Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Transferwise ile expatrio para aktarımı yardım

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Ogrenci99

Re: Transferwise ile expatrio para aktarımı yardım

Mesaj gönderen Ogrenci99 » Çrş Ağu 19, 2020 1:19 pm

benim de az önce geldi.

Ogrenci99

Mesaj gönderen Ogrenci99 » Çrş Ağu 19, 2020 5:36 pm

makca yazdı: Sal Ağu 18, 2020 8:16 pm Ben cuma yollamistim parayı ama bugün hallolmadi. Umarım sabahtan hallolur görüşmem saat 11de. Buradan sizinle paylaşırım durumu
Vize gorusmesi nasildi? Konsolosluktaki gibi bir gorusme yapiyorlar mi? Soru falan soruluyor mu? Yoksa sadece belgeleri mi teslim aliyorlar?

makca

Mesaj gönderen makca » Prş Ağu 20, 2020 10:43 am

Ogrenci99 yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 5:36 pm Vize gorusmesi nasildi? Konsolosluktaki gibi bir gorusme yapiyorlar mi? Soru falan soruluyor mu? Yoksa sadece belgeleri mi teslim aliyorlar?
Dün vize görüşmem 11.20'deydi. İlk gittiğimde bloke hesap belgem olmadığını ama bloke hesabin açıldığını parayı da gönderdiğimi ve bunların belgesi olduğunu söyledim. Orada evrakları inceleyen kadın müdüre hanımla konuştu o da sağolsun amirlerle konuşayım bakayım dedi. O arada saat 12yi geçti ve bizim görüşme saat 2ye kaldı ve o arada saat 13.08'de bloke hesap maili geldi çok şükür.
Görüşme gibi olmadı evrakları girişte alıp sizi bekletiyorlar, sıra gelince çağırıyorlar evrakları inceleyip sınıflandırıyor. Ama en sonunda bir kaç sayfa soru verdi bunları büyükelçilik yanıtlamanızı istiyor diye. Ben master için gittiğim için olacak sorular;
Almanca ya da İngilizce biliyor musun, ne seviyede biliyorsun, nerede öğrendin?
Daha önceki eğitiminden bahseder misin?
Mezuniyetten sonra bugüne kadar ne yaptın?
Ve neden master yapacaksın neden bu üniversite ve bu alan ?
Şeklinde idi ve başka bir şey yoktu.

makca

Mesaj gönderen makca » Prş Ağu 20, 2020 10:47 am

makca yazdı: Prş Ağu 20, 2020 10:43 am Dün vize görüşmem 11.20'deydi. İlk gittiğimde bloke hesap belgem olmadığını ama bloke hesabin açıldığını parayı da gönderdiğimi ve bunların belgesi olduğunu söyledim. Orada evrakları inceleyen kadın müdüre hanımla konuştu o da sağolsun amirlerle konuşayım bakayım dedi. O arada saat 12yi geçti ve bizim görüşme saat 2ye kaldı ve o arada saat 13.08'de bloke hesap maili geldi çok şükür.
Görüşme gibi olmadı evrakları girişte alıp sizi bekletiyorlar, sıra gelince çağırıyorlar evrakları inceleyip sınıflandırıyor. Ama en sonunda bir kaç sayfa soru verdi bunları büyükelçilik yanıtlamanızı istiyor diye. Ben master için gittiğim için olacak sorular;
Almanca ya da İngilizce biliyor musun, ne seviyede biliyorsun, nerede öğrendin?
Daha önceki eğitiminden bahseder misin?
Mezuniyetten sonra bugüne kadar ne yaptın?
Ve neden master yapacaksın neden bu üniversite ve bu alan ?
Şeklinde idi ve başka bir şey yoktu.
Bir de soruları doğal olak İngilizce ya da Almanca cevaplamanız gerekiyor, dikkatli okumadım benim okul İngilizce diye ama hani bir yerde buradaki soruları okulun kriteri ne ise o dilde cevaplayın yazıyordu sanırım.
Benim işlemler sona kaldığı için bütün idata beni bekliyordu çıkmak için ben de biraz acele etmiş oldum o sıra buyüzden