Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio Hakkında

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sergen1903

Expatrio Hakkında

Mesaj gönderen sergen1903 » Pzt Ağu 17, 2020 10:48 pm

Merhaba arkadaşlar, Ekim ayında Erasmus ile Almanya'ya gideceğim. Bugün nihayet Ulusal Vize başvurumu yaptım. Sıra gelene kadar bloke hesap olayını halletmek istiyorum fakat birkaç sorum var.

1) Hesabı şimdiden açıp bloke miktarını 15-20 gün sonra yatırsam bir problem olur mu?

2)AT11 sigortam var fakat gidince banka ile uğraşmak istemedigim için Value Package almak istiyorum. İçerisindeki TK'yi daha sonra iptal ettirip ücretini iade alma hakkım var mı?

3) Hibeli gideceğim için 853-500= 353 euro üzerinden hesaplattım yani 353x6 aylık bir bloke hesap açacağım bu doğru mudur?

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

yuzigu

Re: Expatrio Hakkında

Mesaj gönderen yuzigu » Sal Ağu 18, 2020 12:02 am

1)Parayı istediğin zaman yatırabilirsin. Belirli bir gün limiti yok. O yüzden hesabı şimdiden açıp, parayı daha sonra yatırabilirsin.

2)AT11 alınca banka ile hiç bir işin olmuyor. İade olayı hakkında bi bilgim yok ama benim tavsiyem hiç o işlere karışmayıp AT11 ile bedava bir şekilde işi bitirmen.

3)Doğru. Detaylı açıklamayı konsolosluğun bu sayfasında bulabilirsin

Expatrio'da invitation code field kısmına referans kodum olan "yusufg1" yazarsan sevinirim.

Bloke hesabına yapacağın para transferini Transferwise'da bu link üzerinden komisyon ödemeden gerçekleştirebilirsin.

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Sal Ağu 18, 2020 12:25 pm

yuzigu yazdı: Sal Ağu 18, 2020 12:02 am 1)Parayı istediğin zaman yatırabilirsin. Belirli bir gün limiti yok. O yüzden hesabı şimdiden açıp, parayı daha sonra yatırabilirsin.

2)AT11 alınca banka ile hiç bir işin olmuyor. İade olayı hakkında bi bilgim yok ama benim tavsiyem hiç o işlere karışmayıp AT11 ile bedava bir şekilde işi bitirmen.

3)Doğru. Detaylı açıklamayı konsolosluğun bu sayfasında bulabilirsin

Expatrio'da invitation code field kısmına referans kodum olan "yusufg1" yazarsan sevinirim.

Bloke hesabına yapacağın para transferini Transferwise'da bu link üzerinden komisyon ödemeden gerçekleştirebilirsin.
Acaba expatrio, para aktarımından ne kadar sonra hesap açılımına dair onay veriyor? Ben parayı dün transfer ettim transferwise aracılığı ile. Ancak henüz bir dönüt alamadım expatrio tarafından. Ayın 25 inde vize randevum olduğundan merak ediyorum, yetişmeme gibi bir durum olabilir mi diye..

yuzigu

Mesaj gönderen yuzigu » Sal Ağu 18, 2020 12:30 pm

OezenEC yazdı: Sal Ağu 18, 2020 12:25 pm Acaba expatrio, para aktarımından ne kadar sonra hesap açılımına dair onay veriyor? Ben parayı dün transfer ettim transferwise aracılığı ile. Ancak henüz bir dönüt alamadım expatrio tarafından. Ayın 25 inde vize randevum olduğundan merak ediyorum, yetişmeme gibi bir durum olabilir mi diye..
Para onların hesabına geçer geçmez, onayı veriyorlar. Paranın onların hesabına tahmini ne zaman geçeceğini Transferwise'da görebilirsiniz.

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Sal Ağu 18, 2020 1:37 pm

yuzigu yazdı: Sal Ağu 18, 2020 12:30 pm Para onların hesabına geçer geçmez, onayı veriyorlar. Paranın onların hesabına tahmini ne zaman geçeceğini Transferwise'da görebilirsiniz.

Para geçmiş görünüyor. Dün sizin dediğiniz gibi alıcı kısmına kendim / myself diyip Ibanı aynen kopyalayıp verilen referans numarasını da yazarak transferi sağladım. Dün TR saati ile 5 e gelmek üzereyken transfer tamamlandı onayı geldi transferwise dan. Ancak hala expatrio dan dönüş yok. Alışılmış dışında mı bu durum onu merak ettim.

yuzigu

Mesaj gönderen yuzigu » Sal Ağu 18, 2020 1:46 pm

Bence yarın sabaha kadar bekleyin, onay gelmez ise arayıp konuşun.

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Sal Ağu 18, 2020 1:48 pm

yuzigu yazdı: Sal Ağu 18, 2020 1:46 pm Bence yarın sabaha kadar bekleyin, onay gelmez ise arayıp konuşun.
Öyle yapacağım. Öğlen contact form doldurup transferwise transfer confirmation pdf i de iliştirip yolladım. Yarına kadar haber gelmez ise kesinlikle arayacağım.

sergen1903

Mesaj gönderen sergen1903 » Sal Ağu 18, 2020 6:48 pm

Hala 2.soruya cevap bulamadım bilgisi olan var mıdır?
AT11'im var Value Package alıp sonradan gidince sağlık sigortasını iptal ettirip iade alabilir miyim?