dil kursu yapmak

Mesaj gönderen Montesqui » Çrş Eyl 09, 2020 10:25 pm

Merhabalar herkese. Uni munster ile mailleştim. B1 Almanca ile gideceğimden dil kursuna gitmem gerekiyor öncelikle. Uni assist üzerinden başvurmana gerek yok, önce dil seviyeni hallet sonra başvuru yaparsın dediler ama kafama takılan şey şu: önce dil kursu ile gidip Almanya da nasıl başvuru yapıcaz ki? Yani bütün belgelerimizi(lise diploması, motivasyon yazısı vs.) Almanyaya mı götürmek gerekir bu durumda? Hiç o şekilde başvurmayıp başvurular açıldığı zaman üni assist üzerinden başvurup şartlı kabul almak daha mı mantıklı olur? Hiç böyle bir şeyle karşılaşan oldu mu acaba?

Kullanıcı avatarı
dabadee

Re: Şartlı kabul ile dil kursu yapmak

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Eyl 09, 2020 10:42 pm

Evet. Başvuracağın üni şartlı kabul vermiyor muhtemelen. Bendede aynısını dediler ama ben alman vatandaşı olduğum için para verip istediğim özel kursa gidebildim. Ama senin vize alman gerek yani elinde üni kabulu yoksa vize vermezler muhtemelen. Bu durumda yapman gereken başka bir üniden şartlı kabul alıp, dil kursuna gitmen. Başka üniden şartlı kabul almak vize için sana lazım olacak. Sonra dili hallettiğin zaman istediğin üniversiteye başvurursun, oradan kabul gelirse eğitimine oradan başlarsın.

Montesqui

Mesaj gönderen Montesqui » Çrş Eyl 09, 2020 10:56 pm

dabadee yazdı: Çrş Eyl 09, 2020 10:42 pm Evet. Başvuracağın üni şartlı kabul vermiyor muhtemelen. Bendede aynısını dediler ama ben alman vatandaşı olduğum için para verip istediğim özel kursa gidebildim. Ama senin vize alman gerek yani elinde üni kabulu yoksa vize vermezler muhtemelen. Bu durumda yapman gereken başka bir üniden şartlı kabul alıp, dil kursuna gitmen. Başka üniden şartlı kabul almak vize için sana lazım olacak. Sonra dili hallettiğin zaman istediğin üniversiteye başvurursun, oradan kabul gelirse eğitimine oradan başlarsın.
Demekki biraz daha araştırmam lazım. Vakit var, zaten seneye düşünüyorum kısmetse. Bu arada, sizi forumda çok görüyorum hocam ne okuyorsunuz Almanya'da ? Mümkünse birkaç bir şey sorabilir miyim?

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Eyl 09, 2020 11:15 pm

Montesqui yazdı: Çrş Eyl 09, 2020 10:56 pm Demekki biraz daha araştırmam lazım. Vakit var, zaten seneye düşünüyorum kısmetse. Bu arada, sizi forumda çok görüyorum hocam ne okuyorsunuz Almanya'da ? Mümkünse birkaç bir şey sorabilir miyim?
Tabi sorabilirsin. Daha dil kursuna gidiyorum dil kursu bitince informatik okuyacagim. Bu arada forumdan okudugum kadariyla vize icin min B1 almanca yapmani öneririm. 1 Yilim var demissin 1 yilda rahat B1 yaparsin. A1 kendin halledebilirsin A2-B1 icin kursa gitmeni öneririm. Ben A1-A2 kendim ögrenmistim sonuc olarak B1-B2 düzeyinde kelime ögrendim fakat hic grammer calismamistim hep kelime calismistim bu yüzden maalesef A2 kuruna geri atildim :lol: Oda nasil oldu dersen 2 ayda 300 sayfalik a2-b2 kitabini bitirmistim. Fakat salak gibi grammere cok bakmamistim.

Montesqui

Mesaj gönderen Montesqui » Prş Eyl 10, 2020 9:45 am

dabadee yazdı: Çrş Eyl 09, 2020 11:15 pm Tabi sorabilirsin. Daha dil kursuna gidiyorum dil kursu bitince informatik okuyacagim. Bu arada forumdan okudugum kadariyla vize icin min B1 almanca yapmani öneririm. 1 Yilim var demissin 1 yilda rahat B1 yaparsin. A1 kendin halledebilirsin A2-B1 icin kursa gitmeni öneririm. Ben A1-A2 kendim ögrenmistim sonuc olarak B1-B2 düzeyinde kelime ögrendim fakat hic grammer calismamistim hep kelime calismistim bu yüzden maalesef A2 kuruna geri atildim :lol: Oda nasil oldu dersen 2 ayda 300 sayfalik a2-b2 kitabini bitirmistim. Fakat salak gibi grammere cok bakmamistim.

Ben de şuan telc in A1-B1 kitabını çözüyorum bitmek üzere zaten önümüzdeki ay da goethe başlıyor 🙂 Hocam çok zorlanılıyor mu dil kursunda?

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Prş Eyl 10, 2020 9:53 am

Montesqui yazdı: Prş Eyl 10, 2020 9:45 am Ben de şuan telc in A1-B1 kitabını çözüyorum bitmek üzere zaten önümüzdeki ay da goethe başlıyor 🙂 Hocam çok zorlanılıyor mu dil kursunda?
Türkiyede bilmiyorum ama ben burada hiç zorlanmıyorum. Üstelik bizim kitap zor. A2 diye B1 grammeri var 😂 Yani normalde sınıftakiler evde saatlerce çalışıyor ama ben hiç çalışmıyorum hepsinden daha iyi konuşuyorum. Tabi küçüklükten beri benim etrafım hep almancaydı. O yüzden dile yatkınlığım var. Bu arada ingilizcen yoksa sıkıntı çekebilirsin biraz çünkü geammer bazı yerlerde ingilizceye benziyor bazı yerlerdede türkçeye benziyor. Mesela türkçe bildiğin için sen herkesin tek tel ezberlediği Dativ Akkusativi aklından türkçeye çevirerek ezberlemeden öğreneceksin 🤣 Onun haricinde almanca - ingilizce benzeyen çok kelimelerde var. Mesela Apple Apfel, Book Buch gibi.

Montesqui

Mesaj gönderen Montesqui » Prş Eyl 10, 2020 12:49 pm

dabadee yazdı: Prş Eyl 10, 2020 9:53 am Türkiyede bilmiyorum ama ben burada hiç zorlanmıyorum. Üstelik bizim kitap zor. A2 diye B1 grammeri var 😂 Yani normalde sınıftakiler evde saatlerce çalışıyor ama ben hiç çalışmıyorum hepsinden daha iyi konuşuyorum. Tabi küçüklükten beri benim etrafım hep almancaydı. O yüzden dile yatkınlığım var. Bu arada ingilizcen yoksa sıkıntı çekebilirsin biraz çünkü geammer bazı yerlerde ingilizceye benziyor bazı yerlerdede türkçeye benziyor. Mesela türkçe bildiğin için sen herkesin tek tel ezberlediği Dativ Akkusativi aklından türkçeye çevirerek ezberlemeden öğreneceksin 🤣 Onun haricinde almanca - ingilizce benzeyen çok kelimelerde var. Mesela Apple Apfel, Book Buch gibi.

Anladım hocam. Teşekkürler :)

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Eyl 10, 2020 3:36 pm

dabadee yazdı: Prş Eyl 10, 2020 9:53 am Türkiyede bilmiyorum ama ben burada hiç zorlanmıyorum. Üstelik bizim kitap zor. A2 diye B1 grammeri var 😂 Yani normalde sınıftakiler evde saatlerce çalışıyor ama ben hiç çalışmıyorum hepsinden daha iyi konuşuyorum. Tabi küçüklükten beri benim etrafım hep almancaydı. O yüzden dile yatkınlığım var. Bu arada ingilizcen yoksa sıkıntı çekebilirsin biraz çünkü geammer bazı yerlerde ingilizceye benziyor bazı yerlerdede türkçeye benziyor. Mesela türkçe bildiğin için sen herkesin tek tel ezberlediği Dativ Akkusativi aklından türkçeye çevirerek ezberlemeden öğreneceksin 🤣 Onun haricinde almanca - ingilizce benzeyen çok kelimelerde var. Mesela Apple Apfel, Book Buch gibi.
kardeşim telc b1 hakkında bilgin var mı a2 si çok kolaydı da b1 öyle mi sence rica etsem bi göz atar mısın
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Prş Eyl 10, 2020 3:57 pm

Computer_Berkay yazdı: Prş Eyl 10, 2020 3:36 pm kardeşim telc b1 hakkında bilgin var mı a2 si çok kolaydı da b1 öyle mi sence rica etsem bi göz atar mısın
Benim gittiğim kurs TELC sınavına yönelik. Biz kitap olarak Begegnungen kullanıyoruz. Bu kitabı anlayarak, öğrenerek yaparsan eminim B1 geçersin. Daha önce girmediğim için sınav içeriğinden bilgi veremem. Ama TELC sınavına çok güzel hazırlar bu kitap seni.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Eyl 10, 2020 8:01 pm

anladım hueber b1 ve b1 denemeleri önerirmisin peki?

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Prş Eyl 10, 2020 8:52 pm

Computer_Berkay yazdı: Prş Eyl 10, 2020 8:01 pm anladım hueber b1 ve b1 denemeleri önerirmisin peki?
Bende Hueberin kitapları var. Pek beğendiğimi söyleyemem.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Eyl 10, 2020 9:53 pm

dabadee yazdı: Prş Eyl 10, 2020 8:52 pm Bende Hueberin kitapları var. Pek beğendiğimi söyleyemem.
Ok sagol