Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
nebileyimne

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen nebileyimne » Prş Ağu 27, 2020 10:12 pm

boredmercury yazdı: Prş Ağu 27, 2020 8:59 pm ...
Ayrıca “Randevu tarihiniz yer aldığı mail sizinle randevunuza 10-15 gün kala paylaşılacaktır.” ibaresi de yalan, randevuma 5 gün kala günü bana bildirildi. Şikayet ettiğimden değil ama söyleyeyim dedim :D
...
:) ben de bundan dolayı endişeleniyordum, çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

heddatron

Mesaj gönderen heddatron » Prş Ağu 27, 2020 10:22 pm

gzdeko yazdı: Prş Ağu 27, 2020 5:01 pm Arkadaşlar merhaba, 2 eylül’de İzmir iData’da randevu tarihim atandı!! Bekleyenler için bilgi vermek istedim :)
Tebrik ederim, ben de bekliyorum bu aralar İzmir'den. Başvuru tarihiniz neydi acaba? Ben 19 Ağustos'ta başvurdum/PNR aldım (Yüksek lisans direkt kabul) ve biraz zaman hesaplaması yapmaya çalışıyorum. 17 Ağustos'ta sistem açılır açılmaz randevu alan bir arkadaşıma da 1 Eylül için randevu verdiler İzmir'den.

gzdeko

Mesaj gönderen gzdeko » Prş Ağu 27, 2020 10:22 pm

exectus yazdı: Prş Ağu 27, 2020 9:45 pm Ben de çok bilmiyorum. Ordaki görevli de bilmiyordu fakat ben şu şekilde yapacağım. Başka bir sekme bulamadım zaten.

anabin12.PNG

anabin3.PNG

anabin45.PNG
Çok teşekkürler :)

gzdeko

Mesaj gönderen gzdeko » Prş Ağu 27, 2020 10:24 pm

heddatron yazdı: Prş Ağu 27, 2020 10:22 pm Tebrik ederim, ben de bekliyorum bu aralar İzmir'den. Başvuru tarihiniz neydi acaba? Ben 19 Ağustos'ta başvurdum/PNR aldım (Yüksek lisans direkt kabul) ve biraz zaman hesaplaması yapmaya çalışıyorum. 17 Ağustos'ta sistem açılır açılmaz randevu alan bir arkadaşıma da 1 Eylül için randevu verdiler İzmir'den.
Teşekkürler, ben de 17 Ağustos’ta PNR kodu aldım ama saat 5 gibiydi yanlış hatırlamıyorsam, muhtemelen sizin arkadaşınızdan biraz sonra almışım :)

heddatron

Mesaj gönderen heddatron » Prş Ağu 27, 2020 10:25 pm

gzdeko yazdı: Prş Ağu 27, 2020 10:24 pm Teşekkürler, ben de 17 Ağustos’ta PNR kodu aldım ama saat 5 gibiydi yanlış hatırlamıyorsam, muhtemelen sizin arkadaşınızdan biraz sonra almışım :)
Hızlı yanıt için teşekkür ederim. O hâlde önümüzdeki hafta içi için ümitlenebilirim. Kolaylıklar, başarılar.

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Prş Ağu 27, 2020 10:49 pm

exectus yazdı: Prş Ağu 27, 2020 7:32 pm Bugün randevum için Ankara iDATA'ya gittim. Yüksek Lisans Kabul belgem mevcut.

Henüz lisans diplomam yoktu o sebeple okuldan ıslak imzalı mezuniyetimi gösteren ingilizce bir belge alıp apostil yaptırmıştım fakat bu başvurumda kabul edilmedi. Okuldan belge, e-devlet çıktısı vs kabul edilmez. Mutlaka lisans diploması istiyorlar. Burada benim durumumda olan arkadaşlar mevcuttu bilgileri olsun.

Ayrıca ek olarak şu belgeleri unutmayın ;
- Eğitimin yüzyüze olacağına dair yazı
- Transkript ( 2 adet orjinal vardı olur dedi )
- Anabin sitesinden okulunuzun kaydı (yeni çıkmış buda, siteye baktığınızda okulun adının yanında H+ vs yazıyor açılan pencereden yazdıracaz sanırım, Institutionen>Suchen sekmesine bir göz atın)

Henüz bloke hesabını oluşturmamış olanlar için önerim;
Bloke hesabınızı her ihtimale karşı aylık 861 euro 12 ay için 10332 euro olacak şekilde açın. Değişiklik olmuş (Henüz yürürlüğe girmemiş ama girecekmiş)
hocam notere onaylattığın belge oldu mu yoksa fotokopileri kabul ettiler mi?

dinlebenikucukkedi

Mesaj gönderen dinlebenikucukkedi » Prş Ağu 27, 2020 10:53 pm

2eqendy yazdı: Prş Ağu 27, 2020 10:49 pm hocam notere onaylattığın belge oldu mu yoksa fotokopileri kabul ettiler mi?

Notere gerek yok hocam. Diplomamin orijinaline bile bakmadilar benim Ankara IDATA da.

Siz butun belgelerin orijinallerini yaninizda goturun yine de. Orda orjinalini gosterince ustune orijinali gorulmustur damgasi basiyorlardi onceden.

Mesela TOEFL test taker belgesinin bu orijinali galiba alin diyip geri verdiler

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Prş Ağu 27, 2020 10:56 pm

dinlebenikucukkedi yazdı: Prş Ağu 27, 2020 10:53 pm Notere gerek yok hocam. Diplomamin orijinaline bile bakmadilar benim Ankara IDATA da.

Siz butun belgelerin orijinallerini yaninizda goturun yine de. Orda orjinalini gosterince ustune orijinali gorulmustur damgasi basiyorlardi onceden.

Sağ olun hocam. Benim de bilgim o yönde de kafamı karıştırdı bi kaç kişi :lol: Orjinali elimde olan belgelerin sadece fotokopisini aldım 2 tane, orjinalleriyle beraber götürdüğümde bir onaya falan gerek olmuyor yanılmıyorsam

exectus

Mesaj gönderen exectus » Prş Ağu 27, 2020 10:59 pm

2eqendy yazdı: Prş Ağu 27, 2020 10:49 pm hocam notere onaylattığın belge oldu mu yoksa fotokopileri kabul ettiler mi?
dinlebenikucukkedi yazdı: Prş Ağu 27, 2020 10:53 pm
Notere gerek yok hocam. Diplomamin orijinaline bile bakmadilar benim Ankara IDATA da.

Ben Noterde bir işlem yaptımadım. Belgelerim İngilizceydi. Denildiği gibi belgelerin fotokopilerine damga vuruldu. Mesela A/T11 belgesini geri verip fotokopilere damga vurdular. Aynı şekilde diplomanın fotokopilerine de vuracaklar sanırım orjinalini görünce.

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Prş Ağu 27, 2020 11:04 pm

exectus yazdı: Prş Ağu 27, 2020 10:59 pm Ben Noterde bir işlem yaptımadım. Belgelerim İngilizceydi. Denildiği gibi belgelerin fotokopilerine damga vuruldu. Mesela A/T11 belgesini geri verip fotokopilere damga vurdular. Aynı şekilde diplomanın fotokopilerine de vuracaklar sanırım orjinalini görünce.
sağ olun bilgi için

turist12

Mesaj gönderen turist12 » Cum Ağu 28, 2020 12:19 am

exectus yazdı: Prş Ağu 27, 2020 7:32 pm Bugün randevum için Ankara iDATA'ya gittim. Yüksek Lisans Kabul belgem mevcut.

Henüz lisans diplomam yoktu o sebeple okuldan ıslak imzalı mezuniyetimi gösteren ingilizce bir belge alıp apostil yaptırmıştım fakat bu başvurumda kabul edilmedi. Okuldan belge, e-devlet çıktısı vs kabul edilmez. Mutlaka lisans diploması istiyorlar. Burada benim durumumda olan arkadaşlar mevcuttu bilgileri olsun.

Ayrıca ek olarak şu belgeleri unutmayın ;
- Eğitimin yüzyüze olacağına dair yazı
- Transkript ( 2 adet orjinal vardı olur dedi )
- Anabin sitesinden okulunuzun kaydı (yeni çıkmış buda, siteye baktığınızda okulun adının yanında H+ vs yazıyor açılan pencereden yazdıracaz sanırım, Institutionen>Suchen sekmesine bir göz atın)

Henüz bloke hesabını oluşturmamış olanlar için önerim;
Bloke hesabınızı her ihtimale karşı aylık 861 euro 12 ay için 10332 euro olacak şekilde açın. Değişiklik olmuş (Henüz yürürlüğe girmemiş ama girecekmiş)
Merhaba,
acaba bu dedikleriniz benim için geçerli midir?
önce dil kursu alıp sonrasında yüksek lisans eğitimim için başvuracağım yani direkt kabulum yok fakat dediğiniz Anabin sitesine girdim kendi bölümümü seçtim ve birkaç okul çıktı benim okulum çıkmadı bu durumda ne olacak?
birde eğitimin yüz yüze olacağına dair yazıyı dil kursu için almamız gerekiyor mu?

exectus

Mesaj gönderen exectus » Cum Ağu 28, 2020 12:30 am

turist12 yazdı: Cum Ağu 28, 2020 12:19 am Merhaba,
önce dil kursu alıp sonrasında yüksek lisans eğitimim için başvuracağım yani direkt kabulum yok fakat dediğiniz Anabin sitesine girdim kendi bölümümü seçtim ve birkaç okul çıktı benim okulum çıkmadı bu durumda ne olacak?
birde eğitimin yüz yüze olacağına dair yazıyı dil kursu için almamız gerekiyor mu?
Merhaba sizi yanlış yönlendirmek istemem, ben direkt kabul alan yüksek lisan için yazmıştım. Dil kursu için eğitimin yüzyüze olacağına dair yazı alan arkadaşlar vardı grupta. Siz de alabiliyorsanız alın bence.

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Cum Ağu 28, 2020 12:34 am

turist12 yazdı: Cum Ağu 28, 2020 12:19 am Merhaba,
Sizin görüşme de muhtemelen konsoloslukta olur. Randevu aldınız mı?

turist12

Mesaj gönderen turist12 » Cum Ağu 28, 2020 12:39 am

exectus yazdı: Cum Ağu 28, 2020 12:30 am Merhaba sizi yanlış yönlendirmek istemem, ben direkt kabul alan yüksek lisan için yazmıştım. Dil kursu için eğitimin yüzyüze olacağına dair yazı alan arkadaşlar vardı grupta. Siz de alabiliyorsanız alın bence.
anladım sağolun öyle yapacağım.

turist12

Mesaj gönderen turist12 » Cum Ağu 28, 2020 12:40 am

2eqendy yazdı: Cum Ağu 28, 2020 12:34 am Sizin görüşme de muhtemelen konsoloslukta olur. Randevu aldınız mı?
evet 2 eylül için aldım.

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Cum Ağu 28, 2020 12:40 am

turist12 yazdı: Cum Ağu 28, 2020 12:40 am evet 2 eylül için aldım.
Dikkat edin aman iDataya verdilerse sıkıntı ve zaman kaybı olmasın

onerkvs

Mesaj gönderen onerkvs » Cum Ağu 28, 2020 12:45 am

Müsaadenizle ufak bir öneride bulunacağım. Yine Anabin üzerinden bölümümüz için de böyle bir çıktı almanız mümkün, yerinizde olsam onun da çıktısını alırdım. Bölümün Almanca karşılığı, abschlussklasse, Kommentar olarak eğitim ne kadar sürdüğü ve ECTS si, ayrıca Almanya'daki denklik sınıfı(äquivalenzklassen) ve örn. '' die Zulassung zu deutchem Masterkursen ist daraufhin grundsätzlich möglich '' ifadesinin de yer aldığı ayrı bir kommentar bölümü de olan sayfa edinmiş olacaksınız. Bu aramayı anabin'de'' Hochschulabschlüsse, Suchen nach Absclüssen seçenekleriyle yapabilirsiniz. Hem H+ hem de bölümüzle ilgili sayfa çıktısını alıp gidebilirsiniz.
*Bazı bölümler için aynı sayfada '' Verleihende Institutionen kısmında bazı okullar çıkabilir, okulunuz yoksaonu (- )yapıp başlığa gizleyebilir ve çıktı alabilirsiniz.Çok basit bir işlem.
Yabancılar dairesine başvurumu gönderirken benden bu şekilde anabin çıktılarını istemişlerdi. Görünce yazmak istedim, umarım işinize yarar.
Hepinize başvuru sürecinde başarılar diliyorum.
exectus yazdı: Prş Ağu 27, 2020 9:45 pm Ben de çok bilmiyorum. Ordaki görevli de bilmiyordu fakat ben şu şekilde yapacağım. Başka bir sekme bulamadım zaten.

anabin12.PNG

anabin3.PNG

anabin45.PNG

helvete_

Mesaj gönderen helvete_ » Cum Ağu 28, 2020 12:51 am

Lisans şartlı kabülü olan arkadaşlar size bir sorum olacak başvuru için kullandığınız kod 07ST mi 05ST mi? Ben 07ST ile İstanbul için randevu almıştım, sanırım yanlış kodla aldım. konsolosluktan mail bekliyorum ama büyük ihtimalle randevuyu iptal edeceğim.
İdatanın sitesinde dil kursu sonrasında üniversite eğitimini seçtikten sonra üniversite kabulümüz olup olmadığı soruluyor. Ben evet işaretleyip 07ST kodunu almıştım fakat forumda gördüğüm kadarıyla direkt lisans kabülü olanlar da o kodla başvurmuş. Hayırı işaretleyince de sanki hiç şartlı kabül de yokmuş bomboş bir şekilde başvuruyormuşuz gibi oluyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

turist12

Mesaj gönderen turist12 » Cum Ağu 28, 2020 12:55 am

2eqendy yazdı: Cum Ağu 28, 2020 12:40 am Dikkat edin aman iDataya verdilerse sıkıntı ve zaman kaybı olmasın
sağolun, alırken istanbul başkonsolosluğuna aldım. umarım gidince yeni isteklerle karşılaşmayız çünkü sitede istenilen belgelerde herhangi bir değişiklik yok.

turist12

Mesaj gönderen turist12 » Cum Ağu 28, 2020 1:03 am

onerkvs yazdı: Cum Ağu 28, 2020 12:45 am Müsaadenizle ufak bir öneride bulunacağım. Yine Anabin üzerinden bölümümüz için de böyle bir çıktı almanız mümkün, yerinizde olsam onun da çıktısını alırdım. Bölümün Almanca karşılığı, abschlussklasse, Kommentar olarak eğitim ne kadar sürdüğü ve ECTS si, ayrıca Almanya'daki denklik sınıfı(äquivalenzklassen) ve örn. '' die Zulassung zu deutchem Masterkursen ist daraufhin grundsätzlich möglich '' ifadesinin de yer aldığı ayrı bir kommentar bölümü de olan sayfa edinmiş olacaksınız. Bu aramayı anabin'de'' Hochschulabschlüsse, Suchen nach Absclüssen seçenekleriyle yapabilirsiniz. Hem H+ hem de bölümüzle ilgili sayfa çıktısını alıp gidebilirsiniz.
*Bazı bölümler için aynı sayfada '' Verleihende Institutionen kısmında bazı okullar çıkabilir, okulunuz yoksaonu (- )yapıp başlığa gizleyebilir ve çıktı alabilirsiniz.Çok basit bir işlem.
Yabancılar dairesine başvurumu gönderirken benden bu şekilde anabin çıktılarını istemişlerdi. Görünce yazmak istedim, umarım işinize yarar.
Hepinize başvuru sürecinde başarılar diliyorum.
Teşekkürler, okul gözükmüyorsa en doğrusu bu şimdilik.

Kilitli