Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
lali02

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen lali02 » Cum Ağu 28, 2020 12:03 pm

melo23 yazdı: Cum Ağu 28, 2020 11:54 am Olur, zaten hemen alıyorsunuz, Ben Beşiktaş'tan (tabi korona öncesi) 15 dakikada almıştım. Apostil yaptırmak ta bir üst katta hemen. Ayrıca istiyorlar mı inanın bilmiyorum ben sadece sezgilerime göre hareket edip yaptırdım. Çok vakit almıyor ekstra bir ücreti de yok, yaptırın bence.
Hocam tamamdır şimdi nüfus dairesindeyim de çok sağ olun yardımcı olduğunuz için,bir de şey soracağım adli sicil kaydı da almalı mıyım buradan

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Cum Ağu 28, 2020 12:07 pm

Ben almadım, sanırım gerek yok

lali02 yazdı: Cum Ağu 28, 2020 12:03 pm Hocam tamamdır şimdi nüfus dairesindeyim de çok sağ olun yardımcı olduğunuz için,bir de şey soracağım adli sicil kaydı da almalı mıyım buradan

helvete_

Mesaj gönderen helvete_ » Cum Ağu 28, 2020 12:16 pm

hanzas yazdı: Cum Ağu 28, 2020 12:00 pm Sadece Studium yazma durumu bende de var. Etkileyip etkilemediğini bilen var mı?
Benim önceki vize başvurumda arka sayfadaki ufacık bir kutucuğun yanlış işaretli olmasından dolayı bile kabul edilmemişti toplamda 3 kere garantör belgesi çıkarttırdım sonunda 3. kabul edilmişti. Normalde çok önemsenen bir şey değilmiş ama sanırım denk geldiğim vize görevlisiyle alakalıydı. Yani kesin olarak bilemiyorum ama etkileyebilir. Kabul edilmese bile sorun olmuyor size yenisini getirmeniz için bir ay gibi bir süre veriyorlar.

helvete_

Mesaj gönderen helvete_ » Cum Ağu 28, 2020 12:18 pm

meliksahg yazdı: Cum Ağu 28, 2020 9:10 am 07ST kodu ile randevu alabilen var mı arkadaşlar? Alan varsa hangi konsolosluktan aldı buraya yazarsa çok yardımcı olur.
Ben bir kaç gün önce İstanbul konsolosluğundan 11 eylül için aldım

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Cum Ağu 28, 2020 12:21 pm

lali02 yazdı: Cum Ağu 28, 2020 12:03 pm Hocam tamamdır şimdi nüfus dairesindeyim de çok sağ olun yardımcı olduğunuz için,bir de şey soracağım adli sicil kaydı da almalı mıyım buradan
Boş yere oradan alma. E devletten almanca tercümeli adli sicil kaydı edinebilirsiniz. Ben hem nüfus kaydını hem de adli sicil kaydını e devlet çıktısı olarak verdim. Benim gördüğüm, duyduğum hatta konuştuğum 50 kadar kişi de aynı şeyi yapıp ıslak imzalı değil e devlet çıktısı verdi ki çoğu nüfus dairesi artık ıslak imzalı olanı vermeyip e devlet e yönlendiriyor. Sizden istemeseler de adli sicil kaydını mutlaka verin. Adli sicil kaydını siz vermezseniz onlar ayrıca araştırma yapacaktır ve bu araştırma ek süre alabilir. Hiçbir ülke ülkesine giriş izni verdiği 3. Ülke vatandaşının adli geçmişini kontrol etmeden vize falan vermez. O nedenle mutlaka teslim edin.

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Cum Ağu 28, 2020 12:23 pm

helvete_ yazdı: Cum Ağu 28, 2020 12:16 pm Benim önceki vize başvurumda arka sayfadaki ufacık bir kutucuğun yanlış işaretli olmasından dolayı bile kabul edilmemişti toplamda 3 kere garantör belgesi çıkarttırdım sonunda 3. kabul edilmişti. Normalde çok önemsenen bir şey değilmiş ama sanırım denk geldiğim vize görevlisiyle alakalıydı. Yani kesin olarak bilemiyorum ama etkileyebilir. Kabul edilmese bile sorun olmuyor size yenisini getirmeniz için bir ay gibi bir süre veriyorlar.
Hadi bakalım, umarım kabul ederler. Diğer bir korkum oturum almaya gittiğimde kabul etmeme ihtimalleri.

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Cum Ağu 28, 2020 12:25 pm

lali02 yazdı: Cum Ağu 28, 2020 11:44 am Haaaaa o zaman ben de bir daha randevu kodu alayım yahu neden böyle yapmışlar ki sistemi
Randevu konsolosluktaysa bence değiştirmeyen. Koddan dolayı kimseyi geri çevireceklerini zannetmiyorum

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Cum Ağu 28, 2020 12:26 pm

melo23 yazdı: Cum Ağu 28, 2020 11:46 am ben 07ST kodu ile başvurdum. benim belgelerim içinde Lise diplomam ve transkriptim ve ikisinin de Almanca tercümesi, (Lise transkriptimi Meslek Lisesi mezunu olduğum için başvurduğum okulun istemesi sonucu koydum) Daha önce bir üniversite bitirdiğim için Diplomam - transkriptim ve Almanca tercümeleri, A2 Almanca sertifikam vardı ayırca, Kursa kayıt olduğumun belgesi, A2 Almanca bilmeme rağmen Almanca Motivasyon yazısı istediler benden allahtan hazırlamıştım, Üniversiteden şartlı kabul mektubu ve son olarak CV gösterdim başvuru esnasında. Garantör belgesi aldım, Tam tekmilli nüfus kayıt örneğini nüfus müdürlüğünden alıp Apostil yaptırdım ama Almanca çevirisini istemediklerini belirttiler. Konsolosluktaki görüşmemde belgelerimin tam olup olmadığını sorduğumda hepsinin tamam olduğunu söyledi. İstanbul'dan başvurmuştum ben, başvuracaklara belki yardımcı olur.
Hocam e-devletten çıkartıp kabul edildiğini söyleyen çok fazla kişi var

exectus

Mesaj gönderen exectus » Cum Ağu 28, 2020 12:27 pm

Merhaba. Ankara için vize randevusuna gidenler için sorularda ilk yıl alacağınız dersleri soruyorlar mıydı? Ben de yoktu acaba farketmedim mi diye aklımda kaldı.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Cum Ağu 28, 2020 12:29 pm

lali02 yazdı: Cum Ağu 28, 2020 11:47 am Hocam nüfus müdürlüğünden tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğimi apostilletmek zorunda mıyım e devletten alsam yeterli olur mu
E-devler çıktısı kabul ediliyor diye biliyorum. Ben o şekilde teslim ettim idataya.

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Cum Ağu 28, 2020 12:31 pm

melo23 yazdı: Cum Ağu 28, 2020 12:07 pm Ben almadım, sanırım gerek yok
Hocam bir şey daha soracağım bu tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğinde kardeşler gözüküyor mu sizde ben bekarım da sadece annem babam ve ben gözüküyoruz böyle mi olması gerekli? Kardeşim de reşit değil henüz ama

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Cum Ağu 28, 2020 12:33 pm

exectus yazdı: Cum Ağu 28, 2020 12:27 pm Merhaba. Ankara için vize randevusuna gidenler için sorularda ilk yıl alacağınız dersleri soruyorlar mıydı? Ben de yoktu acaba farketmedim mi diye aklımda kaldı.
Hayır. Öyle bir soru yoktu. Siz ne zaman katıldınız görüşmeye ve hangi üniversite merak ettim.

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Cum Ağu 28, 2020 12:35 pm

OezenEC yazdı: Cum Ağu 28, 2020 12:21 pm Boş yere oradan alma. E devletten almanca tercümeli adli sicil kaydı edinebilirsiniz. Ben hem nüfus kaydını hem de adli sicil kaydını e devlet çıktısı olarak verdim. Benim gördüğüm, duyduğum hatta konuştuğum 50 kadar kişi de aynı şeyi yapıp ıslak imzalı değil e devlet çıktısı verdi ki çoğu nüfus dairesi artık ıslak imzalı olanı vermeyip e devlet e yönlendiriyor. Sizden istemeseler de adli sicil kaydını mutlaka verin. Adli sicil kaydını siz vermezseniz onlar ayrıca araştırma yapacaktır ve bu araştırma ek süre alabilir. Hiçbir ülke ülkesine giriş izni verdiği 3. Ülke vatandaşının adli geçmişini kontrol etmeden vize falan vermez. O nedenle mutlaka teslim edin.
Çok sağ olun hocam şimdi nüfus müdürlüğündeyim de öğle arası bitmesini bekliyorum dedim gelmişken halledeyim

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Cum Ağu 28, 2020 12:35 pm

Ben kendi deneyimimi paylaştım. E devletten alırken düşünceler kısmını dolduramadım, konsolosluk Nüfus kayıt örneğini düşünceler kısmı ile istiyor. benimkisi mühürlü ve imzalıydı, böyle olmasına iyi yapmışsınız dendi bana. Adli sicil kaydı için dediğiniz mantıklı ama eğer böyle bir zorunluluk olsaydı listede belirtirlerdi diye düşünüyorum. önemli bir detay bu, diğer belgeler gibi değil neticede

OezenEC yazdı: Cum Ağu 28, 2020 12:21 pm Boş yere oradan alma. E devletten almanca tercümeli adli sicil kaydı edinebilirsiniz. Ben hem nüfus kaydını hem de adli sicil kaydını e devlet çıktısı olarak verdim. Benim gördüğüm, duyduğum hatta konuştuğum 50 kadar kişi de aynı şeyi yapıp ıslak imzalı değil e devlet çıktısı verdi ki çoğu nüfus dairesi artık ıslak imzalı olanı vermeyip e devlet e yönlendiriyor. Sizden istemeseler de adli sicil kaydını mutlaka verin. Adli sicil kaydını siz vermezseniz onlar ayrıca araştırma yapacaktır ve bu araştırma ek süre alabilir. Hiçbir ülke ülkesine giriş izni verdiği 3. Ülke vatandaşının adli geçmişini kontrol etmeden vize falan vermez. O nedenle mutlaka teslim edin.

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Cum Ağu 28, 2020 12:36 pm

maalesef gözükmüyor o özel bilgi sayılıyormuş galiba

lali02 yazdı: Cum Ağu 28, 2020 12:31 pm Hocam bir şey daha soracağım bu tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğinde kardeşler gözüküyor mu sizde ben bekarım da sadece annem babam ve ben gözüküyoruz böyle mi olması gerekli? Kardeşim de reşit değil henüz ama

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Cum Ağu 28, 2020 12:36 pm

lali02 yazdı: Cum Ağu 28, 2020 12:31 pm Hocam bir şey daha soracağım bu tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğinde kardeşler gözüküyor mu sizde ben bekarım da sadece annem babam ve ben gözüküyoruz böyle mi olması gerekli? Kardeşim de reşit değil henüz ama
Kardeş görünmüyor zaten. E devletten çıktı alırkan "Nüfus Aile" seçeneğini seçip belge oluşturabilirsiniz.

Resim

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Cum Ağu 28, 2020 12:37 pm

Arkadaşlar 07ST kodundaki belgenin konsolosluktaki versiyonunda "bachelor-mit-zulassung-und-sprache" yazıyor, 03ST kodluda "studienvorbereitender-sprachkurs", 05ST kodluda "studienbewerber" yazıyor. Karışıklığı giderecektir diye düşünüyorum. Ama şartlı kabul ile başvuracak olsanız da bence motivasyon mektubu yazın

exectus

Mesaj gönderen exectus » Cum Ağu 28, 2020 12:39 pm

OezenEC yazdı: Cum Ağu 28, 2020 12:33 pm Hayır. Öyle bir soru yoktu. Siz ne zaman katıldınız görüşmeye ve hangi üniversite merak ettim.
Teşekkür ederim cevap için. Acaba sorularda vardıda ben mi kaçırdım acaba diye stres oldum. Bu gün 1-2 saat önce Ankara idata’da randevum vardı yüksek lisans için. Kabul aldığım okul FH Münster, Lisanstan mezun olduğum okul Hacettepe. Bölüm: Kimya Mühendisliği

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Cum Ağu 28, 2020 12:43 pm

melo23 yazdı: Cum Ağu 28, 2020 12:35 pm Ben kendi deneyimimi paylaştım. E devletten alırken düşünceler kısmını dolduramadım, konsolosluk Nüfus kayıt örneğini düşünceler kısmı ile istiyor. benimkisi mühürlü ve imzalıydı, böyle olmasına iyi yapmışsınız dendi bana. Adli sicil kaydı için dediğiniz mantıklı ama eğer böyle bir zorunluluk olsaydı listede belirtirlerdi diye düşünüyorum. önemli bir detay bu, diğer belgeler gibi değil neticede
Doğrudur ama dediğim gibi ben daha ıslak imzalı veren kimse ile tanışmadım. iData problem yaratmadı. Sicil kaydına gelince, evet eğer olmazsa olmaz bir belge olsaydı konsolosluk bize bildirirdi diye düşünüyorsunuz ancak bazı durumlarda süreci hızlandırmak sizin elinizde. Mümkün olduğunca detaylı bir dosya sunarsanız emin olun sizin için ayıracakları zaman azalıyor. Sabıka kaydı önemsiz bir detay değil. İlgili elçilik sizi araştırmak zorunda. Bu da zaman kaybı demek. Ama tabi vermezseniz de çok önemli değil. Sonuçta istememişler.

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Cum Ağu 28, 2020 12:47 pm

evet dediğiniz gibi ıslak imzalı vermeyenler varmış. fakat ben bu bilgiyi iData'dan aldım. Sıkıntı çıkarabilirler, hiç riske atmayın kabul ederler de etmezler de, biz burada kabul etmiyoruz dediler çok net. kendileri bile tam emin değiller istedikleri belge konusunda. ben herkese sora sora araştıra araştıra topladım tüm belgeleri, riske atmamak için de çok uzun sürmediğinden dolayı bu şekilde aldım.

OezenEC yazdı: Cum Ağu 28, 2020 12:43 pm Doğrudur ama dediğim gibi ben daha ıslak imzalı veren kimse ile tanışmadım. iData problem yaratmadı. Sicil kaydına gelince, evet eğer olmazsa olmaz bir belge olsaydı konsolosluk bize bildirisi diye düşünüyorsunuz ancak bazı durumlarda süreci hızlandırmak sizin elinizde. Mümkün olduğunca detaylı bir dosya sunarsanız emin olun sizin için ayıracakları zaman azalıyor. Sabıka kaydı önemsiz bir detay değil. İlgili elçilik sizi araştırmak zorunda. Bu da zaman kaybı demek. Ama tabi vermezseniz de çok önemli değil. Sonuçta istememişler.

Kilitli