Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mfurkan66

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen mfurkan66 » Prş Ağu 27, 2020 6:00 pm

Yüksek lisans kabul için ankara da düne kadar idata çağrı merkezi ile iletişime geçin yazıyordu ( idata daki ulusal vize randevu oluşturma sorularını cevaplayınca çıkan yazı). Az önce burada yazılan yorumları okuyunca pnr kodu almam gerektiğini öğrendim ve aldım. Biraz bekleyeceğiz sanırım.

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Prş Ağu 27, 2020 6:05 pm

mfurkan66 yazdı: Prş Ağu 27, 2020 6:00 pm Yüksek lisans kabul için ankara da düne kadar idata çağrı merkezi ile iletişime geçin yazıyordu ( idata daki ulusal vize randevu oluşturma sorularını cevaplayınca çıkan yazı). Az önce burada yazılan yorumları okuyunca pnr kodu almam gerektiğini öğrendim ve aldım. Biraz bekleyeceğiz sanırım.
Evet öyle gözüküyor... https://idata.com.tr/de/tr/news/ulusal- ... i-hakkinda arkadaşın paylaştığı bu sitede sorulara göre b şıkkında idatadan çağrı merkezi seçeneği çıktığı da söylenmiş, ancak neye göre o seçenek çıkıyor anlayamadım, rastgele mi acaba

mfurkan66

Mesaj gönderen mfurkan66 » Prş Ağu 27, 2020 6:32 pm

cnsn159 yazdı: Prş Ağu 27, 2020 6:05 pm Evet öyle gözüküyor... https://idata.com.tr/de/tr/news/ulusal- ... i-hakkinda arkadaşın paylaştığı bu sitede sorulara göre b şıkkında idatadan çağrı merkezi seçeneği çıktığı da söylenmiş, ancak neye göre o seçenek çıkıyor anlayamadım, rastgele mi acaba
Hayır rastgele değil. İdata nın sitesinden randevu oluşturmak için cevap verdiğin sorulara göre ve ikamet ettiğin yere göre değişiyor.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Prş Ağu 27, 2020 7:32 pm

Bugün randevum için Ankara iDATA'ya gittim. Yüksek Lisans Kabul belgem mevcut.

Henüz lisans diplomam yoktu o sebeple okuldan ıslak imzalı mezuniyetimi gösteren ingilizce bir belge alıp apostil yaptırmıştım fakat bu başvurumda kabul edilmedi. Okuldan belge, e-devlet çıktısı vs kabul edilmez. Mutlaka lisans diploması istiyorlar. Burada benim durumumda olan arkadaşlar mevcuttu bilgileri olsun.

Ayrıca ek olarak şu belgeleri unutmayın ;
- Eğitimin yüzyüze olacağına dair yazı
- Transkript ( 2 adet orjinal vardı olur dedi )
- Anabin sitesinden okulunuzun kaydı (yeni çıkmış buda, siteye baktığınızda okulun adının yanında H+ vs yazıyor açılan pencereden yazdıracaz sanırım, Institutionen>Suchen sekmesine bir göz atın)

Henüz bloke hesabını oluşturmamış olanlar için önerim;
Bloke hesabınızı her ihtimale karşı aylık 861 euro 12 ay için 10332 euro olacak şekilde açın. Değişiklik olmuş (Henüz yürürlüğe girmemiş ama girecekmiş)

nebileyimne

Mesaj gönderen nebileyimne » Prş Ağu 27, 2020 8:01 pm

exectus yazdı: Prş Ağu 27, 2020 7:32 pm Bugün randevum için Ankara iDATA'ya gittim. Yüksek Lisans Kabul belgem mevcut.

Henüz lisans diplomam yoktu o sebeple okuldan ıslak imzalı mezuniyetimi gösteren ingilizce bir belge alıp apostil yaptırmıştım fakat bu başvurumda kabul edilmedi. Okuldan belge, e-devlet çıktısı vs kabul edilmez. Mutlaka lisans diploması istiyorlar. Burada benim durumumda olan arkadaşlar mevcuttu bilgileri olsun.

Ayrıca ek olarak şu belgeleri unutmayın ;
- Eğitimin yüzyüze olacağına dair yazı
- Transkript ( 2 adet orjinal vardı olur dedi )
- Anabin sitesinden okulunuzun kaydı (yeni çıkmış buda, siteye baktığınızda okulun adının yanında H+ vs yazıyor açılan pencereden yazdıracaz sanırım, Institutionen>Suchen sekmesine bir göz atın)

Henüz bloke hesabını oluşturmamış olanlar için önerim;
Bloke hesabınızı her ihtimale karşı aylık 861 euro 12 ay için 10332 euro olacak şekilde açın. Değişiklik olmuş (Henüz yürürlüğe girmemiş ama girecekmiş)
Eksik belge olma durumunda kapıdan çevrilmiyor değil mi? Yani sizin durumunuzda diploma yok diyerekten sorun çıkarmadılar, ancak elde eder etmez göndermenizi istediler, doğru mu anladım?

exectus

Mesaj gönderen exectus » Prş Ağu 27, 2020 8:05 pm

nebileyimne yazdı: Prş Ağu 27, 2020 8:01 pm Eksik belge olma durumunda kapıdan çevrilmiyor değil mi? Yani sizin durumunuzda diploma yok diyerekten sorun çıkarmadılar, ancak elde eder etmez göndermenizi istediler, doğru mu anladım?
Maalesef belgelerim işleme konmadı. Beraber kontrol ettik, kontrol edilmiş halini bana geri verdi. 1-2 iş günü içerisinde Lisans diplomamı aldığımda, yoğunluk olmadığı durumda işleme devam edebiliriz dedi görevli. Anlayışlı biriydi. Umarım sorun çıkmaz.

nebileyimne

Mesaj gönderen nebileyimne » Prş Ağu 27, 2020 8:07 pm

exectus yazdı: Prş Ağu 27, 2020 8:05 pm Maalesef belgelerim işleme konmadı. Beraber kontrol ettik, kontrol edilmiş halini bana geri verdi. 1-2 iş günü içerisinde Lisans diplomamı aldığımda, yoğunluk olmadığı durumda işleme devam edebiliriz dedi görevli. Anlayışlı biriydi. Umarım sorun çıkmaz.
:( geçmiş olsun. Ama neyse en azından tekrar randevu almanız gerekmemiş.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Prş Ağu 27, 2020 8:08 pm

nebileyimne yazdı: Prş Ağu 27, 2020 8:07 pm :( geçmiş olsun. Ama neyse en azından tekrar randevu almanız gerekmemiş.
Teşekkür ederim. Haklısınız tekrardan randevu sürecine girseydim sıkıntı olacaktı...

boredmercury

Mesaj gönderen boredmercury » Prş Ağu 27, 2020 8:54 pm

exectus yazdı: Prş Ağu 27, 2020 7:32 pm
...

...
Bunu tam anlayamadım ben. Türkiye’de mezun olduğumuz okulun kaydını mı, yüksek lisans gideceğimiz okulun kaydını mı istiyorlar? İstenilen belgelerde böyle bir şey belirtilmemiş acaba sizden neden istediler özel bir sebebi var mı yoksa hepimizin götürmesi mi gerekiyor? Bilginiz varsa detay verebilirseniz çok sevinirim teşekkürler.

boredmercury

Mesaj gönderen boredmercury » Prş Ağu 27, 2020 8:59 pm

Merhabalar herkese,

17 Ağustos’ta İzmir’den direkt yüksek lisans kabülle vize başvurusu için online sistem üzerinden PNR kodu almıştım. Bugün randevum 1 Eylül’e verildi. Görüşme iData ofisinde olacak. Merak eden arkadaşlar için yazmış olayım.

Ayrıca “Randevu tarihiniz yer aldığı mail sizinle randevunuza 10-15 gün kala paylaşılacaktır.” ibaresi de yalan, randevuma 5 gün kala günü bana bildirildi. Şikayet ettiğimden değil ama söyleyeyim dedim :D

Ve “tarih değiştir” diye bir buton yanıyor fakat ben böyle bir ihtiyaç duymadığım ve tıklarsam ne olacağını bilemediğim için tıklamadım ama öyle bir buton var.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Prş Ağu 27, 2020 9:09 pm

boredmercury yazdı: Prş Ağu 27, 2020 8:54 pm Bunu tam anlayamadım ben. Türkiye’de mezun olduğumuz okulun kaydını mı, yüksek lisans gideceğimiz okulun kaydını mı istiyorlar? İstenilen belgelerde böyle bir şey belirtilmemiş acaba sizden neden istediler özel bir sebebi var mı yoksa hepimizin götürmesi mi gerekiyor? Bilginiz varsa detay verebilirseniz çok sevinirim teşekkürler.
İstenilen belgelerde yazmamasına rağmen ordaki herkesten istediler. Bugün yeni geldi sanırım bu uygulama. Dünkü başvurularda istemediler diye duymuştum. Anabin’in Sitede Almanya dışındaki ülkeler mevcut. Benim anladığım Türkiyedeki okulun belgesi. Yanınızda 2-3 adet fotokopi bulundurun bence her ihtimale karşı.

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Prş Ağu 27, 2020 9:15 pm

Arkadaşlar Ankara'dan idata sistemden pnr koduyla randevu ataması gerçekleştirilen (gün verilen) var mı? Eğer olursa söylerse çok sevinirimm

boredmercury

Mesaj gönderen boredmercury » Prş Ağu 27, 2020 9:17 pm

exectus yazdı: Prş Ağu 27, 2020 9:09 pm İstenilen belgelerde yazmamasına rağmen ordaki herkesten istediler. Bugün yeni geldi sanırım bu uygulama. Dünkü başvurularda istemediler diye duymuştum. Anabin’in Sitede Almanya dışındaki ülkeler mevcut. Benim anladığım Türkiyedeki okulun belgesi. Yanınızda 2-3 adet fotokopi bulundurun bence her ihtimale karşı.
Çok teşekkürler bilgi için, yoksa geri çevrilecektik bilmeden başvuruda. İnanılmazlar ya.
Çok sağ olun...

boredmercury

Mesaj gönderen boredmercury » Prş Ağu 27, 2020 9:25 pm

boredmercury yazdı: Prş Ağu 27, 2020 8:54 pm Bunu tam anlayamadım ben. Türkiye’de mezun olduğumuz okulun kaydını mı, yüksek lisans gideceğimiz okulun kaydını mı istiyorlar? İstenilen belgelerde böyle bir şey belirtilmemiş acaba sizden neden istediler özel bir sebebi var mı yoksa hepimizin götürmesi mi gerekiyor? Bilginiz varsa detay verebilirseniz çok sevinirim teşekkürler.
exectus yazdı: Prş Ağu 27, 2020 9:09 pm İstenilen belgelerde yazmamasına rağmen ordaki herkesten istediler. Bugün yeni geldi sanırım bu uygulama. Dünkü başvurularda istemediler diye duymuştum. Anabin’in Sitede Almanya dışındaki ülkeler mevcut. Benim anladığım Türkiyedeki okulun belgesi. Yanınızda 2-3 adet fotokopi bulundurun bence her ihtimale karşı.
boredmercury yazdı: Prş Ağu 27, 2020 9:17 pm Çok teşekkürler bilgi için, yoksa geri çevrilecektik bilmeden başvuruda. İnanılmazlar ya.
Çok sağ olun...
Edit: Şimdi baktım da ben Anabin'e. Arama yapıp kendi okulumu bulup yanındaki H+'a tıklayınca okulun adı yazmadan genel olarak bunun ne anlama geldiğinden bahsediliyor açıklamada. Yani işte H+ bu okulun denkliği var demektir falan gibi ne işe yaradığını anlatmışlar. Kendi okulumuzun adı olan bir şekilde bu denkliğin olduğu bir belge oluşturulabiliyor mu?

Şu Anabin H+ belgesi konusunda başka sorun yaşayan veya ne yapılması gerektiğini bilen varsa lütfen aydınlatabilir mi???

gzdeko

Mesaj gönderen gzdeko » Prş Ağu 27, 2020 9:29 pm

Eğer çok basit bir soru olmayacaksa anabin in sitesine girdiğimizde nereye girmemiz gerekiyor ? Ben henüz a1 seviyesinde almanca bildiğim için anlamakta zorlandım, rica etsem en azından screenshot alıp işaretler misiniz gireceğimiz yeri eğer mümkünse tabi ?

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Prş Ağu 27, 2020 9:31 pm

boredmercury yazdı: Prş Ağu 27, 2020 9:25 pm Edit: Şimdi baktım da ben Anabin'e. Arama yapıp kendi okulumu bulup yanındaki H+'a tıklayınca okulun adı yazmadan genel olarak bunun ne anlama geldiğinden bahsediliyor açıklamada. Yani işte H+ bu okulun denkliği var demektir falan gibi ne işe yaradığını anlatmışlar. Kendi okulumuzun adı olan bir şekilde bu denkliğin olduğu bir belge oluşturulabiliyor mu?

Şu Anabin H+ belgesi konusunda başka sorun yaşayan veya ne yapılması gerektiğini bilen varsa lütfen aydınlatabilir mi???
Okulunuzu bulduktan sonra isminin sol tarafında + işaretine tıklarsanız size yazdırabileceğiniz bir doküman sunuyor, oradan yazdırabilirsiniz.
Dosya ekleri
Adsız.png

gzdeko

Mesaj gönderen gzdeko » Prş Ağu 27, 2020 9:34 pm

kinryua yazdı: Prş Ağu 27, 2020 9:31 pm Okulunuzu bulduktan sonra isminin sol tarafında + işaretine tıklarsanız size yazdırabileceğiniz bir doküman sunuyor, oradan yazdırabilirsiniz.
Çok teşekkürlerr

boredmercury

Mesaj gönderen boredmercury » Prş Ağu 27, 2020 9:35 pm

kinryua yazdı: Prş Ağu 27, 2020 9:31 pm Okulunuzu bulduktan sonra isminin sol tarafında + işaretine tıklarsanız size yazdırabileceğiniz bir doküman sunuyor, oradan yazdırabilirsiniz.
Çok teşekkürler...

exectus

Mesaj gönderen exectus » Prş Ağu 27, 2020 9:45 pm

boredmercury yazdı: Prş Ağu 27, 2020 9:25 pm Edit: Şimdi baktım da ben Anabin'e. Arama yapıp kendi okulumu bulup yanındaki H+'a tıklayınca okulun adı yazmadan genel olarak bunun ne anlama geldiğinden bahsediliyor açıklamada. Yani işte H+ bu okulun denkliği var demektir falan gibi ne işe yaradığını anlatmışlar. Kendi okulumuzun adı olan bir şekilde bu denkliğin olduğu bir belge oluşturulabiliyor mu?

gzdeko yazdı: Prş Ağu 27, 2020 9:29 pm Eğer çok basit bir soru olmayacaksa anabin in sitesine girdiğimizde nereye girmemiz gerekiyor ? Ben henüz a1 seviyesinde almanca bildiğim için anlamakta zorlandım, rica etsem en azından screenshot alıp işaretler misiniz gireceğimiz yeri eğer mümkünse tabi ?
Ben de çok bilmiyorum. Ordaki görevli de bilmiyordu fakat ben şu şekilde yapacağım. Başka bir sekme bulamadım zaten.
1
1
2
2
3
3

boredmercury

Mesaj gönderen boredmercury » Prş Ağu 27, 2020 9:50 pm

exectus yazdı: Prş Ağu 27, 2020 9:45 pm Ben de çok bilmiyorum. Ordaki görevli de bilmiyordu fakat ben şu şekilde yapacağım. Başka bir sekme bulamadım zaten.

Evet ben aynen böyle yaptım ve üniversitemin adı yazan bir belge kaydettim. Belli ki istenilen belge o zaten.

Kilitli