Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
2eqendy

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen 2eqendy » Cum Ağu 21, 2020 12:58 pm

umudxx yazdı: Cum Ağu 21, 2020 12:53 pm Al işte :D Herkes için bir karışıklık oldu Ankara Elçilliğine gitsek acaba bir yetkili kişiye görüştürürler mi? benim 1 eylül de orada olmam lazım tüm evraklar da hazır
Sizin 1 eylüle nasıl yetişecek ki ama? genelde 4 haftada falan çıkıyordu vizeler

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Cum Ağu 21, 2020 12:59 pm

ciruhr yazdı: Cum Ağu 21, 2020 12:55 pm randevu başvuruduğunuz tarihten itibaren 2 hafta içerisinde atanıyor.O tarih size uzak gelirse ararsınız idatayı daha yakın tarihlerde biri iptal etmişsse o tarihe kaydırıyorlar.
Yani kaydınız bulunamadı yazısı randevu tarihiniz henüz atanmadı demek anladığım kadarıyla, çünkü atama bekleniyor gibi bir yazı bekliyordum o sebepten. Tamamdır çok teşekkür ederim

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Cum Ağu 21, 2020 1:11 pm

cnsn159 yazdı: Cum Ağu 21, 2020 12:59 pm Yani kaydınız bulunamadı yazısı randevu tarihiniz henüz atanmadı demek anladığım kadarıyla, çünkü atama bekleniyor gibi bir yazı bekliyordum o sebepten. Tamamdır çok teşekkür ederim
ben dikkat etmemişim tam yazdığınıza ,atama bekliyor yazısı çıkması lazım normalde.Demekki kaydınız ya silinmiş yada başvurunuz tam olmamış.Size bir mail geldiyse onunla idatanın bize yazın kısmına pnr numarasıyla bir yazı yazın bence.Aramanızı pek tavsiye etmem yazarsanız elinizde kanıtta olur bir sıkıntı durumunda

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Cum Ağu 21, 2020 1:19 pm

ciruhr yazdı: Cum Ağu 21, 2020 1:11 pm ben dikkat etmemişim tam yazdığınıza ,atama bekliyor yazısı çıkması lazım normalde.Demekki kaydınız ya silinmiş yada başvurunuz tam olmamış.Size bir mail geldiyse onunla idatanın bize yazın kısmına pnr numarasıyla bir yazı yazın bence.Aramanızı pek tavsiye etmem yazarsanız elinizde kanıtta olur bir sıkıntı durumunda
Bize yazın kısmında dönüyorlar mı peki daha önce yazmıştım çünkü mail geldi şikayetleriniz varsa çağrı merkeziyle iletişime geçebilirsiniz şeklinde

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Cum Ağu 21, 2020 1:21 pm

cnsn159 yazdı: Cum Ağu 21, 2020 1:19 pm Bize yazın kısmında dönüyorlar mı peki daha önce yazmıştım çünkü mail geldi şikayetleriniz varsa çağrı merkeziyle iletişime geçebilirsiniz şeklinde
birkaç gün içinde kesin dönüyorlar evet

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Cum Ağu 21, 2020 1:42 pm

kinryua yazdı: Cum Ağu 21, 2020 9:36 am Merhaba, bana parayla ilgili bir şey sormadı, zaten para yatırmadan pnr kodu almak mümkün değil ki işlem sırasında para yatırma var çünkü. Ben de 70 tl yatırmıştım ama bana sormadılar iptal edin dediler iptal ettim. Gerçekten ya çalışanlarda sıkıntı var ya da saat başı prosedür değişiyor. Bence tekrar arayın başka birisi denk gelirse randevunuzu oluşturur belki.
Konuşabildim, aynı anda hem pnr kodu hem kod verilmiyor. İkisi birden varsa bir şeyi yanlış yapmış olabilirsiniz. Ben randevu oluştururum ancak orada iptal olabilir ben bir sorumluluk kabul etmem bu durumda dedi. Konuşurken telefon kapandı. Alamadım yine

Derken tekrar arandım. Ve randevu aldım. Umarım bir problem olmamıştır. Siz pnr kodu iptal nasıl ettiniz acaba?
En son cnsn159 tarafından Cum Ağu 21, 2020 1:50 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

nebileyimne

Mesaj gönderen nebileyimne » Cum Ağu 21, 2020 1:49 pm

Bu arada kafa karışıklığına yol açabilecek bir nokta var sanıyorum.

https://randevu.idata.com.tr/operations

Bu linkte tarafınıza randevu tarihi atanmışsa işlem yapabiliyorsunuz.

https://ulusalrandevu.idata.com.tr/tr/editappointment

Bu linkte ise randevu talebinizin durumunu görüntüleyebiliyorsunuz ya da iptal edebiliyorsunuz. Online başvurup tarih atanmasını bekleyenlerin PNR'ı burada geçerli. Yani eğer tarih almamışsanız yukarıdaki linkte kayıt bulunamadı demesi normal çünkü size bir randevu atanmamış henüz.

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Cum Ağu 21, 2020 1:52 pm

nebileyimne yazdı: Cum Ağu 21, 2020 1:49 pm Bu arada kafa karışıklığına yol açabilecek bir nokta var sanıyorum.

https://randevu.idata.com.tr/operations

Bu linkte tarafınıza randevu tarihi atanmışsa işlem yapabiliyorsunuz.

https://ulusalrandevu.idata.com.tr/tr/editappointment

Bu linkte ise randevu talebinizin durumunu görüntüleyebiliyorsunuz ya da iptal edebiliyorsunuz. Online başvurup tarih atanmasını bekleyenlerin PNR'ı burada geçerli. Yani eğer tarih almamışsanız yukarıdaki linkte kayıt bulunamadı demesi normal çünkü size bir randevu atanmamış henüz.
Ben arayıp randevu aldım 09ST koduyla, ancak hem PNR kodu hem 09ST kodu gelmemiş olması lazım dedi. Ben yine veririm ancak bir problem çıkabilir dedi. Randevum var ama şuan. Bir şeyler ters mi gidiyor anlamıyorum mutlu bile olamadım

ssedapolatt

Mesaj gönderen ssedapolatt » Cum Ağu 21, 2020 1:53 pm

Arkadaşlar merhaba,

Yardımcı olabilmesi adına sürecimi yazmak istedim. 12 Ağustos'ta yaklaşık 350 kere arayarak İdata Ankara Ofisi'nden 20 Ağustos için randevumu alabildim (şu an tüm ofisler için ulusal vize randevusu veriliyor diye biliyorum)

Gerekli evraklarımın hepsi İngilizceydi (CV, motivasyon mektubu vs.) Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğimi ise ne olur ne olmaz diye Almanca'ya çevirttim. Ben Fintiba Bank'tan bloke hesap açtırdım, Yapı Kredi üzerinden paramı gönderdim ve 2 günde karşı tarafa param geçmişti. Bu işlem için sadece 25 eur transfer ücreti ödedim. En çok araştırdığım konu ise kısa süreli seyahat sağlık sigortası idi çünkü AT11 imi henüz alamadım. Bunun için ise Gulf Sigorta'dan yaklaşık 1 aylık bir seyahat sağlık sigortası yaptırdım (diğer sigorta şirketlerine göre daha uygun fiyatlı) ve hiçbir sıkıntı çıkmadı.

20 Ağustos günü İdata'ya gittiğimde ise kısa bir bekleme süresinin ardından, görevli tüm evraklarımı kontrol etti bir eksik olmadığını söyledi. Herhangi bir mülakat olmuyor, size 4 sayfalık Alman Hükümeti'nin istediği sorulardan oluşan bir soru-cevap kağıdı veriyorlar. Neden bu üniversite, neden bu şehir, geçiminizi nasıl sağlayacaksınız gibi sorular var. Yani görevli size birşey sormuyor sadece bunu doldurmanızı istiyor. Sonra ödememi yapıp, parmak izimi verdim ve pasaportumun gelmesini bekliyorum. Özellikle bu süreçte vizenin ne kadar sürede çıkacağını tahmin edemediklerini belirttiler fakat benim okuldan aldığım ve 1 Ekim'den önce orada fiziksel olarak bulunmam gerektiğini belirten bir yazım vardı. Bu sebeple sürecin hızlanacağını umut ediyorum.

Umarım faydalı olabilmişimdir.

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Cum Ağu 21, 2020 1:59 pm

ssedapolatt yazdı: Cum Ağu 21, 2020 1:53 pm Arkadaşlar merhaba,

Yardımcı olabilmesi adına sürecimi yazmak istedim. 12 Ağustos'ta yaklaşık 350 kere arayarak İdata Ankara Ofisi'nden 20 Ağustos için randevumu alabildim (şu an tüm ofisler için ulusal vize randevusu veriliyor diye biliyorum)

Gerekli evraklarımın hepsi İngilizceydi (CV, motivasyon mektubu vs.) Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğimi ise ne olur ne olmaz diye Almanca'ya çevirttim. Ben Fintiba Bank'tan bloke hesap açtırdım, Yapı Kredi üzerinden paramı gönderdim ve 2 günde karşı tarafa param geçmişti. Bu işlem için sadece 25 eur transfer ücreti ödedim. En çok araştırdığım konu ise kısa süreli seyahat sağlık sigortası idi çünkü AT11 imi henüz alamadım. Bunun için ise Gulf Sigorta'dan yaklaşık 1 aylık bir seyahat sağlık sigortası yaptırdım (diğer sigorta şirketlerine göre daha uygun fiyatlı) ve hiçbir sıkıntı çıkmadı.

20 Ağustos günü İdata'ya gittiğimde ise kısa bir bekleme süresinin ardından, görevli tüm evraklarımı kontrol etti bir eksik olmadığını söyledi. Herhangi bir mülakat olmuyor, size 4 sayfalık Alman Hükümeti'nin istediği sorulardan oluşan bir soru-cevap kağıdı veriyorlar. Neden bu üniversite, neden bu şehir, geçiminizi nasıl sağlayacaksınız gibi sorular var. Yani görevli size birşey sormuyor sadece bunu doldurmanızı istiyor. Sonra ödememi yapıp, parmak izimi verdim ve pasaportumun gelmesini bekliyorum. Özellikle bu süreçte vizenin ne kadar sürede çıkacağını tahmin edemediklerini belirttiler fakat benim okuldan aldığım ve 1 Ekim'den önce orada fiziksel olarak bulunmam gerektiğini belirten bir yazım vardı. Bu sebeple sürecin hızlanacağını umut ediyorum.

Umarım alırsınız en kısa zamanda. Siz ne için gidiyorsunuz?

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Cum Ağu 21, 2020 2:00 pm

kinryua yazdı: Prş Ağu 20, 2020 1:00 pm Ben de anlayabilmiş değilim. Bence her gün aramaya devam edin sonuçta bana randevu verdiler size de vereceklerdir diye düşünüyorum. Dediğiniz gibi her gün sistem değişiyor herhalde ya da onlar da ne yaptıklarını bilmiyorlar. Dün aradığımda herkes pnr kodu aşamasından geçmeli sizin kodunuz açıldığında size randevu verecek sistem telefondan veremiyoruz dolu dediler, bugün pnr kodunu iptal ettirip randevu verdiler anlamadım yani.
Merhaba sizi sürekli alıntılıyorum. Ben de pnr kodunu iptal etmeliyim değil mi? Bir sorun çıkmaz herhalde? Bir de sistemden sorguladığımda randevum görünmüyor,ancak mailimde var. Bir sıkıntı olur mu fikriniz var mı?

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Cum Ağu 21, 2020 2:07 pm

cnsn159 yazdı: Cum Ağu 21, 2020 1:42 pm Konuşabildim, aynı anda hem pnr kodu hem kod verilmiyor. İkisi birden varsa bir şeyi yanlış yapmış olabilirsiniz. Ben randevu oluştururum ancak orada iptal olabilir ben bir sorumluluk kabul etmem bu durumda dedi. Konuşurken telefon kapandı. Alamadım yine

Derken tekrar arandım. Ve randevu aldım. Umarım bir problem olmamıştır. Siz pnr kodu iptal nasıl ettiniz acaba?
https://ulusalrandevu.idata.com.tr/tr/editappointment bu linkten pnr kodunuzu girip sorgulayınca iptal etme butonu var, oradan iptal etmiştim. Gene saçma sapan bir bilgi vermişler, 09ST kodu ile randevu al butonuna basarak pnr kodu aldım neyi yanlış yapmış olabiliriz? Soruları cevaplayınca 09ST kodu çıktı ve randevu al butonuyla pnr kodu aldım. Ayrıca yukarıda atılan https://randevu.idata.com.tr/operations linkinden de bakıyorum kayıt bulunamadı diyor. Şimdi benim de kafam karıştı, idata ofisine gidince sizin randevunuz yok gibi saçma sapan bir durumla karşılaşmayız umarım. Ayrıca orada iptal olabilir demesinin sebebi ne olabilir anlamadım.

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Cum Ağu 21, 2020 2:36 pm

kinryua yazdı: Cum Ağu 21, 2020 2:07 pm https://ulusalrandevu.idata.com.tr/tr/editappointment bu linkten pnr kodunuzu girip sorgulayınca iptal etme butonu var, oradan iptal etmiştim. Gene saçma sapan bir bilgi vermişler, 09ST kodu ile randevu al butonuna basarak pnr kodu aldım neyi yanlış yapmış olabiliriz? Soruları cevaplayınca 09ST kodu çıktı ve randevu al butonuyla pnr kodu aldım. Ayrıca yukarıda atılan https://randevu.idata.com.tr/operations linkinden de bakıyorum kayıt bulunamadı diyor. Şimdi benim de kafam karıştı, idata ofisine gidince sizin randevunuz yok gibi saçma sapan bir durumla karşılaşmayız umarım. Ayrıca orada iptal olabilir demesinin sebebi ne olabilir anlamadım.
gerçekten o kadar korkuyorum ki bu durumdan, çünkü anladığım kadarıyla pnr kodun varsa randevu atıyor (ama ödemediysen parayı biz veriyoruz demişti bundan önceki kaç kodun var vs diye sormadan). senin adına pnr kodu gelmiş olması sorun olabilir çünkü aynı anda hem pnr kodu hem o 4 haneli kod gelmemiş olması lazım dedi, biz 4 haneli koda göre işlem yapıyoruz PNR ile işimiz yok falan dedi. pnr kodunu iptal etmeli miyim gerçekten katiyen emin olamıyorum çünkü o kodla geldi bana 4 haneli kod. Ne yapmalı nasıl öğrenilebilir. eylülü beklemek sorun olabilir mi acaba keşke PNR iptal etmeseydik der miyiz hiçbir fikrim yok

ssedapolatt

Mesaj gönderen ssedapolatt » Cum Ağu 21, 2020 2:38 pm

2eqendy yazdı: Cum Ağu 21, 2020 1:59 pm Umarım alırsınız en kısa zamanda. Siz ne için gidiyorsunuz?
Kassel Üniversitesi'ne master için kabul aldım, teşekkür ederim

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Cum Ağu 21, 2020 2:39 pm

cnsn159 yazdı: Cum Ağu 21, 2020 2:36 pm gerçekten o kadar korkuyorum ki bu durumdan, çünkü anladığım kadarıyla pnr kodun varsa randevu atıyor (ama ödemediysen parayı biz veriyoruz demişti bundan önceki kaç kodun var vs diye sormadan). senin adına pnr kodu gelmiş olması sorun olabilir çünkü aynı anda hem pnr kodu hem o 4 haneli kod gelmemiş olması lazım dedi, biz 4 haneli koda göre işlem yapıyoruz PNR ile işimiz yok falan dedi. pnr kodunu iptal etmeli miyim gerçekten katiyen emin olamıyorum çünkü o kodla geldi bana 4 haneli kod. Ne yapmalı nasıl öğrenilebilir. eylülü beklemek sorun olabilir mi acaba keşke PNR iptal etmeseydik der miyiz hiçbir fikrim yok
Ben tekrar arıyorum şimdi, siz tam ne olduğunu öğrenmeden pnr kodunu iptal etmeyin ne olur ne olmaz . Bakalım bana ne diyecekler :D

exectus

Mesaj gönderen exectus » Cum Ağu 21, 2020 2:44 pm

ssedapolatt yazdı: Cum Ağu 21, 2020 1:53 pm Arkadaşlar merhaba,

Merhaba, öncelikle bu süreçte belgeleri teslim edip en azından randevu işinden kurtulmuş olmanız sevindirici. Benim randevumda 27 Ağustosta. Sizden de transkript istediler mi? Master için.

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Cum Ağu 21, 2020 2:46 pm

kinryua yazdı: Cum Ağu 21, 2020 2:39 pm Ben tekrar arıyorum şimdi, siz tam ne olduğunu öğrenmeden pnr kodunu iptal etmeyin ne olur ne olmaz . Bakalım bana ne diyecekler :D
Hem PNR kodu hem 4 haneli kod olmaması lazım, pnr koduna randevu otomatik yapılacak ben sistemden bakamıyorum, 4 haneliye göre veriyorum randevuzunu ama sorun olabilir dendi. Lütfen beni de bilgilendirin :oops: teşekkür ettim

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Cum Ağu 21, 2020 2:55 pm

Emin olmamakla birlikte şu ana kadarki anladıklarımdan yola çıkarak, bizim siteden 4 haneli kod kısmına geldiğimiz anda yani ekranda gördüğümüzde bi karar vermemiz gerekiyor sanırım, randevu al dersek PNR kodu verip kendi atamasının yapmasını bekliyoruz, 4 haneli kodla ile ise telefondan arayarak alabiliyoruz PNR'a bulaşmadan, bu gayet mantıklı lakin hala aradığımda PNR kodu almanız gerek sistem değişti dendi aklım almıyor. Eğer yanlışım varsa düzeltin lütfen

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Cum Ağu 21, 2020 3:02 pm

cnsn159 yazdı: Cum Ağu 21, 2020 2:55 pm Emin olmamakla birlikte şu ana kadarki anladıklarımdan yola çıkarak, bizim siteden 4 haneli kod kısmına geldiğimiz anda yani ekranda gördüğümüzde bi karar vermemiz gerekiyor sanırım, randevu al dersek PNR kodu verip kendi atamasının yapmasını bekliyoruz, 4 haneli kodla ile ise telefondan arayarak alabiliyoruz PNR'a bulaşmadan, bu gayet mantıklı lakin hala aradığımda PNR kodu almanız gerek sistem değişti dendi aklım almıyor. Eğer yanlışım varsa düzeltin lütfen
direkt okula başlıcaksan kod vermez direkt randevu al çıkıyor master için.Siz kodu nerden buldunuzda aradınız onları ben orayı anlamadım ama kafanız bence çok fazla karışmış sizin ,biraz sakin olmakta fayda var
En son ciruhr tarafından Cum Ağu 21, 2020 3:04 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Cum Ağu 21, 2020 3:03 pm

ciruhr yazdı: Cum Ağu 21, 2020 3:02 pm direkt okula başlıcaksan kod vermez direkt randevu al çıkıyor master için.
Hangi koddan bahsediyorsun PNR mı 4 haneli mi?

Kilitli