Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni-assist paperless application

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
redwayyy

Uni-assist paperless application

Mesaj gönderen redwayyy » Sal Ağu 18, 2020 12:21 pm

Merhaba, ben başvurularımı yapalı yaklaşık 1,5-2 ay oluyor. Ödemelerimi halledip gerekli belgeleri yüklemiştim. Fakat dün şöyle bir uyarı çıktı.
Ekran Alıntısı.JPG
Upload my document'a tıkladığımda zaten yüklenen dosyaların olduğu yere yönlendiriyor. Belgeleri silemediğimiz için ne yapacağımı bilemedim tekrar mı yüklemem gerekiyor yoksa böyle kalınca da bir sorun olur mu?

zeliskanat

Re: Uni-assist paperless application

Mesaj gönderen zeliskanat » Sal Ağu 18, 2020 3:33 pm

Şuan başvurun değerlendirmede görünüyor umarım deadline kaçırmamışsındır. Normalde uni-assistle başvurduğunda belgeleri bir de postayla yollaman gerekiyordu ama covid-19 dan dolayı bunu değiştirdiler online olarak alıyor çoğu anladığım kadarıyla burada da onu hatırlatmış sana tekrar. Yüklediğin dokümanları my applications- documents kısmında görüyorsan sorun yok gibi. Normalde maksimum 8 hafta sürer zaten geri dönmeleri bana da 8 haftada döndüler en son.

Mail yazmak çok sıkıntı ama help kısmındaki konu başlıklarından seçip açılan kısımdaki sorulardan en alta indiğinde "You can ask us another question here" diye bir bölüm vardır. Link çalışırsa https://my.uni-assist.de/kontakt şurası. Oraya ben başvuralı 2 ayı geçiyor başvurumda eksik var mı başvuru durumum nedir vs gibi bir şeyler yazarsan bilgi alabilirsin. Direk oraya yazdığın mail adresine gelir cevap. Bana cevap atmaları 4 gün sürmüştü :roll:

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Sal Ağu 18, 2020 4:09 pm

Benim başvurduğum okul sadece online başvuru istiyor hard copy istemiyordu o yüzden vpd gibi belge göndermem gerekmedi. Documents kısmında görünüyor yüklediklerim ama bu yazı yeni çıkınca bi an erken yüklemek hata mıydı diye düşündüm o yüzden sormak istedim malum deadline bitmek üzere. Şuan 8.hafta bakalım ben de bekliyorum :) Contact form dolduruyorum hep genelde geç dönüyorlar dün yine yazdım da hala bir cevap yok, arayınca zaten ulaşmak hiç mümkün değil.

Heisenbergg

Mesaj gönderen Heisenbergg » Sal Ağu 18, 2020 5:06 pm

bende de aynı yazı çıktı bugün .Ben geçen yılda başvurmuştum ve geçen yıl nc puanım ve belgelerim değelendirilmişti benim bu yıl yeniden belgeleri yüklemem gerekiyor mu ?

papatya123

Mesaj gönderen papatya123 » Sal Ağu 18, 2020 5:14 pm

Ayni yazi bende de cikti bugun. Heralde hatirlatici birsey. Cunku ben de documents kismina yuklemistim herseyi. Siz farkli birsey yapacak misiniz?

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Sal Ağu 18, 2020 5:19 pm

papatya123 yazdı: Sal Ağu 18, 2020 5:14 pm Ayni yazi bende de cikti bugun. Heralde hatirlatici birsey. Cunku ben de documents kismina yuklemistim herseyi. Siz farkli birsey yapacak misiniz?
Dün contact form doldurdum mail cevabını bekliyorum. Bugün saatlerce aradım ama meşgul hat düşmüyor asla. Bilen biri yoksa son dakikaya kadar bekleyeceğim bakalım. Belki en son tekrar yüklerim belgeleri bilemedim :(

papatya123

Mesaj gönderen papatya123 » Sal Ağu 18, 2020 6:45 pm

redwayyy yazdı: Sal Ağu 18, 2020 5:19 pm Dün contact form doldurdum mail cevabını bekliyorum. Bugün saatlerce aradım ama meşgul hat düşmüyor asla. Bilen biri yoksa son dakikaya kadar bekleyeceğim bakalım. Belki en son tekrar yüklerim belgeleri bilemedim :(
Ben ek birsey yapmicam sanirim. Ama birbirimizi haberdar edelim yine de olur mu, bu konu araciligi ile.

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Sal Ağu 18, 2020 7:19 pm

papatya123 yazdı: Sal Ağu 18, 2020 6:45 pm Ben ek birsey yapmicam sanirim. Ama birbirimizi haberdar edelim yine de olur mu, bu konu araciligi ile.
Cevap gelirse ben de buraya yazarım haberleşiriz iyi olur

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Prş Ağu 20, 2020 11:54 am

papatya123 yazdı: Sal Ağu 18, 2020 6:45 pm Ben ek birsey yapmicam sanirim. Ama birbirimizi haberdar edelim yine de olur mu, bu konu araciligi ile.
Hala bir haber alamadım, ben de ek bir şey yapmamaya karar verdim. Documents kısmında görünüyor eski yüklediklerim bu haliyle bırakacağım sanırım. Siz bişey yaptınız mı ya da yazı hala görünüyor mu?

papatya123

Mesaj gönderen papatya123 » Prş Ağu 20, 2020 1:50 pm

redwayyy yazdı: Prş Ağu 20, 2020 11:54 am Hala bir haber alamadım, ben de ek bir şey yapmamaya karar verdim. Documents kısmında görünüyor eski yüklediklerim bu haliyle bırakacağım sanırım. Siz bişey yaptınız mı ya da yazı hala görünüyor mu?
Sonradan ben de uni assiste yazdim, hala bana da cevap vermediler. Yazi da hala gorunuyor. Ben de birsey yapmicam. Tekrardan yukleyecek olsam cok karisacak documents kismi, zaten silemiyoruz da. Bence basvuru tarihinin bitmesine az kaldigi icin hatirlatici olarak o yaziyi cikardilar.

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Prş Ağu 20, 2020 2:15 pm

papatya123 yazdı: Prş Ağu 20, 2020 1:50 pm Sonradan ben de uni assiste yazdim, hala bana da cevap vermediler. Yazi da hala gorunuyor. Ben de birsey yapmicam. Tekrardan yukleyecek olsam cok karisacak documents kismi, zaten silemiyoruz da. Bence basvuru tarihinin bitmesine az kaldigi icin hatirlatici olarak o yaziyi cikardilar.
Evet sanırım öyle ya bekleyelim bakalım

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Prş Ağu 20, 2020 9:56 pm

redwayyy yazdı: Prş Ağu 20, 2020 2:15 pm Evet sanırım öyle ya bekleyelim bakalım
Arkadaşlar ben başvuru bile yapmadığım halde üniversiteyi listeye eklediğimde o yazı çıkıyor.Bugün bazı üniversitelerin son başvuru günü olduğu için eklemişler o yazıyı.İçiniz rahat olsun onu hatırlatıcı manasında koymuşlar arkadaşın dediği gibi

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Prş Ağu 20, 2020 10:32 pm

lali02 yazdı: Prş Ağu 20, 2020 9:56 pm Arkadaşlar ben başvuru bile yapmadığım halde üniversiteyi listeye eklediğimde o yazı çıkıyor.Bugün bazı üniversitelerin son başvuru günü olduğu için eklemişler o yazıyı.İçiniz rahat olsun onu hatırlatıcı manasında koymuşlar arkadaşın dediği gibi
Çok teşekkürler rahatladım gerçekten sağolun :)

taylanozgur

Mesaj gönderen taylanozgur » Cum Ağu 21, 2020 2:23 pm

Selamlar başvuru için belgelerimi yollarken goethe belgesine beglaupte Kopie yapamadım direk gönderdim ve daha sonra testdafım açıklandı ama belgem elime gelmediği için sonucu pdf olarak uni asiste yükledim bir sorunla karşılaşır mıyım

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Cum Ağu 21, 2020 5:27 pm

papatya123 yazdı: Prş Ağu 20, 2020 1:50 pm Sonradan ben de uni assiste yazdim, hala bana da cevap vermediler. Yazi da hala gorunuyor. Ben de birsey yapmicam. Tekrardan yukleyecek olsam cok karisacak documents kismi, zaten silemiyoruz da. Bence basvuru tarihinin bitmesine az kaldigi icin hatirlatici olarak o yaziyi cikardilar.
Ben hala bi cevap alamamıştım ama bugün uniassistteki başvuru durumum "in evaluation" dan "okay" e dönüştü. Siteden anlamına baktığımda belgelerin onaylandığı ve okula gönderileceği anlamına geliyormuş, o yazılar hatırlatmak içinmiş anlayacağınız. Haber vermek istedim içiniz rahat olsun :)

papatya123

Mesaj gönderen papatya123 » Cum Ağu 21, 2020 5:32 pm

redwayyy yazdı: Cum Ağu 21, 2020 5:27 pm Ben hala bi cevap alamamıştım ama bugün uniassistteki başvuru durumum "in evaluation" dan "okay" e dönüştü. Siteden anlamına baktığımda belgelerin onaylandığı ve okula gönderileceği anlamına geliyormuş, o yazılar hatırlatmak içinmiş anlayacağınız. Haber vermek istedim içiniz rahat olsun :)
Cok sevindim sizin adiniza :) darisi okulun degerlendirmesine umarim :)

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Cum Ağu 21, 2020 6:02 pm

papatya123 yazdı: Cum Ağu 21, 2020 5:32 pm Cok sevindim sizin adiniza :) darisi okulun degerlendirmesine umarim :)
Teşekkür ederiim siz de güzel haberler alırsınız umarım :)