Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

IDATA Lisans vize başvurusu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Ogrenci99

IDATA Lisans vize başvurusu

Mesaj gönderen Ogrenci99 » Prş Ağu 20, 2020 5:51 pm

Merhaba arkadaşlar idata dan lisans vize başvurum için vize randevusu almıştım. Bütün belgelerim hazır bir şekilde bugün randevuya gittim fakat sadece master ve Erasmus öğrencilerine vize verdiklerini , şu an lisans öğrencilerine vize vermediklerini söylediler. Bu durum aklımı çok karıştırdı çünkü idata dan randevu alırken lisans için almıştım ve hiçbir sorun çıkmadı. Okuldan direk kabulum ve prazensbescheinigung belgem de var. Benzer durum yaşayanlar var mı içinizde. Şu an çok çaresizim bütün belgelerim hazır bir şekilde napıcağımı bilmeden bekliyorum.

hanzas

Re: IDATA Lisans vize başvurusu

Mesaj gönderen hanzas » Prş Ağu 20, 2020 7:30 pm

Ogrenci99 yazdı: Prş Ağu 20, 2020 5:51 pm Merhaba arkadaşlar idata dan lisans vize başvurum için vize randevusu almıştım. Bütün belgelerim hazır bir şekilde bugün randevuya gittim fakat sadece master ve Erasmus öğrencilerine vize verdiklerini , şu an lisans öğrencilerine vize vermediklerini söylediler. Bu durum aklımı çok karıştırdı çünkü idata dan randevu alırken lisans için almıştım ve hiçbir sorun çıkmadı. Okuldan direk kabulum ve prazensbescheinigung belgem de var. Benzer durum yaşayanlar var mı içinizde. Şu an çok çaresizim bütün belgelerim hazır bir şekilde napıcağımı bilmeden bekliyorum.
Ankara'da mı gittiniz vize görüşmesine?

Ogrenci99

Mesaj gönderen Ogrenci99 » Prş Ağu 20, 2020 7:33 pm

evet

meliksahg

Mesaj gönderen meliksahg » Cum Ağu 21, 2020 12:19 am

Ogrenci99 yazdı: Prş Ağu 20, 2020 5:51 pm Merhaba arkadaşlar idata dan lisans vize başvurum için vize randevusu almıştım. Bütün belgelerim hazır bir şekilde bugün randevuya gittim fakat sadece master ve Erasmus öğrencilerine vize verdiklerini , şu an lisans öğrencilerine vize vermediklerini söylediler. Bu durum aklımı çok karıştırdı çünkü idata dan randevu alırken lisans için almıştım ve hiçbir sorun çıkmadı. Okuldan direk kabulum ve prazensbescheinigung belgem de var. Benzer durum yaşayanlar var mı içinizde. Şu an çok çaresizim bütün belgelerim hazır bir şekilde napıcağımı bilmeden bekliyorum.
Ben de almayı denedim ama daha açılmadı randevular dediler lisans için. Haftaya açılacağını düşünüyoruz dediler. Benim de aynı şekilde direk kabulüm var.

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Cum Ağu 21, 2020 1:31 am

Arkadaşlar konuya açıklık getirelim lisans için konsolosluğa gitmeniz gerekiyor iData ilgilenmiyor lisans vizesiyle

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Cum Ağu 21, 2020 9:59 am

lali02 yazdı: Cum Ağu 21, 2020 1:31 am Arkadaşlar konuya açıklık getirelim lisans için konsolosluğa gitmeniz gerekiyor iData ilgilenmiyor lisans vizesiyle
doğrudan konsoloslukla bi randevu oluşturamazsın. Her şartta iDatayla görüşmen gerekiyor

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Cum Ağu 21, 2020 10:38 am

2eqendy yazdı: Cum Ağu 21, 2020 9:59 am doğrudan konsoloslukla bi randevu oluşturamazsın. Her şartta iDatayla görüşmen gerekiyor
Zaten öyle.Sadece elinizde belgelerle iData ofisine gitmeyeceksiniz konsolosluğa gitmeniz lazım randevu tarihinde

Ogrenci99

Mesaj gönderen Ogrenci99 » Cum Ağu 21, 2020 10:41 am

konsolosluğa da gittim dün. İsminize burda randevu yok idata ya gidin dediler.

Ogrenci99

Mesaj gönderen Ogrenci99 » Cum Ağu 21, 2020 11:12 am

Az önce idatayla konuştum. Lisans başvuruları (ankara) şu an kapalıymış. Yoğunluk oluşucağından dolayı ulusal vize kategorilerini kademeli olarak açıyorlarmış. Şu an sadece erasmus ve master öğrencileri için randevu veriliyormuş. Lisans randevusu için beklemeliymişiz.

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Cum Ağu 21, 2020 11:47 am

Merhaba. ben 10 Martta vize başvuruları kapanmadan önce, Istanbul'da konsoloslukla Lisans -Dvizesi için görüştüm. 10 marttan bu yana pandemi yüzünden bekledik, ama vizesini alan arkadaşları görünce konsolosluğu arayıp sıkıştırmaya başladım soru sordum sürekli, 'vizesini alan arkadaşlar var benim bekleme sebebim nedir, belgelerim tam olduğu halde' diye sordum. Flugverbot ile ilgili mi diye de sordum, sordum da sordum. hiç birine düzgün cevap veremeyen insanlarla konuştum hep. neden beklediğimizi, ne kadar bekleyeceğimizi söyleyemiyorlar. Almanca mail atıyorum çeviriye takılmasın süre uzamasın diye, maile bile çok geç cevap veriyorlar veya vermiyorlar. bekleme sebebim şuan üniversite öncesi dil kursu öğrencisi olduğum için mi diye sorduğumda bile 'yoo' dendi bana. keyfekeder bekletiyoruz der gibi sanki. çok uzun oldu farkındayım daha da detaylar var ama, benimle aynı durumda olan birileri var mı? varsa sizin deneyimleriniz neler, paylaşabilir misiniz?

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Cum Ağu 21, 2020 11:54 am

melo23 yazdı: Cum Ağu 21, 2020 11:47 am Merhaba. ben 10 Martta vize başvuruları kapanmadan önce, Istanbul'da konsoloslukla Lisans -Dvizesi için görüştüm. 10 marttan bu yana pandemi yüzünden bekledik, ama vizesini alan arkadaşları görünce konsolosluğu arayıp sıkıştırmaya başladım soru sordum sürekli, 'vizesini alan arkadaşlar var benim bekleme sebebim nedir, belgelerim tam olduğu halde' diye sordum. Flugverbot ile ilgili mi diye de sordum, sordum da sordum. hiç birine düzgün cevap veremeyen insanlarla konuştum hep. neden beklediğimizi, ne kadar bekleyeceğimizi söyleyemiyorlar. Almanca mail atıyorum çeviriye takılmasın süre uzamasın diye, maile bile çok geç cevap veriyorlar veya vermiyorlar. bekleme sebebim şuan üniversite öncesi dil kursu öğrencisi olduğum için mi diye sorduğumda bile 'yoo' dendi bana. keyfekeder bekletiyoruz der gibi sanki. çok uzun oldu farkındayım daha da detaylar var ama, benimle aynı durumda olan birileri var mı? varsa sizin deneyimleriniz neler, paylaşabilir misiniz?
Bende Gönüllü Hizmet ile gideceğim 1 haftadır randevu almaya çalışıyorum "03BF" kodu ile randevu oluşturamadıklarını söylüyorlar. Şimdi yine konuştum aynısını dedi haftaya tekrar aramamı söylediler. Konsolosluğa mail atmıştım 2 kere ondanda cevap gelmedi. Konsolosluğu arayıp ulasmak ayrı bir dert zaten. Ne olacak böyle bilmiyorum sanırım beklemekten başka çaremiz yok.

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Cum Ağu 21, 2020 12:00 pm

ya halihazırda vize başvurusu yapmaya çalışanların işi daha zor, onu görüyorum. ben de sadece bir cevap alabilmek istiyorum ama bu belirsizlik aşırı yıpratıyor. Vize başvurusu için kursa kayıt olmuştum, 4 kur alacaktım 3 kur bitti mecbur online. ve ciddi paralar, zaman gidiyor bu süreçte. deseler ki 'ya siz dil kursu öğrencisisiniz beklemeniz lazım' yine de diyeceğim tamam. tamam değil ama tamam diyeceğim. bu soruma bile 'yoo alakası yok' dendi ya. bana da hep haftaya arayın, yok 15inden sonra arayın falan, hiç bir şey yaptıkları yok.
umudxx yazdı: Cum Ağu 21, 2020 11:54 am Bende Gönüllü Hizmet ile gideceğim 1 haftadır randevu almaya çalışıyorum "03BF" kodu ile randevu oluşturamadıklarını söylüyorlar. Şimdi yine konuştum aynısını dedi haftaya tekrar aramamı söylediler. Konsolosluğa mail atmıştım 2 kere ondanda cevap gelmedi. Konsolosluğu arayıp ulasmak ayrı bir dert zaten. Ne olacak böyle bilmiyorum sanırım beklemekten başka çaremiz yok.