Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
exectus

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen exectus » Prş Ağu 20, 2020 1:48 pm

ciruhr yazdı: Prş Ağu 20, 2020 1:27 pm transkript bendende istediler mastera gideckler yanında 2 tane götürsün
Siz de mi belgelerinizi İngilizce sundunuz?

gzdeko

Mesaj gönderen gzdeko » Prş Ağu 20, 2020 1:53 pm

Arkadaşlar bilen biri açıklık getirebilir mi lütfen, ulusal vize başvurusu için pnr kodu aldıktan sonra onların randevu vermelerini mi bekleyeceğiz yoksa iDatayı arayıp kodu onlara söylememiz mi lazım ? Herkes aramaktan bahsedince aklım karıştı..

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Prş Ağu 20, 2020 1:55 pm

gzdeko yazdı: Prş Ağu 20, 2020 1:53 pm Arkadaşlar bilen biri açıklık getirebilir mi lütfen, ulusal vize başvurusu için pnr kodu aldıktan sonra onların randevu vermelerini mi bekleyeceğiz yoksa iDatayı arayıp kodu onlara söylememiz mi lazım ? Herkes aramaktan bahsedince aklım karıştı..
Bugün aynı kodla bir arkadaşa pnr kodunu iptal edin diyip randevu verildiği halde bana pnr kodu alın denildi ve aldığım halde sonra randevu verilmedi sistem kapalı denildi... Her şey o kadar belirsiz ki şu an

basak11

Mesaj gönderen basak11 » Prş Ağu 20, 2020 1:58 pm

gzdeko yazdı: Prş Ağu 20, 2020 1:53 pm Arkadaşlar bilen biri açıklık getirebilir mi lütfen, ulusal vize başvurusu için pnr kodu aldıktan sonra onların randevu vermelerini mi bekleyeceğiz yoksa iDatayı arayıp kodu onlara söylememiz mi lazım ? Herkes aramaktan bahsedince aklım karıştı..
Ben de aynı şeyi sorguluyorum. Tarih verilmesini bekliyorum ancak herkes çağrı merkezini arayıp randevu aldığını söyleyince tedirgin oldum. Aramayı deniyorum ama ulaşamıyorum.

Ogrenci99

Mesaj gönderen Ogrenci99 » Prş Ağu 20, 2020 1:59 pm

Merhaba arkadaşlar idata dan lisans vize başvurum için vize randevusu almıştım. Bütün belgelerim hazır bir şekilde bugün randevuya gittim fakat sadece master ve Erasmus öğrencilerine vize verdiklerini , şu an lisans öğrencilerine vize vermediklerini söylediler. Bu durum aklımı çok karıştırdı çünkü idata dan randevu alırken lisans için almıştım ve hiçbir sorun çıkmadı. Okuldan direk kabulum ve prazensbescheinigung belgem de var. Benzer durum yaşayanlar var mı içinizde. Şu an çok çaresizim bütün belgelerim hazır bir şekilde napıcağımı bilmeden bekliyorum.

berkai

Mesaj gönderen berkai » Prş Ağu 20, 2020 2:03 pm

Şubat-Mart gibi başvuru yapıp öğrenci ulusal vizesi yeni eline geçen oldu mu? İki arkadaşa ulaştı vizeleri şu ana kadar ama var mı başka acaba, yoksa tekrar mı durdurdular direkt öğrenci olarak başlayacakların pasaportları yollamayı acaba.

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Prş Ağu 20, 2020 2:03 pm

Arkadaşlar ben idataya ulaşamıyorum bile çağrı düştü diyip telefon kapanıyor

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Prş Ağu 20, 2020 2:21 pm

Soran arkadaşlar için tekrar yazayım, ben de tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ancak 2 gün önce 09ST kodu ile pnr kodu aldım Ankara için, yalnız şunu fark ettim ki Ankara için alındığında dokümanda randevu için çağrı merkezini arayın yazıyor, mesela İstanbul seçince size bir kaç gün içinde mail gelecek ve randevunuz oluşturulacak yazıyor. O yüzden dün idata'yı aradım ve bu durumu sordum, bana dün 09ST kodu için randevu veriliyor ancak şu anda dolu olduğu için veremiyoruz yarın sabah tekrar arayın dediler. Bu sabah tekrar aradım ve bu sefer randevuyu verdiler.

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Prş Ağu 20, 2020 2:25 pm

kinryua yazdı: Prş Ağu 20, 2020 2:21 pm Soran arkadaşlar için tekrar yazayım, ben de tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ancak 2 gün önce 09ST kodu ile pnr kodu aldım Ankara için, yalnız şunu fark ettim ki Ankara için alındığında dokümanda randevu için çağrı merkezini arayın yazıyor, mesela İstanbul seçince size bir kaç gün içinde mail gelecek ve randevunuz oluşturulacak yazıyor. O yüzden dün idata'yı aradım ve bu durumu sordum, bana dün 09ST kodu için randevu veriliyor ancak şu anda dolu olduğu için veremiyoruz yarın sabah tekrar arayın dediler. Bu sabah tekrar aradım ve bu sefer randevuyu verdiler.
Ankara idataya ulaşabiliyor musunuz benim sürekli çağrım düşüyor çalmıyor bile telefon

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Prş Ağu 20, 2020 2:36 pm

lali02 yazdı: Prş Ağu 20, 2020 2:25 pm Ankara idataya ulaşabiliyor musunuz benim sürekli çağrım düşüyor çalmıyor bile telefon
Bende de öyle oluyordu, ben tekrar tekrar aradım ve sonunda bağlandım ancak beklemeye 100. sıralarda falan başlıyorsunuz o yüzden hattınızın 70. dakikada aramayı sonlandırmadığından emin olun çünkü daha uzun sürüyor o sırayı beklemek. Bir de gün içerisinde ulaşamazsanız sabah saat 9'da bağlanmak daha kolay yeni başladığı için.

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Prş Ağu 20, 2020 2:41 pm

kinryua yazdı: Prş Ağu 20, 2020 2:36 pm Bende de öyle oluyordu, ben tekrar tekrar aradım ve sonunda bağlandım ancak beklemeye 100. sıralarda falan başlıyorsunuz o yüzden hattınızın 70. dakikada aramayı sonlandırmadığından emin olun çünkü daha uzun sürüyor o sırayı beklemek. Bir de gün içerisinde ulaşamazsanız sabah saat 9'da bağlanmak daha kolay yeni başladığı için.
Çok teşekkür ederim

gzdeko

Mesaj gönderen gzdeko » Prş Ağu 20, 2020 2:48 pm

Arkadaşlar şu saatlerde de arayın, denedim oldu. Şuan 11. sıradayım umarım bağlanabilirim..

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Prş Ağu 20, 2020 2:51 pm

Ogrenci99 yazdı: Prş Ağu 20, 2020 1:59 pm Merhaba arkadaşlar idata dan lisans vize başvurum için vize randevusu almıştım. Bütün belgelerim hazır bir şekilde bugün randevuya gittim fakat sadece master ve Erasmus öğrencilerine vize verdiklerini , şu an lisans öğrencilerine vize vermediklerini söylediler. Bu durum aklımı çok karıştırdı çünkü idata dan randevu alırken lisans için almıştım ve hiçbir sorun çıkmadı. Okuldan direk kabulum ve prazensbescheinigung belgem de var. Benzer durum yaşayanlar var mı içinizde. Şu an çok çaresizim bütün belgelerim hazır bir şekilde napıcağımı bilmeden bekliyorum.

Merhaba,

Anlattığınız durum tam anlamıyla aynı şekilde yaşandı. Aynı gerekçe gösterilerek geri çevrildim. Yaptığım yol, hazırladığım belgeler ve çabam adına çok üzgünüm. Vize randevusu alırken birden çok kere lisans olduğunu belirttiğim bir telefon görüşmesi haricinde iki kere telefonla tekrar ulaşarak randevumu teyit ettirdim. Buna rağmen böyle bir durumla karşılaştım. Ankara'dan randevusu alan arkadaşların gelirken bunu göz önünde bulundurmalarını tavsiye ederim. Ayrıca mağduriyetimi anlatan bir mail ile hem İDATA'ya hem de Ankara başkonsolosluğuna bir şikayette bulunacağım. Bir sonuç umarım alırım.

Ogrenci99

Mesaj gönderen Ogrenci99 » Prş Ağu 20, 2020 2:57 pm

Kuss yazdı: Prş Ağu 20, 2020 2:51 pm Merhaba,

Anlattığınız durum tam anlamıyla aynı şekilde yaşandı. Aynı gerekçe gösterilerek geri çevrildim. Yaptığım yol, hazırladığım belgeler ve çabam adına çok üzgünüm. Vize randevusu alırken birden çok kere lisans olduğunu belirttiğim bir telefon görüşmesi haricinde iki kere telefonla tekrar ulaşarak randevumu teyit ettirdim. Buna rağmen böyle bir durumla karşılaştım. Ankara'dan randevusu alan arkadaşların gelirken bunu göz önünde bulundurmalarını tavsiye ederim. Ayrıca mağduriyetimi anlatan bir mail ile hem İDATA'ya hem de Ankara başkonsolosluğuna bir şikayette bulunacağım. Bir sonuç umarım alırım.
Sizle nasıl iletişime geçebilirim? Forumdan mesaj atılıyor mu , yeni olduğum için burda bilmiyorum.

doga

Mesaj gönderen doga » Prş Ağu 20, 2020 3:02 pm

2eqendy yazdı: Prş Ağu 20, 2020 10:27 am iDataya ulaşabiliyor musunuz? telefon hiç çalmadan kapanıyor
merhaba, hattım türk telekom ve ben de dün baya aradım hepsinde sizin gibi oldu ardından abimin telefonu ile denedik ilk denemede sıraya girebildim. Belki sizin de hattan dolayıdır.

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Prş Ağu 20, 2020 3:15 pm

Kuss yazdı: Prş Ağu 20, 2020 2:51 pm Merhaba,

Nasıl yani şu an lisans için gidecek olanlara vize verilmiyor mu dendi? Ama büyükelçiliğin sayfasında verildiği yazıyor hatta buradan randevu alıp randevuya gidenler de olmuş,niye bir anda böyle söylediler ki

Ogrenci99

Mesaj gönderen Ogrenci99 » Prş Ağu 20, 2020 3:21 pm

lali02 yazdı: Prş Ağu 20, 2020 3:15 pm Nasıl yani şu an lisans için gidecek olanlara vize verilmiyor mu dendi? Ama büyükelçiliğin sayfasında verildiği yazıyor hatta buradan randevu alıp randevuya gidenler de olmuş,niye bir anda böyle söylediler ki
Randevuya gidenlerin (lisans için) yazdığı bir yazı gördüyseniz forumda linkini ya da başlığın ismini verebilir misiniz?

merves

Mesaj gönderen merves » Prş Ağu 20, 2020 3:31 pm

basak11 yazdı: Prş Ağu 20, 2020 1:58 pm Ben de aynı şeyi sorguluyorum. Tarih verilmesini bekliyorum ancak herkes çağrı merkezini arayıp randevu aldığını söyleyince tedirgin oldum. Aramayı deniyorum ama ulaşamıyorum.
Merhaba, ben de pnr kodunu aldıktan sonra burada okuduklarım üzerine tedirgin olduğumdan idata'yı aradım az önce. Bana pnr kodu olanların randevu için onların mail atmalarını beklemem gerektiği söylendi. Gidiş amacım yüksek lisans, gidiş amacına göre prosedürlerin degiştiğini ve kod ile çagrı merkezini arayıp randevu alanların gidiş amacının farklı olduğunu söyledi yetkili. Bu cevap üzerine randevu tarihi için mail beklememiz gerektiğini anlıyorum artık.

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Prş Ağu 20, 2020 3:35 pm

Ogrenci99 yazdı: Prş Ağu 20, 2020 3:21 pm Randevuya gidenlerin (lisans için) yazdığı bir yazı gördüyseniz forumda linkini ya da başlığın ismini verebilir misiniz?
Merhaba size randevu tarihi verilmeden mi gittiniz yoksa randevu tarihi verildi ve o şekilde mi gittiniz?
Biraz yukarı çıkarsanız başka bir arkadaş da iki kişinin vizesinin geldiğini yazmış.Forumu aradım ama bulamadım ben de hatırlıyorum lisans vizesi alanları.Okuldan kabulü olanlara veriliyor diye biliyorum

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Prş Ağu 20, 2020 3:37 pm

lali02 yazdı: Prş Ağu 20, 2020 3:15 pm Nasıl yani şu an lisans için gidecek olanlara vize verilmiyor mu dendi? Ama büyükelçiliğin sayfasında verildiği yazıyor hatta buradan randevu alıp randevuya gidenler de olmuş,niye bir anda böyle söylediler ki

Evet, bir İDATA ve konsolosluk arasında büyük ihtimalle karışıklık yaşanıyor ve bizler mağdur oluyoruz. Ankara'da İDATA ofisinden yapılıyor başvurular, İstanbul'da konsolosluktan. İkisi arasında bu durumdan dolayı bir farklılık olup olmadığını henüz öğrenemedim. İstanbul'dan lisans için vize randevusuna giden varsa bilgilendirebilirse sevinirim

Kilitli