Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
meliksahg

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen meliksahg » Çrş Ağu 19, 2020 6:26 pm

doga yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 4:27 pm Yani ben de anlayamadım. Masterı seçince baktım evet öyle bir seçenek çıkıyormuş anca bachelor seçince dili sormuyor bile:( direkt o numarayı vermişler. Masterda denedim de evet randevu al çıkıyor ancak bachelorda çıkmıyor. Saçma geldi bana sonuçta o da eğitim vizesine başvuru yani... Teşekkürler cevaplarınız için.
Ben de denedim olmuyor. Hatta çağrı merkezi ile konuştum bana verilen kodu söyledim (07ST) daha randevular açılmadı bu kategori için dedi. Haftaya açılmasını bekliyoruz dedi. Ben de İzmir konsolosluğuna gidicem lisans için direk kabulüm var fakat daha alamadım

gltnhzr

Mesaj gönderen gltnhzr » Çrş Ağu 19, 2020 6:55 pm

cool yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 2:42 pm Merhaba hangi numaradan ulastiniz acaba
02123346167
Bu numaradan ulaştım sabah saatlerinde arka arkaya sürekli arayın yoksa pek düşmüyor

Ogrenci99

Mesaj gönderen Ogrenci99 » Çrş Ağu 19, 2020 7:10 pm

Şu an konsolosluk yerine idata ya gidiyoruz ya randevu için. Konsolosluktaki gibi mülakat oluyor mu? Yoksa sadece belgeleri teslim edip gidiyor muyuz? Randevusunu yapanlar yanıtlarsa sevinirim.

sergen1903

Mesaj gönderen sergen1903 » Çrş Ağu 19, 2020 7:38 pm

gltnhzr yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 6:55 pm 02123346167
Bu numaradan ulaştım sabah saatlerinde arka arkaya sürekli arayın yoksa pek düşmüyor
Ben bir şey sormak istiyorum ben üniversite eğitimi için online başvuru yaptım fakat mailde onların bana en erken bir hafta sonra gün atayacaklarını söylediler size bu mail geldi mi yoksa direkt kendiniz başvuru yapmadan mı arıyorsunuz?

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Çrş Ağu 19, 2020 7:45 pm

Arkadaşlar Gönüllü Hizmet için gidecek yok mu? 03BF kodu söylediğimde bu kategoriye randevu oluşturamadıklarını söylediler. Yarin tekrar arıyacağım var mı benim gibi aynı durumda olan?

meliksahg

Mesaj gönderen meliksahg » Çrş Ağu 19, 2020 8:20 pm

sergen1903 yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 7:38 pm Ben bir şey sormak istiyorum ben üniversite eğitimi için online başvuru yaptım fakat mailde onların bana en erken bir hafta sonra gün atayacaklarını söylediler size bu mail geldi mi yoksa direkt kendiniz başvuru yapmadan mı arıyorsunuz?
Ben lisans için randevu almaya çalıştım çağrı merkezini arayarak fakat daha randevu açılmadı bu kategori için dediler. Siz yüksek lisans için filan yaptıysanız online olarak randevu almanız normal. Bazı kategoriler için daha açılmadı ama bildiğim kadarıyla

doga

Mesaj gönderen doga » Çrş Ağu 19, 2020 8:23 pm

meliksahg yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 6:26 pm Ben de denedim olmuyor. Hatta çağrı merkezi ile konuştum bana verilen kodu söyledim (07ST) daha randevular açılmadı bu kategori için dedi. Haftaya açılmasını bekliyoruz dedi. Ben de İzmir konsolosluğuna gidicem lisans için direk kabulüm var fakat daha alamadım
çok teşekkürler bilgilendirmeniz için. Ben de sizinle aynı durumdayım ama istanbul benim. Bugün ulaşmayı denedim ancak başaramadım o zaman pazartesiden itibaren bakıcaz artık. Umarım alırız ya

panda

Mesaj gönderen panda » Çrş Ağu 19, 2020 8:57 pm

Merhaba Arkadaşlar,
Bundan yaklaşık 2 hafta önce iData'dan ulusal vize için randevu alabildim. DAAD bursu ile doktora kabulüm var. iData direk bana gerekli belgeleri konsolosluk sitesinden bulabilirsiniz dedi. Daha önce giden bazı arkadaslar Araştırmacı, Bilim insanı vizesi bazıları da Burslu Yüksek okul eğitimi ile gitmişler. Bu konuda bir fikri olan var mı hangi belgeleri götürmem gerek bilemiyorum. Ve her belgelenin almancaya çevrilmesi noter onayı gibi bir durum söz konusu mu?

meliksahg

Mesaj gönderen meliksahg » Çrş Ağu 19, 2020 9:31 pm

doga yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 8:23 pm çok teşekkürler bilgilendirmeniz için. Ben de sizinle aynı durumdayım ama istanbul benim. Bugün ulaşmayı denedim ancak başaramadım o zaman pazartesiden itibaren bakıcaz artık. Umarım alırız ya
Evet mecbur pazartesi tekrar denicez. Umarım o zaman açılır

emrefici

Mesaj gönderen emrefici » Çrş Ağu 19, 2020 9:57 pm

irmak_alp yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 5:32 pm Merhaba, doğru hatırlıyorsunuz : ) Bana e-postada verdikleri cevapta orada bulunmama dair belge ile birlikte vize başvuru formu ve diğer başvuru için gereken belgeleri(elçilik sitesindeki bilgi notuna göre) getirmemi belirtmişler. Benim daha önceki CV'im ingilizceydi ve onda bir değişiklik yapmayacağım, motivasyon mektubum ise almancaydı ve onda da sadece kısaca güncel durumumu anlatan bir bölüm eklemeyi düşünüyorum. Tüm belgelerim zaten bir süredir hazırdı. Normal şartlarda bizim gibi yenileme yapanlardan ücret alınmayacağı belirtiliyordu fakat ben şansa bırakmamak adına başvuru ücretini de yanıma alacağım başvuru esnasında sıkıntı çıkmaması adına. Umarım yardımcı olabilmişimdir : )
Merhabalar. Benim de CV ve motivasyon mektubu ingilizce. Belki sizin gibi motivasyon mektubunun Almanca haliyle başvurabilirim. Bana sizin gibi konsolosluktan hiç haber gelmediği için ben IDATA dan randevu aldım ve tekrardan 75Euro'yu vermem gerecek maalesef.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Prş Ağu 20, 2020 12:00 am

emrefici yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 9:57 pm Merhabalar. Benim de CV ve motivasyon mektubu ingilizce. Belki sizin gibi motivasyon mektubunun Almanca haliyle başvurabilirim. Bana sizin gibi konsolosluktan hiç haber gelmediği için ben IDATA dan randevu aldım ve tekrardan 75Euro'yu vermem gerecek maalesef.
Merhaba ben CV'yi direkt Translate ile Almancaya çevirdim. Bu şekilde yapanlar çok.

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Prş Ağu 20, 2020 10:27 am

iDataya ulaşabiliyor musunuz? telefon hiç çalmadan kapanıyor

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Prş Ağu 20, 2020 10:32 am

Merhaba arkadaşlar, idata'dan sonunda net bir tarih ile randevu almayı başardım. Ankara idata ofisi için eylül randevuları başlamış bilginiz olsun, ben yüksek lisans için başvuru yaptım 09ST kodu ile. 1 eylüle randevu aldım, iki gün önce online randevu alma sistemi üzerinden randevu talebi oluşturmuştum onu da iptal etmeniz gerek dedi onu da iptal ettim.

makca

Mesaj gönderen makca » Prş Ağu 20, 2020 10:57 am

Merhabalar, dün Ankara İdata'da master için vize görüşmem vardı. Internette yazmadığı halde transkript istediler.
Belgeler arasında okulla ilişiği yoksa böyle bir belge istenmediğini söylediğimde ise orayı güncelleyeceklerini söylediler.
Bundan dolayı yanınızda iki adet transkript bulundurmanız iyi olur benim şansıma yanıma almıştım.
Bir de vize görüşmesinde mülakat gibi bir durum yoktu İdata'da ama evrakların tesliminden sonra kağıt üzerinde sorular verdiler ve eğitim alacağınız dilde (İngilizce ya da Almanca şeklindeydi) doldurmanız gerekiyor. Sorular ise;
Daha önceki eğitiminiz,
Mezuniyetten sonra ne yaptığınız,
Ve neden bu programı, üniversiteyi, bu şehri şeçtiğinizle alakalı sorulardı.
Başka da bir şey yoktu prosedürler dışında.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Prş Ağu 20, 2020 11:06 am

Arkadaş ben hariç herkes randevu alıyor :D Ben daha almaya çalışıyorum

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Prş Ağu 20, 2020 11:17 am

makca yazdı: Prş Ağu 20, 2020 10:57 am Merhabalar, dün Ankara İdata'da master için vize görüşmem vardı. Internette yazmadığı halde transkript istediler.
Belgeler arasında okulla ilişiği yoksa böyle bir belge istenmediğini söylediğimde ise orayı güncelleyeceklerini söylediler.
Bundan dolayı yanınızda iki adet transkript bulundurmanız iyi olur benim şansıma yanıma almıştım.
Bir de vize görüşmesinde mülakat gibi bir durum yoktu İdata'da ama evrakların tesliminden sonra kağıt üzerinde sorular verdiler ve eğitim alacağınız dilde (İngilizce ya da Almanca şeklindeydi) doldurmanız gerekiyor. Sorular ise;
Daha önceki eğitiminiz,
Sorular sadece bunlar mıydı? A2 oldugum icin tırstım basit duruyor ama yine de. :D

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Prş Ağu 20, 2020 11:26 am

makca yazdı: Prş Ağu 20, 2020 10:57 am Merhabalar, dün Ankara İdata'da master için vize görüşmem vardı. Internette yazmadığı halde transkript istediler.
Daha önceki eğitiminiz,
Merhaba, ben de sizin gibi İngilizce master için başvuru yapacağım, randevum 1 eylülde. Transkript 2 adet mi istiyorlar yoksa garanti olsun diye mi 2 dediniz çünkü bende 1 tane kaldı. Bir de Almanca olarak sunduğunuz bir belge oldu mu yoksa hepsini İngilizce mi verdiniz? Son olarak ben herhangi bir Almanca dil bilgisi belgesi sunamayacağım çünkü A1 sınavı yetişmiyor, sizin bununla ilgili bir belgeniz var mıydı ya da böyle bir soru aldınız mı?

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Prş Ağu 20, 2020 12:24 pm

kinryua yazdı: Prş Ağu 20, 2020 10:32 am Merhaba arkadaşlar, idata'dan sonunda net bir tarih ile randevu almayı başardım. Ankara idata ofisi için eylül randevuları başlamış bilginiz olsun, ben yüksek lisans için başvuru yaptım 09ST kodu ile. 1 eylüle randevu aldım, iki gün önce online randevu alma sistemi üzerinden randevu talebi oluşturmuştum onu da iptal etmeniz gerek dedi onu da iptal ettim.
İkinci okulun kabulünü beklemek istediğim için ağustostaki randevumu iptal edip yeni randevu istediğimi söyledim. Pnr kodu almanız lazım sistem değişti dediler. Aldım. Tekrar aradım bekledim. Sonra bana randevu sistemi kapandı artık konsolosluktan haber bekliyoruz denildi bugün ve kodum sizle aynı.. Nasıl oluyor da farklı bir şey söylüyorlar hiç anlam veremedim çok şaşırdım

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Prş Ağu 20, 2020 12:34 pm

cnsn159 yazdı: Prş Ağu 20, 2020 12:24 pm İkinci okulun kabulünü beklemek istediğim için ağustostaki randevumu iptal edip yeni randevu istediğimi söyledim. Pnr kodu almanız lazım sistem değişti dediler. Aldım. Tekrar aradım bekledim. Sonra bana randevu sistemi kapandı artık konsolosluktan haber bekliyoruz denildi bugün ve kodum sizle aynı.. Nasıl oluyor da farklı bir şey söylüyorlar hiç anlam veremedim çok şaşırdım
Ne yaptıklarını inanın ben de bilmiyorum. 2 gün öncesine kadar ne telefondan ne sistemden randevu alabiliyordum, 2 gün önce online randevu sistemi üzerinden PNR kodu aldım, dün telefonla aradığımda yarın tekrar arayın şu anda 09ST kodu için randevu yok hepsi dolu dediler. Bu sabah aradım ve hemen 1 eylüle randevumu oluşturdular ve PNR kodumu iptal etmemi söylediler ben de iptal ettim. Süreç nasıl işliyor kime randevu var kime yok hiç anlamadım gerçekten. Bir de siz de Ankara'dan mı başvurmaya çalışıyorsunuz?

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Prş Ağu 20, 2020 12:37 pm

kinryua yazdı: Prş Ağu 20, 2020 12:34 pm Ne yaptıklarını inanın ben de bilmiyorum. 2 gün öncesine kadar ne telefondan ne sistemden randevu alabiliyordum, 2 gün önce online randevu sistemi üzerinden PNR kodu aldım, dün telefonla aradığımda yarın tekrar arayın şu anda 09ST kodu için randevu yok hepsi dolu dediler. Bu sabah aradım ve hemen 1 eylüle randevumu oluşturdular ve PNR kodumu iptal etmemi söylediler ben de iptal ettim. Süreç nasıl işliyor kime randevu var kime yok hiç anlamadım gerçekten. Bir de siz de Ankara'dan mı başvurmaya çalışıyorsunuz?
Evet evet Ankaradan ve olanı iptal etmiştim :( ilk konuştuğum kişi bana şu an verilmiyor dese zaten iptal etmez 2 3 gün daha beklerdim zamanım vardı ama erkenden almak amaçlı hemen iptal edip almak istediğimi söyledim. Pnr kodu alın sonra tekrar arayın dediler aldım yine aradım sonra kapalı olduğunu haber beklediklerini söylediler ya gerçekten 10 dkda bir sistemleri değişiyor ya da aynı kurum içinde birbirlerinden ve sistemden haberleri yok çok sinir yıpratıcı bi durum

Kilitli