Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
irmak_alp

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen irmak_alp » Sal Eyl 01, 2020 5:17 pm

Teşekkürler arkadaşlar darısı başınıza :)

melisaeylul

Mesaj gönderen melisaeylul » Sal Eyl 01, 2020 7:02 pm

Başvurulan yer: İzmir
Vize başvurusu: Lisans Direkt Kabul
Randevu Alınan Gün: 21 Ağustos 2020
Başvuru Günü: 1 Eylül 2020

Bugün saat 15:00'te İzmir Alman Konsolosluğu'nda vize başvurusuna belge teslim etmeye gittim. Öncelikle gecikmeyle 15:20 gibi içeri alındım, görüşmeye ise içerde beklediğim 30 - 40 dk sonrası saat 16:00 gibi girebildim. Belgelerimin hepsi fazla fazlaydı. Adli sicil kaydından, ikametgah belgesine kadar her şeyi yanımda götürdüm ve hepsini aldılar fakat orjinalleri geri verildi. Kazandığım okul özel bir okul, burada özel okul kazanmış olan arkadaşlara önemli bir uyarı yapmak isterim. Almanya Konsolosluğu ve sınır polisi sadece devlet okulları için bloke hesabı kabul ediyor. Ancak özel okullar için bloke hesabı yeterli görmüyor. Ekstradan sizden okulun aylık, yıllık, dönemlik ödemesini yapabileceğinize dair bir varlık dökümü ya da, okulun en az ilk taksidinin ödendiğine dair dekont bekliyorlar. Varlık dökümü için, (anne-babanızın ya da kendinizin hesabında) ne kadar fazla para gösterebiliyorsanız o kadar iyi. Bankadan ıslak imzalı olarak varlık dökümünü alın, 2 tane de fotokopisini yanınızda mutlaka götürün.

Önemli not: Alman hükümeti bloke hesabınızdaki parayı sizin kira ve oradaki yaşam giderleriniz olarak kabul ettiğinden, özel okulların taksitlerini ya da ücretini karşıladığınız ya da karşılayabileceğiniz belgeyi ayrı görmek istiyor.

Herkese bol şans ve sağlık ve sabır diliyorum. :!:

kafakağıdı

Mesaj gönderen kafakağıdı » Sal Eyl 01, 2020 7:47 pm

umudxx yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 6:40 pm Dostum ciddi misin bende 03BF kodu ile almaya çalışıyorum 2 haftadır ama hala randevunun açılmadığını söylüyorlar. Bende senin gibi gidicem istersen mailleselip haberleselim
Olur tabi ki birbirimizle iletişim halinde kalalım.
mail adresim: dumanate1@gmail.com
Ayrıca diğer gönüllülük yapacak olan kişilerde yazabilirler böylece bir mail grubu yapabiliriz ve birbirimizi yeni bilgilerle güncel tutarız.

kafakağıdı

Mesaj gönderen kafakağıdı » Sal Eyl 01, 2020 7:51 pm

Acima97 yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 8:47 pm Selam,
Ben de aynı durumdayım. Daha bugün aradım ve 03bf koduyla randevu oluşturamadım. Bu kodla randevu alan kişiyle irtibata geçebilme şansın var mı? Birinin alıp bizim alamamamız gerçekten çok çok saçma ya. Biran önce çözebilsek keşke şu konuyu
Merhaba,
Tanıdığım bir kişi değil maalesef bu yüzden detayları ben de bilmiyorum. Yeni bir şey öğrendiğim takdirde ama yazarım. Evet ya, umarım halledilir en kısa zamanda.

kafakağıdı

Mesaj gönderen kafakağıdı » Sal Eyl 01, 2020 8:06 pm

umudxx yazdı: Sal Eyl 01, 2020 3:25 pm Almanya Dışişleri Bakanlığına mail atmıştım cevap verdiler. Gönüllü Hizmet için Vize randevusu veremediklerini söylediler.
https://www.auswaertiges-amt.de/action/ ... 0/action/- Buradan formu oluşturup, Gönüllü Hizmet için randevu alamadığını söyleyerek durumunu anlatan mail yaz. Bende yollamıştım sende yolla göz önünde bulundururlar ileri de bir ihtimal açacakları zaman.

vielen Dank für Ihre E-Mail.
Gemäß Beschluss der Bundesregierung vom 01.07.20 auf Empfehlung des Rates der Europäischen Union vom 30.06.20 gelten die Beschränkungen für Einreisen aus der Türkei fort.

Es gibt Ausnahmen z.B. für Familiennachzug oder für Fachkräfte, nicht aber für Teilnehmer an Freiwilligendiensten. Daher kann unsere Botschaft in Ankara für diesen Einreisezweck keine Visa erteilen und vergibt keine Termine zur Visumbeantragung.bw
Die Bundesregierung beobachtet die Entwicklungen der Pandemie weiterhin sehr genau und überprüft zusammen mit ihren europäischen Partnern in regelmäßigen Abständen, ob und inwieweit bestehende Einreisebeschränkungen weiter aufgehoben werden können.

Ich bedauere, dass ich Ihnen aufgrund der derzeit geltenden Regelungen keine positive Antwort geben kann.

Mit freundlichen Grüßen

Im Auftrag

Hildegard Effertz

Auswärtiges Amt"
Merhaba,

teşekkür ederim ben de gönderdiğin yere bir mail yollayacağım. Belki etkili olmaz ama en azından denemiş oluruz. Bu arada buraya da yazabilirsiniz İstanbul'dan başvuracak kişiler, 4 gün sonra geri dönüş yaptılar ama olumlu değildi.

Almanya Federal Cumhuriyeti Başkonsolosluğu, İstanbul Vize Bölümü E-Mail: visa@ista.auswaertiges-amt.de

holdenscofiedl

Mesaj gönderen holdenscofiedl » Sal Eyl 01, 2020 9:08 pm

17 ağustos saat 11.45 gibi randevu sırası aldım İzmir için. (yüksek lisans-direkt kabül) hala atama bekliyor. 1 ekimde orda olmam lazım ne zamana atayacaklar merakla bekliyorum. 17 ağustos saat 5'de sıra alana 1 Eylül'e randevu vermişler. 6-7 saatte herhalde önüme 1000 kişi geçmiş olamaz. yetişmeyecek diye korkuyorum.

gzdeko

Mesaj gönderen gzdeko » Sal Eyl 01, 2020 10:32 pm

holdenscofiedl yazdı: Sal Eyl 01, 2020 9:08 pm 17 ağustos saat 11.45 gibi randevu sırası aldım İzmir için. (yüksek lisans-direkt kabül) hala atama bekliyor. 1 ekimde orda olmam lazım ne zamana atayacaklar merakla bekliyorum. 17 ağustos saat 5'de sıra alana 1 Eylül'e randevu vermişler. 6-7 saatte herhalde önüme 1000 kişi geçmiş olamaz. yetişmeyecek diye korkuyorum.
Çok haklısınız, idatayı arayıp ya da mail atıp bilgi almaya çalıştınız mı ? Ne dediler bu konuda çünkü gerçekten akıl alır gibi değil..

boredmercury

Mesaj gönderen boredmercury » Sal Eyl 01, 2020 11:13 pm

gzdeko yazdı: Sal Eyl 01, 2020 10:32 pm Çok haklısınız, idatayı arayıp ya da mail atıp bilgi almaya çalıştınız mı ? Ne dediler bu konuda çünkü gerçekten akıl alır gibi değil..
Ben randevum atanmadan önce arayıp bağlanıp sormuştum, randevu atanmasını beklemeniz gerekiyor bizim yapabileceğimiz bir şey yok demişlerdi...

hkm01

Mesaj gönderen hkm01 » Çrş Eyl 02, 2020 12:31 am

29 temmuzda yukseklisans icin belgelerimi teslim etmistim , 10 agustosta derslerin katilimla yapilacagina dair belge istediler ilettim henuz vizem cikmadi beklemedeyim.

dinlebenikucukkedi

Mesaj gönderen dinlebenikucukkedi » Çrş Eyl 02, 2020 1:20 am

hkm01 yazdı: Çrş Eyl 02, 2020 12:31 am 29 temmuzda yukseklisans icin belgelerimi teslim etmistim , 10 agustosta derslerin katilimla yapilacagina dair belge istediler ilettim henuz vizem cikmadi beklemedeyim.
hocam bende 19 agustosta belgelerimi idata ya verdim bekliyorum bakalim.

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Çrş Eyl 02, 2020 9:32 am

dinlebenikucukkedi yazdı: Çrş Eyl 02, 2020 1:20 am hocam bende 19 agustosta belgelerimi idata ya verdim bekliyorum bakalim.
hkm01 yazdı: Çrş Eyl 02, 2020 12:31 am 29 temmuzda yukseklisans icin belgelerimi teslim etmistim , 10 agustosta derslerin katilimla yapilacagina dair belge istediler ilettim henuz vizem cikmadi beklemedeyim.
Siz giriş yapmak istediğiniz tarihleri ne yazmıştınız?

Ben de 25 ağustos iData Ankara ofisinden evrakları teslim ettim (Master-TUM, ingilizce). Giriş yapmak istediğim tarihi 15 Eylül olarak belirttim. Sigortamı da 10 Eylül de başlamak üzere ayarladım. Bakalım ne zaman gelecek? iData görevlisi çok sürmez 2 haftaya kadar gelir dese de en az 1 ay süreceğini düşünüyorum ben. Birinci haftayı bitirdik.

Dinlebenikucukkedi arkadaşımızın sonucuna göre biz de tahmin yapabileceğiz herhalde :lol:

bu arada ikinizin alanları, gideceğiniz okullar vs neydi merak ettim.

chosen

Mesaj gönderen chosen » Çrş Eyl 02, 2020 12:08 pm

Arkadaşlar merhaba ben 12.03.2020 tarihinde dil kursu + Yüksek lisans şartlı kabulü ile vizeye başvurdum. A1 sertifikam ve goethe A2.1, A2.2, B1.1 katılım belgelerim ile. Benden 1 gün sonra A2 sertifikası istenilmişti ve daha sonra konsolosluk ve bütün sınav merkezleri korona dolayısıyla kapanmıştı. Bende en erken A2 sınavını beklemiştim ve 26.06.2020 tarihinde sınava girip 1 hafta sonra 03.07.2020 tarihinde sertifika, yeni dil kurusu kayıt belgesini, sigorta ve şartlı kabul belgelerini konsolosluğa elden kapıdaki görevliye teslim etmiştim. 3 hafta sonra aradığımda herhangi bir sorun olmadığı ve işlemlerin devam ettiği söylenmişti. 2 gün önce mail attım ve son durumu sordum çünkü dil kursum 13.09.2020 ye kadar vize durumumu bildirmemi istiyordu. Cevap olarak " Giriş kısıtlamaları nedeniyle şu anda vize vermek mümkün değildir " diye mail gönderdiler. İşin garibi 2 gün önce telefonda vize yetkilisi ile konuştuğumda bir sorun olmadığı işlemlerin devam ettiğini söylemişti. Bakalım beklemeye devam ediyorum ne kadar daha sürecek.

dinlebenikucukkedi

Mesaj gönderen dinlebenikucukkedi » Çrş Eyl 02, 2020 12:19 pm

OezenEC yazdı: Çrş Eyl 02, 2020 9:32 am Siz giriş yapmak istediğiniz tarihleri ne yazmıştınız?

Ben de 25 ağustos iData Ankara ofisinden evrakları teslim ettim (Master-TUM, ingilizce). Giriş yapmak istediğim tarihi 15 Eylül olarak belirttim. Sigortamı da 10 Eylül de başlamak üzere ayarladım. Bakalım ne zaman gelecek? iData görevlisi çok sürmez 2 haftaya kadar gelir dese de en az 1 ay süreceğini düşünüyorum ben. Birinci haftayı bitirdik.

Dinlebenikucukkedi arkadaşımızın sonucuna göre biz de tahmin yapabileceğiz herhalde :lol:

TUM Master hocam,
Ben uçak biletimi 22 eylüle almıştım, 23 diye hatırlıyorum o yüzden 23 yazdım gidiş tarihine seyahat sağlık sigortası verdim 22 sinden girişli. AT11 belgesini henüz alamamıştım onu teslim etmedim.

Haber yok şimdilik, İDATAda ne kadar sürer diye sormak aklıma gelmedi ama zaten biraz şans sanırım o

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Çrş Eyl 02, 2020 12:34 pm

chosen yazdı: Çrş Eyl 02, 2020 12:08 pm Arkadaşlar merhaba ben 12.03.2020 tarihinde dil kursu + Yüksek lisans şartlı kabulü ile vizeye başvurdum. A1 sertifikam ve goethe A2.1, A2.2, B1.1 katılım belgelerim ile. Benden 1 gün sonra A2 sertifikası istenilmişti ve daha sonra konsolosluk ve bütün sınav merkezleri korona dolayısıyla kapanmıştı. Bende en erken A2 sınavını beklemiştim ve 26.06.2020 tarihinde sınava girip 1 hafta sonra 03.07.2020 tarihinde sertifika, yeni dil kurusu kayıt belgesini, sigorta ve şartlı kabul belgelerini konsolosluğa elden kapıdaki görevliye teslim etmiştim. 3 hafta sonra aradığımda herhangi bir sorun olmadığı ve işlemlerin devam ettiği söylenmişti. 2 gün önce mail attım ve son durumu sordum çünkü dil kursum 13.09.2020 ye kadar vize durumumu bildirmemi istiyordu. Cevap olarak " Giriş kısıtlamaları nedeniyle şu anda vize vermek mümkün değildir " diye mail gönderdiler. İşin garibi 2 gün önce telefonda vize yetkilisi ile konuştuğumda bir sorun olmadığı işlemlerin devam ettiğini söylemişti. Bakalım beklemeye devam ediyorum ne kadar daha sürecek.
Hangi konsolosluk hocam?

chosen

Mesaj gönderen chosen » Çrş Eyl 02, 2020 12:35 pm

2eqendy yazdı: Çrş Eyl 02, 2020 12:34 pm Hangi konsolosluk hocam?
Ankara konsolosluğu hocam yazmayı unutmuşum.

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Çrş Eyl 02, 2020 12:36 pm

chosen yazdı: Çrş Eyl 02, 2020 12:35 pm Ankara konsolosluğu hocam yazmayı unutmuşum.
Allah allah. Hocam otomatik mail atmış olabilirler bir de arayıp dene bence. Saçma çünkü

chosen

Mesaj gönderen chosen » Çrş Eyl 02, 2020 12:45 pm

2eqendy yazdı: Çrş Eyl 02, 2020 12:36 pm Allah allah. Hocam otomatik mail atmış olabilirler bir de arayıp dene bence. Saçma çünkü
Üstat bende otomatik olabilir diye düşündüm çünkü çok kısa bir şekilde cevap verilmiş. 1 2 gün geçsin tekrar arayıp soracağım. Çünkü temmuzun ortaları gibi sitelerinde bir bilgi notu vardı. Korona öncesi başvuranlar yeni belgelerini bize mail atsınlar tarzında. Bende zaten hemen yeni belgeleri ellerine ulaştırdım ve 2 kez sordum eksik belge varsa getireyim diye hayır yok dediler. Bakalım beklemekten başka yapabileceğim bir şey yok şuan.

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Çrş Eyl 02, 2020 12:45 pm

dinlebenikucukkedi yazdı: Çrş Eyl 02, 2020 12:19 pm TUM Master hocam,
Ben uçak biletimi 22 eylüle almıştım, 23 diye hatırlıyorum o yüzden 23 yazdım gidiş tarihine seyahat sağlık sigortası verdim 22 sinden girişli. AT11 belgesini henüz alamamıştım onu teslim etmedim.

Haber yok şimdilik, İDATAda ne kadar sürer diye sormak aklıma gelmedi ama zaten biraz şans sanırım o
Biz Ayrıca iletişimde kalalım hocam. Aynı okul, aynı şehir vs. Mail adresimi bırakıyorum. Bir mail atarsanız iletişim bilgilerimi paylaşabilirim.

oezen.ce@gmail.com

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Çrş Eyl 02, 2020 12:51 pm

chosen yazdı: Çrş Eyl 02, 2020 12:45 pm Üstat bende otomatik olabilir diye düşündüm çünkü çok kısa bir şekilde cevap verilmiş. 1 2 gün geçsin tekrar arayıp soracağım. Çünkü temmuzun ortaları gibi sitelerinde bir bilgi notu vardı. Korona öncesi başvuranlar yeni belgelerini bize mail atsınlar tarzında. Bende zaten hemen yeni belgeleri ellerine ulaştırdım ve 2 kez sordum eksik belge varsa getireyim diye hayır yok dediler. Bakalım beklemekten başka yapabileceğim bir şey yok şuan.
Bence de dene hocam eğer şartlı kabulse sorun olmaması gerek

zeliskanat

Mesaj gönderen zeliskanat » Çrş Eyl 02, 2020 1:14 pm

OezenEC yazdı: Çrş Eyl 02, 2020 9:32 am Siz giriş yapmak istediğiniz tarihleri ne yazmıştınız?

Hocam benim vize randevum 15 Eylülde okul 5 Ekimde orada olmamı istiyor bu 2 hafta olayı bana küçük bir umut oldu şuan beni durumdan haberdar ederseniz sevinirim gerçekten ne kadar sürecek vize süreci ingilizce master direk kabul benim de : zeliskanat95@gmail.com

Kilitli