Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT/11 Belgesi icin istenen YÖK Denklink Belgesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kerem12

AT/11 Belgesi icin istenen YÖK Denklink Belgesi

Mesaj gönderen Kerem12 » Çrş Eyl 09, 2020 4:46 pm

Ben halihazirda 3 yildir Almanya'da okuyorum ve 3 yil boyunca ailem Türkiye'den AT/11 belgesi alip bana yolluyorlardi. Ilk defa bu yil YÖK Denklik belgesi ve Almanya'daki okulumdan alinan islak imzali ögrenci belgesi ile belgenin yeminli tercümandan Türkce cevirisi olmadan kesinlikle AT/11 belgesi veremeyeceklerini söyleyip, aileme AT/11 belgesini vermemisler. Ben bu forumda biraz arastirdigimda son yillarda cikmis galiba. E-devletten alinan bir YÖK Okul Tanima belgesinden bahsedilmis. Benim sorunum su benim e-devlet sifrem yok. O yüzden Türkiye'den ablamin e-devlet hesabi ile Okul Tanima belgesini cikarmasini istemistim ancak Belge'de ablamin adi ve TC kimligi yaziyor. YÖK Okul Tanima belgesinde okulum icin "Kurulumuzda mevcut uluslararası listelerde yer almaktadır." ibaresi var. Bu ibarenin olmasi yeterli mi yani belgeyi cikaran kisiden bagimsiz bir sekilde yoksa belgenin üstünde benim adim ve TC kimlik numaram mi yazmasi gerekiyor? Ben suan almanyadayim ve e-devlet sifremi hatirlamiyorum, türkiyede kullandigim telefon hattim da kapanmis oldugu icin e-devlet sifresi yenileme opsiyonum yok. Bu durumda ne yapabilirim? Ablamin e-devletten cikardigi onun ismi ve TC kimlik numarasi yazan belgeyi versem kabul olur mu?

Ayni zamanda bir diger sorum okuldan aldigim belgenin islak imzali olmasi durumu ile ilgili. Okulumdan aldigim belge karekod üzerinden online dogrulamasi yapilan bir belge ve üstünde de zaten yaziyor. Bu belge karekod uygulamasi ile ya da okulun web sitesinden dogrulama kodu ile dogrulanabilir, imza ve mühre gerek yoktur ibaresi var. Buna ragmen Türkiye'deki SGK kurumunun belgenin orijinalini istemesi dogru mu? Yoksa bu islerle ilgilenen memurun is bilmezliginden mi kaynaklanan bir durum? Ben Türkiye'deyken 3 yil once ilk AT/11 belgemi Ankara Ulucanlardan almistim. O zamanlar benden islak imzali belge veya belgenin Türkce cevirisi vs gibi hic bir sey talep edilmemisti. Denklik olayi icin de baska bir ögrencinin verdigi okul denklik belgesinin kopyasini benim dosyalarim arasina ekleyip kullanmislardi. Suan ailem kücük bir sehirde kaliyor. Kücük sehirdeki memurun bu islerden pek anlamadigini düsünüyorum. Yoksa bu yil AT/11 verme sartlari mi degisti? Kisacasi memur islak imzali ögrenci belgesi ile onun yeminli tercümandan türkce cevirisini istemekte hakli mi yoksa ingilizce ve üzerinde karekod dogrulamasi bulunan bir ögrenci belgesi yeterli mi?

irmak_alp

Re: AT/11 Belgesi icin istenen YÖK Denklink Belgesi

Mesaj gönderen irmak_alp » Çrş Eyl 09, 2020 5:54 pm

Kerem12 yazdı: Çrş Eyl 09, 2020 4:46 pm Ben halihazirda 3 yildir Almanya'da okuyorum ve 3 yil boyunca ailem Türkiye'den AT/11 belgesi alip bana yolluyorlardi. Ilk defa bu yil YÖK Denklik belgesi ve Almanya'daki okulumdan alinan islak imzali ögrenci belgesi ile belgenin yeminli tercümandan Türkce cevirisi olmadan kesinlikle AT/11 belgesi veremeyeceklerini söyleyip, aileme AT/11 belgesini vermemisler. Ben bu forumda biraz arastirdigimda son yillarda cikmis galiba. E-devletten alinan bir YÖK Okul Tanima belgesinden bahsedilmis. Benim sorunum su benim e-devlet sifrem yok. O yüzden Türkiye'den ablamin e-devlet hesabi ile Okul Tanima belgesini cikarmasini istemistim ancak Belge'de ablamin adi ve TC kimligi yaziyor. YÖK Okul Tanima belgesinde okulum icin "Kurulumuzda mevcut uluslararası listelerde yer almaktadır." ibaresi var. Bu ibarenin olmasi yeterli mi yani belgeyi cikaran kisiden bagimsiz bir sekilde yoksa belgenin üstünde benim adim ve TC kimlik numaram mi yazmasi gerekiyor? Ben suan almanyadayim ve e-devlet sifremi hatirlamiyorum, türkiyede kullandigim telefon hattim da kapanmis oldugu icin e-devlet sifresi yenileme opsiyonum yok. Bu durumda ne yapabilirim? Ablamin e-devletten cikardigi onun ismi ve TC kimlik numarasi yazan belgeyi versem kabul olur mu?

Ayni zamanda bir diger sorum okuldan aldigim belgenin islak imzali olmasi durumu ile ilgili. Okulumdan aldigim belge karekod üzerinden online dogrulamasi yapilan bir belge ve üstünde de zaten yaziyor. Bu belge karekod uygulamasi ile ya da okulun web sitesinden dogrulama kodu ile dogrulanabilir, imza ve mühre gerek yoktur ibaresi var. Buna ragmen Türkiye'deki SGK kurumunun belgenin orijinalini istemesi dogru mu? Yoksa bu islerle ilgilenen memurun is bilmezliginden mi kaynaklanan bir durum? Ben Türkiye'deyken 3 yil once ilk AT/11 belgemi Ankara Ulucanlardan almistim. O zamanlar benden islak imzali belge veya belgenin Türkce cevirisi vs gibi hic bir sey talep edilmemisti. Denklik olayi icin de baska bir ögrencinin verdigi okul denklik belgesinin kopyasini benim dosyalarim arasina ekleyip kullanmislardi. Suan ailem kücük bir sehirde kaliyor. Kücük sehirdeki memurun bu islerden pek anlamadigini düsünüyorum. Yoksa bu yil AT/11 verme sartlari mi degisti? Kisacasi memur islak imzali ögrenci belgesi ile onun yeminli tercümandan türkce cevirisini istemekte hakli mi yoksa ingilizce ve üzerinde karekod dogrulamasi bulunan bir ögrenci belgesi yeterli mi?
Ben geçtiğimiz Mart ayında Ankara Ulucanlar'daki SGK'dan AT/11 almıştım ve kabul mektubum internette düzenlenmiş ve dolayısıyla ıslak imzasız ve hatta karekodsuzdu ayrıca çevirisi de yoktu buna rağmen ben aldım belgeyi. e-Devlet konusunda ise eğer Türkiye'de bir bankanın müşterisi iseniz oranın online bankacılığı üzerinden giriş yapabilirsiniz. Sisteme daha önce e-postanızı kaydettiyseniz belki o şekilde de şifrenizi yenileyebilirsiniz sanırım. Bir diğer seçenek de yanılmıyorsam konsolosluklardan yapılabilir :))

Kerem12

Mesaj gönderen Kerem12 » Çrş Eyl 09, 2020 6:10 pm

irmak_alp yazdı: Çrş Eyl 09, 2020 5:54 pm Ben geçtiğimiz Mart ayında Ankara Ulucanlar'daki SGK'dan AT/11 almıştım ve kabul mektubum internette düzenlenmiş ve dolayısıyla ıslak imzasız ve hatta karekodsuzdu ayrıca çevirisi de yoktu buna rağmen ben aldım belgeyi. e-Devlet konusunda ise eğer Türkiye'de bir bankanın müşterisi iseniz oranın online bankacılığı üzerinden giriş yapabilirsiniz. Sisteme daha önce e-postanızı kaydettiyseniz belki o şekilde de şifrenizi yenileyebilirsiniz sanırım. Bir diğer seçenek de yanılmıyorsam konsolosluklardan yapılabilir :))
Cevabiniz icin cok tesekkür ederim. Ben de 3 yil önce Almanya'ya henüz gelmeden Ankara Ulucanlarda belgeyi kendim cok kolay almistim ancak suan ailem kücük sehirde kaldigindan, sanirim ordaki memurun is bilmezliginden dolayi onlara belgeyi vermemisler, anladigim kadari ile.

Türkiyede Cepteteb hesabim var ancak uzun zamandir türkiyedeki telefon hattima kontor yüklemedigimden hattimi kapatmislar. Bu yüzden banka hesaplarima da erisemiyorum. Cepteteb banka girisinde telefona yollanan sms dogrulama kodunu soruyor. Ailem de ben olmadan ne Turkcell'den hattimi actirabiliyorlar ne de bankadan türkiye telefonum numarami almanya hatti numaram ile degistirebiliyorlar. Konsolosluklardan E-devlet sifresi alinabilecegini bilmiyordum onu arastiriyim cok tesekkür ederim.

irmak_alp

Mesaj gönderen irmak_alp » Çrş Eyl 09, 2020 8:26 pm

Kerem12 yazdı: Çrş Eyl 09, 2020 6:10 pm Cevabiniz icin cok tesekkür ederim. Ben de 3 yil önce Almanya'ya henüz gelmeden Ankara Ulucanlarda belgeyi kendim cok kolay almistim ancak suan ailem kücük sehirde kaldigindan, sanirim ordaki memurun is bilmezliginden dolayi onlara belgeyi vermemisler, anladigim kadari ile.

Türkiyede Cepteteb hesabim var ancak uzun zamandir türkiyedeki telefon hattima kontor yüklemedigimden hattimi kapatmislar. Bu yüzden banka hesaplarima da erisemiyorum. Cepteteb banka girisinde telefona yollanan sms dogrulama kodunu soruyor. Ailem de ben olmadan ne Turkcell'den hattimi actirabiliyorlar ne de bankadan türkiye telefonum numarami almanya hatti numaram ile degistirebiliyorlar. Konsolosluklardan E-devlet sifresi alinabilecegini bilmiyordum onu arastiriyim cok tesekkür ederim.
konsolosluk.gov.tr adresine girdikten sonra bağlı olduğunuz konsolosluğu seçin, karşınıza çıkan sayfada aşağıda e-devlet için seçenek var oradan adımları takip ederek randevu alabilirsiniz :)) umarım en kısa zamanda işiniz hallolur =)

sayin1974

Mesaj gönderen sayin1974 » Pzr Eyl 13, 2020 7:39 pm

Benden de kabul belgesinin türkçe çevirisini ve okul tanıma belgesini istediler. Memurdan memura değişiyor, biraz memurun insiyatifinde yani.