Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Münster Üniversitesinin mailime verdiği cevap ve şartlı kabul

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ege123

Münster Üniversitesinin mailime verdiği cevap ve şartlı kabul

Mesaj gönderen ege123 » Sal Eyl 08, 2020 8:47 pm

Merhaba. Master programı için münster üniversitesine mail attım. Normalde b1 ile şartlı kabul veriliyor sanıyordum ancak benim master programım için dsh 2 ile veriliyormuş. Dolayısıyla şartlı kabul alamam. Ancak ikinci cevapta okulun kursuna başvurmakla ilgili bir cevap yazdı. biraz daha açması için sordum ancak yine aynı şeyi tekrarladı. Dolayısıyla buraya sormam gerekiyor.
Mesaj şu :If you need a German language course first you have to apply from the beginning of November until the end of November for the start in summer Semester 2021. After you receive the DSH-2 certificate you can apply for Master.
Yani bu durumda hiç master programına başvurmadan sadece almanca kursuna başvurabilir miyim ? Bu durumun şartlı kabul ile bir alakası olmadığı için durumum öğrenci statüsünde olmaz sanırım. Sıradan bir kursa kayıt edilmiş gibi dil kursu vizesi almam gerekiyor eğer gidersem. Doğru mu anlıyorum ? Yoksa öğrenci statüsü var mı ?

ciruhr

Re: Münster Üniversitesinin mailime verdiği cevap ve şartlı kabul

Mesaj gönderen ciruhr » Sal Eyl 08, 2020 10:21 pm

ege123 yazdı: Sal Eyl 08, 2020 8:47 pm Merhaba. Master programı için münster üniversitesine mail attım. Normalde b1 ile şartlı kabul veriliyor sanıyordum ancak benim master programım için dsh 2 ile veriliyormuş. Dolayısıyla şartlı kabul alamam. Ancak ikinci cevapta okulun kursuna başvurmakla ilgili bir cevap yazdı. biraz daha açması için sordum ancak yine aynı şeyi tekrarladı. Dolayısıyla buraya sormam gerekiyor.
Mesaj şu :If you need a German language course first you have to apply from the beginning of November until the end of November for the start in summer Semester 2021. After you receive the DSH-2 certificate you can apply for Master.
Yani bu durumda hiç master programına başvurmadan sadece almanca kursuna başvurabilir miyim ? Bu durumun şartlı kabul ile bir alakası olmadığı için durumum öğrenci statüsünde olmaz sanırım. Sıradan bir kursa kayıt edilmiş gibi dil kursu vizesi almam gerekiyor eğer gidersem. Doğru mu anlıyorum ? Yoksa öğrenci statüsü var mı ?
şartlı kabul için dsh 2 gerekiyor yazmıyor .KASIMDA SOMMER 2021 kursuna başvurabilirsin yazıyor.sonra dsh 2 alıp master için başvurabilirsin yazıyor

Montesqui

Mesaj gönderen Montesqui » Sal Eyl 08, 2020 10:58 pm

Bu konunun lisans halini de ben merak ediyorum. B1 almanca ile gidicem ama üniversite önce almanca kursuna başvur diyor bu da dil kursu vizesi oluyor. Orada gerekli seviyeyi verdikten sonra bölüme nasıl basvuru yapicaz ki? Tum evrakları( lise diplomasi, motivasyon mektubu vs.) yanimizda mi götürücez? Bu konuyla ilgli bilgisi olan var mı?

ege123

Mesaj gönderen ege123 » Çrş Eyl 09, 2020 2:34 pm

ciruhr yazdı: Sal Eyl 08, 2020 10:21 pm şartlı kabul için dsh 2 gerekiyor yazmıyor .KASIMDA SOMMER 2021 kursuna başvurabilirsin yazıyor.sonra dsh 2 alıp master için başvurabilirsin yazıyor
diğer mesajları yazmadım. açık açık yazdı dsh 2 ile şartlı kabul veriliyor diye. O konuda bir problem yok. A conditional admission isn't possible without Dsh 2.

ege123

Mesaj gönderen ege123 » Çrş Eyl 09, 2020 2:35 pm

Montesqui yazdı: Sal Eyl 08, 2020 10:58 pm Bu konunun lisans halini de ben merak ediyorum. B1 almanca ile gidicem ama üniversite önce almanca kursuna başvur diyor bu da dil kursu vizesi oluyor. Orada gerekli seviyeyi verdikten sonra bölüme nasıl basvuru yapicaz ki? Tum evrakları( lise diplomasi, motivasyon mektubu vs.) yanimizda mi götürücez? Bu konuyla ilgli bilgisi olan var mı?
senin de mi Münster ? gerçekten biri açıklığa kavuştursa iyi olur bu işi.

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Çrş Eyl 09, 2020 3:30 pm

ege123 yazdı: Çrş Eyl 09, 2020 2:34 pm diğer mesajları yazmadım. açık açık yazdı dsh 2 ile şartlı kabul veriliyor diye. O konuda bir problem yok. A conditional admission isn't possible without Dsh 2.
yazdığınız kısma çevirerek cevap verdim ben gerisi beni ilgilendirmiyor