Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio'ya Transfer Yardım

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ironmeyt

Expatrio'ya Transfer Yardım

Mesaj gönderen ironmeyt » Sal Ağu 25, 2020 12:17 pm

Merhabalar,

Expatrio'da bloke hesap açtım. Transferwise üzerinden para transferi yaptım. Alıcı adına da kendi adımı girdim (recipient name olarak öyle seçmemi söylüyordu Expatrio dökümanı). Transferwise çevirisinden dolayı tam 10445 euro değil 10448 Euro gibi bir tutar gönderdim. Transferwise işlemi dün akşam tamamladı, ancak Expatrio hala onaylamadı. Mail üzerinden de telefonla da ulaşamıyorum Expatrio'ya. Sizce ilerleyen saatlerde işlem tamamlanacak mıdır yoksa bir yerde hata mı yaptım?

makca

Re: Expatrio'ya Transfer Yardım

Mesaj gönderen makca » Sal Ağu 25, 2020 1:11 pm

ironmeyt yazdı: Sal Ağu 25, 2020 12:17 pm Merhabalar,

Expatrio'da bloke hesap açtım. Transferwise üzerinden para transferi yaptım. Alıcı adına da kendi adımı girdim (recipient name olarak öyle seçmemi söylüyordu Expatrio dökümanı). Transferwise çevirisinden dolayı tam 10445 euro değil 10448 Euro gibi bir tutar gönderdim. Transferwise işlemi dün akşam tamamladı, ancak Expatrio hala onaylamadı. Mail üzerinden de telefonla da ulaşamıyorum Expatrio'ya. Sizce ilerleyen saatlerde işlem tamamlanacak mıdır yoksa bir yerde hata mı yaptım?
Fazla para gönderilmesini istemiyorlar ondan dolayı bir sorun çıkar mı bilmiyorum ama transferwise parayı gönderdik dese de hesaba geçmesi vakit alıyor. Benim Transferwise gönderdik dedikten 2.5 iş günü sonra hesap onayim gelmişti.

ironmeyt

Mesaj gönderen ironmeyt » Sal Ağu 25, 2020 1:27 pm

makca yazdı: Sal Ağu 25, 2020 1:11 pm Fazla para gönderilmesini istemiyorlar ondan dolayı bir sorun çıkar mı bilmiyorum ama transferwise parayı gönderdik dese de hesaba geçmesi vakit alıyor. Benim Transferwise gönderdik dedikten 2.5 iş günü sonra hesap onayim gelmişti.
Tüh ya. Cuma günü vize randevum var ben hemen onaylanır diye düşünüyordum. Transferwise'da "Your transfer's complete" ibaresini gördükten 2.5 gün sonra mı onayı alabilmiştin?

Sağol yardımın için.

ironmeyt

Mesaj gönderen ironmeyt » Sal Ağu 25, 2020 2:37 pm

Trustpilot'ta bir review yazdım, 25dk içinde açıldı hesabım. Eğer aceleniz olursa bu yolu kullanabilirsiniz.
Çünkü normalde hem transferwise hem kendi sitelerindeki tanıtımları okuyunca hesap transferi yapar yapmaz açılacak gibi bir algı oluşuyor. Ancak kesinlikle öyle değil, yaklaşık 5 gün önceden yapın transferinizi.

makca

Mesaj gönderen makca » Çrş Ağu 26, 2020 1:07 pm

ironmeyt yazdı: Sal Ağu 25, 2020 1:27 pm Tüh ya. Cuma günü vize randevum var ben hemen onaylanır diye düşünüyordum. Transferwise'da "Your transfer's complete" ibaresini gördükten 2.5 gün sonra mı onayı alabilmiştin?

Sağol yardımın için.
Ne demek. Aşağıda gördüğüm üzere sorununu çözmüş olmana sevindim.
Daha sonra buralara bakacak kişiler için fikir oluşturması açısından dediğin gibi Transferwise ve Expatrio'ya bakınca çok daha hızlı hallolacak gibi gelse de bloke hesaba para gönderme işi Transferwise'da yapılsa bile arada en azından 3 tam iş günü olmasında fayda var. Tabii 4-5 gün olsa daha iyi. Benim vize görüşme günü şansım tuttu ama her zaman olmaz.

dj24

Mesaj gönderen dj24 » Prş Ağu 27, 2020 9:31 pm

makca yazdı: Çrş Ağu 26, 2020 1:07 pm Ne demek. Aşağıda gördüğüm üzere sorununu çözmüş olmana sevindim.
Daha sonra buralara bakacak kişiler için fikir oluşturması açısından dediğin gibi Transferwise ve Expatrio'ya bakınca çok daha hızlı hallolacak gibi gelse de bloke hesaba para gönderme işi Transferwise'da yapılsa bile arada en azından 3 tam iş günü olmasında fayda var. Tabii 4-5 gün olsa daha iyi. Benim vize görüşme günü şansım tuttu ama her zaman olmaz.
Merhabalar hocam,

Benimde bu transferwise'ın istediği ücretle ilgili bi takıntım var? Sizden ne kadar ücret aldı 10k euro için acaba?

Şayet benden 500 küsür tl gibi bir ücret istiyor. Bu şartlar altında hala avantajlı mı bu yöntem?

Resim

onuruaslan

Mesaj gönderen onuruaslan » Prş Ağu 27, 2020 10:23 pm

Evet öyle bir ücret oluyor. Diğer türlü tl den euro yapıp swift yaparsanız euro satın alırken %1 vergi+ swift parası olur. Yine ucuz olan transferwise oluyor

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Prş Ağu 27, 2020 11:58 pm

dj24 yazdı: Prş Ağu 27, 2020 9:31 pm Merhabalar hocam,

Benimde bu transferwise'ın istediği ücretle ilgili bi takıntım var? Sizden ne kadar ücret aldı 10k euro için acaba?

Şayet benden 500 küsür tl gibi bir ücret istiyor. Bu şartlar altında hala avantajlı mı bu yöntem?

Resim
Ben de transferwise ile gönderecektim ama normalden daha pahalı oluyor :D benden 10.000 euro için 50 euro gibi bir ücret kesti iş bankası. Ama benim hesabımda euro vardı yani tl ile euro satın alınca belki daha pahalıya denk geliyordur

dj24

Mesaj gönderen dj24 » Cum Ağu 28, 2020 9:56 am

onuruaslan yazdı: Prş Ağu 27, 2020 10:23 pm Evet öyle bir ücret oluyor. Diğer türlü tl den euro yapıp swift yaparsanız euro satın alırken %1 vergi+ swift parası olur. Yine ucuz olan transferwise oluyor
2eqendy yazdı: Prş Ağu 27, 2020 11:58 pm Ben de transferwise ile gönderecektim ama normalden daha pahalı oluyor :D benden 10.000 euro için 50 euro gibi bir ücret kesti iş bankası. Ama benim hesabımda euro vardı yani tl ile euro satın alınca belki daha pahalıya denk geliyordur
Teşekkürler cevaplarınız için :)

makca

Mesaj gönderen makca » Cum Ağu 28, 2020 4:40 pm

dj24 yazdı: Prş Ağu 27, 2020 9:31 pm Merhabalar hocam,

Resim
Merhabalar ben 600 TL falan bir ücret ödedim onlara. Belki swift ücretine göre pahalıdır orasını bilmiyorum ama elinizde Eyro yoksa bu son gelen %1 lik vergiden dolayı avantajlı oluyor. Elinizde Euro varsa farklı gönderme yöntemleri araştırılabilir.

yuzigu

Mesaj gönderen yuzigu » Cum Ağu 28, 2020 4:55 pm

Referans linki ile ilk 500 poundluk kısmını komisyonsuz gönderebiliyorsunuz. Aklınızda bulunsun, boşuna fazladan para vermeyin.

dj24

Mesaj gönderen dj24 » Cum Ağu 28, 2020 9:04 pm

yuzigu yazdı: Cum Ağu 28, 2020 4:55 pm Referans linki ile ilk 500 poundluk kısmını komisyonsuz gönderebiliyorsunuz. Aklınızda bulunsun, boşuna fazladan para vermeyin.
Eyvallah dostum senin blogundan kodu kullandım zaten 40 lira indirim uyguladı.
İndirimli hali bu.

Ayrıca bloğun için teşekkür ediyorum çok yardımcı bilgiler var.

ışıl avcı

Mesaj gönderen ışıl avcı » Pzt Ağu 23, 2021 7:23 pm

ben nasıl göndermem gerektiğini anlayamadım bana yardımcı olabilir misin

ramo

Mesaj gönderen ramo » Pzt Ağu 23, 2021 9:40 pm

Expatrio Transferwise kabul etmiyor bilgisi?

viewtopic.php?f=7&t=13680&p=183816&hili ... se#p183808

viewtopic.php?f=7&t=16047&p=182749&hili ... se#p182749

Qwerty28

Mesaj gönderen Qwerty28 » Prş Kas 25, 2021 1:15 pm

Merhabalar,
Expatrio ya bloke hesap için para göndermeyi düşünüyorum ama CohortGo ile gönderirsem USD 12,026.43 kadar göndermem lazım, eğer kendim gönderirsem de anladığım kadarıyla TransferGo ile göndermem gerekiyor (transferWise artık kabul edilmiyormuş). Ve ek masraf çıkabilir diyor. 10541 euro şu anki kurla 11.731,72 dolar yapmakta ve iki yöntem arasındaki masraf hayli çok.
TransferGo ile göndermeye de büyük para olduğundan biraz çekiniyorum.
Yani arada kaldım, tecrübesi olanlar yardımcı olabilirse sevinirim.

mertyiyitt

Mesaj gönderen mertyiyitt » Prş Kas 25, 2021 1:59 pm

Qwerty28 yazdı: Prş Kas 25, 2021 1:15 pm Merhabalar,
Expatrio ya bloke hesap için para göndermeyi düşünüyorum ama CohortGo ile gönderirsem USD 12,026.43 kadar göndermem lazım, eğer kendim gönderirsem de anladığım kadarıyla TransferGo ile göndermem gerekiyor (transferWise artık kabul edilmiyormuş). Ve ek masraf çıkabilir diyor. 10541 euro şu anki kurla 11.731,72 dolar yapmakta ve iki yöntem arasındaki masraf hayli çok.
TransferGo ile göndermeye de büyük para olduğundan biraz çekiniyorum.
Yani arada kaldım, tecrübesi olanlar yardımcı olabilirse sevinirim.
Hocam 7 kere transfergo üzerinden para transferi yaptım Almanya'ya. Hepsi vaat edilen saatte ulaştı sorunsuz şekilde. Arkadaşımda iki kere Expatrio'ya para gönderdi, onun onayında da herhangi bir sorun çıkmadı. Tercih senin.

Qwerty28

Mesaj gönderen Qwerty28 » Prş Kas 25, 2021 5:59 pm

Teşekkürler,
Gönderirken TL kısmında gönderilen tutar ve masraf şeklinde yazmam gerekiyor herhalde. Ayrıca TL yi çevirirken bir kurnazlığı varmış diye de okudum. Doğru mudur?
Expatrio'da ödeme belgesinde MangoPay Fransa çıkıyor ama bu Bir sorun teşkil eder mi? Çünkü IBAN olarak DE ile başlayan bir iban istiyor ama MangoPay Fransa'nın ibanı FR ile başlıyor.
Ve TransferGo parayı benim banka hesabımdan çekiyor mu? Benim tekrar bankadan işlem yapmam gerekir mi?

Daha önceden gönderim yapmadığımdan soruyorum.
Tekrardan teşekkürler.

mertyiyitt

Mesaj gönderen mertyiyitt » Cum Kas 26, 2021 1:38 am

Qwerty28 yazdı: Prş Kas 25, 2021 5:59 pm Teşekkürler,
Gönderirken TL kısmında gönderilen tutar ve masraf şeklinde yazmam gerekiyor herhalde. Ayrıca TL yi çevirirken bir kurnazlığı varmış diye de okudum. Doğru mudur?
Expatrio'da ödeme belgesinde MangoPay Fransa çıkıyor ama bu Bir sorun teşkil eder mi? Çünkü IBAN olarak DE ile başlayan bir iban istiyor ama MangoPay Fransa'nın ibanı FR ile başlıyor.
Ve TransferGo parayı benim banka hesabımdan çekiyor mu? Benim tekrar bankadan işlem yapmam gerekir mi?

Daha önceden gönderim yapmadığımdan soruyorum.
Tekrardan teşekkürler.
TransferGo ana ekrana girdikten sonra sadece yollaman gereken miktarı diyelim ki 10.000 Euro, Euro cinsinden yazacaksın. O sana anlık kur değeriyle tl karşılığını verecek. İkinci kısımda alıcı IBAN'ı, gönderi açıklaması (referans yazan kısıma expatrio'nun para transferi için sana verdiği kodu gireceksin, böylece parayı senin yolladığını anlayacaklar) bu bilgileri girdikten sonra işlem tamam. Son adımda senden yollaman gereken parayı TL olarak kaç para çıktıysa, onu Türkiye'deki kişisel banka hesabından, Fibabank isimli bankadaki TransferGo Türkiye banka hesabına yollamanı isteyecek. Zaten o son aşamada TR kodlu IBAN vs bilgiler veriliyor. İşlem bu kadar, TL transferi sağlandıktan sonra EURO cinsinden paran Expatrio'ya gönderilecek.
Belgede Fransa ya da Lüksemburg çıkıyor genelde, hayır sorun olmaz oraya yollayabilirsin.(Bana da Lüksemburg çıkmıştı) Senin durumunda ekrandan TR --> Fransa seçersin IBAN başlangıcı FR olur. Para Fransa'daki bir banka hesabına gitse de sonuç olarak hesap expatrio'nun, bu yüzden para iletildiği sürece bloke miktarı senin hesabına yansıtılır korkacak bir şey yok.

Kısaca olay şeması:
Kişisel Banka hesabın (TL) ---> TransferGo Türkiye Fibabank Hesabı (TL)
"TL cinsinden ödeme alındı mesajı"
TransferGo Avrupa (Euro) -->> Fransa Expatrio Banka hesabı (Euro)

Edit: Çevirirken kurnazlık vs bakmadım hocam açıkçası, klasik bankacılık yöntemleri ile SWIFT yapsan 30 Euro'ya kadar senden para kesiyorlar. Sonuçta Yüz bin liradan fazla para yolluyorsun, aşırı aşırı kurnazlık olmadıkça değer bir hizmet. Birinde gönderim ücreti 10 Lira diğerinde 30 Euro.

mertyiyitt

Mesaj gönderen mertyiyitt » Cum Kas 26, 2021 1:45 am

mertyiyitt yazdı: Cum Kas 26, 2021 1:38 am TransferGo ana ekrana girdikten sonra sadece yollaman gereken miktarı diyelim ki 10.000 Euro, Euro cinsinden yazacaksın. O sana anlık kur değeriyle tl karşılığını verecek. İkinci kısımda alıcı IBAN'ı, gönderi açıklaması (referans yazan kısıma expatrio'nun para transferi için sana verdiği kodu gireceksin, böylece parayı senin yolladığını anlayacaklar) bu bilgileri girdikten sonra işlem tamam. Son adımda senden yollaman gereken parayı TL olarak kaç para çıktıysa, onu Türkiye'deki kişisel banka hesabından, Fibabank isimli bankadaki TransferGo Türkiye banka hesabına yollamanı isteyecek. Zaten o son aşamada TR kodlu IBAN vs bilgiler veriliyor. İşlem bu kadar, TL transferi sağlandıktan sonra EURO cinsinden paran Expatrio'ya gönderilecek.
Belgede Fransa ya da Lüksemburg çıkıyor genelde, hayır sorun olmaz oraya yollayabilirsin.(Bana da Lüksemburg çıkmıştı) Senin durumunda ekrandan TR --> Fransa seçersin IBAN başlangıcı FR olur. Para Fransa'daki bir banka hesabına gitse de sonuç olarak hesap expatrio'nun, bu yüzden para iletildiği sürece bloke miktarı senin hesabına yansıtılır korkacak bir şey yok.

Kısaca olay şeması:
"TL cinsinden ödeme alındı mesajı" artık senlik olay bitti..

Edit: Çevirirken kurnazlık vs bakmadım hocam açıkçası, klasik bankacılık yöntemleri ile SWIFT yapsan 30 Euro'ya kadar senden para kesiyorlar. Sonuçta Yüz bin liradan fazla para yolluyorsun, aşırı aşırı kurnazlık olmadıkça değer bir hizmet. Birinde gönderim ücreti 10 Lira diğerinde 30 Euro.

Qwerty28

Mesaj gönderen Qwerty28 » Cum Kas 26, 2021 7:08 am

mertyiyitt yazdı: Cum Kas 26, 2021 1:38 am TransferGo ana ekrana girdikten sonra sadece yollaman gereken miktarı diyelim ki 10.000 Euro, Euro cinsinden yazacaksın. O sana anlık kur değeriyle tl karşılığını verecek. İkinci kısımda alıcı IBAN'ı, gönderi açıklaması (referans yazan kısıma expatrio'nun para transferi için sana verdiği kodu gireceksin, böylece parayı senin yolladığını anlayacaklar) bu bilgileri girdikten sonra işlem tamam. Son adımda senden yollaman gereken parayı TL olarak kaç para çıktıysa, onu Türkiye'deki kişisel banka hesabından, Fibabank isimli bankadaki TransferGo Türkiye banka hesabına yollamanı isteyecek. Zaten o son aşamada TR kodlu IBAN vs bilgiler veriliyor. İşlem bu kadar, TL transferi sağlandıktan sonra EURO cinsinden paran Expatrio'ya gönderilecek.

Kısaca olay şeması:
"TL cinsinden ödeme alındı mesajı"

Sağolun çok çok teşekkürler,
Çok makbule geçti.