Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
makca

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen makca » Prş Ağu 20, 2020 12:47 pm

hanzas yazdı: Prş Ağu 20, 2020 11:17 am Sorular sadece bunlar mıydı? A2 oldugum icin tırstım basit duruyor ama yine de. :D
Sorular bu şekildeydi farklı soruları da var mıdır bilmiyorum.
Almanca cevaplamak şart değil İngilizce de cevaplayabilirsiniz. Sorularda ilave bir de şey geldi aklıma master sonrası planınız nedir şeklinde bir soru da vardı.
Ben Almanca biliyor musunuz sorusuna Almanca bir şekilde " çok az konuşabiliyorum, internetten çalışıyorum A1 seviyesindeyim" gibi bir şey yazdım.
Oradaki kadın da ben herhangi bir şey söyleyemem falan diyor soru kısmında ve telefona falan da bakmayın diyor ondan dolayı arada kaldım öyle bir şey yazdım Almanca sadece gerisini İngilizce cevapladım.

makca

Mesaj gönderen makca » Prş Ağu 20, 2020 12:57 pm

kinryua yazdı: Prş Ağu 20, 2020 11:26 am Merhaba, ben de sizin gibi İngilizce master için başvuru yapacağım, randevum 1 eylülde. Transkript 2 adet mi istiyorlar yoksa garanti olsun diye mi 2 dediniz çünkü bende 1 tane kaldı. Bir de Almanca olarak sunduğunuz bir belge oldu mu yoksa hepsini İngilizce mi verdiniz? Son olarak ben herhangi bir Almanca dil bilgisi belgesi sunamayacağım çünkü A1 sınavı yetişmiyor, sizin bununla ilgili bir belgeniz var mıydı ya da böyle bir soru aldınız mı?
Benim iki transkriptimi de aldı ve zaten verdiğiniz belgelerle iki ayrı dosya hazırlıyorlar ondan dolayı her şey iki tane. Almanca bir belge sunmadım ama o konuda daha önce konsolosluğa mail attığımda belgelerinizin orijinali İngilizceyse öyle sunabilirsiniz ama Türkçe ise Almanca'ya çevirttirin, kendiniz İngilizce yazabileceğiniz belgeleri de (niyet mektubu gibi) İngilizce sunabilirsiniz demişlerdi. Ben bu şekilde hareket ettim ve sorun olmadı.
Mesela okulda fiziki olarak burada bulunması gerekiyor belgem hem Almanca hem İngilizce vardı onun Almancasını verdim ama kabul mektubum İngilizceydi gibi farklı şeyler sundum bir şey söylemeden aldılar.
Almancamı sormadılar sadece o verdikleri soru kısmında vardı ve boş da bırakabilirdim sanırım ama ben çok az Almanca konuşabiliyorum kendim çalışıyorum yazdım tamamen doğaçlama o an öyle yazmak geldi aklıma ve yazdım. O sorular çok önem arz ediyor mu bilmiyorum bütün belgelerimi sundum sonuç olarak artık bekeyip göreceğiz.

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Prş Ağu 20, 2020 1:00 pm

cnsn159 yazdı: Prş Ağu 20, 2020 12:37 pm Evet evet Ankaradan ve olanı iptal etmiştim :( ilk konuştuğum kişi bana şu an verilmiyor dese zaten iptal etmez 2 3 gün daha beklerdim zamanım vardı ama erkenden almak amaçlı hemen iptal edip almak istediğimi söyledim. Pnr kodu alın sonra tekrar arayın dediler aldım yine aradım sonra kapalı olduğunu haber beklediklerini söylediler ya gerçekten 10 dkda bir sistemleri değişiyor ya da aynı kurum içinde birbirlerinden ve sistemden haberleri yok çok sinir yıpratıcı bi durum
Ben de anlayabilmiş değilim. Bence her gün aramaya devam edin sonuçta bana randevu verdiler size de vereceklerdir diye düşünüyorum. Dediğiniz gibi her gün sistem değişiyor herhalde ya da onlar da ne yaptıklarını bilmiyorlar. Dün aradığımda herkes pnr kodu aşamasından geçmeli sizin kodunuz açıldığında size randevu verecek sistem telefondan veremiyoruz dolu dediler, bugün pnr kodunu iptal ettirip randevu verdiler anlamadım yani.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Prş Ağu 20, 2020 1:08 pm

makca yazdı: Prş Ağu 20, 2020 12:57 pm Benim iki transkriptimi de aldı ve zaten verdiğiniz belgelerle iki ayrı dosya hazırlıyorlar ondan dolayı her şey iki tane. Almanca bir belge sunmadım ama o konuda daha önce konsolosluğa mail attığımda belgelerinizin orijinali İngilizceyse öyle sunabilirsiniz ama Türkçe ise Almanca'ya çevirttirin, kendiniz İngilizce yazabileceğiniz belgeleri de (niyet mektubu gibi) İngilizce sunabilirsiniz demişlerdi. Ben bu şekilde hareket ettim ve sorun olmadı.
Mesela okulda fiziki olarak burada bulunması gerekiyor belgem hem Almanca hem İngilizce vardı onun Almancasını verdim ama kabul mektubum İngilizceydi gibi farklı şeyler sundum bir şey söylemeden aldılar.
Almancamı sormadılar sadece o verdikleri soru kısmında vardı ve boş da bırakabilirdim sanırım ama ben çok az Almanca konuşabiliyorum kendim çalışıyorum yazdım tamamen doğaçlama o an öyle yazmak geldi aklıma ve yazdım. O sorular çok önem arz ediyor mu bilmiyorum bütün belgelerimi sundum sonuç olarak artık bekeyip göreceğiz.
Merhaba tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesini Türkçe mi sundunuz acaba?
Bir de aklıma şu takıldı. Normalde iDATA ya belgelerimizi teslim ediyorduk işlem bitiyordu sanırım. Ama size cevaplamanız için verdikleri sorular vize görüşmesi soruları. Bir de telefondan vs bakmayın demişler. Tahminim tekrardan konsolosluktan çağırılmayacağımız yönünde.

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Prş Ağu 20, 2020 1:12 pm

kinryua yazdı: Prş Ağu 20, 2020 1:00 pm Ben de anlayabilmiş değilim. Bence her gün aramaya devam edin sonuçta bana randevu verdiler size de vereceklerdir diye düşünüyorum. Dediğiniz gibi her gün sistem değişiyor herhalde ya da onlar da ne yaptıklarını bilmiyorlar. Dün aradığımda herkes pnr kodu aşamasından geçmeli sizin kodunuz açıldığında size randevu verecek sistem telefondan veremiyoruz dolu dediler, bugün pnr kodunu iptal ettirip randevu verdiler anlamadım yani.
Evet hergün aramak tek çözüm sanırım dediğiniz gibi, peki arayıp başka bir şey söylediniz mi veya sordular mı yoksa direkt randevu almak istediğinizi mi söylediniz?

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Prş Ağu 20, 2020 1:18 pm

Gönüllü Hizmet için sürekli arıyorum her aradığımda bu kategoriye randevu verilmediğini söylüyor. IDATA da sorduğumda bu kategori ileri günlerde randevu alabilmem mümkün müdür? diye sorduğumda aralıklı şekilde arayın sorun diyor:(

yellowstar

Mesaj gönderen yellowstar » Prş Ağu 20, 2020 1:22 pm

makca yazdı: Prş Ağu 20, 2020 12:57 pm Benim iki transkriptimi de aldı ve zaten verdiğiniz belgelerle iki ayrı dosya hazırlıyorlar ondan dolayı her şey iki tane. Almanca bir belge sunmadım ama o konuda daha önce konsolosluğa mail attığımda belgelerinizin orijinali İngilizceyse öyle sunabilirsiniz ama Türkçe ise Almanca'ya çevirttirin, kendiniz İngilizce yazabileceğiniz belgeleri de (niyet mektubu gibi) İngilizce sunabilirsiniz demişlerdi. Ben bu şekilde hareket ettim ve sorun olmadı.
Transkript gerekli mi ki master için vizede? Ben gerek yok gibi anlamıştım ama.

makca

Mesaj gönderen makca » Prş Ağu 20, 2020 1:22 pm

exectus yazdı: Prş Ağu 20, 2020 1:08 pm Merhaba tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesini Türkçe mi sundunuz acaba?
Bir de aklıma şu takıldı. Normalde iDATA ya belgelerimizi teslim ediyorduk işlem bitiyordu sanırım. Ama size cevaplamanız için verdikleri sorular vize görüşmesi soruları. Bir de telefondan vs bakmayın demişler. Tahminim tekrardan konsolosluktan çağırılmayacağımız yönünde.
Tam tekmilli nüfus kayıt örneğim Türkçeydi sıkıntı olmadı. E-devletten çıkmış olanı istiyorlar normal müdürlükten gidip alınmış olanı değil.
Dediğiniz gibi tek seferde işleri bu şekilde halledecekler sanırım.

yellowstar

Mesaj gönderen yellowstar » Prş Ağu 20, 2020 1:23 pm

yellowstar yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 4:59 pm Merhaba,
Nüfus kayıt örneğini e-devletten alınca oluyor mu yoksa nüfustan mı almak gerekli? TOEFLda da test taker copy kabul ediyorlar mı acaba bilen var mı?
Bu konuda cevap verebilecek kimse yok mu?

makca

Mesaj gönderen makca » Prş Ağu 20, 2020 1:25 pm

yellowstar yazdı: Prş Ağu 20, 2020 1:22 pm Transkript gerekli mi ki master için vizede? Ben gerek yok gibi anlamıştım ama.
Konsolosluğun belgeler listesine göre gerek yok bu 58 nolu olan. Ama İdata'daki görevli istiyoruz ve o bilgi güncellenecek dedi bana ben de şansıma yanıma almıştım hazır evde var diye.
Saçma aslında böyle bir şeyi sonradan söylemeleri tabii.

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Prş Ağu 20, 2020 1:26 pm

makca yazdı: Prş Ağu 20, 2020 1:22 pm Tam tekmilli nüfus kayıt örneğim Türkçeydi sıkıntı olmadı. E-devletten çıkmış olanı istiyorlar normal müdürlükten gidip alınmış olanı değil.
Dediğiniz gibi tek seferde işleri bu şekilde halledecekler sanırım.
normalinde zaten yeni sitemde dil belgeniz varsa sadece idataya gidiliyor.27,5 euroyu ilave olarak bu sebepten alıyorlar.Bir daha konsolosluk görüşmesi yapma diye birşey olmuyor.

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Prş Ağu 20, 2020 1:27 pm

makca yazdı: Prş Ağu 20, 2020 1:25 pm Konsolosluğun belgeler listesine göre gerek yok bu 58 nolu olan. Ama İdata'daki görevli istiyoruz ve o bilgi güncellenecek dedi bana ben de şansıma yanıma almıştım hazır evde var diye.
Saçma aslında böyle bir şeyi sonradan söylemeleri tabii.
transkript bendende istediler mastera gideckler yanında 2 tane götürsün

makca

Mesaj gönderen makca » Prş Ağu 20, 2020 1:28 pm

yellowstar yazdı: Prş Ağu 20, 2020 1:23 pm Bu konuda cevap verebilecek kimse yok mu?
E devletten olanı kabul edip diğerini istemedi benden dün idata görevlisi ve orada e-devlete girip çıkardım hemen çıktı alma hizmeti sunuyorlar ücret karşılığı.
TOEFL sonucunu bilmiyorum ama ben IELTS sonucumun taramasını götürdüm kabul etti. Aslı yanımda gösterebilirim dediğimde yok gerek yok dedi.

yellowstar

Mesaj gönderen yellowstar » Prş Ağu 20, 2020 1:30 pm

ciruhr yazdı: Prş Ağu 20, 2020 1:27 pm transkript bendende istediler mastera gideckler yanında 2 tane götürsün
Teşekkür ederim. Orijinalini tekrardan geri veriyor mu acaba, elimde tek belge var fotokopisiyle gideceğim orijinalini de okula göndermeyi düşünüyordum da.

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Prş Ağu 20, 2020 1:30 pm

yellowstar yazdı: Prş Ağu 20, 2020 1:23 pm Bu konuda cevap verebilecek kimse yok mu?
benim testdaf belgemin orjinalini ve fotokopisini aldılar.Vize çıkınca orjinal geri geliyormuş

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Prş Ağu 20, 2020 1:31 pm

cnsn159 yazdı: Prş Ağu 20, 2020 1:12 pm Evet hergün aramak tek çözüm sanırım dediğiniz gibi, peki arayıp başka bir şey söylediniz mi veya sordular mı yoksa direkt randevu almak istediğinizi mi söylediniz?
Online randevu sistemi üzerinden PNR kodu aldığımı ancak belgelerin yazdığı dokümanda randevu almak için çağrı merkezini aramam gerektiğini o yüzden randevu almak için aradığımı söyledim, bana verilen kod 09ST dedim. Eğitim için gidiyorsunuz değil mi dedi ben de evet deyince direkt 1 eylül uygun mu dedi ve randevumu aldım.

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Prş Ağu 20, 2020 1:32 pm

yellowstar yazdı: Prş Ağu 20, 2020 1:30 pm Teşekkür ederim. Orijinalini tekrardan geri veriyor mu acaba, elimde tek belge var fotokopisiyle gideceğim orijinalini de okula göndermeyi düşünüyordum da.
yok benim mühürlü imzalı 2 tane transkripti aldılar ,fakat lazımmı bunlar diye sordular ben yok dedim.Sanırım evet desem fotokopi çekip geri vereceklerdi bilemiyorum tam

makca

Mesaj gönderen makca » Prş Ağu 20, 2020 1:33 pm

yellowstar yazdı: Prş Ağu 20, 2020 1:30 pm Teşekkür ederim. Orijinalini tekrardan geri veriyor mu acaba, elimde tek belge var fotokopisiyle gideceğim orijinalini de okula göndermeyi düşünüyordum da.
Ben o an elimde olmasının sevinciyle hiç düşünmeden orjinal kapalı zarflı olanları verdim oyüzden bu konuda bir şey söyleyemeyeceğim.

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Prş Ağu 20, 2020 1:37 pm

kinryua yazdı: Prş Ağu 20, 2020 1:31 pm Online randevu sistemi üzerinden PNR kodu aldığımı ancak belgelerin yazdığı dokümanda randevu almak için çağrı merkezini aramam gerektiğini o yüzden randevu almak için aradığımı söyledim, bana verilen kod 09ST dedim. Eğitim için gidiyorsunuz değil mi dedi ben de evet deyince direkt 1 eylül uygun mu dedi ve randevumu aldım.
Mükemmel ya darısı bana gerçekten artık halletmek istiyorum, çok teşekkür ederiim

exectus

Mesaj gönderen exectus » Prş Ağu 20, 2020 1:47 pm

Çok iyi. Ben de orjinali İngilizce olan belgelerimi yeminli tercümanda çevirtmeyi düşünüyordum. Motivasyon mektubu ve CV yi Almanca sunup diğer belgelerimi İngilizce sunacağım. Umarım sorun çıkmaz..

Kilitli