Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
umudxx

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen umudxx » Pzt Eyl 07, 2020 11:44 am

irmak_alp yazdı: Pzt Eyl 07, 2020 11:42 am Sayısını hatırlamıyorum ama sanırım 10 kere falan. Birden fazla e-posta adresine başvurumu gönderdim, birkaç defa telefonla aradım ayrıca da elçiliğin sitesindeki iletişim formunu durumumu anlatır biçimde doldurarak gönderdim. Sanırım iletişim formu etkili olandı ama kesin bir şey diyemem.
Bende form kısmını doldurunca " 8 gün "içerisinde cevap vermişlerdi. Ama form ile doldurduğumda onlara pdf dosya yollayamıyorum :( o yüzden Mail atıyorum ama dönüş yapmıyorlar maillere. Maile cevap verirler umarım , teşekkürler...

ssedapolatt

Mesaj gönderen ssedapolatt » Pzt Eyl 07, 2020 12:55 pm

Anladığım kadarıyla vizesini kullanamayan ve dolayısıyla Yabancılar Ofisi'ne tekrar başvurusu gitmeyen arkadaşlara vize çıkıyor. Bizim başvurularımız Yabancılar Ofisi'ne gittiğinden ne kadar süre bekleyeceğimiz belli değil.

goxel

Mesaj gönderen goxel » Pzt Eyl 07, 2020 1:15 pm

irmak_alp yazdı: Pzt Eyl 07, 2020 11:05 am Bugün 90 gün geçerli ulusal vizemi aldım arkadaşlar :) herkese bol şans ve umarım en kısa zamanda sizlerinde vize sorunu çözülür : ))))
Hayırlı olsun, çok sevindim senin adına. Aynı durumda olmamıza rağmen bana tamamen farklı bir prosedür uygulayup evraklarımı Almanya'ya gönderip oradan onay beklediler. Allahtan onay geldi umarım banada bir kaç güne vizeyi yollarlar :)

exectus

Mesaj gönderen exectus » Pzt Eyl 07, 2020 2:32 pm

irmak_alp yazdı: Pzt Eyl 07, 2020 11:05 am Bugün 90 gün geçerli ulusal vizemi aldım arkadaşlar :) herkese bol şans ve umarım en kısa zamanda sizlerinde vize sorunu çözülür : ))))
Hayırlı olsun çok sevindim :) Bize de umut oldu, umarım yeni başvuru yapanlara da en kısa sürede vizeleri verirler :)

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Pzt Eyl 07, 2020 2:38 pm

goxel yazdı: Pzt Eyl 07, 2020 1:15 pm Hayırlı olsun, çok sevindim senin adına. Aynı durumda olmamıza rağmen bana tamamen farklı bir prosedür uygulayup evraklarımı Almanya'ya gönderip oradan onay beklediler. Allahtan onay geldi umarım banada bir kaç güne vizeyi yollarlar :)
Siz ne zaman başvurmuştunuz ve ne zaman onay geldi merak ettim dostum.

odabasmc

Mesaj gönderen odabasmc » Pzt Eyl 07, 2020 2:51 pm

exectus yazdı: Pzt Eyl 07, 2020 1:31 am Okulda dersler ne zaman başlıyor belki kursu geçtikten sonra sertifika ile vizeye başvurabilirsin hocam? Veya üstte birisi yazmıştı kursu geçtikten sonra okuldan unconditional admission letter isteyebilirsiniz. Bilemedim ben de.
12.10 da basliyormus. okul ile konustum son kayit tarihi 27 kasim dediler.

goxel

Mesaj gönderen goxel » Pzt Eyl 07, 2020 3:44 pm

OezenEC yazdı: Pzt Eyl 07, 2020 2:38 pm Siz ne zaman başvurmuştunuz ve ne zaman onay geldi merak ettim dostum.
17 ağustosta kullanılmayan vizelerin yeniden düzenlenmesi kapsamında pasaportumu teslim ettim. 21 ağustosta pasaportumu aldım fakat vize verilmemişti, bir yanlışlık olmuş. Tekrardan 24 ağustosta pasaportumu verdim elçiliğe, daha sonra Almanya'daki yabancılar ofisine onaya gitmiş ve 03.09.2020 tarihindede onay geldi. Şimdi başvurum ne aşamada sormak için elçiliğe ulaşmaya çalışıyorum.

Fakat şunu belirtiyim, yabancılar ofisinden onayım gelmeden önce elçiliğe sürekli başvurumun durumunu soruyodum ve yabancılar ofisinden onay bekliyoruz diyorlardı. En son ben yabancılar ofisini arayıp durumumu sordum ve eksik evrak olduğu için şu an onaylayamıyoruz dediler ( bunu elçilik bana hiç söylememişti). Sonrasında eksik evrakları email yolu ile ilettim yabancılar ofisine ve onayladılar hemen.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Pzt Eyl 07, 2020 3:46 pm

goxel yazdı: Pzt Eyl 07, 2020 3:44 pm 17 ağustosta kullanılmayan vizelerin yeniden düzenlenmesi kapsamında pasaportumu teslim ettim. 21 ağustosta pasaportumu aldım fakat vize verilmemişti, bir yanlışlık olmuş. Tekrardan 24 ağustosta pasaportumu verdim elçiliğe, daha sonra Almanya'daki yabancılar ofisine onaya gitmiş ve 03.09.2020 tarihindede onay geldi. Şimdi başvurum ne aşamada sormak için elçiliğe ulaşmaya çalışıyorum.

Fakat şunu belirtiyim, yabancılar ofisinden onayım gelmeden önce elçiliğe sürekli başvurumun durumunu soruyodum ve yabancılar ofisinden onay bekliyoruz diyorlardı. En son ben yabancılar ofisini arayıp durumumu sordum ve eksik evrak olduğu için şu an onaylayamıyoruz dediler ( bunu elçilik bana hiç söylememişti). Sonrasında eksik evrakları email yolu ile ilettim yabancılar ofisine ve onayladılar hemen.
Elcilliğin hangi mailline yazmıştın? bende 3. mail atışım henüz cevap alamadım. Ve faks yolladım sence faks etkili olur mu geri dönüşleri için? Dilekce ve evrak var onu yolladım

irmak_alp

Mesaj gönderen irmak_alp » Pzt Eyl 07, 2020 4:03 pm

umudxx yazdı: Pzt Eyl 07, 2020 11:44 am Bende form kısmını doldurunca " 8 gün "içerisinde cevap vermişlerdi. Ama form ile doldurduğumda onlara pdf dosya yollayamıyorum :( o yüzden Mail atıyorum ama dönüş yapmıyorlar maillere. Maile cevap verirler umarım , teşekkürler...
Bana forma cevap olarak gönderdikleri e-postada direkt olarak Almanya'da bulunmam gerektiğine dair belgeyi istediler ve ondan sonra da randevu verdiler.

irmak_alp

Mesaj gönderen irmak_alp » Pzt Eyl 07, 2020 4:04 pm

goxel yazdı: Pzt Eyl 07, 2020 1:15 pm Hayırlı olsun, çok sevindim senin adına. Aynı durumda olmamıza rağmen bana tamamen farklı bir prosedür uygulayup evraklarımı Almanya'ya gönderip oradan onay beklediler. Allahtan onay geldi umarım banada bir kaç güne vizeyi yollarlar :)
Teşekkür ederim : ) umarım en kısa zamanda seninki de eline geçer :)))

irmak_alp

Mesaj gönderen irmak_alp » Pzt Eyl 07, 2020 4:05 pm

exectus yazdı: Pzt Eyl 07, 2020 2:32 pm Hayırlı olsun çok sevindim :) Bize de umut oldu, umarım yeni başvuru yapanlara da en kısa sürede vizeleri verirler :)
Umarım süreç herkes için en kısa zamanda rahatlar :)) Tabi bunun için korona koşulları da etkili :|

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Pzt Eyl 07, 2020 4:12 pm

irmak_alp yazdı: Pzt Eyl 07, 2020 4:03 pm Bana forma cevap olarak gönderdikleri e-postada direkt olarak Almanya'da bulunmam gerektiğine dair belgeyi istediler ve ondan sonra da randevu verdiler.
Anladım ben faks da yolluyorum sence faksı da dikkate alırlar mı?

goxel

Mesaj gönderen goxel » Pzt Eyl 07, 2020 4:23 pm

umudxx yazdı: Pzt Eyl 07, 2020 3:46 pm Elcilliğin hangi mailline yazmıştın? bende 3. mail atışım henüz cevap alamadım. Ve faks yolladım sence faks etkili olur mu geri dönüşleri için? Dilekce ve evrak var onu yolladım
visa@anka.diplo.de ye yazıyorum. Faks etkili olurmu olmazmı bişe diyemem açıkçası.

emrefici

Mesaj gönderen emrefici » Pzt Eyl 07, 2020 4:45 pm

goxel yazdı: Pzt Eyl 07, 2020 4:23 pm visa@anka.diplo.de ye yazıyorum. Faks etkili olurmu olmazmı bişe diyemem açıkçası.
Benim de sizinle aynı durumdu. Vizemi kullanamadım ve yeniden düzenlenmesine dair mail attım defalarca. Ama hiçbirine cevap gelmedi. İletişim formuyla da durumumu açıklamıştım ama bana 10 Ağustos tarihiyle IDATA'nın açılacağını ve oradan randevu almam gerektiğini söylediler. Ben de 27 Ağustos'ta gittim ve tüm belgelerimi verdim. Ayrıca vizemin çıktılarını da eklemiştim. Umarım kısa bir zaman içinde gelir.

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Pzt Eyl 07, 2020 4:46 pm

Merhaba arkadaşlar, 1 Eylül'de ulusal vize için Ankara idata ofisinden başvuru yapmıştım. Ankara'dan başvuranlar bilir başvuru yaparken cevaplanması gereken bazı sorular veriyorlar, neden Almanya, neden bu bölüm vs. Bugün elçilikten aradılar ve arayan yetkili bu soruları tek tek bana tekrar sordu ve cevaplarını şefimle paylaşacağım başka bir şeye ihtiyacım olursa seni tekrar ararım dedi. Bu şekilde aradıkları başka birisi var mı? Anlayamadığım nokta ben zaten bu soruları kağıt üzerinde cevaplamıştım niye tekrar aradılar bilmiyorum.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Pzt Eyl 07, 2020 5:21 pm

kinryua yazdı: Pzt Eyl 07, 2020 4:46 pm Merhaba arkadaşlar, 1 Eylül'de ulusal vize için Ankara idata ofisinden başvuru yapmıştım. Ankara'dan başvuranlar bilir başvuru yaparken cevaplanması gereken bazı sorular veriyorlar, neden Almanya, neden bu bölüm vs. Bugün elçilikten aradılar ve arayan yetkili bu soruları tek tek bana tekrar sordu ve cevaplarını şefimle paylaşacağım başka bir şeye ihtiyacım olursa seni tekrar ararım dedi. Bu şekilde aradıkları başka birisi var mı? Anlayamadığım nokta ben zaten bu soruları kağıt üzerinde cevaplamıştım niye tekrar aradılar bilmiyorum.
Çok garip. Hangi dilde sordu soruları?

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Pzt Eyl 07, 2020 5:25 pm

exectus yazdı: Pzt Eyl 07, 2020 5:21 pm Çok garip. Hangi dilde sordu soruları?
İngilizce konuştuk, Türkçe bilmiyordu zaten. Almanca mı konuşalım İngilizce mi diye sordu İngilizce dedim.

irmak_alp

Mesaj gönderen irmak_alp » Pzt Eyl 07, 2020 5:34 pm

umudxx yazdı: Pzt Eyl 07, 2020 4:12 pm Anladım ben faks da yolluyorum sence faksı da dikkate alırlar mı?
Faksı görme ihtimalleri e-postadan daha yüksektir diye düşünüyorum ama kesin bir şey diyemem ben hiç faks göndermedim bu süreçte :|

odabasmc

Mesaj gönderen odabasmc » Sal Eyl 08, 2020 10:22 am

arkadaşlar merhaba, öğleden sonra vize görüşmem var. coracle güvenilir mi? başka biri adına hesap var ona gönderiyoruz. konsolosluk sitesinde güvenilir kurumlar arasında ama. coracle kullanan varsa yazabilir mi?

teşekkürler

spcmky74

Mesaj gönderen spcmky74 » Sal Eyl 08, 2020 12:19 pm

kinryua yazdı: Pzt Eyl 07, 2020 4:46 pm Merhaba arkadaşlar, 1 Eylül'de ulusal vize için Ankara idata ofisinden başvuru yapmıştım. Ankara'dan başvuranlar bilir başvuru yaparken cevaplanması gereken bazı sorular veriyorlar, neden Almanya, neden bu bölüm vs. Bugün elçilikten aradılar ve arayan yetkili bu soruları tek tek bana tekrar sordu ve cevaplarını şefimle paylaşacağım başka bir şeye ihtiyacım olursa seni tekrar ararım dedi. Bu şekilde aradıkları başka birisi var mı? Anlayamadığım nokta ben zaten bu soruları kağıt üzerinde cevaplamıştım niye tekrar aradılar bilmiyorum.

Hangi numaradan aradılar? Benide aradılar sanırım ama ulaşamıyorum.

Kilitli