Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Master, Non-NC ve düşük ortalama

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bceroglu

Master, Non-NC ve düşük ortalama

Mesaj gönderen bceroglu » Cmt Ağu 11, 2018 1:49 pm

Merhabalar, Almanya'da bir master bölümüne uni-assist üzerinden başvuru gerçekleştirdim. Ön inceleme sonucunun olumlu olduğuna ve belgelerimin okula gönderileceğine dair bir e-posta aldım. Buraya kadar herşey iyi ancak şöyle bir sorunum var. Lisans ortalamam 2.53, oldukça düşük. Alman sisteminde karşılığını 3.2 olarak belirlemiş uni-assist. Başvurduğum bölüm NC olmayan bir bölüm. Bu durumda kabul alma imkanım var mıdır?
Buna ek olarak lisans mezuniyetim sonrasında Türkiye'de bir yüksek lisans bölümüne kabul edildim, ilk dönem not ortalamam 3.13 idi. Daha sonrasında Almanya'ya gitme kararı aldığım için bölümü bıraktım. Sizce yüksek lisans yaptığım okuldan transkriptimi alsam ve göndersem bunun bir etkisi olur mu? Niyet mektubumda da bu durumu belirtmiştim. Tecrübelerinize dayanarak vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

Goner

Re: Master, Non-NC ve düşük ortalama

Mesaj gönderen Goner » Cmt Eyl 05, 2020 7:37 am

bceroglu yazdı: Cmt Ağu 11, 2018 1:49 pm Merhabalar, Almanya'da bir master bölümüne uni-assist üzerinden başvuru gerçekleştirdim. Ön inceleme sonucunun olumlu olduğuna ve belgelerimin okula gönderileceğine dair bir e-posta aldım. Buraya kadar herşey iyi ancak şöyle bir sorunum var. Lisans ortalamam 2.53, oldukça düşük. Alman sisteminde karşılığını 3.2 olarak belirlemiş uni-assist. Başvurduğum bölüm NC olmayan bir bölüm. Bu durumda kabul alma imkanım var mıdır?
Buna ek olarak lisans mezuniyetim sonrasında Türkiye'de bir yüksek lisans bölümüne kabul edildim, ilk dönem not ortalamam 3.13 idi. Daha sonrasında Almanya'ya gitme kararı aldığım için bölümü bıraktım. Sizce yüksek lisans yaptığım okuldan transkriptimi alsam ve göndersem bunun bir etkisi olur mu? Niyet mektubumda da bu durumu belirtmiştim. Tecrübelerinize dayanarak vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.
Hocam konuyu hortlatıyorumda naptınız çok merak içinde kaldım durumumuz hemen hemen aynı :D

deutscha

Re: Master, Non-NC ve düşük ortalama

Mesaj gönderen deutscha » Pzt Eki 12, 2020 10:31 am

bceroglu yazdı: Cmt Ağu 11, 2018 1:49 pm Merhabalar, Almanya'da bir master bölümüne uni-assist üzerinden başvuru gerçekleştirdim. Ön inceleme sonucunun olumlu olduğuna ve belgelerimin okula gönderileceğine dair bir e-posta aldım. Buraya kadar herşey iyi ancak şöyle bir sorunum var. Lisans ortalamam 2.53, oldukça düşük. Alman sisteminde karşılığını 3.2 olarak belirlemiş uni-assist. Başvurduğum bölüm NC olmayan bir bölüm. Bu durumda kabul alma imkanım var mıdır?
Merhabalar, konulara biraz uzagim, benim de ortalamam o civarlarda ve ben yuksek lisans yapmak istiyorum sizce olabilirligi nedir ?

Iyi haftalar