Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
merves

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen merves » Pzr Ağu 23, 2020 2:02 pm

Arkadaşlar merhaba. Yüksek lisans için iki okuldan kabulüm var. İkisinin de kabul mektubunda yazan son kayıt tarihi 30 Eylül. Biri 30 Eylüle kadar orada olmam gerektiğini söylüyor diğeri 15 Ekime kadar süre veriyor. Vize için randevu tarihim belli değil daha ki bir sürü kişi zaten randevu bekliyor. Merak ettiğim aranızda okullarla görüşen var mı? Kayıt tarihinde bir esneme yapabileceklerini söylüyorlar mı? Benim görüştüğüm okullar vizeyle alakalı yaşanan sıkıntıları anlıyoruz ama yapabileceğimiz çok fazla da birşey yok maalesef tavrındalar. Gerçekten nasıl yetişeceğiz çok umutsuzum :/ (konuyu yanlış başlıkta açmadım umarım)

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Pzr Ağu 23, 2020 2:55 pm

runesia yazdı: Cmt Tem 25, 2020 2:21 pm Merhaba, siz yine de en azindan edevletten sgk ise giris/isten ayrilis belgesi falan cikarip goturun de garanti olsun, idataya belli olmaz :/
Evet ingilizce verdim bahsettiginiz dokumanlari, yeterli oldu. Ingilizce belgeler icin almanca ceviri gerekmiyor
Merhaba, konuyu daha önce sizinle konuştuğumuz için tekrar size sormak istedim. Çalışma/faaliyet belgesi için e devletten işe giriş belgesi aldığınızı söylemiştiniz, bu belgeyi aldıktan sonra çevirttiniz mi yoksa Türkçe olarak mı götürmüştünüz?

runesia

Mesaj gönderen runesia » Pzr Ağu 23, 2020 3:29 pm

kinryua yazdı: Pzr Ağu 23, 2020 2:55 pm Merhaba, konuyu daha önce sizinle konuştuğumuz için tekrar size sormak istedim. Çalışma/faaliyet belgesi için e devletten işe giriş belgesi aldığınızı söylemiştiniz, bu belgeyi aldıktan sonra çevirttiniz mi yoksa Türkçe olarak mı götürmüştünüz?
Merhaba, çevirtmedim Türkçe olarak getirdim. Fakat Idata'da sormadılar bile, yani boşuna getirmiş oldum.
Siz götürün garanti olsun, isterlerse verirsiniz.

dinlebenikucukkedi

Mesaj gönderen dinlebenikucukkedi » Pzr Ağu 23, 2020 4:26 pm

noble yazdı: Cmt Ağu 22, 2020 10:33 pm Schengen'den kastınız Besuch/Ziyaret vizesi ise şu anda böyle bir başvuru mümkün değil. Baska ülkeleri kastediyorsanız onu bilemiyorum ama Avrupada çoğu ülke ziyaret vizesi için basvuru almıyor. Direkt olarak önünüze çat diye ret koyma ihtimalleri yok, öyle bir şey olsa zaten randevu açmazlardı. Buna ek olarak benim gibi 6 aydır başvurusu sonuçlanmamış kişiler mevcut fakat ret veremiyorlar çünkü covid dısında bir sebep yok. Egitim vizesi bazı durumlarda 1.5-2 ayı süren sancılı bir süreç, zira evraklarınız adres göstermiş olduğunuz Ausländerbüroya gidecek. Geçmişte 20 günde vize alan da oldu 80-90 gün de alan da. Umarım 1 ay içinde alırsınız vizenizi
Genel olarak bahsettim hocam yoksa suanda tabiki Schengen vizesi cok acil durumlar haric verilimiyor. Almanya icin adres belirtmedim cunku suan nerede kalacagim belli degil ahngi auslanderbehorde ile iletisime gececekler? Okulun bulundugu sehir mi?

1 Ekimde donem 2 Kasimda dersler basliyor Munich Teknik icin bakalim

noble

Mesaj gönderen noble » Pzr Ağu 23, 2020 6:47 pm

dinlebenikucukkedi yazdı: Pzr Ağu 23, 2020 4:26 pm Genel olarak bahsettim hocam yoksa suanda tabiki Schengen vizesi cok acil durumlar haric verilimiyor. Almanya icin adres belirtmedim cunku suan nerede kalacagim belli degil ahngi auslanderbehorde ile iletisime gececekler? Okulun bulundugu sehir mi?

1 Ekimde donem 2 Kasimda dersler basliyor Munich Teknik icin bakalim
Anladım, adres kısmını tamamen boş mu bıraktınız? Eğer memur sorun etmediyse sıkıntı yok ama normalde illa ki bir adres istiyorlar, çünkü evraklarınız oradaki büroya gidecek. Münih'e gider evraklarınız. Ben de mesela kalacak yerim olmadığı için Ruhr Üniversitesi'nin adresini yazmıştım. Tamam dediler, ve belgelerim de Bochum'a gitti.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Pzr Ağu 23, 2020 7:25 pm

noble yazdı: Pzr Ağu 23, 2020 6:47 pm Anladım, adres kısmını tamamen boş mu bıraktınız? Eğer memur sorun etmediyse sıkıntı yok ama normalde illa ki bir adres istiyorlar, çünkü evraklarınız oradaki büroya gidecek. Münih'e gider evraklarınız. Ben de mesela kalacak yerim olmadığı için Ruhr Üniversitesi'nin adresini yazmıştım. Tamam dediler, ve belgelerim de Bochum'a gitti.
Ben adres kısmında diğer seçeneğini işaretleyip açıklamaya öğrenci yurdu beklediğimi yazdım.

noble

Mesaj gönderen noble » Pzr Ağu 23, 2020 10:50 pm

exectus yazdı: Pzr Ağu 23, 2020 7:25 pm Ben adres kısmında diğer seçeneğini işaretleyip açıklamaya öğrenci yurdu beklediğimi yazdım.
Tamamdır, dediğim gibi memurlar çok dikkatli bir şekilde inceliyor zaten ve sıkıntılı bir durumda uyarıda bulunuyorlar. Sorun olmamışsa her şey yolunda gitmiştir. Çok stres yapmaya gerek yok :)

mfurkan66

Mesaj gönderen mfurkan66 » Pzt Ağu 24, 2020 12:25 am

Merhaba ben 4 üniversiteden yüksek lisans için kabul aldım ve henüz hangisine gitmek istediğime karar vermedim. Vize görüşmesine giderken aldığım kabul belgelerinin hepsini götürüp, yetkililere karar vermedim bir okuldan daha sonuçların açıklanmasını bekliyorum dersem sıkıntı olur mu acaba. Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Umarım vize randevüme kadar beklediğim okul sonuçları açıklar bu durumdan kurtulurum.

noble

Mesaj gönderen noble » Pzt Ağu 24, 2020 12:38 am

mfurkan66 yazdı: Pzt Ağu 24, 2020 12:25 am Merhaba ben 4 üniversiteden yüksek lisans için kabul aldım ve henüz hangisine gitmek istediğime karar vermedim. Vize görüşmesine giderken aldığım kabul belgelerinin hepsini götürüp, yetkililere karar vermedim bir okuldan daha sonuçların açıklanmasını bekliyorum dersem sıkıntı olur mu acaba. Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Umarım vize randevüme kadar beklediğim okul sonuçları açıklar bu durumdan kurtulurum.
Hayır bu şekilde yapmayın kesinlikle. Ortada oluşan belirsizlik onlar tarafından hiç hoş bir şekilde karşılanmayacaktır. Böyle bir durumda motivasyon mektubu bile yazamazsınız zaten.

mfurkan66

Mesaj gönderen mfurkan66 » Pzt Ağu 24, 2020 12:47 am

noble yazdı: Pzt Ağu 24, 2020 12:38 am Hayır bu şekilde yapmayın kesinlikle. Ortada oluşan belirsizlik onlar tarafından hiç hoş bir şekilde karşılanmayacaktır. Böyle bir durumda motivasyon mektubu bile yazamazsınız zaten.
Mantıklı. Kabul aldığım ünilerden birisine karar vermiş gibi yazıyım o halde. Vizeyi aldıktan sonra, vize görüşmesinde gideceğimi belirttiğim yerden farklı bir üniversiteye karar verip gidersem, oradaki havalimanı memuru veya yabancılar dairesinde bir sıkıntı yaşarmıyım acaba? Abd ye giden bir arkadaşım için sorgu yapılmıştı bu durumdan dolayı.

noble

Mesaj gönderen noble » Pzt Ağu 24, 2020 1:17 am

mfurkan66 yazdı: Pzt Ağu 24, 2020 12:47 am Mantıklı. Kabul aldığım ünilerden birisine karar vermiş gibi yazıyım o halde. Vizeyi aldıktan sonra, vize görüşmesinde gideceğimi belirttiğim yerden farklı bir üniversiteye karar verip gidersem, oradaki havalimanı memuru veya yabancılar dairesinde bir sıkıntı yaşarmıyım acaba? Abd ye giden bir arkadaşım için sorgu yapılmıştı bu durumdan dolayı.
ABD'deki eyalet mantigi çok farkli. Resmen kendi içlerinde bir ülke gibiler. Yine de problem edilmemesi gerekirdi. Dediginiz sekilde yaparsaniz oturum uzatırken yabancilar şubesinde sorunla karşılaşma ihtimaliniz var. Vize verilirken, şu okulda egitim alacaktır şeklinde ibare olabilir ve böyle bir durumda farkli eyaletten/şehirden geldiginizi bahane göstererek oturumunuzu uzatmayabilirler. Biraz şansa da baglı anladigim kadariyla. Site sahibi de açiklamisti bu durumu daha önceden.

helvete_

Mesaj gönderen helvete_ » Pzt Ağu 24, 2020 9:29 am

Merhaba arkadaşlar dil kursu+lisans için de başvurular açılmış haberiniz olsun. Az önce 07ST koduyla İstanbul konsolosluğundan randevu aldım. 2 Eylül tarihinden itibaren gün verebiliyorlardı.

yellowstar

Mesaj gönderen yellowstar » Pzt Ağu 24, 2020 10:33 am

Merhabalar,
Geçen perşembe swift ile para yolladım ancak hala ulaşmadı çarşamba vize randevum var eğer bloke hesap işim hallolmazsa ne yapabilirim vize randevusunda sonra mı getirmemi istiyorlar acaba? Dekontu götüreceğim bu arada parayı yolladığıma dair. Eğer sıkıntı çıkacaksa nasıl erteleyebilirim randevumu.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Pzt Ağu 24, 2020 2:11 pm

yellowstar yazdı: Pzt Ağu 24, 2020 10:33 am Merhabalar,
Geçen perşembe swift ile para yolladım ancak hala ulaşmadı çarşamba vize randevum var eğer bloke hesap işim hallolmazsa ne yapabilirim vize randevusunda sonra mı getirmemi istiyorlar acaba? Dekontu götüreceğim bu arada parayı yolladığıma dair. Eğer sıkıntı çıkacaksa nasıl erteleyebilirim randevumu.
Hangi banka ile nereye swift yaptınız? Benimki 24 saatte geçmişti.

harunklnc

Mesaj gönderen harunklnc » Pzt Ağu 24, 2020 3:29 pm

Merhaba yüksek lisans şartlı kabul ile vize randevusu alabilen var mı ?

hazals

Mesaj gönderen hazals » Pzt Ağu 24, 2020 5:56 pm

Merhabalar
Dortmund’a dil kursuna kaydoldum. Marburgdan şartlı kabulüm var ve haftaya vize görüşmem var. Henüz kalacak bir yer bulamadım. WG de oda kiralamak istiyorum. Sizce adres bilgisine ne yazmalıyım. İlla bir adres yazmam gerekir mi?

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Pzt Ağu 24, 2020 6:03 pm

hazals yazdı: Pzt Ağu 24, 2020 5:56 pm Merhabalar
Dortmund’a dil kursuna kaydoldum. Marburgdan şartlı kabulüm var ve haftaya vize görüşmem var. Henüz kalacak bir yer bulamadım. WG de oda kiralamak istiyorum. Sizce adres bilgisine ne yazmalıyım. İlla bir adres yazmam gerekir mi?
Bence konaklama için acele etmeyin çünkü inanılmaz bir belirsizlik var. Başvuru formuna oraya gittiğimde ayarlayacağım yazanları görmüştüm

hazals

Mesaj gönderen hazals » Pzt Ağu 24, 2020 6:07 pm

2eqendy yazdı: Pzt Ağu 24, 2020 6:03 pm Bence konaklama için acele etmeyin çünkü inanılmaz bir belirsizlik var. Başvuru formuna oraya gittiğimde ayarlayacağım yazanları görmüştüm
Peki forma auslanderbehörde için bir adres yazmam gerekir mi? Yukarıda mecburi adres yazılması denmiş.

doga

Mesaj gönderen doga » Pzt Ağu 24, 2020 6:07 pm

exectus yazdı: Pzt Ağu 24, 2020 2:11 pm Hangi banka ile nereye swift yaptınız? Benimki 24 saatte geçmişti.
merhaba, siz hangi banka ile yaptınız acaba? Duruma göre ben de düşünüyorum da.

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Pzt Ağu 24, 2020 6:10 pm

hazals yazdı: Pzt Ağu 24, 2020 6:07 pm Peki forma auslanderbehörde için bir adres yazmam gerekir mi? Yukarıda mecburi adres yazılması denmiş.
Forumda biraz daha araştırın isterseniz ama youtube'da birisi Almanya'ya geldiğimde ayarlayacağım yazdım diyordu

Kilitli