Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
heddatron

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen heddatron » Pzt Ağu 31, 2020 3:18 pm

sergen1903 yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 3:11 pm Merhaba 17 Ağustos akşam 11 gibi randevu başvurusu yaptım Erasmus için. Bugün mail geldi 10 Eylül 12.00'e randevu verilmiş. Merak edenler için bilgilendirmek istedim.
Tebrik ederim, yer neresi acaba?

sergen1903

Mesaj gönderen sergen1903 » Pzt Ağu 31, 2020 3:23 pm

sergen1903 yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 3:11 pm Merhaba 17 Ağustos akşam 11 gibi randevu başvurusu yaptım Erasmus için. Bugün mail geldi 10 Eylül 12.00'e randevu verilmiş. Merak edenler için bilgilendirmek istedim.
İstanbul iData ofisine verildi randevum.

turist12

Mesaj gönderen turist12 » Pzt Ağu 31, 2020 4:39 pm

lali02 yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 1:51 pm Hayır idata randevu ücreti alıyor konsolosluğu bilgilendirmiyor mu bu konuyla ilgili gerçekten nasıl bu kadar birbirlerinden bağımsız hareket edebiliyorlar anlayabilmiş değilim.Ayrıca evet eğitim dil eğitimi de dahil olmak üzere Ekim-Kasım civarı başlıyor,şu an resmen her şeyi ayarlamış olsak bile vize yüzünden gidemiyoruz ayrıca ha şartlı ha direkt kabul sonuç olarak keyfiyi gitmiyoruz ki üniversite kabul vermiş öyle gidiyoruz
2 gün sonra randevum vardı şartlı kabul+dil kursu gerçekten ne kadar saçma bir savunma idata yanlışlık yaptı ne demek? sen temsilciliğini verdiğin kurumu nasıl kendinden ayrı tutarsın? bu kadar kolay mı yani randevunu al, her şeyi ayarla git aldığın cevap corona bitene kadar size vize yok.

nebileyimne

Mesaj gönderen nebileyimne » Pzt Ağu 31, 2020 5:35 pm

Vize başvuru formunda bulunan "Nerede kalacaksınız" kısmına şimdilik herhangi bir studierendenwerk yurdunu yazmam sorun teşkil eder mi? Yurt başvuruma dönüş yapılmadı ve muhtemelen de çıkmayacak bu gidişle. Bu durumda okulumun bulunduğu şehrin dışında bile konaklama arayabilirim. Sormak istediğim noktalar temelde şunlar:
- Yazdığım adres ve şehir bilgisi ne kadar bağlayıcı? Şu anda nerede kalacağım belli değil açıkçası, herhangi bir yurdu yazmak hata mı?
- O adres ilgili ausländerbehörde'ye iletiliyorsa benim başka bir şehirde konaklamam halinde bir sorun çıkar mı? Oturum iznini şehir için mi alıyorum, Almanya için mi yani? Yaşamadığım bir şehirden oturum almaya çalışıyor gibi olmak garip kaçar mı acaba dedim?
- Ausländerbehörde için randevu doluluğu şehirden şehire değişir elbette. Okulumun olduğu şehire yakın küçük bir şehrin ausländerbehörde'sinden randevu alabilmek için şimdiden o şehirden bi adres mi girsem acaba? Böyle bir şey mümkün mü yoksa uyanıklık yapacağım diye işleri sarpa mı sardırır?
Sorularım saçma olabilir, çok bilgim yok bu konuda, yardımcı olursanız sevinirim.

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Pzt Ağu 31, 2020 6:02 pm

nebileyimne yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 5:35 pm Vize başvuru formunda bulunan "Nerede kalacaksınız" kısmına şimdilik herhangi bir studierendenwerk yurdunu yazmam sorun teşkil eder mi? Yurt başvuruma dönüş yapılmadı ve muhtemelen de çıkmayacak bu gidişle. Bu durumda okulumun bulunduğu şehrin dışında bile konaklama arayabilirim. Sormak istediğim noktalar temelde şunlar:
- Yazdığım adres ve şehir bilgisi ne kadar bağlayıcı? Şu anda nerede kalacağım belli değil açıkçası, herhangi bir yurdu yazmak hata mı?
- O adres ilgili ausländerbehörde'ye iletiliyorsa benim başka bir şehirde konaklamam halinde bir sorun çıkar mı? Oturum iznini şehir için mi alıyorum, Almanya için mi yani? Yaşamadığım bir şehirden oturum almaya çalışıyor gibi olmak garip kaçar mı acaba dedim?
- Ausländerbehörde için randevu doluluğu şehirden şehire değişir elbette. Okulumun olduğu şehire yakın küçük bir şehrin ausländerbehörde'sinden randevu alabilmek için şimdiden o şehirden bi adres mi girsem acaba? Böyle bir şey mümkün mü yoksa uyanıklık yapacağım diye işleri sarpa mı sardırır?
Sorularım saçma olabilir, çok bilgim yok bu konuda, yardımcı olursanız sevinirim.
Ben TUM için yaptığım başvuruda adrese 80333 München yazdım. Kalacak yer için ise hem single room hem de collective accommodation işaretledim. iData kontrol etti ve birşey demedi. Ben sorun olacağını düşünmüyorum . Genel bir adres yaz işte benim gibi.

kafakağıdı

Mesaj gönderen kafakağıdı » Pzt Ağu 31, 2020 6:12 pm

Merhaba herkese,

Ben avrupa gönüllülük hizmeti yapmak için Almanya'ya gidicem, tüm belgelerim hazır. Bugün de idatayı arayarak 03BF kodunu söyledim ve hala açılmadığını öğrendim. Ama bugün bir kişinin randevu aldığını öğrendim. Bu konuda bir bilgisi olan ya da randevu alabilen var mı? İstanbul'dan başvurumu yapıcam.

Ogrenci99

Mesaj gönderen Ogrenci99 » Pzt Ağu 31, 2020 6:24 pm

Merhaba arkadaşlar , bugün ankaradaki konsoloslukta lisans eğitimi için vize başvurumu yaptım. Form doldurtmadılar. Yüz yüze mülakat oldu. Soruları olanlar sorabilirler :)

doga

Mesaj gönderen doga » Pzt Ağu 31, 2020 6:35 pm

Ogrenci99 yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 6:24 pm Merhaba arkadaşlar , bugün ankaradaki konsoloslukta lisans eğitimi için vize başvurumu yaptım. Form doldurtmadılar. Yüz yüze mülakat oldu. Soruları olanlar sorabilirler :)
merhaba, çok genel olacak ama ne sordular acaba? Benim de sizin gibi de ist konsolosluğunda lisans başvurusu merak ediyorum o yüzden... Bir de siz kalacak yer bulmuş muydunuz? Bulmadıysanız eğer ne yazdınız formda o kısma acaba? Umarım vizeniz tez zamanda çıkar:)

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Pzt Ağu 31, 2020 6:40 pm

kafakağıdı yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 6:12 pm Merhaba herkese,

Ben avrupa gönüllülük hizmeti yapmak için Almanya'ya gidicem, tüm belgelerim hazır. Bugün de idatayı arayarak 03BF kodunu söyledim ve hala açılmadığını öğrendim. Ama bugün bir kişinin randevu aldığını öğrendim. Bu konuda bir bilgisi olan ya da randevu alabilen var mı? İstanbul'dan başvurumu yapıcam.
Dostum ciddi misin bende 03BF kodu ile almaya çalışıyorum 2 haftadır ama hala randevunun açılmadığını söylüyorlar. Bende senin gibi gidicem istersen mailleselip haberleselim

exectus

Mesaj gönderen exectus » Pzt Ağu 31, 2020 6:47 pm

thr0waway yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 1:52 pm Merhaba arkadaşlar, Almanya'daki bir üniversiteden yüksek lisans için kabulüm var ve vize için başvurmayı planlıyorum ancak elimde sadece geçici mezuniyet belgesi var şimdilik. Kesinlikle diploma/diploma eki mi istiyorlar vize başvurusunda? Yukarıda diploması olmayan bir arkadaşı geri çevirmişler anladığım kadarıyla Ankara şubesinde. Diğer şubelerde durum nasıl? Geçici mezuniyet belgesiyle başvuru yapabilen oldu mu hiç?
Merhaba, o kişi benim sanırım. Okuldan aldığım ıslak imzalı, apostil yapılmış ingilizce belgem vardı mezun olduğumu yazan fakat iDATA mutlaka Lisans diplomasını istiyorlar dedi. Neyse ki diplomam hazırmış, bir sonraki gün sabahtan gidip işlemlerimi hallettim. Fakat her gün başka bir durum çıkıyo, her dakika bir şeyler değişiyor. Siz alabiliyorsanız mutlaka alın alamıyorsanız da benim gibi randevunuzu alın gidin. İyi birine denk gelirse yardımcı olabilir belki tekrardan randevu almanıza gerek kalmaz.

Not: Diploma ekini vermedim. Sadece 2 adet diploma forokopisi.

eandrust

Mesaj gönderen eandrust » Pzt Ağu 31, 2020 8:35 pm

Ogrenci99 yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 6:24 pm Merhaba arkadaşlar , bugün ankaradaki konsoloslukta lisans eğitimi için vize başvurumu yaptım. Form doldurtmadılar. Yüz yüze mülakat oldu. Soruları olanlar sorabilirler :)
Ankara lisans başvurunuzu idata üzerinden mi yaptınız yoksa direkt konsoloslukla mı iletişime geçtiniz? Böyle bir öneride bulunanlar olmuştu da. Ayrıca randevunuzu yakın zaman içerisinde almıştınız? ve kodunuz 07ST miydi? Çünkü 07ST’ye açık değildi diye biliyorum. Fazla oldu sorular ama hepsine cevap verebilirseniz çok sevinirim :)

Ogrenci99

Mesaj gönderen Ogrenci99 » Pzt Ağu 31, 2020 8:37 pm

doga yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 6:35 pm merhaba, çok genel olacak ama ne sordular acaba? Benim de sizin gibi de ist konsolosluğunda lisans başvurusu merak ediyorum o yüzden... Bir de siz kalacak yer bulmuş muydunuz? Bulmadıysanız eğer ne yazdınız formda o kısma acaba? Umarım vizeniz tez zamanda çıkar:)
Gidiş amacım soruldu. Nasıl finanse edeceğim soruldu (benim bloke hesabım vardı). Onun dışında dil sertifikalarımın puanlarına bakıldı. Çok bir şey sorulmadı. Kalıcak yerim benim de belli değil. Sonstiges i işaretleyip kalacak yeri daha sonra kiralayacağımı yazdım açıklama kısmına ve yukarıdaki adres kısmında kalacağım şehiri ve posta kodunu yazdım. Cadde/Sokak kısmını boş bıraktım. Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Pzt Ağu 31, 2020 8:37 pm

Bir de Vizesini alanlar başvuru tarihleriyle beraber buraya yazarsa çok güzel olur :) Umarım başvuruları alıpta en ufak şeylerde red vermezler.

Ogrenci99

Mesaj gönderen Ogrenci99 » Pzt Ağu 31, 2020 8:39 pm

eandrust yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 8:35 pm Ankara lisans başvurunuzu idata üzerinden mi yaptınız yoksa direkt konsoloslukla mı iletişime geçtiniz? Böyle bir öneride bulunanlar olmuştu da. Ayrıca randevunuzu yakın zaman içerisinde almıştınız? ve kodunuz 07ST miydi? Çünkü 07ST’ye açık değildi diye biliyorum. Fazla oldu sorular ama hepsine cevap verebilirseniz çok sevinirim :)
Kodum 07ST idi evet ve idata çağrı merkezi üzerinden almıştım randevumu.

eandrust

Mesaj gönderen eandrust » Pzt Ağu 31, 2020 8:41 pm

Ogrenci99 yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 8:39 pm Kodum 07ST idi evet ve idata çağrı merkezi üzerinden almıştım randevumu.
inanılmaz, son bir kaç gündür olmaz yapılmıyor denilen her şeyi yapmışsınız. ben de çok telaşlanmıştım.

Ogrenci99

Mesaj gönderen Ogrenci99 » Pzt Ağu 31, 2020 8:42 pm

eandrust yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 8:41 pm inanılmaz, son bir kaç gündür olmaz yapılmıyor denilen her şeyi yapmışsınız. ben de çok telaşlanmıştım.
07ST için Ankaradan randevu alan bi arkadaşım daha var.

Acima97

Mesaj gönderen Acima97 » Pzt Ağu 31, 2020 8:47 pm

kafakağıdı yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 6:12 pm Merhaba herkese,

Selam,
Ben de aynı durumdayım. Daha bugün aradım ve 03bf koduyla randevu oluşturamadım. Bu kodla randevu alan kişiyle irtibata geçebilme şansın var mı? Birinin alıp bizim alamamamız gerçekten çok çok saçma ya. Biran önce çözebilsek keşke şu konuyu

Umutt

Mesaj gönderen Umutt » Pzt Ağu 31, 2020 8:56 pm

Ogrenci99 yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 8:37 pm Gidiş amacım soruldu. Nasıl finanse edeceğim soruldu (benim bloke hesabım vardı). Onun dışında dil sertifikalarımın puanlarına bakıldı. Çok bir şey sorulmadı. Kalıcak yerim benim de belli değil. Sonstiges i işaretleyip kalacak yeri daha sonra kiralayacağımı yazdım açıklama kısmına ve yukarıdaki adres kısmında kalacağım şehiri ve posta kodunu yazdım. Cadde/Sokak kısmını boş bıraktım. Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.
Direk eğiteme mi başlayacaksınız, yoksa dil kursu+lisans eğitimi mi yapacaksınız ? Benim Dil kursu+lisans eğitimiydi, şubat sonunda görüşmemi yaptım ama hala vizem gelmedi. Hiç bir mesaj falan da gelmedi hala bekliyorum öyle

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Pzt Ağu 31, 2020 8:57 pm

Acima97 yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 8:47 pm Selam,
Ben de aynı durumdayım. Daha bugün aradım ve 03bf koduyla randevu oluşturamadım. Bu kodla randevu alan kişiyle irtibata geçebilme şansın var mı? Birinin alıp bizim alamamamız gerçekten çok çok saçma ya. Biran önce çözebilsek keşke şu konuyu
bende bu kod ile 1 hafta randevu almaya çalıştım ama alamadım. Konsolosluğa kadar mail attım ama şu an da randevu veremediklerini söylediler. IDATA da aynı şeyi söylüyor :( yarin bir şansımı deniyeceğim

Acima97

Mesaj gönderen Acima97 » Pzt Ağu 31, 2020 9:00 pm

umudxx yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 8:57 pm bende bu kod ile 1 hafta randevu almaya çalıştım ama alamadım. Konsolosluğa kadar mail attım ama şu an da randevu veremediklerini söylediler. IDATA da aynı şeyi söylüyor :( yarin bir şansımı deniyeceğim
Bana gönderen kuruluşum 31 inden itibaren açılacak kodunuza randevular demişti öyle bir duyum almıslar fakat bugün alamadım.. telefondaki hanfendi de düzenli olarak aramaya devam edin bir gelişme olursa haberiniz olur dedi. İdata ile telefon görüşmesi her gün yapıldığında alıl sağlığı için ne kadar sağlam bişi olur ondan emin değilim ama ben de yarın aricam...

Kilitli