Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
basak11

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen basak11 » Prş Ağu 20, 2020 3:40 pm

merves yazdı: Prş Ağu 20, 2020 3:31 pm Merhaba, ben de pnr kodunu aldıktan sonra burada okuduklarım üzerine tedirgin olduğumdan idata'yı aradım az önce. Bana pnr kodu olanların randevu için onların mail atmalarını beklemem gerektiği söylendi. Gidiş amacım yüksek lisans, gidiş amacına göre prosedürlerin degiştiğini ve kod ile çagrı merkezini arayıp randevu alanların gidiş amacının farklı olduğunu söyledi yetkili. Bu cevap üzerine randevu tarihi için mail beklememiz gerektiğini anlıyorum artık.
Merhaba, çok teşekkür ederim yazınız için. Ben de aynı şekilde yüksek lisans amacıyla başvurmuştum. İçime biraz olsun su serptiniz. Umarım en kısa zamanda bize geri dönüş yaparlar.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Prş Ağu 20, 2020 3:42 pm

Kuss yazdı: Prş Ağu 20, 2020 3:37 pm Evet, bir İDATA ve konsolosluk arasında büyük ihtimalle karışıklık yaşanıyor ve bizler mağdur oluyoruz. Ankara'da İDATA ofisinden yapılıyor başvurular, İstanbul'da konsolosluktan. İkisi arasında bu durumdan dolayı bir farklılık olup olmadığını henüz öğrenemedim. İstanbul'dan lisans için vize randevusuna giden varsa bilgilendirebilirse sevinirim
Kesinlikle IDATA ve Konsolosluk arasında bir karışıklık var. Gönüllü Hizmet için tanıdğımın tanıdığı randevu alabilmiş durumun acil olduğunu söylemiş. Bende arıyorum 3 gündür bu koda randevu oluşturulmuyor bekleyin dedi. Konsolosluğa mail atıyorum cevap da yok. Ankara Konsolosluğa gitsek bir vize memuruyla görüştürürerler mi acaba?

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Prş Ağu 20, 2020 3:48 pm

merves yazdı: Prş Ağu 20, 2020 3:31 pm Merhaba, ben de pnr kodunu aldıktan sonra burada okuduklarım üzerine tedirgin olduğumdan idata'yı aradım az önce. Bana pnr kodu olanların randevu için onların mail atmalarını beklemem gerektiği söylendi. Gidiş amacım yüksek lisans, gidiş amacına göre prosedürlerin degiştiğini ve kod ile çagrı merkezini arayıp randevu alanların gidiş amacının farklı olduğunu söyledi yetkili. Bu cevap üzerine randevu tarihi için mail beklememiz gerektiğini anlıyorum artık.
Merhaba, siz de Ankara'dan mı başvuracaksınız ve kodunuz 09ST mi? Ben de yüksek lisans için aradım ve randevumu verdiler, pnr kodunu iptal edin dediler. Gidiş amacım farklı da değil anlamadım gerçekten.

turist12

Mesaj gönderen turist12 » Prş Ağu 20, 2020 3:52 pm

03ST için İstanbul'dan randevu aldım arkdaşlar 2 eylül'e fakat hiç güvenmiyorum bunlara ne yaptıklarını kendileri de bilmiyor bence çok tutarsızlar.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Prş Ağu 20, 2020 3:58 pm

03BF için randevu alabilen arkadaşlar var mı? Bana randevu oluştramadıklarını söylüyor, sadece bu sorunu yaşayan ben miyim?

merves

Mesaj gönderen merves » Prş Ağu 20, 2020 4:26 pm

kinryua yazdı: Prş Ağu 20, 2020 3:48 pm Merhaba, siz de Ankara'dan mı başvuracaksınız ve kodunuz 09ST mi? Ben de yüksek lisans için aradım ve randevumu verdiler, pnr kodunu iptal edin dediler. Gidiş amacım farklı da değil anlamadım gerçekten.
İstanbul'dan başvuracağım ve kodum 11 haneli bir kod. Telefondaki kişiyle burada yazılanlar doğrultusunda konuştum ve bana ısrarla telefondan randevu vermeyeceklerini mail beklemem gerektiğini söyledi yani prosedürün böyle işlediğini anlattı. Gerçekten İdata tarafından söylenenlerin ne kadar doğru olup olmadığı konusunda ben de emin olamıyorum artık burada yazılanları okudukça:/

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Prş Ağu 20, 2020 4:26 pm

turist12 yazdı: Prş Ağu 20, 2020 3:52 pm 03ST için İstanbul'dan randevu aldım arkdaşlar 2 eylül'e fakat hiç güvenmiyorum bunlara ne yaptıklarını kendileri de bilmiyor bence çok tutarsızlar.
03ST ne İçin dil kursu falan mı

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Prş Ağu 20, 2020 4:33 pm

merves yazdı: Prş Ağu 20, 2020 4:26 pm İstanbul'dan başvuracağım ve kodum 11 haneli bir kod. Telefondaki kişiyle burada yazılanlar doğrultusunda konuştum ve bana ısrarla telefondan randevu vermeyeceklerini mail beklemem gerektiğini söyledi yani prosedürün böyle işlediğini anlattı. Gerçekten İdata tarafından söylenenlerin ne kadar doğru olup olmadığı konusunda ben de emin olamıyorum artık burada yazılanları okudukça:/
Pnr kodu değil de size yollanan mailde 4 haneli bir kod olması lazım, idataya bu kodu söyleyin yazıyor yanında o kod nedir acaba? Bana da bugün benzer şeyler söylediler ancak mail bekle denmedi sistem değişti ancak hiçbir şey bilmiyoruz şu an randevu sistemi açık değil tekrar arayın falan denildi 🤔

turist12

Mesaj gönderen turist12 » Prş Ağu 20, 2020 4:37 pm

lali02 yazdı: Prş Ağu 20, 2020 4:26 pm 03ST ne İçin dil kursu falan mı
direkt dil kursu değil yüksek öğretime hazırlık dil kursu olarak geçiyor yani şartlı kabul olmadan, önce dil öğrenip sonrasında yüksek lisans veya lisans eğitimi alacağım demek.

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Prş Ağu 20, 2020 4:45 pm

turist12 yazdı: Prş Ağu 20, 2020 4:37 pm direkt dil kursu değil yüksek öğretime hazırlık dil kursu olarak geçiyor yani şartlı kabul olmadan, önce dil öğrenip sonrasında yüksek lisans veya lisans eğitimi alacağım demek.
Hocam yüksek öğretime hazırlık dil kursu bildiğim kadarıyla şartlı kabul için

basak11

Mesaj gönderen basak11 » Prş Ağu 20, 2020 4:46 pm

merves yazdı: Prş Ağu 20, 2020 4:26 pm İstanbul'dan başvuracağım ve kodum 11 haneli bir kod. Telefondaki kişiyle burada yazılanlar doğrultusunda konuştum ve bana ısrarla telefondan randevu vermeyeceklerini mail beklemem gerektiğini söyledi yani prosedürün böyle işlediğini anlattı. Gerçekten İdata tarafından söylenenlerin ne kadar doğru olup olmadığı konusunda ben de emin olamıyorum artık burada yazılanları okudukça:/
Benim kodum da 11 haneli ve ben de İstanbul'dan başvuracağım. Sanırım şehirden şehire farklılık gösteriyor prosedürler. Sizinle durumumuz aynı ama Ankara'dan başvuran kişilerle farklı anladığım kadarıyla. Mümkünse gelişmelerle alakalı sizinle iletişime geçmek isterim, en azından idataya ulaşmamız gerekirse şansımız ikiye çıkar.

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Prş Ağu 20, 2020 4:46 pm

Sanırım bu farklılıkların sebebi İstanbul, İzmir ve Ankara'daki Almanya temsilciliklerinin prosedürleri farklı. Online randevu sistemi üzerinden aynı amaç için (yüksek lisans) randevu almaya çalışınca yukarıda da belirttiğim gibi İstanbul'da mail bekleyin yazıyor, Ankara'da çağrı merkezini arayın yazıyor. Temsilciliklerin prosedürleri farklı, idata çağrı merkezi tek olunca bu tarz anlaşmazlıklar çıkıyor diye düşünüyorum. Mesela belirttiğim 09ST kodu gibi kodlar sadece Ankara temsilciliğini seçince çıkıyor, İstanbul ve İzmir'de bu kod yok sadece 11 haneli PNR kodu var.

merves

Mesaj gönderen merves » Prş Ağu 20, 2020 4:58 pm

basak11 yazdı: Prş Ağu 20, 2020 4:46 pm Benim kodum da 11 haneli ve ben de İstanbul'dan başvuracağım. Sanırım şehirden şehire farklılık gösteriyor prosedürler. Sizinle durumumuz aynı ama Ankara'dan başvuran kişilerle farklı anladığım kadarıyla. Mümkünse gelişmelerle alakalı sizinle iletişime geçmek isterim, en azından idataya ulaşmamız gerekirse şansımız ikiye çıkar.
Herhangi bir bilgi aldığımız takdirde paylaşalım mutlaka buradan veya kişisel olarak da iletişime geçebiliriz.

merves

Mesaj gönderen merves » Prş Ağu 20, 2020 5:03 pm

cnsn159 yazdı: Prş Ağu 20, 2020 4:33 pm Pnr kodu değil de size yollanan mailde 4 haneli bir kod olması lazım, idataya bu kodu söyleyin yazıyor yanında o kod nedir acaba? Bana da bugün benzer şeyler söylediler ancak mail bekle denmedi sistem değişti ancak hiçbir şey bilmiyoruz şu an randevu sistemi açık değil tekrar arayın falan denildi 🤔
Bana yollanan mailde 4 haneli bir kod yok sadece bu 11 haneli randevu takibi kodu var ve bu kodun da bana mail ile randevu pnr numarası gönderildiğinde geçersiz olacağı yazıyor.

basak11

Mesaj gönderen basak11 » Prş Ağu 20, 2020 5:06 pm

merves yazdı: Prş Ağu 20, 2020 4:58 pm Herhangi bir bilgi aldığımız takdirde paylaşalım mutlaka buradan veya kişisel olarak da iletişime geçebiliriz.
Tamamdır ben sizi arkadaş olarak ekledim zaten. Siteden nasıl haberleşiliyor bilmiyorum ama bir yolu vardır diye düşünüyorum. :)

sergen1903

Mesaj gönderen sergen1903 » Prş Ağu 20, 2020 5:07 pm

Merhaba arkadaşlar ben erasmus için bilgi notu 51 olarak PNR numarası aldım 17'sinde, Aradım 79. sıradan 2.sıraya kadar cıkabildim fakat turkcell olmama rağmen 120. dakikada kapandı anlamadım. Arkadaşların da dediği gibi gelen mailde en erken bir hafta sonra tarih gelecektir bekleyin diyor yine de randevu için aramalı mıyız sadece PNR kod var?

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Prş Ağu 20, 2020 5:08 pm

merves yazdı: Prş Ağu 20, 2020 5:03 pm Bana yollanan mailde 4 haneli bir kod yok sadece bu 11 haneli randevu takibi kodu var ve bu kodun da bana mail ile randevu pnr numarası gönderildiğinde geçersiz olacağı yazıyor.
Evet ikinci kısım bende de yazıyor ancak herkese biri 4 biri 11 haneli olmak üzere 2 kod verildiğini düşünmüştüm 🤔 Ankara farklı demek lakin bana da randevu verilmedi. Neye göre veriliyor acaba asla çözemiyorum sistemlerini

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Prş Ağu 20, 2020 5:09 pm

sergen1903 yazdı: Prş Ağu 20, 2020 5:07 pm Merhaba arkadaşlar ben erasmus için bilgi notu 51 olarak PNR numarası aldım 17'sinde, Aradım 79. sıradan 2.sıraya kadar cıkabildim fakat turkcell olmama rağmen 120. dakikada kapandı anlamadım. Arkadaşların da dediği gibi gelen mailde en erken bir hafta sonra tarih gelecektir bekleyin diyor yine de randevu için aramalı mıyız sadece PNR kod var?
Aynısını yaşadım o kadar turkcell kullanın dediğim halde, sadece daha geç kapanıyor ama onda da kapanıyormuş :(

Ogrenci99

Mesaj gönderen Ogrenci99 » Prş Ağu 20, 2020 5:46 pm

Arkadaşlar benim anlamadığım olay şu , kimse yanlış anlamasın ama :) oraya gezip tozmaya boş yapmaya giden erasmus öğrencilerine vize veriyorlar. Biz lisans için aylardır almanca kursu , okul başvurusu , uni-assist , bloke hesap diye koşturuyoruz hayatımızı etkiliycek bi karar veriyoruz. Gidip ders çalışıp mezun olmaya çalışıcaz , ama bize vize verilmiyor. Millet pandemide gezmeye tozmaya boş yapmaya erasmusa gidiyo onlara vize veriliyor. Sinirlendim açıkcası. Lisansa öncelik verilmesi gerekirdi.
(Edit: Kimseyi boş yapmakla ve eğlenmekle suçlamıyorum. İsteyen istediğini yapar benim tepkim yetkililere :D)

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Prş Ağu 20, 2020 5:52 pm

Ogrenci99 yazdı: Prş Ağu 20, 2020 5:46 pm Arkadaşlar benim anlamadığım olay şu , kimse yanlış anlamasın ama :) oraya gezip tozmaya boş yapmaya giden erasmus öğrencilerine vize veriyorlar. Biz lisans için aylardır almanca kursu , okul başvurusu , uni-assist , bloke hesap diye koşturuyoruz hayatımızı etkiliycek bi karar veriyoruz. Gidip ders çalışıp mezun olmaya çalışıcaz , ama bize vize verilmiyor. Millet pandemide gezmeye tozmaya boş yapmaya erasmusa gidiyo onlara vize veriliyor. Sinirlendim açıkcası. Lisansa öncelik verilmesi gerekirdi.
(Edit: Kimseyi boş yapmakla ve eğlenmekle suçlamıyorum. İsteyen istediğini yapar benim tepkim yetkililere :D)
erasmusa gelene kadar aile birleşimi var onlar da alıyor vize :d

Kilitli