Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da üniversite değiştirme

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
aariftr

Almanya'da üniversite değiştirme

Mesaj gönderen aariftr » Cmt Ağu 22, 2020 9:58 pm

Arkadaşlar herkese selam bu konu hakkında pek bilgi bulamadığım için sormak istedim. Diyelim ki İngilizce bir lisans bölümüne kabul alarak Almanya'ya geldik sonra Testdaf belgesi alıp Almanca bir bölüme geçmek istiyoruz. Ne kadar uğraştırıcı yada zor bir işlem bilgim yok ancak:

1)Üniversitenin farklı bir eyalette yada o bölümün olduğu farklı bir üniversite olması sorun teşkil eder mi?
2)Hochschule'den üniversitelere geçiş mümkün mü?

Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Re: Almanya'da üniversite değiştirme

Mesaj gönderen dabadee » Cmt Ağu 22, 2020 10:13 pm

aariftr yazdı: Cmt Ağu 22, 2020 9:58 pm Arkadaşlar herkese selam bu konu hakkında pek bilgi bulamadığım için sormak istedim. Diyelim ki İngilizce bir lisans bölümüne kabul alarak Almanya'ya geldik sonra Testdaf belgesi alıp Almanca bir bölüme geçmek istiyoruz. Ne kadar uğraştırıcı yada zor bir işlem bilgim yok ancak:

1)Üniversitenin farklı bir eyalette yada o bölümün olduğu farklı bir üniversite olması sorun teşkil eder mi?
2)Hochschule'den üniversitelere geçiş mümkün mü?

Teşekkürler.
1-) Başvuru yapacaksın kabul alacaksın gene aynı prösedürler işte.
Yani sıkıntı olmaz.
2-) Bilmiyorum

Kullanıcı avatarı
aariftr

Mesaj gönderen aariftr » Cmt Ağu 22, 2020 10:30 pm

dabadee yazdı: Cmt Ağu 22, 2020 10:13 pm 1-) Başvuru yapacaksın kabul alacaksın gene aynı prösedürler işte.
Yani sıkıntı olmaz.
2-) Bilmiyorum
Oturum konusunda sorun olabileceğini görmüştüm o yüzden onu sordum

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cmt Ağu 22, 2020 10:45 pm

aariftr yazdı: Cmt Ağu 22, 2020 10:30 pm Oturum konusunda sorun olabileceğini görmüştüm o yüzden onu sordum
O konuda bilgim yok ama neden olsunki? Bir üniye kabul aliyorsun kaydini yaptirmiyorsun başka bir ünidende kabul aliyorsun ama kaydini oraya yaptiriyorsun bunun oturumunda ne gibi etkileri olabilirki? Şuan bende merak ettim açıkçası

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Ağu 23, 2020 10:57 pm

3. semesterin sonuna kadar HS den üniversiteye gecis yapabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzt Ağu 24, 2020 8:21 am

Physiker yazdı: Pzr Ağu 23, 2020 10:57 pm 3. semesterin sonuna kadar HS den üniversiteye gecis yapabilirsin.
Bu herkes içinmi geçerli yoksa sadece yabancılar içinmi

eandrust

Mesaj gönderen eandrust » Çrş Eyl 02, 2020 6:06 pm

Bu konuda benim de sorularım var.
En erken kabul aldığım üniversite ile vize başvurusu yapacağım ancak vize başvurumdan sonra açıklanacak başka okullar var ve önceliğim olanlar da var içlerinde. Onları beklersem geç kalacağım, vizeye başvurursam başka üniversiteye geçişte yabancılar şubesiyle muhattap olacağım diye konsolosluktan cevap geldi.
Kesin bir bilgisi olan, böyle bir durumda deneyimi olan var mı? Kayıt yaptırmam, kayıdımdan sonra mı geçmem gerekir? Ve bunu yabancılar şubesine bildirmem gerekecek mi? Vizemin iptal olma durumu mu var yoksa kurumlar arası belge geçişi mi olacak?
Hiçbir belge göstermeden/kimseyle muhattap olmadan okulumu değiştiremem diye düşünüyorum.

Berkberk

Mesaj gönderen Berkberk » Pzt May 08, 2023 10:53 am

Physiker yazdı: Pzr Ağu 23, 2020 10:57 pm 3. semesterin sonuna kadar HS den üniversiteye gecis yapabilirsin.
peki hiç ders saydırmadan baştan başlarsam böyle bir sınırlama olur mu yine de?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 08, 2023 11:57 pm

Kanunen yabanci ögrenciler 3.semesterin sonuna kadar bölüm veya üniversite degisikligi yapabilirler. Oldukca basit aciklandi sanirim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com