Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
umudxx

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen umudxx » Çrş Ağu 26, 2020 2:16 pm

nebileyimne yazdı: Çrş Ağu 26, 2020 2:06 pm Ben de artık yorulmaya başladım, arayınca aramayın boşuna diyorlar, denk gelenlere veriyorlar. 2 eylül için randevu aldığını söyleyen vardı forumda sanıyorum, bekliyorum o zaman bize de verirler eylül başına diye. Ancak hala ses yok, 10-15 gün sonra olacak şekilde randevu tarihiniz atanır diyordu online başvuruyu ilk yaptığım zaman. Bugün verseler bile o mantıkla en erken 5 eylül'e denk geliyor. Aradaki günlerde kimseye vermeyecekler mi, ne yapmaya çalışıyorlar anlamadım. Online sistemden tarih atamak bu kadar zor olmasa gerek. Sistemdeki bu belirsizlik çok yordu beni, çok!
Dostum sen yine "atama" bekliyorsun ben daha o aşamaya bile gelemedim, daha açılmadığını randevu oluşturmadıklarını söylüyorlar. Her gün arıyordum biraz ara verdim Cuma yine arayacağım

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Çrş Ağu 26, 2020 2:18 pm

nebileyimne yazdı: Çrş Ağu 26, 2020 2:06 pm Ben de artık yorulmaya başladım, arayınca aramayın boşuna diyorlar, denk gelenlere veriyorlar. 2 eylül için randevu aldığını söyleyen vardı forumda sanıyorum, bekliyorum o zaman bize de verirler eylül başına diye. Ancak hala ses yok, 10-15 gün sonra olacak şekilde randevu tarihiniz atanır diyordu online başvuruyu ilk yaptığım zaman. Bugün verseler bile o mantıkla en erken 5 eylül'e denk geliyor. Aradaki günlerde kimseye vermeyecekler mi, ne yapmaya çalışıyorlar anlamadım. Online sistemden tarih atamak bu kadar zor olmasa gerek. Sistemdeki bu belirsizlik çok yordu beni, çok!
Hocam çok karıştırdınız yahu İstanbul’dan almış o randevu alan atama bekleyen 07ST koduyla.Ankara ve İzmir için 07ST kodu henüz açık değil bu kadar yani.Daha Ankaradan İzmir’den randevu alabilen yok şehir şehir değişiyor prosedür

mia15

Mesaj gönderen mia15 » Çrş Ağu 26, 2020 2:51 pm

Evet, ben de bu hafta aradığımda atanmaya başlandı demişlerdi ve konsolosluk tarafından atandığını okumuştum. İDATA online sistemi ile çağrı merkezi birbirinden tamamen kopuk bir şekilde hareket ediyorlar gibi. Ben de online randevumu geçen hafta aldım zaten, onların deyişiyle randevumuzun online randevu alım tarihinden sonra en erken 10-15 gün sonrası için bir tarih verileceği yazıyor.
Peki online randevusu olduğu halde çağrı merkezinden de direkt arayarak randevu alıp daha sonra online randevuyu 'iptal et' seçeneğini yapan oldu mu?

mia15

Mesaj gönderen mia15 » Çrş Ağu 26, 2020 2:55 pm

lali02 yazdı: Çrş Ağu 26, 2020 2:18 pm Hocam çok karıştırdınız yahu İstanbul’dan almış o randevu alan atama bekleyen 07ST koduyla.Ankara ve İzmir için 07ST kodu henüz açık değil bu kadar yani.Daha Ankaradan İzmir’den randevu alabilen yok şehir şehir değişiyor prosedür
İDATA sitesinden formu doldurduktan sonra "Ulusal online randevu al" seçeneği çıktı ve İstanbul için yapıyorum. Yüksek lisans direkt kabulum var ama çağrı merkezinden ilk hafta arayıp ulaşamadığım için online üzerinden randevu aldım ve halen "atama bekleniyor" yazıyor. Bu hafta çağrı merkezini aradığımda ise online randevu için ödeme yaptığımdan çağrı merkezinden randevu veremediklerini söylediler. Yoksa verebiliyorlarmış.

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Çrş Ağu 26, 2020 3:06 pm

mia15 yazdı: Çrş Ağu 26, 2020 2:55 pm İDATA sitesinden formu doldurduktan sonra "Ulusal online randevu al" seçeneği çıktı ve İstanbul için yapıyorum. Yüksek lisans direkt kabulum var ama çağrı merkezinden ilk hafta arayıp ulaşamadığım için online üzerinden randevu aldım ve halen "atama bekleniyor" yazıyor. Bu hafta çağrı merkezini aradığımda ise online randevu için ödeme yaptığımdan çağrı merkezinden randevu veremediklerini söylediler. Yoksa verebiliyorlarmış.
Siz en azından randevu ataması bekliyorsunuz ki onu da 15 gün içinde atıyorlar arkadaşlar gönlünüzü ferah tutun İstanbul şu an çalışıyor normal düzeninde.Sorun yaşayan şehirler sadece Ankara ve İzmir.Ben Ankara’dayım mesela Oradan biliyorum.Bu forumlarda randevu alamadık geri gönderildik randevum oluşmuyor açık değilmiş diyenler hep Ankara İzmir.İstanbulda yaşayanlar işlemlerine aynen devam etsin kafa karıştırmayalım boş yere,ayrıca herkes yazarken başvurduğu şehri yazsa bu kadar karışmazdı bence.Siz rahat olun Eylül ayı içinde randevu gelir size.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Çrş Ağu 26, 2020 3:08 pm

lali02 yazdı: Çrş Ağu 26, 2020 3:06 pm Siz en azından randevu ataması bekliyorsunuz ki onu da 15 gün içinde atıyorlar arkadaşlar gönlünüzü ferah tutun İstanbul şu an çalışıyor normal düzeninde.Sorun yaşayan şehirler sadece Ankara ve İzmir.Ben Ankara’dayım mesela Oradan biliyorum.Bu forumlarda randevu alamadık geri gönderildik randevum oluşmuyor açık değilmiş diyenler hep Ankara İzmir.İstanbulda yaşayanlar işlemlerine aynen devam etsin kafa karıştırmayalım boş yere,ayrıca herkes yazarken başvurduğu şehri yazsa bu kadar karışmazdı bence.Siz rahat olun Eylül ayı içinde randevu gelir size.
Bende bunu anlamıyorum işte hocam :D ben Ankara da yaşıyorum daha henüz randevu bile alamadım hani atama işlemi de bekleyemiyorum çünkü sürekli aradığımda henüz açılmadığını söylüyorlar. :D Randevu ataması bekleyenler sabırlı olup beklesinler bence henüz hiç randevu alamamıs kişiler daha zor durumda.

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Çrş Ağu 26, 2020 3:10 pm

umudxx yazdı: Çrş Ağu 26, 2020 3:08 pm Bende bunu anlamıyorum işte hocam :D ben Ankara da yaşıyorum daha henüz randevu bile alamadım hani atama işlemi de bekleyemiyorum çünkü sürekli aradığımda henüz açılmadığını söylüyorlar. :D Randevu ataması bekleyenler sabırlı olup beklesinler bence henüz hiç randevu alamamıs kişiler daha zor durumda.
Vallahi bir Ankaralı olarak anlıyorum halinizi :D muhtemelen yoğunluktan dolayı kademeli açıyorlar ama tahminimce Eylül ayı içinde Ankara da hizmet vermeye başlayacak,haftaya pazartesi tekrar arayalım. Aynen yani İstanbul içinde yaşayıp randevu ataması bekleyenler gerçekten rahat olsun bence de,biz daha bırakın randevu ataması falan hiç arayıp da ulaşamadığımız oluyor :D :D :lol: :lol:

boredmercury

Mesaj gönderen boredmercury » Çrş Ağu 26, 2020 3:23 pm

Arkadaşlar bütün şehirler ve şehirlerdeki uygulamalar tamamen birbirinden farklı. Bence de o yüzden başkasının randevu almış/alamamış olması üzerinden çıkarım yapmayalım.

İzmir'den randevu ataması bekliyorum ben de. Yüksek lisans için. Çünkü yüksek lisans başvuru işlemler online sistemden yapılıyor.
Yine İzmir'de başka bir arkadaşım telefonla randevu aldı çünkü o lisans için bekliyor.

Yani şu an her şehirde her öğrenci grubuna vize işlemleri henüz açılmadı. Açılmış olanlar da şehrine göre online ve telefon olarak dağıtılmış durumda. Hepimiz mecburen sakin olup bekleyeceğiz. Herkes gibi ben de sinir küpü bir şekilde bekliyorum ama başka çaremiz yok. Dün iData'yı aradım 2 saat hat düşürmeye çalıştım, sonra telefondaki görevli "eğer online sistemde soruları cevapladıktan sonra size kod verip çağrı merkezini arayın demiyorsa bir hiç bir şekilde buradan bir şey yapamayız" dedi kapattı.

Hepimize sabır ve akıl sağlığı diliyorum...

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Çrş Ağu 26, 2020 3:41 pm

Hiç kimsenin birbirinden haberi yok arkadaşlar. Bugün iData Ankara'da lisans şartlı kabul başvurum kabul edilmemişti, az önce büyükelçiliği arayıp isyan ettim haklı olaraktan. Daha sonra bir yere bağladılar ve bağladığı kişi vize görüşmesinin konsoloslukta olması gerektiğini söyledi. Bana iData'ya geleceksiniz dendi dedim, arayıp şikayet edin dediler :D bugün iData'daki yetkiliye de dedim telefonda olur dendi burda kabul etmiyorsunuz diye, o da şikayet oluşturun diyor. Valla bir şikayet etsem karşıki dağlar yıkılacak da neyse

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Çrş Ağu 26, 2020 4:03 pm

2eqendy yazdı: Çrş Ağu 26, 2020 3:41 pm Hiç kimsenin birbirinden haberi yok arkadaşlar. Bugün iData Ankara'da lisans şartlı kabul başvurum kabul edilmemişti, az önce büyükelçiliği arayıp isyan ettim haklı olaraktan. Daha sonra bir yere bağladılar ve bağladığı kişi vize görüşmesinin konsoloslukta olması gerektiğini söyledi. Bana iData'ya geleceksiniz dendi dedim, arayıp şikayet edin dediler :D bugün iData'daki yetkiliye de dedim telefonda olur dendi burda kabul etmiyorsunuz diye, o da şikayet oluşturun diyor. Valla bir şikayet etsem karşıki dağlar yıkılacak da neyse
Elçilliğe nasıl bağlanabildin? ben sürekli arıyorum otomatik mesajdan baska bir sonuca ulasamıyorum

nebileyimne

Mesaj gönderen nebileyimne » Çrş Ağu 26, 2020 4:08 pm

boredmercury yazdı: Çrş Ağu 26, 2020 3:23 pm Arkadaşlar bütün şehirler ve şehirlerdeki uygulamalar tamamen birbirinden farklı. Bence de o yüzden başkasının randevu almış/alamamış olması üzerinden çıkarım yapmayalım.

İzmir'den randevu ataması bekliyorum ben de. Yüksek lisans için. Çünkü yüksek lisans başvuru işlemler online sistemden yapılıyor.
Yine İzmir'de başka bir arkadaşım telefonla randevu aldı çünkü o lisans için bekliyor.

Yani şu an her şehirde her öğrenci grubuna vize işlemleri henüz açılmadı. Açılmış olanlar da şehrine göre online ve telefon olarak dağıtılmış durumda. Hepimiz mecburen sakin olup bekleyeceğiz. Herkes gibi ben de sinir küpü bir şekilde bekliyorum ama başka çaremiz yok. Dün iData'yı aradım 2 saat hat düşürmeye çalıştım, sonra telefondaki görevli "eğer online sistemde soruları cevapladıktan sonra size kod verip çağrı merkezini arayın demiyorsa bir hiç bir şekilde buradan bir şey yapamayız" dedi kapattı.

Hepimize sabır ve akıl sağlığı diliyorum...
Doğru diyorsun, yukarıda celallenmişim epey, gelen yorumlarla farkına vardım. Mecburen sakin olup beklemek gerek senin de dediğin gibi.

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Çrş Ağu 26, 2020 4:15 pm

umudxx yazdı: Çrş Ağu 26, 2020 4:03 pm Elçilliğe nasıl bağlanabildin? ben sürekli arıyorum otomatik mesajdan baska bir sonuca ulasamıyorum
Santraldeki kadın acıdı muhtemelen bana. Vize bölümü için sabah 8.30'da arayın o zaman yoğun olmaz dedi ama

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Çrş Ağu 26, 2020 4:16 pm

2eqendy yazdı: Çrş Ağu 26, 2020 4:15 pm Santraldeki kadın acıdı muhtemelen bana. Vize bölümü için sabah 8.30'da arayın o zaman yoğun olmaz dedi ama
Hocam numarayı verir misiniz?

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Çrş Ağu 26, 2020 4:19 pm

2eqendy yazdı: Çrş Ağu 26, 2020 3:41 pm Hiç kimsenin birbirinden haberi yok arkadaşlar. Bugün iData Ankara'da lisans şartlı kabul başvurum kabul edilmemişti, az önce büyükelçiliği arayıp isyan ettim haklı olaraktan. Daha sonra bir yere bağladılar ve bağladığı kişi vize görüşmesinin konsoloslukta olması gerektiğini söyledi. Bana iData'ya geleceksiniz dendi dedim, arayıp şikayet edin dediler :D bugün iData'daki yetkiliye de dedim telefonda olur dendi burda kabul etmiyorsunuz diye, o da şikayet oluşturun diyor. Valla bir şikayet etsem karşıki dağlar yıkılacak da neyse
Hocam ben de yazmıştım size 07ST başlığı altında görüşmenizin konsoloslukta olması gerekiyor diye,neyse bekleyelim bakalım illa ki açılacak bir şekilde ama unutmayın konsoloslukta oluyor bu lisans ve şartlı kabul görüşmeleri :D :D

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Çrş Ağu 26, 2020 4:21 pm

umudxx yazdı: Çrş Ağu 26, 2020 4:16 pm Hocam numarayı verir misiniz?
Elçiliğin kendi numarası
(0312) 455 51 00

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Çrş Ağu 26, 2020 4:22 pm

lali02 yazdı: Çrş Ağu 26, 2020 4:19 pm Hocam ben de yazmıştım size 07ST başlığı altında görüşmenizin konsoloslukta olması gerekiyor diye,neyse bekleyelim bakalım illa ki açılacak bir şekilde ama unutmayın konsoloslukta oluyor bu lisans ve şartlı kabul görüşmeleri :D :D
Orası öyle ama ben randevu aldığımda iData'ya çağırdılar. Ciddi bir irtibatsızlık var valla :D

cool

Mesaj gönderen cool » Çrş Ağu 26, 2020 4:24 pm

Merhaba dil kursu + sartli kabul seklinde olup pasaportunu alabilen oldu mu? Bizim icin durumlar duzeldi haberi olab bilgilendirebilir mi?

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Çrş Ağu 26, 2020 4:25 pm

2eqendy yazdı: Çrş Ağu 26, 2020 4:22 pm Orası öyle ama ben randevu aldığımda iData'ya çağırdılar. Ciddi bir irtibatsızlık var valla :D
Vallahi öyle herhalde yeni başlayan bir çalışana falan denk geldiniz bazıları cidden hiçbir şey bilmiyor :lol: :lol:

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Çrş Ağu 26, 2020 4:26 pm

2eqendy yazdı: Çrş Ağu 26, 2020 4:21 pm Elçiliğin kendi numarası
(0312) 455 51 00
bende hep bu numaradan arıyordum sabah 08:30 saatlerinde aramayı deniyim umarım biriyle konuşabilirim

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Çrş Ağu 26, 2020 4:28 pm

umudxx yazdı: Çrş Ağu 26, 2020 4:26 pm bende hep bu numaradan arıyordum sabah 08:30 saatlerinde aramayı deniyim umarım biriyle konuşabilirim
Bu numara hep düşüyor aslında santrale bağlanmak için 0'a basılıyor. Direkt vize bölümünü arayın bence 08.30'da
0312 455 5330

Kilitli