Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TUM Başvuru Yanıt Süresi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mopneet

TUM Başvuru Yanıt Süresi

Mesaj gönderen mopneet » Prş Ağu 13, 2020 12:50 pm

Merhabalar herkese,

Önümüzdeki kış dönemi programlarına başvurmuş ve yanıt almış olanlar var mı acaba? Olumlu veya olumsuz fark etmez, aşağı yukarı ne kadar sürede dönüş yaptıklarını öğrenmek istiyorum.

Benim VPD'm elime geçen hafta ulaştı. O nedenle değerlendirmeye geçen haftadan itibaren başlayacaklar diye düşünüyorum.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

İyi forumlar...

carolput

Re: TUM Başvuru Yanıt Süresi

Mesaj gönderen carolput » Prş Ağu 13, 2020 2:25 pm

mopneet yazdı: Prş Ağu 13, 2020 12:50 pm Merhabalar herkese,

Önümüzdeki kış dönemi programlarına başvurmuş ve yanıt almış olanlar var mı acaba? Olumlu veya olumsuz fark etmez, aşağı yukarı ne kadar sürede dönüş yaptıklarını öğrenmek istiyorum.

Benim VPD'm elime geçen hafta ulaştı. O nedenle değerlendirmeye geçen haftadan itibaren başlayacaklar diye düşünüyorum.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

İyi forumlar...
Merhaba 25.06.2020'de başvurumu sistem üzerinden tamamlamıştım. 14.07.2020'de sonucum açıklanmıştı.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Cum Ağu 14, 2020 5:13 am

Başvuru: 8 May 2020
Sonuç: 9 Tem 2020

Fat123

Mesaj gönderen Fat123 » Cum Ağu 14, 2020 4:09 pm

Merhabalar
Ben 12 temmuz'da başvuruyu Submit etmişim. Hala bheklemedeyim. Başvuru recived electronically gözükürken henüz başvuru dökümanları kontrol edilmemeiş. Sizce bir anomrallik var mı. Vize için nispeten acelem olduğu için mail atamnın faydası olabilir mi ? Bölümümüde Vorkurs olacağı için 12 ekim'de gitmiş olmak istiyorum

exectus

Mesaj gönderen exectus » Cum Ağu 14, 2020 4:12 pm

Fat123 yazdı: Cum Ağu 14, 2020 4:09 pm Merhabalar
Ben 12 temmuz'da başvuruyu Submit etmişim. Hala bheklemedeyim. Başvuru recived electronically gözükürken henüz başvuru dökümanları kontrol edilmemeiş. Sizce bir anomrallik var mı. Vize için nispeten acelem olduğu için mail atamnın faydası olabilir mi ? Bölümümüde Vorkurs olacağı için 12 ekim'de gitmiş olmak istiyorum
Formal entry requirements met ne durumda? mail atmanın pek işe yarayacağını düşünmüyorum.

yuzigu

Mesaj gönderen yuzigu » Cum Ağu 14, 2020 5:53 pm

Fat123 yazdı: Cum Ağu 14, 2020 4:09 pm Merhabalar
Öyle gözükmesi normal. Belgelerde bi hata varsa mail atıyorlar. Mail atmanın faydası olmaz. Vize randevunu şimdiden almanı tavsiye ederim.

mopneet

Mesaj gönderen mopneet » Cum Ağu 14, 2020 6:00 pm

Yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Ben de 7 Ağustos'ta VPD'mi aldım ve yükledim TUMonline'a. Henüz diğer belgelerim gibi yeşil tiklenmedi o. Sadece zarf işareti görünüyor yanında.
Bekliyoruz. :)

Fat123

Mesaj gönderen Fat123 » Cum Ağu 14, 2020 7:18 pm

Henüz formal entry tik olmadı. Herşey de sıkıntısız olarak tam. Bakalım bekliyoruz

Fat123

Mesaj gönderen Fat123 » Cmt Ağu 15, 2020 10:58 am

Tum lisans başvuru ekranında sizde dokümanların kontrol edilmesi ne zaman gerçekleşti. Benim yaklaşık 1 ay oldu. Bu süre normal mi sizce

Fat123

Mesaj gönderen Fat123 » Cmt Ağu 15, 2020 10:59 am

Screenshot_2020-08-15-10-58-05-008_com.android.chrome.jpg
Tum lisans başvuru ekranında sizde dokümanların kontrol edilmesi ne zaman gerçekleşti. Benim yaklaşık 1 ay oldu. Bu süre normal mi sizce

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Cmt Ağu 15, 2020 11:49 am

Fat123 yazdı: Cmt Ağu 15, 2020 10:59 am Screenshot_2020-08-15-10-58-05-008_com.android.chrome.jpgTum lisans başvuru ekranında sizde dokümanların kontrol edilmesi ne zaman gerçekleşti. Benim yaklaşık 1 ay oldu. Bu süre normal mi sizce
normal

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Cmt Ağu 15, 2020 8:54 pm

Konuya açıklık getirmek ve arşiv bilgi olması için kendi tecrübelerimden bilgi aktarayım. TU München Winter20 için 3 başvuru yaptım. Bunlar hakkındaki kronolojik başvuru ve gelişme süreci şu şekilde.

1) MSc Computational Mechanics
Başvuru tarihi : 26 Haziran 2020
Formal Check : 27 Haziran 2020
Admission : Henüz yanıt yok. Geçen hafta attığım maile dün döndüler. Gelen yanıt, 14 Eylül 2020 tarihine kadar yanıt beklememem ve sabretmem gerektiği içeriği ile dolu saçma bir mail idi.

2) MSc Civil Engineering
Başvuru tarihi : 28 Haziran 2020
Formal Check : 1 Temmuz 2020
Admission : Kabul Alındı - 4 Ağustos 2020 tarihinde mail ile kabul edildiğime dair bilgi aldım. 8 Ağustos 2020 Cumartesi günü öğleden sonra 4 civarı resmi kabul (Study place offer) TUMonline a düştü, aynı gün kabul edildi.

3) MSc Computational Science and Engineering
Başvuru tarihi : 29 Haziran 2020
Formal Check : 17 Temmuz 2020
Admission : Henüz yanıt yok. MSc Civil Engineering teklifini kabul ettiğimden hiç mail atma zahmetine girmedim. Zaten onlar cevap verene kadar sonucu da açıklanır :)

Sonuç olarak: Değerlendirme süreleri ile ilgili herhangi bir standart bulunmamakta. Kimisi fakülteden fakülteye değişebilir yazmış, bu da yanlış. Tamamen programdan programa değişiyor. Mesela MSc Computational Mechanics ile MSc Civil Engineering programlarının ikisi de aynı fakültede (Bau, geo, umwelt) verilmekte ancak birinin değerlendirmeleri bitti diğer daha 1 ay sonrayı bekle diyor.

Tavsiye : departmanda, admission sorumlusu prof un iletişim bilgilerimi nazikçe isteyin. Sekreterden sorumlunun kim olduğunu öğrenin ve sorumlu Prof a seviyeli bir şekilde bir mail atın. Durumunuzu anlatın. 1 ay oldu, 2 ay, 3 ay oldu vs herhangi bir yanıt alamadım diye bildiriminizi yapın. Sonucu çok merak ettiğinizi ve almanyaya varış işlemleri için son derece az zaman kaldığını da belirtin.

Mesela,

Ben 3 ağustos tarihinde program sekreterine sonucumu merak ettiğimi ve mümkünse bilgi almak istediğim talebini içeren bir mail attım. Birkaç saat sonra admission dan sorumlu ilgili Prof. un iletişim bilgilerini atarak ona ulaşmam önerildi.

Ertesi gün saat 10:01 de yollanmak üzere planlanmış gönderimli bir mail yazdım o prof a. Uyandığımda kabul edildiğim bilgisini içeren tek satırlık mail ile karşılaştım. Onun maili ise ben gönderdikten 26 dk sonra, 10:27 de ulaşmış bana. Yani bu ihtimali de deneyin eğer daha da sabredemiyorsanız.

Herkese şimdiden başarılar.

mopneet

Mesaj gönderen mopneet » Pzr Ağu 16, 2020 5:34 pm

OezenEC yazdı: Cmt Ağu 15, 2020 8:54 pm Konuya açıklık getirmek ve arşiv bilgi olması için kendi tecrübelerimden bilgi aktarayım. TU München Winter20 için 3 başvuru yaptım. Bunlar hakkındaki kronolojik başvuru ve gelişme süreci şu şekilde.

1) MSc Computational Mechanics
Başvuru tarihi : 26 Haziran 2020
Formal Check : 27 Haziran 2020
Admission : Henüz yanıt yok. Geçen hafta attığım maile dün döndüler. Gelen yanıt, 14 Eylül 2020 tarihine kadar yanıt beklememem ve sabretmem gerektiği içeriği ile dolu saçma bir mail idi.

2) MSc Civil Engineering
Başvuru tarihi : 28 Haziran 2020
Formal Check : 1 Temmuz 2020
Admission : Kabul Alındı - 4 Ağustos 2020 tarihinde mail ile kabul edildiğime dair bilgi aldım. 8 Ağustos 2020 Cumartesi günü öğleden sonra 4 civarı resmi kabul (Study place offer) TUMonline a düştü, aynı gün kabul edildi.

3) MSc Computational Science and Engineering
Başvuru tarihi : 29 Haziran 2020
Formal Check : 17 Temmuz 2020
Admission : Henüz yanıt yok. MSc Civil Engineering teklifini kabul ettiğimden hiç mail atma zahmetine girmedim. Zaten onlar cevap verene kadar sonucu da açıklanır :)

Sonuç olarak: Değerlendirme süreleri ile ilgili herhangi bir standart bulunmamakta. Kimisi fakülteden fakülteye değişebilir yazmış, bu da yanlış. Tamamen programdan programa değişiyor. Mesela MSc Computational Mechanics ile MSc Civil Engineering programlarının ikisi de aynı fakültede (Bau, geo, umwelt) verilmekte ancak birinin değerlendirmeleri bitti diğer daha 1 ay sonrayı bekle diyor.

Tavsiye : departmanda, admission sorumlusu prof un iletişim bilgilerimi nazikçe isteyin. Sekreterden sorumlunun kim olduğunu öğrenin ve sorumlu Prof a seviyeli bir şekilde bir mail atın. Durumunuzu anlatın. 1 ay oldu, 2 ay, 3 ay oldu vs herhangi bir yanıt alamadım diye bildiriminizi yapın. Sonucu çok merak ettiğinizi ve almanyaya varış işlemleri için son derece az zaman kaldığını da belirtin.

Mesela,

Ben 3 ağustos tarihinde program sekreterine sonucumu merak ettiğimi ve mümkünse bilgi almak istediğim talebini içeren bir mail attım. Birkaç saat sonra admission dan sorumlu ilgili Prof. un iletişim bilgilerini atarak ona ulaşmam önerildi.

Ertesi gün saat 10:01 de yollanmak üzere planlanmış gönderimli bir mail yazdım o prof a. Uyandığımda kabul edildiğim bilgisini içeren tek satırlık mail ile karşılaştım. Onun maili ise ben gönderdikten 26 dk sonra, 10:27 de ulaşmış bana. Yani bu ihtimali de deneyin eğer daha da sabredemiyorsanız.

Herkese şimdiden başarılar.
Çok teşekkürler yanıtınız için.

Bugün bana gelen e-postayla birlikte Formal entry requirements met kısmı da yeşil tik oldu. Artık heyecan dorukta. :)

reall

Mesaj gönderen reall » Pzr Ağu 16, 2020 6:35 pm

mopneet umarım konunu baltalamıyorumdur bende TUM a başvurmayı düşünüyorum öncelikle kaç ortalaman vardı hangi bölüme başvurdun ve toplam ne kadar sürdü bu kabul süresi ?

mopneet

Mesaj gönderen mopneet » Pzr Ağu 16, 2020 7:28 pm

reall yazdı: Pzr Ağu 16, 2020 6:35 pm mopneet umarım konunu baltalamıyorumdur bende TUM a başvurmayı düşünüyorum öncelikle kaç ortalaman vardı hangi bölüme başvurdun ve toplam ne kadar sürdü bu kabul süresi ?
Management & Technology yüksek lisansına başvurdum. Henüz kabul almadım. Ortalamam 3,4'tü, uni-assist VPD'de 1,9 olarak çevirmiş Alman sistemine. Ama ortalamadan çok daha önemli faktörler var açıkçası. Okulun sitesinden okumanı öneririm.

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Sal Ağu 18, 2020 11:42 am

mopneet yazdı: Pzr Ağu 16, 2020 5:34 pm Çok teşekkürler yanıtınız için.

Bugün bana gelen e-postayla birlikte Formal entry requirements met kısmı da yeşil tik oldu. Artık heyecan dorukta. :)
Çok da dorukta olmasın çünkü ne zaman yanıt verirler belli değil :) Ben sonucumu zorla, ısrarımla öğrendim. Benden önce başvurup da sonuç alamayan en az 15 kişi tanıyorum. Biraz şans meselesi.

mopneet

Mesaj gönderen mopneet » Sal Ağu 18, 2020 11:45 am

OezenEC yazdı: Sal Ağu 18, 2020 11:42 am Çok da dorukta olmasın çünkü ne zaman yanıt verirler belli değil :) Ben sonucumu zorla, ısrarımla öğrendim. Benden önce başvurup da sonuç alamayan en az 15 kişi tanıyorum. Biraz şans meselesi.
Ee illa bir cevap iletecekler herhalde, en azından okul başlamadan önce. Beklemekten başka çare yok. :)

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Sal Ağu 18, 2020 11:56 am

mopneet yazdı: Sal Ağu 18, 2020 11:45 am Ee illa bir cevap iletecekler herhalde, en azından okul başlamadan önce. Beklemekten başka çare yok. :)
Çare yok gerçekten. Şimdiden başarılar diliyorum. Umarım iyi haberler alırsın.

mopneet

Mesaj gönderen mopneet » Sal Ağu 18, 2020 11:36 pm

OezenEC yazdı: Sal Ağu 18, 2020 11:56 am Çare yok gerçekten. Şimdiden başarılar diliyorum. Umarım iyi haberler alırsın.
Çok teşekkürler. ;)