Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör Belgesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
elify

Garantör Belgesi

Mesaj gönderen elify » Cmt Ağu 15, 2020 1:45 pm

Merhaba ben Almanya’da bir üniversitede yüksek lisans kazandım. Vize almak için garantör belgesi almaya çalışıyorum. Fakat birkaç kişiye aynı anda yazdım ve bazılarının gelir durumundan emin değilim. Bu kişiler aynı anda garantör olmaya çalışsa sorun olur mu? Yani aynı anda iki kişi de benim için garantör belgesi alabilir mi? Ben içlerinden olumlu olanı ya da herhangi birini tercih etsem. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

lali02

Re: Garantör Belgesi

Mesaj gönderen lali02 » Pzt Ağu 17, 2020 3:25 pm

Merhaba benim de yine garantörle alakalı bir sorum olacaktı,garantörümle üniversitemin aynı eyalette olması zorunlu mu yani garantörüm başka eyalette yaşasa sorun olur mu

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Pzt Ağu 17, 2020 3:26 pm

elify yazdı: Cmt Ağu 15, 2020 1:45 pm Merhaba ben Almanya’da bir üniversitede yüksek lisans kazandım. Vize almak için garantör belgesi almaya çalışıyorum. Fakat birkaç kişiye aynı anda yazdım ve bazılarının gelir durumundan emin değilim. Bu kişiler aynı anda garantör olmaya çalışsa sorun olur mu? Yani aynı anda iki kişi de benim için garantör belgesi alabilir mi? Ben içlerinden olumlu olanı ya da herhangi birini tercih etsem. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Evet sorun olabilir bir kişinin gelir durumundan emin olun o kişi garantör olsun bence.çünkğ garantör belgesi hazırlanırken pasaport numaranız da işleniyor belgeye

noble

Mesaj gönderen noble » Pzt Ağu 17, 2020 3:33 pm

lali02 yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 3:25 pm Merhaba benim de yine garantörle alakalı bir sorum olacaktı,garantörümle üniversitemin aynı eyalette olması zorunlu mu yani garantörüm başka eyalette yaşasa sorun olur mu
Hayır problem olmaz

spcmky74

Mesaj gönderen spcmky74 » Sal Ağu 18, 2020 11:35 am

Merhaba arkadaşlar. Önümüzdeki hafta Ulusal vize için randevu aldım fakat Garantör Mektubum o tarihe yetişmeyecek. Geçen dönem almış olduğum Mektubu (6 aydan daha eski) görüşmede sunup, güncel mektubumun yolda olduğunu ve gelir gelmez mail yada fax ile ileteceğimi belirtsem vize işlemlerinde aksaklık yaşar mıyım? Tecrübeli arkadaşlar var mı bu konuyla ilgili? Teşekkürler