Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
OezenEC

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen OezenEC » Cum Ağu 28, 2020 12:50 pm

melo23 yazdı: Cum Ağu 28, 2020 12:47 pm evet dediğiniz gibi ıslak imzalı vermeyenler varmış. fakat ben bu bilgiyi iData'dan aldım. Sıkıntı çıkarabilirler, hiç riske atmayın kabul ederler de etmezler de, biz burada kabul etmiyoruz dediler çok net. kendileri bile tam emin değiller istedikleri belge konusunda. ben herkese sora sora araştıra araştıra topladım tüm belgeleri, riske atmamak için de çok uzun sürmediğinden dolayı bu şekilde aldım.
Tabi riske atmamak açısından alabilirsiniz. Arkadaşlar haklılar. Bir standart kaybı var ülke genelinde. Biri kabul ediyor, hemen yan masadaki etmiyor gibi durumlar var. Bu randevu kıtlığı sürecinde riske atmak istemeyeni anlarım. İyi yapmışsınız o zaman.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Cum Ağu 28, 2020 1:01 pm

OezenEC yazdı: Cum Ağu 28, 2020 12:50 pm Tabi riske atmamak açısından alabilirsiniz. Arkadaşlar haklılar. Bir standart kaybı var ülke genelinde. Biri kabul ediyor, hemen yan masadaki etmiyor gibi durumlar var. Bu randevu kıtlığı sürecinde riske atmak istemeyeni anlarım. İyi yapmışsınız o zaman.
Dediğiniz çok doğru. Hatta 1dk önce kabul etmedikleri belgeyi kabul edebiliyorlar. Yan taraftaki kabul ediyor diğeri etmiyor vs. çok karışıklık var. idata çalışanları da tam olarak belgelere hakim değil sanırım. Her gün de farklı belge isteyebiliyorlar örnek; Anabin belgesi. Ben ne varsa çıkartmıştım adli sicil kaydından ikametgah belgesine kadar. Hatta yedek dosyam ana dosyamdan daha kalındı. Bir şey sorarlarsa çat ordan çıkarttım :)

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Cum Ağu 28, 2020 1:11 pm

exectus yazdı: Cum Ağu 28, 2020 1:01 pm Dediğiniz çok doğru. Hatta 1dk önce kabul etmedikleri belgeyi kabul edebiliyorlar. Yan taraftaki kabul ediyor diğeri etmiyor vs. çok karışıklık var. idata çalışanları da tam olarak belgelere hakim değil sanırım. Her gün de farklı belge isteyebiliyorlar örnek; Anabin belgesi. Ben ne varsa çıkartmıştım adli sicil kaydından ikametgah belgesine kadar. Hatta yedek dosyam ana dosyamdan daha kalındı. Bir şey sorarlarsa çat ordan çıkarttım :)
Fiziksel katılım belgesi olarak ne verdiniz? Benim görüşme günümde neredeyse herkes TUM kabulü ile gelmişti. Okul aşağıdaki belgeyi vize için fiziksel katılım belgesi amaçlı kullanılacağını söylediğinden biz de hepimiz o belgeyi verdik. Aslında belge yeterli görülüyor ama insanın içine şüphe düşmüyor değil. Gerçi o belge kabul edilmeseydi vizeyi işleme bile koymayıp geri yollardılar bizi.

Belge şu :

Resim

meliksahg

Mesaj gönderen meliksahg » Cum Ağu 28, 2020 1:33 pm

helvete_ yazdı: Cum Ağu 28, 2020 12:18 pm Ben bir kaç gün önce İstanbul konsolosluğundan 11 eylül için aldım
Ben bir türlü İzmir için randevu alamadım. Benim de direk kabülüm var fakat şehirden şehire fark ediyor sanırım. Yanıtınız için teşekkür ederim. Randevuyu direk idata'yı arayıp mı aldınız acaba?

emrefici

Mesaj gönderen emrefici » Cum Ağu 28, 2020 2:00 pm

Dün 27 Ağustos tarihinde IDATA Ankara'da randevum vardı. Arkadaşın söylediği gibi Anabin belgesini benden de istediler. Enteresan olan randevum 13.30 daydı ve benden önce saat 11.40 randevusu olan arkadaşımdan bu belgeyi istememişler. Dün öğleden sonra ne olduysa artık bu belgeyi de istiyorlar. Gerekli evraklar dışında okulda fiziken bulunmanızı gösteren belgeyi mutlaka yanınızda götürün. Sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışırım.

gzdeko

Mesaj gönderen gzdeko » Cum Ağu 28, 2020 3:41 pm

Merhaba arkadaşlar, daha önce de yazmıştım 2 eylülde vize görüşmem diye. Bloke hesap açmak için dün fintibaya giriş yaptım bugün para aktarmak istedim ama ziraatin altyapısından mı kaynaklı bilmiyorum swift işlemi gerçekleştiremedim. Bu durumda Pazartesi işlemi yapmak zorunda kalıyorum. Sizce çarşamba gününe kadar para aktarılır mı bloke hesaba ya da aktarılmazsa parayı bloke hesaba aktardığıma dair dekontla gitsem vize görüşmesine kabul ederler mi ?

exectus

Mesaj gönderen exectus » Cum Ağu 28, 2020 4:00 pm

Randevu sırasında verilen sorulara kısa ve basit cevaplar yazdım red sebebi olabilir mi sizce? Diğer evraklarımın hepsi tam. Zaten vize vermemek için bir direnç var sanırım umarım red sebebi olmaz. :roll:

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Cum Ağu 28, 2020 4:02 pm

exectus yazdı: Cum Ağu 28, 2020 4:00 pm Randevu sırasında verilen sorulara kısa ve basit cevaplar yazdım red sebebi olabilir mi sizce? Diğer evraklarımın hepsi tam. Zaten vize vermemek için bir direnç var sanırım umarım red sebebi olmaz. :roll:
bana herhangi bir soru vermediler cevaplamam için.Sanırım çok fazla bir önemi olmuyor diğer evrakların yanında

exectus

Mesaj gönderen exectus » Cum Ağu 28, 2020 4:05 pm

ciruhr yazdı: Cum Ağu 28, 2020 4:02 pm bana herhangi bir soru vermediler cevaplamam için.Sanırım çok fazla bir önemi olmuyor diğer evrakların yanında
Siz nerde girdiniz vize işlemine? Sadece Ankarada olanlara mı veriyolar acaba, çok garip.

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Cum Ağu 28, 2020 4:07 pm

exectus yazdı: Cum Ağu 28, 2020 4:05 pm Siz nerde girdiniz vize işlemine? Sadece Ankarada olanlara mı veriyolar acaba, çok garip.
yok genelde herkese veriyorlar ,benim yan bankomda işlem yapan kişide bir form dolduruyordu fakat bana vermediler .Bende anlamadım pek

gzdeko

Mesaj gönderen gzdeko » Cum Ağu 28, 2020 4:13 pm

gzdeko yazdı: Cum Ağu 28, 2020 3:41 pm Merhaba arkadaşlar, daha önce de yazmıştım 2 eylülde vize görüşmem diye. Bloke hesap açmak için dün fintibaya giriş yaptım bugün para aktarmak istedim ama ziraatin altyapısından mı kaynaklı bilmiyorum swift işlemi gerçekleştiremedim. Bu durumda Pazartesi işlemi yapmak zorunda kalıyorum. Sizce çarşamba gününe kadar para aktarılır mı bloke hesaba ya da aktarılmazsa parayı bloke hesaba aktardığıma dair dekontla gitsem vize görüşmesine kabul ederler mi ?
Arkadaşlar biraz telaş oldum, bilen biri cevaplayabilir mi lütfen??

exectus

Mesaj gönderen exectus » Cum Ağu 28, 2020 4:18 pm

gzdeko yazdı: Cum Ağu 28, 2020 4:13 pm Arkadaşlar biraz telaş oldum, bilen biri cevaplayabilir mi lütfen??
Ne gibi bir sıkıntı çıktı? Ben AKBANK'tan IBAN'a atmıştım 24 saat içerisinde para hesaba geçmişti ve Confirmation PDF Dosyasını indirmiştim.

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Cum Ağu 28, 2020 4:21 pm

gzdeko yazdı: Cum Ağu 28, 2020 3:41 pm Merhaba arkadaşlar, daha önce de yazmıştım 2 eylülde vize görüşmem diye. Bloke hesap açmak için dün fintibaya giriş yaptım bugün para aktarmak istedim ama ziraatin altyapısından mı kaynaklı bilmiyorum swift işlemi gerçekleştiremedim. Bu durumda Pazartesi işlemi yapmak zorunda kalıyorum. Sizce çarşamba gününe kadar para aktarılır mı bloke hesaba ya da aktarılmazsa parayı bloke hesaba aktardığıma dair dekontla gitsem vize görüşmesine kabul ederler mi ?
Merhaba forumda bu işlemin çok da uzun sürmediğini okumuştum. Ben şahsen yetişeceğini düşünüyorum. Eğer yetişmezse dediğiniz gibi parayı bloke hesaba aktardığınıza dair dekontla gidip aktarıldığında onaylanmış şeklini getirmenizi isteyebilirler. Forumda bir arkadaş böyle bir çözüme gittiğini yazmıştı. Biraz tatlı ricalarla halledilir diye umuyorum. Kolay gelsin.

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Cum Ağu 28, 2020 4:21 pm

gzdeko yazdı: Cum Ağu 28, 2020 4:13 pm Arkadaşlar biraz telaş oldum, bilen biri cevaplayabilir mi lütfen??
Swift yaptıktan sonra dekontunun çıktısını alırsın 3 er adet. Ayrıca fintiba/expatrio nun senin hesap bilgilerini (ibanını) içeren belgenin de çıktısını al. Sıkıntı olmaz. En kötü sonra getir derler ama bloke hesap onayı yetişmeyip bu şekil dekont verip süreci aşan oldu yakın zamanda. Görevli anlayışlı ise sıkıntı olmaz. Dediğim gibi yapacağınız bir şey yok. Çıktılarınızı alın ve götürün. Kabul e derseler zaten sıkıntı yok. Kabul etmeseler de yapacak birşey yok ama sıkıntı olmayacağına inanıyorum.

gzdeko

Mesaj gönderen gzdeko » Cum Ağu 28, 2020 4:23 pm

exectus yazdı: Cum Ağu 28, 2020 4:18 pm Ne gibi bir sıkıntı çıktı? Ben AKBANK'tan IBAN'a atmıştım 24 saat içerisinde para hesaba geçmişti ve Confirmation PDF Dosyasını indirmiştim.
İnternet bankacılığı ziraatin altyapısı yüzünden hata veriyor donuyor ekran sürekli, bankaya gittiğimde ise 50 euro fazladan bi işlem ücreti çıkıyor bunu yapmak istemiyorum internet bankacılığı varken doğal olarak.. cevap veren herkese çok teşekkür ederim umarım pazartesi sorumsuz halledebilirim..

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Cum Ağu 28, 2020 4:24 pm

exectus yazdı: Cum Ağu 28, 2020 4:18 pm Ne gibi bir sıkıntı çıktı? Ben AKBANK'tan IBAN'a atmıştım 24 saat içerisinde para hesaba geçmişti ve Confirmation PDF Dosyasını indirmiştim.
Arkadaşın dediği gibi aynı gün valörlü Swift işlemi yapan bir bankadan hizmet alırsan, akbank gibi, belgen yetişir herhalde. Araştırabilirsin bu konuyu.

gzdeko

Mesaj gönderen gzdeko » Cum Ağu 28, 2020 4:25 pm

OezenEC yazdı: Cum Ağu 28, 2020 4:24 pm Arkadaşın dediği gibi aynı gün valörlü Swift işlemi yapan bir bankadan hizmet alırsan, akbank gibi, belgen yetişir herhalde. Araştırabilirsin bu konuyu.
Tamamdır araştıracağım dediğiniz gibi, teşekkürler..

exectus

Mesaj gönderen exectus » Cum Ağu 28, 2020 4:55 pm

gzdeko yazdı: Cum Ağu 28, 2020 4:25 pm Tamamdır araştıracağım dediğiniz gibi, teşekkürler..
Kolay gelsin umarım sıkıntı hallolur.

helvete_

Mesaj gönderen helvete_ » Cum Ağu 28, 2020 5:53 pm

meliksahg yazdı: Cum Ağu 28, 2020 1:33 pm Ben bir türlü İzmir için randevu alamadım. Benim de direk kabülüm var fakat şehirden şehire fark ediyor sanırım. Yanıtınız için teşekkür ederim. Randevuyu direk idata'yı arayıp mı aldınız acaba?
Rica ederim. Evet Pazartesi sabahı direkt idatayı arayıp almıştım. Lisans randevularının açıldığı ilk gündü sanırım o yüzden hemen alabildim. Umarım siz de en kısa zamanda alırsınız

Fat123

Mesaj gönderen Fat123 » Cum Ağu 28, 2020 6:12 pm

Merhabalar
Ben de Tum dan lisans kabulü bekliyorum. Ancam bölümüm zulassungfrei yani her başvuran Kabul alıyor. Ancak henüz kabul sonucunu yollamadılar. Ancak yukaridaki sizin de paylaşmış olduğunuz -zamanında başvurmuştur- minvalindeki belge elimde var. Sizce bununla vize işlemlerine girişmeli miyim ? Sonuçta teorik olarak VDP ile bile vizeye başvurulabiliyor.

Kilitli