Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
exectus

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen exectus » Çrş Ağu 19, 2020 2:05 am

Kuss yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 1:57 am Merhaba bildiğim kadarıyla her altı ayda bir yenilenmesi gereken bir belge. Güz ve yaz dönemi eğitime devam ettiğimizi kanıtlıyoruz sanırım. Öğrenci belgesini gönderip tekrar tekrar altı aylık alındığını okumuştum.
Evet SGK bu belgeyi eğer kadınsanız veya 25 yaşından küçük erkekseniz 6 ayda bir düzenleyipveriyor. Siz de bu belgeyi Almanyadaki AOK veya TK ya götürüp sigortadan muaf olduğunuza dair belge alıyorsunuz. Bu belge ile oturum uzatma vs yapılabiliyor.

holdenscofiedl

Mesaj gönderen holdenscofiedl » Çrş Ağu 19, 2020 3:50 am

24 yasindayim, sistemde babam uzerinden bakiliyorum olarak gozukuyormus. Genel saglik sigortasi oldugu icin AT11 belgesini sana veremeyiz dediler. Ilginc geldi ama seyahat saglik sigortası umarim isimizi gorür almanyaya gidene kadar.

meliksahg

Mesaj gönderen meliksahg » Çrş Ağu 19, 2020 12:36 pm

Merhabalar arkadaşlar. İzmir konsolosluğundan vize randevusu alabilen var mı?? Varsa bilgilendirir misiniz lütfen

gltnhzr

Mesaj gönderen gltnhzr » Çrş Ağu 19, 2020 12:41 pm

Arkadaşlar herkese merhaba, 21.02.20 de İstanbul Konsolosluğundan master için vize görüşmemi yapmıştım. Güncel evraklarım geçen hafta elime ulaşınca konsolosluğa mail olarak ilettim. Hazırlık eğitimim benim birebir olarak orda olmamı istiyor. Dün epey bir arama ile ulaşabildim mailimin ellerine ulaşmadığını söylediler. Yeniden mail attım. Bu sabah tekrardan 1 saate yakın arayıp bağlanabildim. Mailinn ulaştığını söylediler ve dosyaya eklenmiştir dediler. Dosyamın işleminin devam ettiğini de söylediler.

spcmky74

Mesaj gönderen spcmky74 » Çrş Ağu 19, 2020 1:44 pm

Merhabalar. Önümüzdeki haftaya Ulusal vize için randevu aldım fakat Garantör Mektubum o tarihe yetişmeyecek. Geçen dönem almış olduğum Mektubu (6 aydan daha eski) görüşmede sunup, güncel mektubumun yolda olduğunu ve gelir gelmez mail yada fax ile ileteceğimi belirtsem vize işlemlerinde aksaklık yaşar mıyım? Tecrübeli arkadaşlar var mı bu konuyla ilgili? Teşekkürler

emrefici

Mesaj gönderen emrefici » Çrş Ağu 19, 2020 2:24 pm

irmak_alp yazdı: Çrş Ağu 12, 2020 1:49 pm IELTS belgesini çevirtmenize gerek yok. Genel olarak ingilizce evrak kabul ediliyor. Ben IELTS belgemi çevirtmeden düz fotokopilerini vererek başvurmuştum vizeye.
Merhabalar. Yanlış hatırlamıyorsam siz de yüksek lisans için vizenizi kullanamamış; yeniden dzenlenmesini talep edip 1 Eylül tarihine randevu almıştınız. Bana konsolosluk hala geri dönüş yapmadı. Ben de IDATA dan 27 Ağustos'a randevu aldım açıldığında. Benim size sorum; ikimiz de hemen hemen vizemii kullanamadığımız için yakın tarihlerde vizeye başvurmuşuzdur. Şimdiki başvuru sürecinde gerekli evraklarda herhangi bir değişiklik var mı acaba? (Fiziken Almanya'da bulıunmamıza dair gereken belge dışında). Örneğin CV ya da motivasyon mektubunun almanca çevirisi gerekli mi? Bundan önce hep İngilizce olarak başvurmuştum çünkü. Şimdiden çok teşekkür ederim.

turist12

Mesaj gönderen turist12 » Çrş Ağu 19, 2020 2:41 pm

Merhaba arkadaşlar bugün idata'ya ulaşmaya çalıştım fakat 13. sıradayken hat düştü tekrar aradığımda 103. sıradan başlattı. Ben 53-yüksek öğrenime hazırlık bilgi notuyla başvuru yapacağım şu an için randevu veriliyor mu acaba?

cool

Mesaj gönderen cool » Çrş Ağu 19, 2020 2:42 pm

gltnhzr yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 12:41 pm Arkadaşlar herkese merhaba, 21.02.20 de İstanbul Konsolosluğundan master için vize görüşmemi yapmıştım. Güncel evraklarım geçen hafta elime ulaşınca konsolosluğa mail olarak ilettim. Hazırlık eğitimim benim birebir olarak orda olmamı istiyor. Dün epey bir arama ile ulaşabildim mailimin ellerine ulaşmadığını söylediler. Yeniden mail attım. Bu sabah tekrardan 1 saate yakın arayıp bağlanabildim. Mailinn ulaştığını söylediler ve dosyaya eklenmiştir dediler. Dosyamın işleminin devam ettiğini de söylediler.
Merhaba hangi numaradan ulastiniz acaba

turist12

Mesaj gönderen turist12 » Çrş Ağu 19, 2020 3:39 pm

Yok mu bilen arkadaşlar? Şimdi de 30'lardayken gitti. Eğer randevu verilmiyorsa boşu boşuna yetkiliyle konuşamadan saatlerce beklemeyelim.

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Çrş Ağu 19, 2020 3:59 pm

turist12 yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 3:39 pm Yok mu bilen arkadaşlar? Şimdi de 30'lardayken gitti. Eğer randevu verilmiyorsa boşu boşuna yetkiliyle konuşamadan saatlerce beklemeyelim.
Randevu artık online da alınabiliyor siteden, onu denediniz mi?

doga

Mesaj gönderen doga » Çrş Ağu 19, 2020 4:05 pm

cnsn159 yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 3:59 pm Randevu artık online da alınabiliyor siteden, onu denediniz mi?
merhaba, o nasıl oluyor acaba? Çünkü ben denediğimde online randevunuzu alın > ulusal randevunuzu alın bu adımları izleyince birkaç soru soruyor cevaplıyorum ardından yönlendirildiğim sayfada "Randevunuzu oluşturmak üzere iDATA çağrı merkezimiz ile 0850 460 84 93 numaralı telefondan iletişime geçmelisiniz." yazıyor. Şimdiden teşekkürler.

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Çrş Ağu 19, 2020 4:09 pm

doga yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 4:05 pm merhaba, o nasıl oluyor acaba? Çünkü ben denediğimde online randevunuzu alın > ulusal randevunuzu alın bu adımları izleyince birkaç soru soruyor cevaplıyorum ardından yönlendirildiğim sayfada "Randevunuzu oluşturmak üzere iDATA çağrı merkezimiz ile 0850 460 84 93 numaralı telefondan iletişime geçmelisiniz." yazıyor. Şimdiden teşekkürler.
https://ulusalrandevu.idata.com.tr/tr bu siteden denediniz mi? Şimdi tekrar denedim soruları cevapladığımda randevu al butonu açılıyor

doga

Mesaj gönderen doga » Çrş Ağu 19, 2020 4:18 pm

cnsn159 yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 4:09 pm https://ulusalrandevu.idata.com.tr/tr bu siteden denediniz mi? Şimdi tekrar denedim soruları cevapladığımda randevu al butonu açılıyor
çok teşekkürler cevabınız için. Evet, bu siteden deniyorum ancak olmuyor:( Anlayamadım gitti. Bachelor için diyorum ondan mı acaba bilemedim açıkçası, kabulüm var gerçi onu işaretledim. Siz de mi Bachelor için yapıyorsunuz da randevu al butonu çıkıyor acaba?

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Çrş Ağu 19, 2020 4:23 pm

doga yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 4:18 pm çok teşekkürler cevabınız için. Evet, bu siteden deniyorum ancak olmuyor:( Anlayamadım gitti. Bachelor için diyorum ondan mı acaba bilemedim açıkçası, kabulüm var gerçi onu işaretledim. Siz de mi Bachelor için yapıyorsunuz da randevu al butonu çıkıyor acaba?
Ben masterı seçtim ancak bachelor için de olmaması için bir sebep göremedim açıkçası çok ilginç 🤔 neye göre değişiyor olabilir ki acaba soruların cevaplarında bi sıkıntı oluşuyor olabilir mi? Dilimi kanıtladım vs sorusuna da evet cevabı veriyor musunuz belki onla ilgilidir

doga

Mesaj gönderen doga » Çrş Ağu 19, 2020 4:27 pm

cnsn159 yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 4:23 pm Ben masterı seçtim ancak bachelor için de olmaması için bir sebep göremedim açıkçası çok ilginç 🤔 neye göre değişiyor olabilir ki acaba soruların cevaplarında bi sıkıntı oluşuyor olabilir mi? Dilimi kanıtladım vs sorusuna da evet cevabı veriyor musunuz belki onla ilgilidir
Yani ben de anlayamadım. Masterı seçince baktım evet öyle bir seçenek çıkıyormuş anca bachelor seçince dili sormuyor bile:( direkt o numarayı vermişler. Masterda denedim de evet randevu al çıkıyor ancak bachelorda çıkmıyor. Saçma geldi bana sonuçta o da eğitim vizesine başvuru yani... Teşekkürler cevaplarınız için.

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Çrş Ağu 19, 2020 4:29 pm

doga yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 4:27 pm Yani ben de anlayamadım. Masterı seçince baktım evet öyle bir seçenek çıkıyormuş anca bachelor seçince dili sormuyor bile:( direkt o numarayı vermişler. Masterda denedim de evet randevu al çıkıyor ancak bachelorda çıkmıyor. Saçma geldi bana sonuçta o da eğitim vizesine başvuru yani... Teşekkürler cevaplarınız için.
Ben de anlam veremedim sanırım aramaktan başke çareniz yok gibi.. Hattan düşme sebebiniz de muhtemelen bazı operatörlerin 70. Dakikadan sonra otomatik olarak düşüyor olmasından kaynaklıdır ben de aynısını yaşadım. Turkcell kullanmanızı öneririm

cool

Mesaj gönderen cool » Çrş Ağu 19, 2020 4:35 pm

Merhaba Subat ayinda Sartli kabulumle birlikte vize basvurusunda bulunmustum pasaportum hala elime gecmedi.
Konsolosluga mevcut yasaklar kalktimi diye sordugumda bana mail olarak bunu gondermisler direk olarak kopyaliyorum.
Gönderiniz icin tesekkür ederiz.

Sunmus oldugunuz yari kabul belgesi ne yazik ki sizin durumunuzda gecerli degildir. Yüksek lisans basvurusunda bulunabilmeniz icin üniversite kabul belgesine ihtiyaciniz vardir. Veya yogunlastirilmis dil kursu basvurunda bulunmaniz gerekmektedir ki pandemiden ötürü ne yazik ki suan mümkün degil.

Dolaysiyla vize işlemlerinize devam edilebilmesi için, aşağıda belirtilen evrakları (bir orijinal, iki fotokopi şeklinde ve Almanca tercümesi ile) tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir:

Üniversite tam kabul belgesi (Zulassungsbescheid)

Evraklarınız ile birlikte bu yazımızın da beraber getirilmesini rica ederiz. Yukarıda belirtilen evrakları bu yazı size ulaştıktan sonra en geç 18/09/2020 tarihine kadar vize bölümüne ulaştırınız; aksi takdirde başvurunuz konusunda sorumlu olan yabancılar dairesine, evrakları ulaştırmadığınız bildirileceğinden, müracaatınız İkamet Yasasının 82. maddesinin 1. satırı gereğince red edilecektir. İstenilen evrakları, belirtilen sürede getirmeniz mümkün değil ise, sürenin uzatılması için yazılı açıklamanız rica ederiz.

Neden boyle bir sey yazdilar anlamadim. Zaten kurs kayitim ve sartli kabulum mevcut. Bilgisi olan bilgilendirebilir mi

yellowstar

Mesaj gönderen yellowstar » Çrş Ağu 19, 2020 4:59 pm

Merhaba,
Nüfus kayıt örneğini e-devletten alınca oluyor mu yoksa nüfustan mı almak gerekli? TOEFLda da test taker copy kabul ediyorlar mı acaba bilen var mı?

doga

Mesaj gönderen doga » Çrş Ağu 19, 2020 5:00 pm

cnsn159 yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 4:29 pm Ben de anlam veremedim sanırım aramaktan başke çareniz yok gibi.. Hattan düşme sebebiniz de muhtemelen bazı operatörlerin 70. Dakikadan sonra otomatik olarak düşüyor olmasından kaynaklıdır ben de aynısını yaşadım. Turkcell kullanmanızı öneririm
çok teşekkür ederim, sağ olun. umarım arayınca verirler randevu...

irmak_alp

Mesaj gönderen irmak_alp » Çrş Ağu 19, 2020 5:32 pm

emrefici yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 2:24 pm Merhabalar. Yanlış hatırlamıyorsam siz de yüksek lisans için vizenizi kullanamamış; yeniden dzenlenmesini talep edip 1 Eylül tarihine randevu almıştınız. Bana konsolosluk hala geri dönüş yapmadı. Ben de IDATA dan 27 Ağustos'a randevu aldım açıldığında. Benim size sorum; ikimiz de hemen hemen vizemii kullanamadığımız için yakın tarihlerde vizeye başvurmuşuzdur. Şimdiki başvuru sürecinde gerekli evraklarda herhangi bir değişiklik var mı acaba? (Fiziken Almanya'da bulıunmamıza dair gereken belge dışında). Örneğin CV ya da motivasyon mektubunun almanca çevirisi gerekli mi? Bundan önce hep İngilizce olarak başvurmuştum çünkü. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Merhaba, doğru hatırlıyorsunuz : ) Bana e-postada verdikleri cevapta orada bulunmama dair belge ile birlikte vize başvuru formu ve diğer başvuru için gereken belgeleri(elçilik sitesindeki bilgi notuna göre) getirmemi belirtmişler. Benim daha önceki CV'im ingilizceydi ve onda bir değişiklik yapmayacağım, motivasyon mektubum ise almancaydı ve onda da sadece kısaca güncel durumumu anlatan bir bölüm eklemeyi düşünüyorum. Tüm belgelerim zaten bir süredir hazırdı. Normal şartlarda bizim gibi yenileme yapanlardan ücret alınmayacağı belirtiliyordu fakat ben şansa bırakmamak adına başvuru ücretini de yanıma alacağım başvuru esnasında sıkıntı çıkmaması adına. Umarım yardımcı olabilmişimdir : )

Kilitli