Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sinemcetinkaya

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen sinemcetinkaya » Cum Eyl 04, 2020 5:19 pm

Ben okul tanıma belgesini de konsolosluğa vereceğimizi sanıyordum. Teşekkür ederim tekrar.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Cum Eyl 04, 2020 5:27 pm

sinemcetinkaya yazdı: Cum Eyl 04, 2020 5:02 pm Aaa evet sorunum buydu. Peki bu evrakları tercüme ettiriyor muyuz?
Yök okul tanıma A/T11 için veriliyor. Vizede istenmiyor. Yök denklikle bir işinizin olmaması lazım normal şartlarda. Anabin belgesi Almanca olarak çıktı alınıp vize için teslim ediliyor. Tercümeye gerek olmuyor. Nüfus belgesi de Türkçe yetiyor bu arada.

hkm01

Mesaj gönderen hkm01 » Cum Eyl 04, 2020 6:13 pm

mertmurtaza yazdı: Cum Eyl 04, 2020 12:42 pm Merhaba

22 temmuz da verdim evrakları hala bekliyorum. Master direk kabul, istanbul idata başvuru.
29 temmuz istanbul idata evrak teslim direk kabul master henuz vize cikmadi
Yakin tarihli arkadaslar guncel durum yazarsa referans olabilir herkese selamlar

sinemcetinkaya

Mesaj gönderen sinemcetinkaya » Cum Eyl 04, 2020 6:48 pm

exectus yazdı: Cum Eyl 04, 2020 5:27 pm Yök okul tanıma A/T11 için veriliyor. Vizede istenmiyor. Yök denklikle bir işinizin olmaması lazım normal şartlarda. Anabin belgesi Almanca olarak çıktı alınıp vize için teslim ediliyor. Tercümeye gerek olmuyor. Nüfus belgesi de Türkçe yetiyor bu arada.
Çok teşekkür ederim.

canakkus

Mesaj gönderen canakkus » Cum Eyl 04, 2020 6:50 pm

Ağustos ortasında master için gittiğim vize görüşmesinde benden denklik belgesi istenmedi. Konsolosluk da arayıp eksik belge olarak bunu istemedi benden henüz. Bu tarihlerde görüşmeye gidip de sonradan denklik belgesi istenen oldu mu?

meliksahg

Mesaj gönderen meliksahg » Cum Eyl 04, 2020 7:51 pm

Merhabalar. Nüfus kayıt örneğini çevirtmeye gerek var mı? Elçiliğin instagram hesabında bugün paylaşılana göre türkçe olan her evrak çevirilmeli diye yazmışlar. Foruma baktığımda da bu belgeyi türkçe olarak verenler varmış sanırım. Kafam karıştı bu yüzden. Türkçe olarak versem sıkıntı olur mu acaba?

gzdeko

Mesaj gönderen gzdeko » Cum Eyl 04, 2020 7:58 pm

meliksahg yazdı: Cum Eyl 04, 2020 7:51 pm Merhabalar. Nüfus kayıt örneğini çevirtmeye gerek var mı? Elçiliğin instagram hesabında bugün paylaşılana göre türkçe olan her evrak çevirilmeli diye yazmışlar. Foruma baktığımda da bu belgeyi türkçe olarak verenler varmış sanırım. Kafam karıştı bu yüzden. Türkçe olarak versem sıkıntı olur mu acaba?
Hayır olmaz, nüfus kayıt belgesini türkçe alıyorlar.

meliksahg

Mesaj gönderen meliksahg » Cum Eyl 04, 2020 8:02 pm

gzdeko yazdı: Cum Eyl 04, 2020 7:58 pm Hayır olmaz, nüfus kayıt belgesini türkçe alıyorlar.
Çok teşekkür ederim

runesia

Mesaj gönderen runesia » Cum Eyl 04, 2020 9:00 pm

hkm01 yazdı: Cum Eyl 04, 2020 1:27 am Merhaba vizeniz sonuclandimi acaba? Bende 29 temmuzda evraklarimi teslim etmistim kesin kabul yuksek lisans icin henuz vizem gelmedi beklemedeyim. Tesekkurler.
Merhaba, iki kez ek belge talep etti konsolosluk. İkincisini dün gönderdim. Henüz bir dönüş olmadı. Hala beklemedeyim. :/

mfurkan66

Mesaj gönderen mfurkan66 » Cum Eyl 04, 2020 9:46 pm

runesia yazdı: Cum Eyl 04, 2020 9:00 pm Merhaba, iki kez ek belge talep etti konsolosluk. İkincisini dün gönderdim. Henüz bir dönüş olmadı. Hala beklemedeyim. :/
Merhaba, talep edilen ek belgeler bizim bildiğimiz listenin dışından bir şey miydi acaba?
Bu arada arkadaşlar corona virüs vakası ülkemizde veya dünya genelinde artarsa Almanlar dışarıdan gelecek olanlar için ek önlemler alabilir bundan önce olduğu gibi.
Temmuz dan Ağustos ortasına kadar belgeleri ibraz edenlerin vizelerinin hala çıkmaması bu kişilerin Almanya ya gitmek istedikleri tarihe daha uzun süre olduğu için olabilir mi? Diğer türlü benim gibi Eylül ün 15 inden sonra randevusu olanların sabırlı olması gerekiyor.

mertmurtaza

Mesaj gönderen mertmurtaza » Cum Eyl 04, 2020 9:51 pm

OezenEC yazdı: Cum Eyl 04, 2020 1:11 pm Sizin yenileme miydi yoksa sıfırdan başvuru mu? Çünkü o tarihlerde randevu almak mümkün değildi diye biliyorum. Yenileme ise bence arayın ve bilgi almaya çalışın. Diğer türlü, yeni başvuru ise muhtemelen daha yeni yeni değerlendirmeye almışlardır diye düşünüyorum.
Benim ilk başvuruydu. 23 mart iptal olan başvurum verilmişti. Yeni değerlendiriyorlar galiba dediğiniz gibi, üniversite kabul yazısının geldiği maili istediler benden gönderdim bekliyorum.

panda

Mesaj gönderen panda » Cum Eyl 04, 2020 11:18 pm

Temmuz'da başvurup vize bekleyen arkadaşlar, okul başlangıcı ya da forma yazdıkları gidiş tarihleri şu an geçti mi bu durumda. Acaba o tarihe kadar çıkarmaya çalışılıyo mu yoksa süreç ne kadar sürerse gibi bir durum mu oluyor diye merak ettim.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Cum Eyl 04, 2020 11:38 pm

panda yazdı: Cum Eyl 04, 2020 11:18 pm Temmuz'da başvurup vize bekleyen arkadaşlar, okul başlangıcı ya da forma yazdıkları gidiş tarihleri şu an geçti mi bu durumda. Acaba o tarihe kadar çıkarmaya çalışılıyo mu yoksa süreç ne kadar sürerse gibi bir durum mu oluyor diye merak ettim.
Evet bunu ben de merak ediyorum. Tarihe ne yazdı Temmuzda başvuranlar.

runesia

Mesaj gönderen runesia » Cmt Eyl 05, 2020 12:50 am

mfurkan66 yazdı: Cum Eyl 04, 2020 9:46 pm Merhaba, talep edilen ek belgeler bizim bildiğimiz listenin dışından bir şey miydi acaba?
Bu arada arkadaşlar corona virüs vakası ülkemizde veya dünya genelinde artarsa Almanlar dışarıdan gelecek olanlar için ek önlemler alabilir bundan önce olduğu gibi.
Temmuz dan Ağustos ortasına kadar belgeleri ibraz edenlerin vizelerinin hala çıkmaması bu kişilerin Almanya ya gitmek istedikleri tarihe daha uzun süre olduğu için olabilir mi? Diğer türlü benim gibi Eylül ün 15 inden sonra randevusu olanların sabırlı olması gerekiyor.
Okulda bulunma zorunlulugum olduguna dair bir belge istediler once, gonderdim. Daha sonra da dil yeterliligiyle ilgili bi belg3 istediler. Ikincisi benimbasvuruma ozel biseydi ama ilk belgeyi simdiden hazirlayin derim.

hkm01

Mesaj gönderen hkm01 » Cmt Eyl 05, 2020 2:14 am

exectus yazdı: Cum Eyl 04, 2020 11:38 pm Evet bunu ben de merak ediyorum. Tarihe ne yazdı Temmuzda başvuranlar.
29 temmuz belgeleri verdim giris tarihi olarak 15 eylul yazmistim . Basvurudan yaklasik 10 gun sonra derslerin katilimla yapilacagina dair belge istendi okuldan aldim gonderdim. Basvuru yapacak arkadaslara tavsiyem derslerin bireysel katilimla yapilacagina dair belgeyi onceden alip dosyaya eklemeleri. Bu arada belirtmek istedigim sey Almanyada ve Turkiyede pandemi ile ilgili durumlar iyiye gitmiyor ve master programlari kis donemi icinde online egitime devam edilecegini bildirmeye basladi boyle bir zaman diliminde vizeleri bekletmelerinin cokta hayira alamet oldugunu dusunmuyorum girisler ve vizeler askiya alinirsa supriz olmayacak. Herkese bol sans.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Cmt Eyl 05, 2020 3:36 am

hkm01 yazdı: Cmt Eyl 05, 2020 2:14 am 29 temmuz belgeleri verdim giris tarihi olarak 15 eylul yazmistim . Basvurudan yaklasik 10 gun sonra derslerin katilimla yapilacagina dair belge istendi okuldan aldim gonderdim. Basvuru yapacak arkadaslara tavsiyem derslerin bireysel katilimla yapilacagina dair belgeyi onceden alip dosyaya eklemeleri. Bu arada belirtmek istedigim sey Almanyada ve Turkiyede pandemi ile ilgili durumlar iyiye gitmiyor ve master programlari kis donemi icinde online egitime devam edilecegini bildirmeye basladi boyle bir zaman diliminde vizeleri bekletmelerinin cokta hayira alamet oldugunu dusunmuyorum girisler ve vizeler askiya alinirsa supriz olmayacak. Herkese bol sans.
Cevabınız için teşekkürler. Ben de bu durumdan korkuyorum. Vizeleri askıya alabilirler. Genel olarak Türkiyedeki veriler de Almanyaya güven vermiyor anladığım kadarıyla. Bu da büyük bir dezavantaj. Sizin okulunuz ne zaman açılıyor?

ssedapolatt

Mesaj gönderen ssedapolatt » Cmt Eyl 05, 2020 9:43 am

hkm01 yazdı: Cmt Eyl 05, 2020 2:14 am 29 temmuz belgeleri verdim giris tarihi olarak 15 eylul yazmistim . Basvurudan yaklasik 10 gun sonra derslerin katilimla yapilacagina dair belge istendi okuldan aldim gonderdim. Basvuru yapacak arkadaslara tavsiyem derslerin bireysel katilimla yapilacagina dair belgeyi onceden alip dosyaya eklemeleri. Bu arada belirtmek istedigim sey Almanyada ve Turkiyede pandemi ile ilgili durumlar iyiye gitmiyor ve master programlari kis donemi icinde online egitime devam edilecegini bildirmeye basladi boyle bir zaman diliminde vizeleri bekletmelerinin cokta hayira alamet oldugunu dusunmuyorum girisler ve vizeler askiya alinirsa supriz olmayacak. Herkese bol sans.
Hocam bana idata görevlisi yazdığınız giriş tarihine göre çıkar demişti, ben de 13 Eylül olarak yazmıştım. Umarım hepimiz gidebiliriz.

panda

Mesaj gönderen panda » Cmt Eyl 05, 2020 11:04 am

Teşekkür ederiz bilgilendirme için. İstenen ekstra belgeleri mail yoluyla yolladınız değil mi? Herhangi bir geri dönüş oldu mu maile? Ben üç kez aynı maili attım ekstra belge için herhangi bir dönüş olmadı elçilikten. Umarım herkesin vizesi bir an önce çıkar. Birkaç kişinin vizesi tam tersi 2-3 günde çıkmış o yüzden bence bekletmelerinin sebebi başka bir durum olabilir.

mertmurtaza

Mesaj gönderen mertmurtaza » Cmt Eyl 05, 2020 12:42 pm

exectus yazdı: Cum Eyl 04, 2020 11:38 pm Evet bunu ben de merak ediyorum. Tarihe ne yazdı Temmuzda başvuranlar.
Ben 1 eylül yazmıştım. 22 temmuz da verdim evrakları halen gelmedi. Master direk kabul, fiziksel katılım zorunlu belgesi de teslim etmiştim aynı anda.

emrefici

Mesaj gönderen emrefici » Cmt Eyl 05, 2020 2:01 pm

mertmurtaza yazdı: Cmt Eyl 05, 2020 12:42 pm Ben 1 eylül yazmıştım. 22 temmuz da verdim evrakları halen gelmedi. Master direk kabul, fiziksel katılım zorunlu belgesi de teslim etmiştim aynı anda.
bende aynı şekilde 27 Apustos'ta tüm belgeleri verdim. Henüz sizden haber yoksa daha çok bekleriz biz :D Ama benim kullanamadığım vizem vardı 5 Mayıs'ta süresi bitmişti. Belki onu da göz önünde bulundururlar diye düşünüyorum

Kilitli