Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

KIT'den alınan Vormerkung ile farklı bir şehirde dil kursuna gidilebilinir mi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ialtintas

KIT'den alınan Vormerkung ile farklı bir şehirde dil kursuna gidilebilinir mi?

Mesaj gönderen ialtintas » Prş Ağu 20, 2020 9:47 am

Merhabalar,KIT'den Vormerkung belgesi aldım.Bu belgeyle birlikte illa ki KIT Studienkolleg deki dil kursuna mi katılmam gerekir yoksa farklı bir yerde dil kursuna katılsam vize de sorun olur mu?Tecrübesi olan birisi yardımcı olursa çok sevinirim.

time

Re: KIT'den alınan Vormerkung ile farklı bir şehirde dil kursuna gidilebilinir mi?

Mesaj gönderen time » Prş Ağu 20, 2020 9:49 am

ialtintas yazdı: Prş Ağu 20, 2020 9:47 am Merhabalar,KIT'den Vormerkung belgesi aldım.Bu belgeyle birlikte illa ki KIT Studienkolleg deki dil kursuna mi katılmam gerekir yoksa farklı bir yerde dil kursuna katılsam vize de sorun olur mu?Tecrübesi olan birisi yardımcı olursa çok sevinirim.
Farklı yere de gidebilirsin

ialtintas

Re: KIT'den alınan Vormerkung ile farklı bir şehirde dil kursuna gidilebilinir mi?

Mesaj gönderen ialtintas » Prş Ağu 20, 2020 12:31 pm

Siz de KIT'den kabul almış mıydınız herhangi bir tecrübeniz var mı bu konuyla ilgili?

schwaebisch

Mesaj gönderen schwaebisch » Prş Ağu 20, 2020 8:47 pm

ialtintas yazdı: Prş Ağu 20, 2020 9:47 am Merhabalar,KIT'den Vormerkung belgesi aldım.Bu belgeyle birlikte illa ki KIT Studienkolleg deki dil kursuna mi katılmam gerekir yoksa farklı bir yerde dil kursuna katılsam vize de sorun olur mu?Tecrübesi olan birisi yardımcı olursa çok sevinirim.
Merhaba, ben de kabulümü bekliyorum KIT'den. Ben de studienkolleg bünyesinde kurs için başvuru yaptım. Benim vize problemim yok ama KIT'den ve dil kursundan kabul gelse de dışarıda bir dil kursuna giderken KIT öğrencisi sayılır mıyım acaba bilginiz var mı?

Ayrıca dersler online olacak deniyor. Dışarıdaki özel kurslar da mı böyle uzaktan yapar Almanca kurslarını? Kabul alınsa da uzaktan eğitim kesinleştiğinde Almanya'ya gitmek mi mantıklı yoksa Tr'den mi almak mantıklı dersleri?

Sorunuza soruyla cevap verdim ama fikrinizi almak istedim.

ialtintas

Mesaj gönderen ialtintas » Prş Ağu 20, 2020 11:49 pm

KIT'deki Studienkolleg'de kurs alabilmek için ön sınav yapılıyor ön sınavı geçenler orada kursa gidebiliyolar fakat sınavı geçemeyenler napıyolar onu ben de bilmiyorum açıkcası.

ialtintas

Mesaj gönderen ialtintas » Pzt Ağu 24, 2020 12:06 am

up