Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Evde b1 seviyesine ulaşmak

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
umudxx

Re: Evde b1 seviyesine ulaşmak

Mesaj gönderen umudxx » Cmt Ağu 29, 2020 11:43 pm

yagmurozdemir yazdı: Cmt Ağu 29, 2020 11:34 pm Ben gramer ağırlıklı çalışmadım daha çok kelime ağırlıklı çalıştım. Gramerde konulara genel olarak hakimdim ama en çok bağlaçlara ağırlık verdim. Çünkü hem konuşmada hem yazmada bence zenginleştiriyor. Kelime listesinde de kelimelerin yanındaki cümleleri incelersen kalıcı olabilir. B1 asla yapılamayacak bir sınav değil bence korkma.3 ayda da rahat öğrenirsin. Ben konuşmada çok korkuyordum ama zaten sunum yapıyorsun belirli kalıplar var onlara çalıştım akıp gidiyor öyle olunca en yüksek o gelmişti hatta. Kelime çalışırken de bence kelimeleri ezberlemek yerine yazma ve konuşma çalışmalarında kullanırsan daha kalıcı olur. Son 2 hafta da full sınav örneği çözdüm. Şimdilik aklıma gelenler bu kadar umarım faydası olur.
Bilgiler için teşekkür ederim.

OguzhanK

Mesaj gönderen OguzhanK » Pzr Ağu 30, 2020 2:36 pm

dabadee yazdı: Cmt Ağu 29, 2020 10:46 pm Ahahaha doğru. Ama bizim kursta A1 den başlayan hintli, ugandamıydı kenyamıydı unuttum birileri var. Biri informatiker diğeri Arzt (ikiside daha okuyor)
Demek ki o ülkelerin Almanya dış temsilcilikleri istemiyormuş veya başka bir sebebi varsa da bilmiyorum.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Pzr Ağu 30, 2020 10:55 pm

ialtintas yazdı: Cum Ağu 28, 2020 2:33 pm direkt b1 sınavına girip alabilirsin.ben öyle yaptım
Hocam bir şey sormak istiyorum. Benim şu an a2 sertifikam var. B1 sınavına gireceğim ama şöyle bir durum var goethe 4 modülden birini kazansan da o kazandığın modülün sertifikasını almaya hak kazanıyorsun, 18 gün sonra b1 sınavı var ben tüm modülleri geçemem hazır değilim. Schreiben ya da Lesen 1 modül sınavına girmek istiyorum. 1 Modülü şimdi halledip diğer modülleri de daha sonra halletmek istiyorum. Sence böyle yapsam mantıklı olur mu?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Ağu 31, 2020 8:53 am

umudxx yazdı: Pzr Ağu 30, 2020 10:55 pm Hocam bir şey sormak istiyorum. Benim şu an a2 sertifikam var. B1 sınavına gireceğim ama şöyle bir durum var goethe 4 modülden birini kazansan da o kazandığın modülün sertifikasını almaya hak kazanıyorsun, 18 gün sonra b1 sınavı var ben tüm modülleri geçemem hazır değilim. Schreiben ya da Lesen 1 modül sınavına girmek istiyorum. 1 Modülü şimdi halledip diğer modülleri de daha sonra halletmek istiyorum. Sence böyle yapsam mantıklı olur mu?
Modul modul ayri sinavlari da var goethe sitesinde
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

mopneet

Mesaj gönderen mopneet » Pzt Ağu 31, 2020 10:09 am

OguzhanK yazdı: Pzr Ağu 30, 2020 2:36 pm Demek ki o ülkelerin Almanya dış temsilcilikleri istemiyormuş veya başka bir sebebi varsa da bilmiyorum.
Bir şey sormak istiyorum: Başvurduğumuz okulun Almanca şartı olmasa da (eğitim İngilizce ve herhangi bir Almanca yeterliliği istenmiyor) konsolosluk dil sertifikası mı istiyor belli bir seviyede?

Teşekkürler.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Ağu 31, 2020 1:17 pm

mopneet yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 10:09 am Bir şey sormak istiyorum: Başvurduğumuz okulun Almanca şartı olmasa da (eğitim İngilizce ve herhangi bir Almanca yeterliliği istenmiyor) konsolosluk dil sertifikası mı istiyor belli bir seviyede?

Teşekkürler.
Aslinda sart degil ama maalesef son zamanlarda red orani gittikce artti ve cogunun red sebebinde b1 seviyesinde turkiyede gelinebilecegini belirtip bu bahane ile red veriliyor yine onun disinda egitim gecmisiniz de onemlidir ama en azindan a2 veya b1 vize sansini artiriyor. Konsolosluk un goethe yi onermesi zaten aralarinda baglanti old kanitliyor ama telc osd testdaf goethe vb. Resmi yerlerden belge alabilirseniz iyi olur.
Iyi gunler yardimci olabilmisimdir umarim :)
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

OguzhanK

Mesaj gönderen OguzhanK » Pzt Ağu 31, 2020 1:26 pm

mopneet yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 10:09 am Bir şey sormak istiyorum: Başvurduğumuz okulun Almanca şartı olmasa da (eğitim İngilizce ve herhangi bir Almanca yeterliliği istenmiyor) konsolosluk dil sertifikası mı istiyor belli bir seviyede?

Teşekkürler.
Evet sıfır Almanca ile vize vermezler ben İstanbul ve İzmir konsoloslukları a2, Ankara büyükelçiliği B1 istiyor diye biliyorum yine de araştırmanı öneririm ancak hiç değilse elinden geldiği kadar belli bir seviyeye getirmen yararına olur.

mopneet

Mesaj gönderen mopneet » Pzt Ağu 31, 2020 3:13 pm

OguzhanK yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 1:26 pm Evet sıfır Almanca ile vize vermezler ben İstanbul ve İzmir konsoloslukları a2, Ankara büyükelçiliği B1 istiyor diye biliyorum yine de araştırmanı öneririm ancak hiç değilse elinden geldiği kadar belli bir seviyeye getirmen yararına olur.
Cevaplarınız için teşekkür ederim öncelikle.

Ben üniversitede B1 seviyesine kadar ders aldım fakat hiçbir sınavla kanıtlamadım bunu. Okulun da böyle bir koşulu olmadığı için hiç gerek görmemiştim. Herhangi bir dil sertifikası göstermeden vize alanlar var diye duymuştum. Serkan Beyde'nin youtube kanalı aklıma gelen ilk örnek.

Velhasıl, umarım böyle bir şart yoktur çünkü kış dönemine kadar sınava girip de sertifika almam zor olur.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Pzt Ağu 31, 2020 3:21 pm

mopneet yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 3:13 pm Cevaplarınız için teşekkür ederim öncelikle.

Ben üniversitede B1 seviyesine kadar ders aldım fakat hiçbir sınavla kanıtlamadım bunu. Okulun da böyle bir koşulu olmadığı için hiç gerek görmemiştim. Herhangi bir dil sertifikası göstermeden vize alanlar var diye duymuştum. Serkan Beyde'nin youtube kanalı aklıma gelen ilk örnek.

Velhasıl, umarım böyle bir şart yoktur çünkü kış dönemine kadar sınava girip de sertifika almam zor olur.
Yanlış biliyorsun Serkan Bey de ilk dil kursu vizesiyle Almanyaya gitti.Eşi de ayrı statü de vize aldı ve eşi üzerinden Aile Birleşime başvurdu. Hiç sertifikasız olmaz. İlla ki senden bir seviye Goethe,TELC tarafından sertifika isteyeceklerdir.

mopneet

Mesaj gönderen mopneet » Pzt Ağu 31, 2020 3:24 pm

umudxx yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 3:21 pm Yanlış biliyorsun Serkan Bey de ilk dil kursu vizesiyle Almanyaya gitti.Eşi de ayrı statü de vize aldı ve eşi üzerinden Aile Birleşime başvurdu. Hiç sertifikasız olmaz. İlla ki senden bir seviye Goethe,TELC tarafından sertifika isteyeceklerdir.
Bu kadar agresif bir cevaba gerek yoktu. :)

Serkan Beyde'nin eşini kastetmiştim. TUM Management & Technology bölümüne herhangi bir Almanca sertifikası yokken gitti diye biliyorum. Belki de yanlış biliyorumdur.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Pzt Ağu 31, 2020 3:27 pm

mopneet yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 3:24 pm Bu kadar agresif bir cevaba gerek yoktu. :)

Serkan Beyde'nin eşini kastetmiştim. TUM Management & Technology bölümüne herhangi bir Almanca sertifikası yokken gitti diye biliyorum. Belki de yanlış biliyorumdur.
Agresif bir cevap vermedim bunu normal mesaj da Agresif olduğumu nasıl anladın hocam=)) Almanca sertifikası yoktu evet ama İngilizcesi iyiymiş. Sende öyle yapabilirsin, İngilizcen iyiyse üniversite de bölümün İngilizce üzerineyse bir sıkıntı yaşamazsın. Böyle bir çok örnekler var

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Pzt Ağu 31, 2020 3:28 pm

ve Almanya da sadece ingilizce bilmenin saçma olduğunu düşünüyorum. O ülkenin dilini bilmedikten sonra istersen çok iyi ingilizce bil ama belli bir süre sonra ister istemez Almancaya maruz kalıyorsun.

mopneet

Mesaj gönderen mopneet » Pzt Ağu 31, 2020 3:34 pm

umudxx yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 3:27 pm Agresif bir cevap vermedim bunu normal mesaj da Agresif olduğumu nasıl anladın hocam=)) Almanca sertifikası yoktu evet ama İngilizcesi iyiymiş. Sende öyle yapabilirsin, İngilizcen iyiyse üniversite de bölümün İngilizce üzerineyse bir sıkıntı yaşamazsın. Böyle bir çok örnekler var
Yazılı iletişimde böyle problemler olabiliyor. Ben yanlış anlamışım. :)

Aynen söylediğiniz gibi bölüm İngilizce, İngilizce'm de yeterince iyi.

Dediğim gibi B1'e kadar ders aldım zaten, gittikten sonra da geliştirip C2'ye kadar çıkartma niyetindeyim. ;)

OguzhanK

Mesaj gönderen OguzhanK » Pzt Ağu 31, 2020 9:27 pm

mopneet yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 3:13 pm Cevaplarınız için teşekkür ederim öncelikle.

Rica ederim, Goethe Institut sık sık sınav yapıyor eğer B1 iseniz sertifika almanız durumunda vizede işiniz çok kolaylaşır tabi yine siz bilirsiniz. Umarım kabul alırsınız.