Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
exectus

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen exectus » Sal Ağu 18, 2020 1:54 pm

Merhaba. Yaşımdan dolayı 31 Aralıkta A/T 11 belgemin süresi bitiyor. 6 aydan kısa süre olduğu için vize alımında sıkıntı yaşar mıyım acaba?

exectus

Mesaj gönderen exectus » Sal Ağu 18, 2020 2:25 pm

damikjohn yazdı: Sal Ağu 18, 2020 1:48 pm Cevabınız için teşekkürler. Peki ıslak imza olması şart mıdır belgenin? Okulum bana şimdilik sadece e-imzalı belge gönderebileceğini söyledi. Bu konuda bilginiz var mıdır?
Ben okula bu belgeyi kayıt ve vize işlemlerimde kullanacağım dedim. Okula gidip ıslak imzalı belge aldım onları, apostil yaptıracağım. Islak imzalı almazsanız apostil olmuyor. Okulunuz kabul etmeyebilir. Ama sadece vize için lazımsa o kısmını pek bilmiyorum.

meliksahg

Mesaj gönderen meliksahg » Sal Ağu 18, 2020 4:27 pm

IDATA dan randevu sırası almak için çağrı merkezini aradım. Bana verilen kodu (07ST) benimle görüşen çalışana verdim fakat daha benim için vize başvuruları açılmamış haftaya açılmasını bekliyoruz dedi. Ben direk üniversiteden kabul almıştım o yüzden vize almak istiyorum fakat hala vermiyorlarmış.

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Sal Ağu 18, 2020 4:46 pm

meliksahg yazdı: Sal Ağu 18, 2020 4:27 pm IDATA dan randevu sırası almak için çağrı merkezini aradım. Bana verilen kodu (07ST) benimle görüşen çalışana verdim fakat daha benim için vize başvuruları açılmamış haftaya açılmasını bekliyoruz dedi. Ben direk üniversiteden kabul almıştım o yüzden vize almak istiyorum fakat hala vermiyorlarmış.
07ST lisans için olan kod değil mi? Lisans eğitiminde bi sorun olmaması gerek

meliksahg

Mesaj gönderen meliksahg » Sal Ağu 18, 2020 6:10 pm

2eqendy yazdı: Sal Ağu 18, 2020 4:46 pm 07ST lisans için olan kod değil mi? Lisans eğitiminde bi sorun olmaması gerek
Evet lisans için olan ama hala randevu açılmadı bunun için dedi. Ben de anlayamadım. Konsolosluğun sitesinde yazdığına göre randevu sırası filan verilmesi gerekmiyor muydu? Benim gibi lisans ya da yüksek lisans için ıdata yı arayan var mı, varsa bilgilendirin lütfen size ne dediler

sergen1903

Mesaj gönderen sergen1903 » Sal Ağu 18, 2020 6:18 pm

Merhaba ben dün online başvuru sırası aldım ama o kod nerede yazıyor göremedim

meliksahg

Mesaj gönderen meliksahg » Sal Ağu 18, 2020 6:55 pm

sergen1903 yazdı: Sal Ağu 18, 2020 6:18 pm Merhaba ben dün online başvuru sırası aldım ama o kod nerede yazıyor göremedim
https://ulusalrandevu.idata.com.tr/tr bu linkte bulabilirsin. Birkaç soruyu cevaplıyorsun sonra senin için gerekli evrakların bulunduğu bir pdf gösteriyor, aynı zamanda da kod veriyor. O kodu çağrı merkezini arayınca söyleyin filan diyor. Sen hangi şehirdeki konsolosluk için aldın ve ne için aldın lisans filan mı yoksa başka bir şey için mi?

sergen1903

Mesaj gönderen sergen1903 » Sal Ağu 18, 2020 7:07 pm

meliksahg yazdı: Sal Ağu 18, 2020 6:55 pm https://ulusalrandevu.idata.com.tr/tr bu linkte bulabilirsin. Birkaç soruyu cevaplıyorsun sonra senin için gerekli evrakların bulunduğu bir pdf gösteriyor, aynı zamanda da kod veriyor. O kodu çağrı merkezini arayınca söyleyin filan diyor. Sen hangi şehirdeki konsolosluk için aldın ve ne için aldın lisans filan mı yoksa başka bir şey için mi?

Benim lisans Erasmus, üniversite eğitimi kısmını seçtim fakat ben o kodu göremedim gelen mailde vs yazıyor mu kod?

meliksahg

Mesaj gönderen meliksahg » Sal Ağu 18, 2020 7:18 pm

sergen1903 yazdı: Sal Ağu 18, 2020 7:07 pm Benim lisans Erasmus, üniversite eğitimi kısmını seçtim fakat ben o kodu göremedim gelen mailde vs yazıyor mu kod?
Erasmus için yok sanırım. Gerekmiyor galiba

exectus

Mesaj gönderen exectus » Sal Ağu 18, 2020 7:44 pm

Merhaba. Belgelerim İngilizce ama Almanca tercümeleri ile sununuz yazıyor. Almanca tercümeleri ile sunmayıp ingilizce olarak sunup Vizesi olumlu sonuçlanan var mı? Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğini de Türkçe sunucam. Sıkıntı olur mu acaba?

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Çrş Ağu 19, 2020 12:47 am

exectus yazdı: Sal Ağu 18, 2020 7:44 pm Merhaba. Belgelerim İngilizce ama Almanca tercümeleri ile sununuz yazıyor. Almanca tercümeleri ile sunmayıp ingilizce olarak sunup Vizesi olumlu sonuçlanan var mı? Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğini de Türkçe sunucam. Sıkıntı olur mu acaba?
Merhaba Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği için belgenin çevirisine ihtiyaç olup olmadığını İDATA'ya randevu alırken sordum. "Bir tek bu belge Türkçe diğerleri yeminli bir tercüman tarafından çevrilmeli, notere gerek yok." diye bir cevap aldım.

Nüfus müdürlüğünden bu belgeyi imzalı olarak aldım, fakat e devlet ile bazı küçük farklılıkları var. İki belgeyi ve kopyalarını yanınızda götürmenizi öneririm. Kolay gelsinn

doga

Mesaj gönderen doga » Çrş Ağu 19, 2020 12:50 am

Kuss yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 12:47 am Merhaba Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği için belgenin çevirisine ihtiyaç olup olmadığını İDATA'ya randevu alırken sordum. "Bir tek bu belge Türkçe diğerleri yeminli bir tercüman tarafından çevrilmeli, notere gerek yok." diye bir cevap aldım.

Nüfus müdürlüğünden bu belgeyi imzalı olarak aldım, fakat e devlet ile bazı küçük farklılıkları var. İki belgeyi ve kopyalarını yanınızda götürmenizi öneririm. Kolay gelsinn
merhaba, sigorta için AT11 düşünmekteyim de ancak daha almadım yani nasıl bir belge olduğu hakkında bir fikrim yok. Eğer siz de onu düşünüyorsanız diye size danışmak istedim. AT11 belgesini de mi almancaya çevirtmemiz gerekiyor yani? Eğer biliyorsanız yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden çok teşekkürler.

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Çrş Ağu 19, 2020 1:04 am

doga yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 12:50 am merhaba, sigorta için AT11 düşünmekteyim de ancak daha almadım yani nasıl bir belge olduğu hakkında bir fikrim yok. Eğer siz de onu düşünüyorsanız diye size danışmak istedim. AT11 belgesini de mi almancaya çevirtmemiz gerekiyor yani? Eğer biliyorsanız yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden çok teşekkürler.
AT11 hem almanca hem türkçe belge alınca görürsün.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Çrş Ağu 19, 2020 1:34 am

Kuss yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 12:47 am Merhaba Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği için belgenin çevirisine ihtiyaç olup olmadığını İDATA'ya randevu alırken sordum. "Bir tek bu belge Türkçe diğerleri yeminli bir tercüman tarafından çevrilmeli, notere gerek yok." diye bir cevap aldım.

Yani Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği'ni Türkçe sunup diğerlerini mi çevirtmemiz gerekiyormuş? Ben tam tersini yapacaktım :(

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Çrş Ağu 19, 2020 1:36 am

doga yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 12:50 am merhaba, sigorta için AT11 düşünmekteyim de ancak daha almadım yani nasıl bir belge olduğu hakkında bir fikrim yok. Eğer siz de onu düşünüyorsanız diye size danışmak istedim. AT11 belgesini de mi almancaya çevirtmemiz gerekiyor yani? Eğer biliyorsanız yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden çok teşekkürler.
AT11 belgesi için kabul aldığınız okulun semester tarihlerinin yazdığı bir dosya (sitenin ekran görüntüsü olabilir), kabul belgeniz ve sigorta için bağlı olduğunuz kişinin kimlik bilgileri ile kuruma gitmeniz yeterli olur diye biliyorum, ben de henüz almadım. Bildiğim kadarıyla verilen belge iki üç sayfalık Türkçe ve Almanca yan yana yazılmış bir belge bu sebeple çevirmeye gerek yok.

Bu belgeyi alırken karşınıza çıkabilecek iki sorun olabilir:
1. Kabul belgenizin Türkçeye çevrilmesi istenebilir. Ben bunu gideceğim kurumu arayarak sordum. İstenmiyor. Daha sonra öğrenci belgesinin çevrilmesi isteniyor.

2. Eğer okul daha önceden tanınmamış yani sizden önce birisi bu okul için AT11 belgesi almamışsa işiniz biraz uzayabilir. Yanlış bilmiyorsam YÖK'e okulu tanıtmak gerekiyor. Bu islemin nasıl yapıldığını bilmiyorum. E devletten tanınıp tanınmadığını kontrol edebilirsiniz diye tahmin ediyorum.

Umarım yanlış bilgiler vermemişimdir. Arayıp sorarak internetten okuyarak ve duyarak edindiğim bilgilerdir.

doga

Mesaj gönderen doga » Çrş Ağu 19, 2020 1:44 am

Kuss yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 1:36 am AT11 belgesi için kabul aldığınız okulun semester tarihlerinin yazdığı bir dosya (sitenin ekran görüntüsü olabilir), kabul belgeniz ve sigorta için bağlı olduğunuz kişinin kimlik bilgileri ile kuruma gitmeniz yeterli olur diye biliyorum, ben de henüz almadım. Bildiğim kadarıyla verilen belge iki üç sayfalık Türkçe ve Almanca yan yana yazılmış bir belge bu sebeple çevirmeye gerek yok.

1. Kabul belgenizin Türkçeye çevrilmesi istenebilir. Ben bunu gideceğim kurumu arayarak sordum. İstenmiyor. Daha sonra öğrenci belgesinin çevrilmesi isteniyor.

2. Eğer okul daha önceden tanınmamış yani sizden önce birisi bu okul için AT11 belgesi almamışsa işiniz biraz uzayabilir. Yanlış bilmiyorsam YÖK'e okulu tanıtmak gerekiyor. Bu islemin nasıl yapıldığını bilmiyorum. E devletten tanınıp tanınmadığını kontrol edebilirsiniz diye tahmin ediyorum.

Umarım yanlış bilgiler vermemişimdir. Arayıp sorarak internetten okuyarak ve duyarak edindiğim bilgilerdir.
kdemir yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 1:04 am AT11 hem almanca hem türkçe belge alınca görürsün.
Anladım. Her ikinize de çok teşekkürler, çok sağ olun.

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Çrş Ağu 19, 2020 1:45 am

exectus yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 1:34 am Yani Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği'ni Türkçe sunup diğerlerini mi çevirtmemiz gerekiyormuş? Ben tam tersini yapacaktım :(
"Lütfen ayrıca alttaki destekleyici belgelerin orijinalini ve iki adet nüshası ile yanınızda getirin.
Belgeleri Almanca tercümeleri ile sununuz."

Buna göre ben şahsen her şeyi garantiye almak adına
Türkçe x2, Almanca x2 ve orijinal belgeler ile gitmeyi düşünüyorum. Nüfus kayıt örneği için almanca hariç tabi

exectus

Mesaj gönderen exectus » Çrş Ağu 19, 2020 1:52 am

Kuss yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 1:36 am AT11 belgesi için kabul aldığınız okulun semester tarihlerinin yazdığı bir dosya (sitenin ekran görüntüsü olabilir), kabul belgeniz ve sigorta için bağlı olduğunuz kişinin kimlik bilgileri ile kuruma gitmeniz yeterli olur diye biliyorum, ben de henüz almadım. Bildiğim kadarıyla verilen belge iki üç sayfalık Türkçe ve Almanca yan yana yazılmış bir belge bu sebeple çevirmeye gerek yok.

Merhaba Ben A/T 11 belgesini aldım gerekli evraklar;

1) Okul kabul belgesi (Benim ingilizceydi sorun çıkmadı)
2) YÖK okul tanıma belgesi (Çoğu okulun var sizinkide %90 vardır)
3) Semester tarihleri (Başlangıç bitiş gösterse yeter dediler, ingilizceydi sayfanın çıktısını aldım)

Bu belgeleri çıkartıp gidin. Sizden form doldurmanızı istiyolarlar kimin üzerinden alacaksanız TC si lazım. Tarih adres vs yazıyorsunuz o formda okadar.
Benim 31/12/2020 Tarihine kdar aldım çünkü 25'e gireceğim. Kadınsanız sıkıntı yok.

Bilginiz varmı bilmiyorum ama semester boyunca geçerli olmadığı için acaba okul kaydında ve vizede sıkıntı yaşatırmı diye düşünüyorum :( 6 aydan kısa verildi.

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Çrş Ağu 19, 2020 1:57 am

exectus yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 1:52 am Merhaba Ben A/T 11 belgesini aldım gerekli evraklar;

1) Okul kabul belgesi (Benim ingilizceydi sorun çıkmadı)
2) YÖK okul tanıma belgesi (Çoğu okulun var sizinkide %90 vardır)
3) Semester tarihleri (Başlangıç bitiş gösterse yeter dediler, ingilizceydi sayfanın çıktısını aldım)

Bu belgeleri çıkartıp gidin. Sizden form doldurmanızı istiyolarlar kimin üzerinden alacaksanız TC si lazım. Tarih adres vs yazıyorsunuz o formda okadar.
Benim 31/12/2020 Tarihine kdar aldım çünkü 25'e gireceğim. Kadınsanız sıkıntı yok.

Bilginiz varmı bilmiyorum ama semester boyunca geçerli olmadığı için acaba okul kaydında ve vizede sıkıntı yaşatırmı diye düşünüyorum :( 6 aydan kısa verildi.

Merhaba bildiğim kadarıyla her altı ayda bir yenilenmesi gereken bir belge. Güz ve yaz dönemi eğitime devam ettiğimizi kanıtlıyoruz sanırım. Öğrenci belgesini gönderip tekrar tekrar altı aylık alındığını okumuştum.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Çrş Ağu 19, 2020 1:58 am

Kuss yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 1:45 am "Lütfen ayrıca alttaki destekleyici belgelerin orijinalini ve iki adet nüshası ile yanınızda getirin.
Belgeleri Almanca tercümeleri ile sununuz."

Buna göre ben şahsen her şeyi garantiye almak adına
Türkçe x2, Almanca x2 ve orijinal belgeler ile gitmeyi düşünüyorum. Nüfus kayıt örneği için almanca hariç tabi
Aslında sadece yeminli tercüman gerekiyorsa, noter gerektirmiyorsa öyle yapmak mantıklı oluyor. Noter çok pahalı malesef :(

Kilitli