Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Türkiye'de Vakıf Üniversitesi Hk.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Furkanozcan

Türkiye'de Vakıf Üniversitesi Hk.

Mesaj gönderen Furkanozcan » Çrş Eyl 02, 2020 11:23 am

Merhabalar Türkiye'de 4 yıllık açık lise mezunuyum mezun olduğum sene sınava girdim ( bu sene ) aslında studienkolleg yapmak vardı aklımda ancak yönlendirmeler sonucu çok pahalı gereksiz ve uzun bir süreç olacağı bilgisine ulaştım ve bir vakıf üniversitesinden 4 yıllık tam burslu siyaset bilimi ve kamu yönetimi kazandım Türkiye'de 1 yıl okuyup denkliği alıp gitmek istiyorum dili B1 yapsam ve ortalamami 2.80-3.00 gibi tutarsam vakıf olmasının bir dezavantajı olur mu bu şartları karşılar isem gitmeme engel bir durum kalıyor mu ?

Son olarak sadece ilk sene sonunda mı gidebilirim hani illa ki devlet üniversitesi olacak ise bir sene ortalama kasıp yatay geçiş ile bir devlet üniversitesine geçip 2. Senenin sonunda da gidebilirim vakıf problem olur derseniz

Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim

catay1

Re: Türkiye'de Vakıf Üniversitesi Hk.

Mesaj gönderen catay1 » Çrş Eyl 02, 2020 11:45 am

Furkanozcan yazdı: Çrş Eyl 02, 2020 11:23 am Merhabalar Türkiye'de 4 yıllık açık lise mezunuyum mezun olduğum sene sınava girdim ( bu sene ) aslında studienkolleg yapmak vardı aklımda ancak yönlendirmeler sonucu çok pahalı gereksiz ve uzun bir süreç olacağı bilgisine ulaştım ve bir vakıf üniversitesinden 4 yıllık tam burslu siyaset bilimi ve kamu yönetimi kazandım Türkiye'de 1 yıl okuyup denkliği alıp gitmek istiyorum dili B1 yapsam ve ortalamami 2.80-3.00 gibi tutarsam vakıf olmasının bir dezavantajı olur mu bu şartları karşılar isem gitmeme engel bir durum kalıyor mu ?

Son olarak sadece ilk sene sonunda mı gidebilirim hani illa ki devlet üniversitesi olacak ise bir sene ortalama kasıp yatay geçiş ile bir devlet üniversitesine geçip 2. Senenin sonunda da gidebilirim vakıf problem olur derseniz

Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim
studienkolleg max 1 sene değil mi hem orda dil eğitimide alacaksınız ve almanyayıda tanımış olacaksınız birde fiyatı pahalı demişsiniz ne kadar ortalama duyduklarınız bilgi verirseniz sevinirim birde üniversitede 3 ortalama ile aynı anda b1 e kadar almanca öğrenmek ne kadar mümkün onuda düşünmenizi tavsiye ederim

Furkanozcan

Mesaj gönderen Furkanozcan » Prş Eyl 03, 2020 1:20 am

catay1 yazdı: Çrş Eyl 02, 2020 11:45 am studienkolleg max 1 sene değil mi hem orda dil eğitimide alacaksınız ve almanyayıda tanımış olacaksınız birde fiyatı pahalı demişsiniz ne kadar ortalama duyduklarınız bilgi verirseniz sevinirim birde üniversitede 3 ortalama ile aynı anda b1 e kadar almanca öğrenmek ne kadar mümkün onuda düşünmenizi tavsiye ederim
Hocam dediğiniz bana da mantıklı geliyordu en azından açık lise mezunu olmadan önceki 3 yıllık örgün eğitim hayatımda iken... Son sene çalışmak ve devamsızlık gibi etki unsurlarını kaldırmak için açık öğretim lisesine kayıt oldum çok kötü olmayan bir sonuç elde ettim en azından istediğim yerlerden birisine yerleşmeme yetti ardından studienkolleg in açık lise öğrencileri için yorucu bir süreç olduğu kanısına vardım evet orada dil öğrenmek ve bir yandan da studienkolleg yapmak cazip geliyor ( en azından mantığıma ) ama konaklama yeme içme garantör hesap veya garantör şahıs falan derken uzayıp gidiyor malum kur 8.70 ve üzerinde seyir ediyor babam öğretmen sittin sene bana 300 Euro dan fazla gönderemez kaldı ki garantör vs imkanı yok hayata adapte olmak için dedikleriniz 5-0 önde başlatıyor Almanya serüvenini ama cebimi de -5 e düşürüyor kaldı ki Almanya'da çalışsam bu sefer de studienkolleg i veremiyecegim ve bir sene daha devam edecek onun yerine TL üzerinden studienkolleg yapıyorum gibi düşünün ama asıl soru şu 3.00 genel ortalama ve a2-b1 dil ile direkt başvuru yapsam yine aynı bölüm için kabul ihtimalim yüzde kaçtır ?

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Prş Eyl 03, 2020 1:35 am

Furkanozcan yazdı: Prş Eyl 03, 2020 1:20 am Hocam dediğiniz bana da mantıklı geliyordu en azından açık lise mezunu olmadan önceki 3 yıllık örgün eğitim hayatımda iken... Son sene çalışmak ve devamsızlık gibi etki unsurlarını kaldırmak için açık öğretim lisesine kayıt oldum çok kötü olmayan bir sonuç elde ettim en azından istediğim yerlerden birisine yerleşmeme yetti ardından studienkolleg in açık lise öğrencileri için yorucu bir süreç olduğu kanısına vardım evet orada dil öğrenmek ve bir yandan da studienkolleg yapmak cazip geliyor ( en azından mantığıma ) ama konaklama yeme içme garantör hesap veya garantör şahıs falan derken uzayıp gidiyor malum kur 8.70 ve üzerinde seyir ediyor babam öğretmen sittin sene bana 300 Euro dan fazla gönderemez kaldı ki garantör vs imkanı yok hayata adapte olmak için dedikleriniz 5-0 önde başlatıyor Almanya serüvenini ama cebimi de -5 e düşürüyor kaldı ki Almanya'da çalışsam bu sefer de studienkolleg i veremiyecegim ve bir sene daha devam edecek onun yerine TL üzerinden studienkolleg yapıyorum gibi düşünün ama asıl soru şu 3.00 genel ortalama ve a2-b1 dil ile direkt başvuru yapsam yine aynı bölüm için kabul ihtimalim yüzde kaçtır ?
bende şuan sizin durumunuzda olduğum için kabul oranı için birşey söyleyip sizi hayal kırıklığına uğratmak istemem kabul almış ve bu durumu yaşamış almanyada olan biri çok daha bilgilidir diye düşünüyorum birde çok haklısınız dediklerinizde benide kur biraz korkutuyor bende üst seviye maddi duruma sahip bir insan değilim sormak istediğim diğer şey şu yazdığınıza bakarsam dediğiniz bütün olumsuzlukların temeli maddiyata dayanıyor maddiyat dışında araştırmalarınız ışığında bir sorun var mı studienkolleg ile ilgili maddiyatı hallettik diyelim başka bir olumsuzluk var mı sizin bildiğiniz

Furkanozcan

Mesaj gönderen Furkanozcan » Cmt Eyl 05, 2020 12:45 pm

catay1 yazdı: Prş Eyl 03, 2020 1:35 am bende şuan sizin durumunuzda olduğum için kabul oranı için birşey söyleyip sizi hayal kırıklığına uğratmak istemem kabul almış ve bu durumu yaşamış almanyada olan biri çok daha bilgilidir diye düşünüyorum birde çok haklısınız dediklerinizde benide kur biraz korkutuyor bende üst seviye maddi duruma sahip bir insan değilim sormak istediğim diğer şey şu yazdığınıza bakarsam dediğiniz bütün olumsuzlukların temeli maddiyata dayanıyor maddiyat dışında araştırmalarınız ışığında bir sorun var mı studienkolleg ile ilgili maddiyatı hallettik diyelim başka bir olumsuzluk var mı sizin bildiğiniz
Kusura bakmayın iş yoğunluğundan ancak şimdi dönüş yapabildim maddi durum çözüldükten sonra bence bir engel yok ancak sınavları zorlayıcı çünkü o ülkede açık lise tanınmıyor yani adamlara göre ortaokul mezunu gibisiniz hem dil zorunluluğu hemde yeterlilik sınavı var ben tercih yapıp kayıt yaptırdığım için mutluyum hakeza uzaktan eğitim olacak ve yüksek bir ortalama yapacağımdan şüphem yok bu hem Almanya'ya gidişimi kesinleştirdi hemde dil kursu için bana vakit kazandırdı en az 4-5 ay daha dil kursuna gidebilirim demek oluyor bu şu an için her yönden Türkiye'de okumak bence avantajlı seneye de direkt kabul için dil sertifikası vb sınavları da verip gideceğim 😊

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Cmt Eyl 05, 2020 4:33 pm

Furkanozcan yazdı: Cmt Eyl 05, 2020 12:45 pm Kusura bakmayın iş yoğunluğundan ancak şimdi dönüş yapabildim maddi durum çözüldükten sonra bence bir engel yok ancak sınavları zorlayıcı çünkü o ülkede açık lise tanınmıyor yani adamlara göre ortaokul mezunu gibisiniz hem dil zorunluluğu hemde yeterlilik sınavı var ben tercih yapıp kayıt yaptırdığım için mutluyum hakeza uzaktan eğitim olacak ve yüksek bir ortalama yapacağımdan şüphem yok bu hem Almanya'ya gidişimi kesinleştirdi hemde dil kursu için bana vakit kazandırdı en az 4-5 ay daha dil kursuna gidebilirim demek oluyor bu şu an için her yönden Türkiye'de okumak bence avantajlı seneye de direkt kabul için dil sertifikası vb sınavları da verip gideceğim 😊
adınıza sevindim umarım başarırsınız özel olmaz ise bölümünüz ne acaba çünkü ingilizce hazırlık yok sanırsam bende kazandım ve kayıt yaptırdım fakat bölüm zorunlu ingilizce olunca işler iyice karıştı bir tık