Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Görüşmesinde Dil Kursuna Tek Kur Kayıt

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
hanzas

Vize Görüşmesinde Dil Kursuna Tek Kur Kayıt

Mesaj gönderen hanzas » Çrş Ağu 26, 2020 12:01 pm

Herkese merhaba, 31 Ağustos tarihinde vize görüşmem var lisans şartlı kabul için. Özel bir dil kursuna kayıt olacağım lakin devam edeceğim kur olan B1 kuruna kayıt olup o belgeyi götürmem yeterli mi? C1 dahil bütün kurlara tek seferde kayıt olma zorunluluğum var mı?

noble

Re: Vize Görüşmesinde Dil Kursuna Tek Kur Kayıt

Mesaj gönderen noble » Çrş Ağu 26, 2020 12:15 pm

hanzas yazdı: Çrş Ağu 26, 2020 12:01 pm Herkese merhaba, 31 Ağustos tarihinde vize görüşmem var lisans şartlı kabul için. Özel bir dil kursuna kayıt olacağım lakin devam edeceğim kur olan B1 kuruna kayıt olup o belgeyi götürmem yeterli mi? C1 dahil bütün kurlara tek seferde kayıt olma zorunluluğum var mı?
Neden tek kura kaydoldugunu ve devaminda ne yapacagini sorabilirler. Kafalarını karıstırabilir, eğer gelecek kurslar icin de sana bir belge verme imkanları varsa onu talep et.

Bu arada vize anı defterine bakarsan, orada bazı ögrencilerin şartlı kabul icin gittigini ama basvurusunun kabul edilmedigini görebilirsin. Şu an şartli kabullerle alakali bir basvuru problemi var. Herkes çözülmesini bekliyor

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Çrş Ağu 26, 2020 12:24 pm

noble yazdı: Çrş Ağu 26, 2020 12:15 pm Neden tek kura kaydoldugunu ve devaminda ne yapacagini sorabilirler. Kafalarını karıstırabilir, eğer gelecek kurslar icin de sana bir belge verme imkanları varsa onu talep et.

Bu arada vize anı defterine bakarsan, orada bazı ögrencilerin şartlı kabul icin gittigini ama basvurusunun kabul edilmedigini görebilirsin. Şu an şartli kabullerle alakali bir basvuru problemi var. Herkes çözülmesini bekliyor
Evet bunu ben de farkettim. Bu kişilere sorduğumda İstanbul iData ofisinde, Ankara'da veya İzmir'de bu görüşmeye gittiklerini farkettim. Ben İstanbul konsolosluğunda görüşmeye gideceğim. Umarım bir sorun olmaz.

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Çrş Ağu 26, 2020 2:21 pm

hanzas yazdı: Çrş Ağu 26, 2020 12:24 pm Evet bunu ben de farkettim. Bu kişilere sorduğumda İstanbul iData ofisinde, Ankara'da veya İzmir'de bu görüşmeye gittiklerini farkettim. Ben İstanbul konsolosluğunda görüşmeye gideceğim. Umarım bir sorun olmaz.
Hocam siz bu forumdaki yazılanlara bakarak plan yapmayın konsolosluk iData size ne diyorsa onu yapın,içiniz rahat olsun İstanbul açık şu an.Şartlı kabul Veya direkt lisans fark etmeksizin kabul yazınız var ise değerlendirmeye alınır işleminiz.Ankara ve İzmir için ise henüz randevular açılmadı.Bu kadar olay yani herkes karıştırdı çorba etti valla.Siz içinizi ferah tutup belgeleri tamamlayın ;)

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Çrş Ağu 26, 2020 6:02 pm

lali02 yazdı: Çrş Ağu 26, 2020 2:21 pm Hocam siz bu forumdaki yazılanlara bakarak plan yapmayın konsolosluk iData size ne diyorsa onu yapın,içiniz rahat olsun İstanbul açık şu an.Şartlı kabul Veya direkt lisans fark etmeksizin kabul yazınız var ise değerlendirmeye alınır işleminiz.Ankara ve İzmir için ise henüz randevular açılmadı.Bu kadar olay yani herkes karıştırdı çorba etti valla.Siz içinizi ferah tutup belgeleri tamamlayın ;)
Teşekkür ederim, evet İstanbul için açık diye biliyorum ben de :D