Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Corona-Bürokratik Gelismeler

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
cool

Re: Corona-Bürokratik Gelismeler

Mesaj gönderen cool » Pzt Ağu 17, 2020 7:01 pm

Vize randevusu alabilen arkadaslar direk universiteye mi basliyor? Yoksa sartli kabulu olanlarda randevu alabildiler mi? Bilgilendirebilir misiniz

airemc

Mesaj gönderen airemc » Pzt Ağu 17, 2020 9:33 pm

I data Istanbul Izmir ve Ankarada Ulusal Vize on basvurularini acmistir.

spcmky74

Mesaj gönderen spcmky74 » Sal Ağu 18, 2020 9:10 am

Merhaba arkadaşlar. Önümüzdeki hafta Ulusal vize için randevu aldım fakat Garantör Mektubum o tarihe yetişmeyecek. Geçen dönem almış olduğum Mektubu (6 aydan daha eski) görüşmede sunup, güncel mektubumun yolda olduğunu ve gelir gelmez mail yada fax ile ileteceğimi belirtsem vize işlemlerinde aksaklık yaşar mıyım? Tecrübeli arkadaşlar var mı bu konuyla ilgili? Teşekkürler

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Sal Ağu 18, 2020 10:25 am

IDATA ulasabilen var mı hiç çalmadan otomatik kapanıyor

meliksahg

Mesaj gönderen meliksahg » Sal Ağu 18, 2020 11:11 am

umudxx yazdı: Sal Ağu 18, 2020 10:25 am IDATA ulasabilen var mı hiç çalmadan otomatik kapanıyor
Bende de aynı durum

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Sal Ağu 18, 2020 11:13 am

Sürekli arayınca sıraya aldılar. 91. sıradayım çok yoğunluk var:((

meliksahg

Mesaj gönderen meliksahg » Sal Ağu 18, 2020 11:15 am

spcmky74 yazdı: Sal Ağu 18, 2020 9:10 am Merhaba arkadaşlar. Önümüzdeki hafta Ulusal vize için randevu aldım fakat Garantör Mektubum o tarihe yetişmeyecek. Geçen dönem almış olduğum Mektubu (6 aydan daha eski) görüşmede sunup, güncel mektubumun yolda olduğunu ve gelir gelmez mail yada fax ile ileteceğimi belirtsem vize işlemlerinde aksaklık yaşar mıyım? Tecrübeli arkadaşlar var mı bu konuyla ilgili? Teşekkürler
Hangi konsolosluktan aldın. Çünkü konsolosluğun sitesinde önce randevu sırası verilecek sonra randevu tarihi verilecek tarzı bir şey yazıyordu

meliksahg

Mesaj gönderen meliksahg » Sal Ağu 18, 2020 11:16 am

umudxx yazdı: Sal Ağu 18, 2020 11:13 am Sürekli arayınca sıraya aldılar. 91. sıradayım çok yoğunluk var:((
Ben 5. sıraya kadar gelmiştim sonra kendi kendine kapandı

spcmky74

Mesaj gönderen spcmky74 » Sal Ağu 18, 2020 11:33 am

meliksahg yazdı: Sal Ağu 18, 2020 11:15 am Hangi konsolosluktan aldın. Çünkü konsolosluğun sitesinde önce randevu sırası verilecek sonra randevu tarihi verilecek tarzı bir şey yazıyordu
Ankara'dan aldım. 2 hafta önce Idata çağrı merkezi üzerinden aldım

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Sal Ağu 18, 2020 12:10 pm

spcmky74 yazdı: Sal Ağu 18, 2020 11:33 am Ankara'dan aldım. 2 hafta önce Idata çağrı merkezi üzerinden aldım
Kesin randevu tarih verdiler mi? yoksa randevu numarası mı verdiler IDATA ulusalrandevu.idata.com.tr de böyle yazıyor "Mevcut durumda ciddi ölçüde kısıtlanmış olan vize prosedürü nedeniyle, hali hazırda randevu numarasının randevuya dönüştürülmesi belirgin bir şekilde daha uzun sürmektedir. Bu yüzden lütfen iDATA size belirli bir tarih verene kadar bekleyin. Randevu tahsisi randevu tarihinden yaklaşık 10-15 gün önce gerçekleşir."

spcmky74

Mesaj gönderen spcmky74 » Sal Ağu 18, 2020 12:45 pm

Evet net bir randevu tarihim var. Randevular verilmeye başlandığı hafta almıştım

mkoralparslan

Mesaj gönderen mkoralparslan » Sal Ağu 18, 2020 12:56 pm

Merhaba, 21.02 tarihinde gerçekleşen vize görüşmesinin üzerine pandemi süreci sonrası hala pasaport bekleyişim devam etmektedir.
09.07 tarihinde güncel sağlık sigortası ve güncel hazırlık okulunun başlangıç tarihlerini içeren belgeleri konsolosluk ile paylaştım. Sizce maili tekrar göndermeli miyim? Normal şartlarda ilgili yere yönlendirilmiştir cevabını almalıydım ancak geri dönüş olmadı. Fiziken Almanyada bulunmam gerekmiyor, şartlı kabul aldığım üniversite kış dönemini online olarak yapacak.

Tecrübe, bilgi ya da fikir sahibi arkadaşların geri dönüş yapması çok makbule geçer ..

Teşekkür ederim.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Sal Ağu 18, 2020 1:02 pm

Gönüllü Hizmet ile gideceğim IDATA ile konuştum kodu söyledim bu kategoriye ulusal randevuları açılmamış bekleme de kalın dedi. Çıldıracam :(

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Sal Ağu 18, 2020 1:11 pm

Arkadaşlar Ankara Elçilliğe gitsem yardımcı olabilirler mi? Memur biriyle konusmama izin verirler mi

ozndmr

Mesaj gönderen ozndmr » Sal Ağu 18, 2020 1:11 pm

Herkese Merhabalar,

benim vizem var ancak Coviddden ötürü Nisandan beri Almanyaya gidemiyorum.

Eylül sonunda vizem bitecek,Almanya ya öğrenci olarak giriş yapabiliyor muyuz?Net bir bilgi var mı?

Şimdiden cevaplar için teşekkürler

cool

Mesaj gönderen cool » Sal Ağu 18, 2020 1:47 pm

mkoralparslan yazdı: Sal Ağu 18, 2020 12:56 pm Merhaba, 21.02 tarihinde gerçekleşen vize görüşmesinin üzerine pandemi süreci sonrası hala pasaport bekleyişim devam etmektedir.
09.07 tarihinde güncel sağlık sigortası ve güncel hazırlık okulunun başlangıç tarihlerini içeren belgeleri konsolosluk ile paylaştım. Sizce maili tekrar göndermeli miyim? Normal şartlarda ilgili yere yönlendirilmiştir cevabını almalıydım ancak geri dönüş olmadı. Fiziken Almanyada bulunmam gerekmiyor, şartlı kabul aldığım üniversite kış dönemini online olarak yapacak.

Tecrübe, bilgi ya da fikir sahibi arkadaşların geri dönüş yapması çok makbule geçer ..

Teşekkür ederim.

Ben de sizinle ayni durumdayim vize gorusmelerimizde benzer tarihlerde. 1 eylulde egitimim basliyor. Bugun tekrardan mail attim konsolosluga gelen cevabi paylasirim

retroguiterra

Mesaj gönderen retroguiterra » Sal Ağu 18, 2020 1:49 pm

Arkadaşlar merhaba,
D tipi vize tekrar verilmeye başlandı ancak dil vizesi de bunun içinde mi? Idata ile bu konuda görüşen oldu mu ?

mkoralparslan

Mesaj gönderen mkoralparslan » Sal Ağu 18, 2020 1:53 pm

cool yazdı: Sal Ağu 18, 2020 1:47 pm Ben de sizinle ayni durumdayim vize gorusmelerimizde benzer tarihlerde. 1 eylulde egitimim basliyor. Bugun tekrardan mail attim konsolosluga gelen cevabi paylasirim
Bilgi ve paylaşım için teşekkür ederim.

boredmercury

Mesaj gönderen boredmercury » Sal Ağu 18, 2020 1:58 pm

ozndmr yazdı: Sal Ağu 18, 2020 1:11 pm Herkese Merhabalar,

benim vizem var ancak Coviddden ötürü Nisandan beri Almanyaya gidemiyorum.

Eylül sonunda vizem bitecek,Almanya ya öğrenci olarak giriş yapabiliyor muyuz?Net bir bilgi var mı?

Şimdiden cevaplar için teşekkürler
Sizin Haziran’dan beri zaten Almanya’ya gidebiliyor olmanız gerek. Benim bir sürü arkadaşım ötle geri döndüler geçtiğimiz aylarda.

Vizeniz bittikten sonra gidebileceğinizi sanmıyorum. Bence kesinlikle vizeniz bitmeden gidin. Sonra yenileme işlemleri çok daha sancılı.

lejyoner77

Mesaj gönderen lejyoner77 » Sal Ağu 18, 2020 2:38 pm

Mollaibrahim yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 2:05 pm Arkadaşlar selamlar. Büyük bir ihtimalle burada bahsedilen kişi benim :) . En baştan anlatsam sizler için daha iyi olacak. 16 Mart'ta İstanbul'dan 11 Mayıs için yaptığım başvurum 21 Temmuz'da sonuçlandı. Bu arada vizem sadece dil eğitimi içindi. Eklemek gerekiyor mu bilmiyorum ancak bu benim ikinci başvurumdu, ilkinde red yemiştim. Ben de sizler gibi daha uzun sürecek diye düşünürken konsolosluktan arayıp adres bilgilerinizi teyit edip pasaportunuzu göndereceğiz dediler. Ümid ediyorumki işlemleriniz bir an önce olumlu sonuçlanır ve mutlu olursunuz:).
Evet sizin durum bize umut verici oldu diyebiliriz.Fakat sormak istediğim 2 soru var. Siz dil kursu kağıdının üzerine yada dilekçeyle fiziken orda bulunmam gerekiyor diye bir yazı eklediniz mi yoksa sadece güncel tarihleri mi değiştirdiniz.
Diğer sorum hangi eyalette kursa katılacaksınız galiba ben eyalet arasındada bir farklılık olabilirmuş.
Ben şubat sonunda dil eğitimi akabinde master için başvurdum fakat herhangi bir geri dönüş ve mail olmadı.

Kilitli